Problémy se startováním Piaggia Beverly

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Problémy se startováním Piaggia Beverly

Příspěvekod sebior » 09 črc 2016, 23:15

U Piaggia B125 rv.2002 blbne startování. Čím dál častěji při startování, startér ani necvakne, prostě nic. Náhodou jsem přišel na to, že když se stisknutou přední brzdou, jednou - dvakrát "propružím" přední vidlici, tak při dalším pokusu startér normálně funguje. Už to blblo v minulosti, pak se to na delší dobu odmlčelo, a teď to začalo znovu. V čem byste hledali chybu?
Uživatelský avatar
sebior

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 114
Registrován: 02 říj 2011, 11:39
Bydliště: Ústecký kraj
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT, Piaggio B125

Re: Problémy se startováním Piaggia Beverly

Příspěvekod Baharis » 10 črc 2016, 00:37

Snad nenapíši blbost, zkontroluj si jestli ti spolehlivě spíná brzdové světlo. Pak lze hledat dál...

Pokud brzdovka svítí -> mělo by to startovat.
Uživatelský avatar
Baharis

100+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 138
Registrován: 08 črc 2015, 18:31
Bydliště: Lužice u Hodonína
Skútr / moto: PIAGGIO Beverly 200
Tuning / úpravy: Variátor Malossi, laděno na brzdě, vysoký plexi štít, komplet LED,

Re: Problémy se startováním Piaggia Beverly

Příspěvekod stretavka » 10 črc 2016, 06:36

Baharis ti napsal kde zacit a tam ten problém nejspíš bude - kontakt na brzdovych spinačich, nebo už jsou KO. Tam začni!
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

Re: Problémy se startováním Piaggia Beverly

Příspěvekod sebior » 10 črc 2016, 11:38

Protože jste se shodli na spínačích u brzd, sundal jsem je a prostříkl. Moc jsem tomu nevěřil, protože brzdové světlo fungovalo vždy. Nepomohlo. Dva starty Ok a po třetí nic. Trochu jsem 'zatřásl' skutrem a začal startovat. Kontrola blokování chodu motoru je funkční, rozsvítí se při přepnutí červeného vypínače. A spínač u bočního stojanu jsem přemostil už v minulosti.
Uživatelský avatar
sebior

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 114
Registrován: 02 říj 2011, 11:39
Bydliště: Ústecký kraj
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT, Piaggio B125

Re: Problémy se startováním Piaggia Beverly

Příspěvekod Baharis » 10 črc 2016, 13:19

Netvrdím že to tím musí být, to chraňbůh. Může to být deset jiných věcí. Jenom bych to hned nevylučoval. Mě se také stane jednou za 14 dní - tři týdny - i měsíc, že je tlačítko startéru "hluché". Zedvakrát zmáčknu páčku brzdy a blik, jede to.

Je to v tak velkých intervalech a náprava tak jednoduchá, že se mě neoplatí vůbec pátrat po příčině. Pokud by to ale dělalo častěji, důkladně bych si ohlídal jestli v ten daný okamžik kdy mě to nejde, zrovna brzdové světlo svítí. Netřepat skůtříkem, nepouštět páčku brzdy, jenom se kouknout (pokud to lze) na brzdové světlo. Až pak bych to vyloučil a šel dál.

Jinak závada typu "teď to nedělá, ale před chvílí ano" je ta jedna z nejhorších které mechanici milují. Když něco ani nehlesne tak pomocí zkoušečky se místo závady najde jednoduše. Ale výše uvedené je peklo. Pokud to opravdu nebude "brzdama", budeš si muset osvojit celou cestu kabelů od pojistky přes vypínač až k relé startéru a zkontrolovat všechny spoje...
Uživatelský avatar
Baharis

100+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 138
Registrován: 08 črc 2015, 18:31
Bydliště: Lužice u Hodonína
Skútr / moto: PIAGGIO Beverly 200
Tuning / úpravy: Variátor Malossi, laděno na brzdě, vysoký plexi štít, komplet LED,

Re: Problémy se startováním Piaggia Beverly

Příspěvekod Dědek64 » 10 črc 2016, 13:21

Je pravda,že to může být ve spinačích brzd nebo stojanu,ale ja bych to ještě hledal v kontaktech spinací cívky starteru,případně v samém starteru.
Dědek64

250+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 284
Registrován: 06 lis 2013, 17:41
Skútr / moto: Mors

Re: Problémy se startováním Piaggia Beverly

Příspěvekod sebior » 11 črc 2016, 20:45

Našel jsem nějaké schema el. zapojení. Zem ke startovacímu relé je vedena přes spínač bočního stojanu (mám překlenutý) a spínač blokování chodu motoru. A 12V bere relé od brzdových páček, přes tlačítko startéru a už jen přes nějakou diodu. Protože brzda svítila vždy spolehlivě, kontrolka blokování motoru také (při sepnutém červeném tlačítku), prosříknul jsem pořádně tlačítko startéru a na řídítkách ještě jeden několika pinový konektor co vede k pravé části řídítek. Zatím to dalo 10 startů z 10. Startovací relé je hůře přístupné nad zadním kolem - to si nechám napotom...
Uživatelský avatar
sebior

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 114
Registrován: 02 říj 2011, 11:39
Bydliště: Ústecký kraj
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT, Piaggio B125


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků