Honda PCX 125 - startování, baterie?

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Re: Honda PCX 125 - startování, baterie?

Příspěvekod BrAtKo » 26 bře 2014, 21:17

Nepoužívaj SS a predĺžis životnosť batérie. Žiaľ je to tak. V teste bolo vidno že so SS ušetris len minimálne množstvo paliva rozhodne ti úspora nezaplatí novú batériu.
Honda NC750S DCT - aktualna moto (forum nc700.sk) / rocny najazd 18000km
Historia: Honda PCX 150 / Honda Vision 110 / Piaggio ZIP 50
Obrázek BrAtKov FOTO ALBUM / BrAtKove vyjazdy a vypravy / Bratislava a okolie na poslednú chvíľu
Uživatelský avatar
BrAtKo

1500+
 
Reputace: 43
Příspěvky: 1572
Registrován: 12 dub 2013, 18:28
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda NC750S DCT

Re: Honda PCX 125 - startování, baterie?

Příspěvekod B-eckham » 26 bře 2014, 21:23

No to mi povídej...
skvělý pocit tlačit skútra z křižovatky, odstavit na parkoviště, vytáhnout baterku a domů pěkně po svejch :-D
ta co jsi mi psal že ti byla doporučena... má nějáké zvláštní připojování těch drátků ne? :oops:
já se v tomto fakt moc neorientuju tak ať nekoupím nějákou blbost... :(
Uživatelský avatar
B-eckham

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 193
Registrován: 10 srp 2007, 23:16
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Honda PCX

Re: Honda PCX 125 - startování, baterie?

Příspěvekod StuntJ » 26 bře 2014, 21:34

Je to uni baterka, která je dělána na více typů moto a má šroubovací terminály, aby se dali otočit dle potřeby, nemám s tím zkušenosti, zatím jsem ji nekupoval, ale píší že je to kompatibilní s YT7S, takže by to mělo být no problém .....
tuten to jde lépe vidět :
http://www.scootershop.cz/10169-baterie ... 5l-bs.html
až mi znova kixne a budu jí mít v ruce, dám vědět, doufám že to bude za hodně dlouho :mrgreen: :mrgreen:

to BrAtKo:
Asi tak, SS je jen na ozdobu, přínos 0 a asi to drtí akorát baterku no :roll:
Život je jak bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš

PCX 125/2011 papá :
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
StuntJ

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 638
Registrován: 25 říj 2011, 00:04

Re: Honda PCX 125 - startování, baterie?

Příspěvekod Mr.Voza » 26 bře 2014, 21:43

POZOR! Ta varta v tom jednom odkazu má možnej náklon jenom 45 stupňů. V PCX je baterka naležato, takže potřebuješ baterku, která může bejt nakloněná 90 stupňů.

Jinak tu baterku z toho posledního odkazu z motops.cz bych nevzal už jenom kvůli tomu, že prodejce plete už v názvu baterie AGM a GEL. Že někdeří uživatelé nevědí, jakej je mezi tím rozdíl, to beru - nikdo nemůže vědět všechno. Ale že prodejce něco prodává a už do popisu produktu napíše, že je to něco a zároveň něco jinýho, to je skoro na ČOI-ku - matení zákazníka - AGM není GEL - každá baterka vyžaduje jiný zacházení, jiný nabíjecí napětí, jiný nabíjecí proudy, GEL je ideální nabíjet pulsně atd... To je jako kdyby někdo napsal "prodávám auto s benzínovým motorem na naftu" :x

Mimochodem SS je pěkná blbost - akorát marketingovej tah, kterej lidi žerou. Paliva to ušetří minimum a daleko víc se opotřebovává startér. A řeči typu "výrobce s tím systémem počítá je to na to stavěný" neberu. Ano, je to na to stavěný, ale když to používat nebudu, tak se baterka i startér budou opotřebovávat míň a vydržej dýl.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Honda PCX 125 - startování, baterie?

Příspěvekod StuntJ » 26 bře 2014, 21:47

To si prodejci pletou dost často, hlavní je, co napsaný na baterce .... :wink:
Život je jak bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš

PCX 125/2011 papá :
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
StuntJ

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 638
Registrován: 25 říj 2011, 00:04

Re: Honda PCX 125 - startování, baterie?

Příspěvekod B-eckham » 26 bře 2014, 23:36

http://shop.moto-ulrich.cz/nahradni-dil ... -gel-14127

Ještě mi řekněte co si myslíte o tomto? :-D
Uživatelský avatar
B-eckham

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 193
Registrován: 10 srp 2007, 23:16
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Honda PCX

Re: Honda PCX 125 - startování, baterie?

Příspěvekod StuntJ » 26 bře 2014, 23:46

neznámá značka, netuším, asi nějaká Čína.... :roll:
ještě jsem našel toto:
http://www.zbozi.cz/?q=Banner+YTZ7S#utm ... tent=lista
Banner nám v autě sloužil cca 7 let .... 8)
Život je jak bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš

PCX 125/2011 papá :
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
StuntJ

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 638
Registrován: 25 říj 2011, 00:04

Re: Honda PCX 125 - startování, baterie?

Příspěvekod B-eckham » 26 bře 2014, 23:55

ta vypadá hodně dobře, na staré 50 jsem ji taky měl a nikdy nebyl žádný problém...
jaktože jsem ji ještě nikde nenašel :-D
asi ji vezmu a uvidíme jak bude fungovat v poloze naležato :roll:
Uživatelský avatar
B-eckham

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 193
Registrován: 10 srp 2007, 23:16
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Honda PCX

Re: Honda PCX 125 - startování, baterie?

Příspěvekod StuntJ » 26 bře 2014, 23:56

je koplet uzavřená a tu mají že lze ji hodit i na bok ... :
http://www.tomservice.cz/eshop/eshop/ba ... 105mm.html
Život je jak bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš

PCX 125/2011 papá :
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
StuntJ

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 638
Registrován: 25 říj 2011, 00:04

Re: Honda PCX 125 - startování, baterie?

Příspěvekod B-eckham » 27 bře 2014, 00:00

Paráda... vyzkouším, uvidím ;-)
Jen někde píšou Startovací proud 75, jinde 130... divný...

27.3. edit:
Tak jenom info... Meli jste pravdu... Nehal jsem baterku v nabijecce celou noc a rano startoval jako za mlada... Jen nehapu ze nastartuju 6x za sebou uplne v pohode a pak me neha nekde venku... Asi ma nejaky problem s hladnejsim pocasim :-D
Naposledy upravil KYBLOS dne 28 bře 2014, 10:02, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Uživatelský avatar
B-eckham

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 193
Registrován: 10 srp 2007, 23:16
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Honda PCX

Re: Honda PCX 125 - startování, baterie?

Příspěvekod illegal » 27 bře 2014, 09:06

Je mozne, ze baterka je uz poskodena a vybija sa sama. Mne sa to stalo s baterkou na aute, jeden den v pohode, na druhy den ani tuk. Tak som to nastartoval cez kable, dorazil som domov (cca 300 km), hned po odstaveni som skusil nastartovat a nebol problem. Na druhy den rano znovu ani tuk. Potom som zistil, ze jeden z clankov bol bez elektrolytu. Ak mas moznost, tak baterku na vikend vyber a sleduj napeti.
Obrázek
Don't dress for the ride, dress for the SLIDE.
Uživatelský avatar
illegal

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 229
Registrován: 12 dub 2013, 15:07
Bydliště: Košice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Analogove hodiny, 12 V zasuvka, sedlo bez bobku

Re: Honda PCX 125 - startování, baterie?

Příspěvekod BrAtKo » 27 bře 2014, 09:20

B-eckham píše:Tak jenom info... Meli jste pravdu... Nehal jsem baterku v nabijecce celou noc a rano startoval jako za mlada... Jen nehapu ze nastartuju 6x za sebou uplne v pohode a pak me neha nekde venku... Asi ma nejaky problem s hladnejsim pocasim :-D

To je presne to co som ti spominal, ze mam takuto skusenost s autom, este som jej dal sancu asi 2x som nabil. Ale potom uz ma to nebavilo a bol to jasny signal, ze treba kupit novu, pretoze inak ta necha v stichu opakovane.
Honda NC750S DCT - aktualna moto (forum nc700.sk) / rocny najazd 18000km
Historia: Honda PCX 150 / Honda Vision 110 / Piaggio ZIP 50
Obrázek BrAtKov FOTO ALBUM / BrAtKove vyjazdy a vypravy / Bratislava a okolie na poslednú chvíľu
Uživatelský avatar
BrAtKo

1500+
 
Reputace: 43
Příspěvky: 1572
Registrován: 12 dub 2013, 18:28
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda NC750S DCT

Re: Honda PCX 125 - startování, baterie?

Příspěvekod bartman » 27 bře 2014, 09:26

3 Roky na baterku takle malou je docela dost. Ikdyz se clovek stara tak třeba ta moje porad drzi. A to co si popisoval muze byt vice věci. Nejpravdepodobnejsi je ze baterka bude v haji. Když nedelas poradnou udrbu tak jak se vybije uplne tak po nabiti je dost mozne ze ti popraskají elektrolity v clancich které spadnou dolu a na dne delaji zlo. clanky pak neudrzi kapacitu třeba i přes noc. Ještě zkontroluj dobijeni na volnobeh by mělo byt alespoň 13,5 V při otáčkách vice. Ja mel podobny problém a nakonec jsem zjistil ze od alternatoru az k baterce jsou zoxidovane spoje pod ocky a sroby a nezvládalo to dobijet. Proto i po nabiti na delší cestu se baterie vymlatila i za jizdy. TZN zkontroluj dobijeni a tvrdost baterie (pokles napeti při zatezi). Jedno z toho to urcite bude. Jelikoz mas skutr stary 3 roky tak kontrola nabijeni asi bude ok tzn nova baterie a lepe se o ni starat. Hlavne nenechat vymlátit uplne tim ztratíš pomalu 25 procent kapacity i po dobiti.

PS: Ještě zkontroluj odber proudu při vypnutem skutru. Ale myslim ze baterku ti oddelal systém start stop jelikož pro bateri s malou kapacitou je to velke zlo zvlaste jestli jezdis po meste.

Prosím nezakládej dva příspěvky pod sebe. Pokud chceš něco dodat, použij editaci již vytvořeného příspěvku. Díky Kyblos
Naposledy upravil KYBLOS dne 28 bře 2014, 10:04, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Uživatelský avatar
bartman

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 75
Registrován: 13 kvě 2011, 06:08
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Yamaha versity 300

Re: Honda PCX 125 - startování, baterie?

Příspěvekod Losky » 27 bře 2014, 10:25

Na start-stop systém se používají jiné baterie, ne? Mě na skútru taky odešla a to byla stará 3 roky. Startovala normálně, ale vše ostatní haprovalo jako blázen (otáčky, světla, motor). Dal jsem jinou a moto šlapala zase normálně
Škoda Octavia III 1.4 TSi, Elegance Plus
Suzuki DL 650 V-Strom K7
Uživatelský avatar
Losky

750+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 900
Registrován: 11 led 2013, 19:31
Bydliště: Mladá Boleslav
Skútr / moto: Suzuki DL 650 V-Strom K7

Re: Honda PCX 125 - startování, baterie?

Příspěvekod bartman » 27 bře 2014, 11:30

Baterie start stop se prodavaji na uata na skútry vůbec nevim to bych kecal. Ale jako všechny baterie při startu potrebuji velky proud a cim vice startu tak se muze stat ze ta baterie se nezvladne nabit tak co při posledním startu pouzla tzn jizda ve meste s timto systém tu baterku dost nici. A podle me to co usetris za palivo při zapnutem systemu ti za dva roky na baterii nevidela. a to nepocitam zkracenou zivotnost pastorku na starteru.
Uživatelský avatar
bartman

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 75
Registrován: 13 kvě 2011, 06:08
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Yamaha versity 300

PředchozíDalší

Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron