Peugeot Vivacity - el.starter netoci, display po stani nejde

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Peugeot Vivacity - el.starter netoci, display po stani nejde

Příspěvekod Zakoush » 31 srp 2021, 12:47

Ahoj,

1. mam skutr Peugeot Vivacity 50, najeto asi 8tis km. Tyden byl odstaveny, po navratu z dovolene najednou nejdriv el. starter tezce tocil (nechytl), dalsi den jz netocíl vubec a display co se rozina pri zapalovani (km, hodiny, ukazatel nadrze) se nezapl, pripadne jen neco a hodiny se resetovaly.

Nakopavat slo v pohode, to chyta. Pri jizde asi kdyz se asi dobije baterka tak ok. Dnes rano zase. Vyndal jsem baterku a mam ji na nabijecce, nabiji, ale podle ukazatele Max/Min an baterii je skoro plna.

Myslite, ze to muze byt i duvod toho mrtveho starteru?

2. Jinak mi to dela i tu vec, ze po startu a stani napr. Pres noc, mi sice chytne, ale otacky velmi male (az skoro pred zdechnutim), pri pridani plynu vypne. Kdyz pockam cca 30s tak pak uz vetsinou ok.

3. Casto mi nejde za plynem a v prubehu jizdy nedrzi otacky a snizuje i rychlost, kolikrat tak jedu na rovince sotva 50. Jindy v pohode dava i 75. Do kopce to pada velmi, tam jedu i 35. Valecky tam jsou skoro nove. Nemuze to delat vadny automaticky sytic? Zvedl jsem o neco malo volnobezne otacky, tak uvidim po nabiti te baterie. Ale to asi nezlepsi tu jizdu.

Chapu, ze do kopce to nepovali, ale muze to dat alespon konstantne treba tech 50, na rovince kdyz to umi 70 tak to ocekavam, ze to bude +- normalni. Ne ze mi to zacne padat v prubeho az na 40 na rovine. Kolikrat pomuze, ze pustim plyn a znovu pridam.

Budu vdecny za kazdou radu :)
Zakoush

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 71
Registrován: 14 srp 2016, 07:50
Skútr / moto: PCX 125

Re: Peugeot Vivacity - el.starter netoci, display po stani nejde

Příspěvekod keto » 31 srp 2021, 14:26

Voltmetr na baterii, při startování by nemělo napětí jít pod 10V, pokud jde, je slabá baterie, po nastartování by napětí mělo být někde u 14V, což znamená že dobíjí, přidáním otáček by nemělo výrazně jít přes 14V, to by znamenalo, že je v háji regulace nabíjení. Tohle je základ, který by měl hrát.
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Peugeot Vivacity - el.starter netoci, display po stani nejde

Příspěvekod Zakoush » 31 srp 2021, 16:36

Dekuju. Aktualizace je takova, ze baterie po nabiti - skutr startuje skvele. Takze to bylo tim.

Ale co bod 2 a 3, umi mi prosim nekdo poradit?
Zakoush

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 71
Registrován: 14 srp 2016, 07:50
Skútr / moto: PCX 125

Re: Peugeot Vivacity - el.starter netoci, display po stani nejde

Příspěvekod prostě Míra » 31 srp 2021, 23:00

Vzduch, benzín.. když to reaguje na plyn a někdy jde a někdy nejde, to to máš někde ucpaný :-) zkontroluj vzduchovej filtr, co tam vůbec je. Když opatrně rozeberes karburátor a vyčistis ho, není tam třeba nějaká membrána, co by byla prasklá...? Aut sytič to může dělat taky, to bys poznal i na barvě svíčky. Má barvu "srnčí hřbet", nebo je černá..?
prostě Míra

50+
 
Reputace: 13
Příspěvky: 66
Registrován: 25 črc 2021, 21:31
Bydliště: České Budějovice
Skútr / moto: Hercules SR125

Re: Peugeot Vivacity - el.starter netoci, display po stani nejde

Příspěvekod Zakoush » 02 zář 2021, 04:41

Na svicku mrknu, nedostal jsem se k tomu. Karburator byl vycistenej nedavno, v tom to asi nebude. Svicku zkontroluju a napisu :-)
Zakoush

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 71
Registrován: 14 srp 2016, 07:50
Skútr / moto: PCX 125


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků