Honda Jazz 250 - roztrhaný řemen

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Re: Honda Jazz 250 - roztrhaný řemen

Příspěvekod Cpujky » 03 čer 2007, 10:00

No mam papiry ze servisu jak to tam menili. Tam je pocet kilaku a seznam veci co menili (valec,variator,valecky atd.) Jak to vymenim,tak to budu sledovat. Pokud tocili tachometrem,tak to je necestne a nesportovni:)
Kdyby me stal origo remen 1600 tak bych to vubec neresil...
Uživatelský avatar
Cpujky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 635
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Palkovice
Skútr / moto: Honda SilverWing,Honda Jazz 290 ccm a Simson SR 50

Re: Honda Jazz 250 - roztrhaný řemen

Příspěvekod Jind005 » 04 čer 2007, 23:39

Pokud jsi to objednal u Ondry na shopu neni od veci mu to sem tam pripomenout ma toho hodne..pokud na to samozrejme spechas.. :)
No mel jsi za sebou peknou streku..cim delsi cesta tim vetsi teplota misek po kterych to brouzda a tim vetsi opotrebeni ale samozrejme je to na to stavene :) ale jak prasknou hlavni vlakna jde to raz na raz :)
Jinak s vymenou nebude problem..sundat kryt..varec..spojku..vyfoukat starej remen a jeho zbytky..fouknout varec od valecku..spojk.zvon od oblozeni paken..slozit a hura do sveta :) je to to same jako na padine akorat je to daleko vetsi :D
Uživatelský avatar
Jind005

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 78
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Čertík

Re: Honda Jazz 250 - roztrhaný řemen

Příspěvekod VVLLKK » 14 čer 2007, 19:45

Tak dneska jsem mi stalo to samé. Jedu si to v pohode do autoškoly, zastavim v ostrave (na dubine) u lidlu na krizovatce na cervenou. Kdyz klikla zelena pridam plyn rozjizdim se a v pulce krizovatky strasny zvuk z variatoru, skutr prestal jet tak jsem okamzite zastavil vypl motor a odtlacil ho ke strane. Díval jsem se co se stalo a nic jsem nevidel tak jsem nastartoval a znova ten zvuk z variatoru tak jsem to zase vypl a odtlacil na parkoviste. Tam jsem si vyndal naraadi a sundal kryt vatiatoru a bylo mi to jasne tak jsem okamzite volal tatkovy at pro me prijede. Kdyz tatka prijel tak jsem zamkl skutra a tatka me odvezl do autoskoly (skutr stal na parkovisti u lidlu) kde jsem prisel hned poprve pozde, ale ucitel to pochopil. Po autoskole jsme jeli domu pro PICK-UPA ktereho si mamka pujcila z prace a jeli jsme pro yukinku. Tak tak se tam vlezla (jak na výšku tak na šířku) a pak jak jsme to tam dostali tak nastal problem jak to tam uchytit (nemeli jsme nic sebou) tak nakonec jsem si na yukinu sedl a tatka jel. Cesta byla strasna bylo tam vsude malo mista a tatka mel asi nejáký "zavodní" den. Každou díru co byla na ceste tak trefil a ja se pritom bouchal do hlavy, ale nakonec to dopadlo dobre yukina je doma a ja se jen divam kolik me to bude stát. přiložim pár fotek. foceno telefonem takže kvalita nic moc ale aspon neco. :( :( :(
[font=arial]Motorkář ježděním žije a jeho stroj je jeho nejlepší kamarád!![/font]
Uživatelský avatar
VVLLKK

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 461
Registrován: 21 říj 2006, 22:51
Bydliště: Frydek Místek (PASKOV)
Skútr / moto: Honda Pantheon 125 2T a Yuki Rally 50

Re: Honda Jazz 250 - roztrhaný řemen

Příspěvekod H.o.n.z.a. » 14 čer 2007, 20:25

heh tak to ti nezavidm vlku...
CPI Oliver City:-
Lauf-Hebo Performer chrom. Varec- Hebo next generation(momentalně jezdim na serii varci),valečkya pouzdra hebo, Červena kontrastka,červene pružinky Prodlouzeny kevlarovy řemen Karbec-dell oro 17mm-manual sytič.TOP SPEED 90km/h
Neon+osvetleni podběhu,ledky v masce a po bocich,vypinač killswitch NOS,repro pod sedlem basak +zeilovač,podlaha vlastni vyroby,gripy,upravene zrcatka,upraveny nahon vzduchu,zadni box,nalepky....
JINAK SHANIM NEZABLOKOVANOU CDI TAK KDO BY MĚL OZVĚTE SE DIKY
H.o.n.z.a.

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 18 úno 2007, 19:00
Bydliště: Hlučín-Darkovičky
Skútr / moto: CPI oliver city

Re: Honda Jazz 250 - roztrhaný řemen

Příspěvekod Gullwing » 14 čer 2007, 20:34

No možná sem lama ale taky mě napadlo kdybych někde zůstal co budu dělat. Nemám žádnej vozejk ani dodávku. A třeba o víkendu bych fakt nevěděl koho sehnat. Asi bych si musel zavolat normální odtahovku na plechovky. Hele a co když píchnu!
To jako to samý? Jde na tyhle malý kola použít takovej ten nouzovej spray?
Uživatelský avatar
Gullwing

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1659
Registrován: 24 dub 2007, 14:21
Bydliště: Praha 6
Skútr / moto: Suzuki B400 K8

Re: Honda Jazz 250 - roztrhaný řemen

Příspěvekod Cpujky » 14 čer 2007, 20:49

Jo tak to je fakt problem. Jak se me na dalnici rozletel remen,tak jsem asi 2 hodky shanel vozik az to skoncilo dodavkou:)
Podle fotky vidim Vlku,ze tten remen je jn lehce rozpadly a drzi po hromade. To mozna zvladnes vycistit a sundat sam. Kontroloval jsi jekdy ten remen? Jestli jde predpovidat ze se rozpadne,nebo je to opravdu necekane.
Naposledy upravil KYBLOS dne 09 úno 2014, 07:49, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Cpujky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 635
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Palkovice
Skútr / moto: Honda SilverWing,Honda Jazz 290 ccm a Simson SR 50

Re: Honda Jazz 250 - roztrhaný řemen

Příspěvekod Daelimek » 14 čer 2007, 20:56

Já si myslím,že tohle nastávalo postupně a kdyby na to mrkl,viděl by a vyměnil by ho...
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: Honda Jazz 250 - roztrhaný řemen

Příspěvekod VVLLKK » 14 čer 2007, 21:01

[quote=Cpujky][quote=Gullwing]No možná sem lama ale taky mě napadlo kdybych někde zůstal co budu dělat. Nemám žádnej vozejk ani dodávku. A třeba o víkendu bych fakt nevěděl koho sehnat. Asi bych si musel zavolat normální odtahovku na plechovky. Hele a co když píchnu!
To jako to samý? Jde na tyhle malý kola použít takovej ten nouzovej spray?[/quote]
Jo tak to je fakt problem. Jak se me na dalnici rozletel remen,tak jsem asi 2 hodky shanel vozik az to skoncilo dodavkou:)
Podle fotky vidim Vlku,ze tten remen je jn lehce rozpadly a drzi po hromade. To mozna zvladnes vycistit a sundat sam. Kontroloval jsi jekdy ten remen? Jestli jde predpovidat ze se rozpadne,nebo je to opravdu necekane.[/quote]

Pohromade drzi ale je to jen takovy milimetrovy pasek. Samozdrejme ze jsem remen kontroloval. je to asi mesic od posledni kontroly a remen mel rozmery jake ma mít. Rozpadl se nečekane ale už delší dobu jsem pozoroval silné piskání vycházející z variatoru ale byl jsem ujisten odborníkem v servise ze je to normalní a ze to dela kazde rallyřko tak jsem to neřešil.
[font=arial]Motorkář ježděním žije a jeho stroj je jeho nejlepší kamarád!![/font]
Uživatelský avatar
VVLLKK

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 461
Registrován: 21 říj 2006, 22:51
Bydliště: Frydek Místek (PASKOV)
Skútr / moto: Honda Pantheon 125 2T a Yuki Rally 50

Re: Honda Jazz 250 - roztrhaný řemen

Příspěvekod Daelimek » 14 čer 2007, 21:05

Jo na Rallyčku to bylo,no mě to taky pískalo a to už od začátku,samozřejmě,že mi všichni řekli,že to je normální a že po "ošoupání" se to uklidní.Jak to dopadlo u nového majitele už nevím...
Naposledy upravil KYBLOS dne 09 úno 2014, 07:50, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: Honda Jazz 250 - roztrhaný řemen

Příspěvekod VVLLKK » 14 čer 2007, 21:07

najeto skoro 12 000 km a píská to furt
Naposledy upravil KYBLOS dne 09 úno 2014, 07:50, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
[font=arial]Motorkář ježděním žije a jeho stroj je jeho nejlepší kamarád!![/font]
Uživatelský avatar
VVLLKK

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 461
Registrován: 21 říj 2006, 22:51
Bydliště: Frydek Místek (PASKOV)
Skútr / moto: Honda Pantheon 125 2T a Yuki Rally 50

Re: Honda Jazz 250 - roztrhaný řemen

Příspěvekod dbar » 15 čer 2007, 13:06

Vlku však máš ještě jeden stroj ;) tak se zase tak moc nestalo, hlavně že je na čem jezdit ne ;)
BURGMAN 650
INTRUDER M1800R
Uživatelský avatar
dbar

1000+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 1187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: OSTRAVA
Skútr / moto: SUZUKI BURGMAN AN 650 , SUZUKI INTRUDER M1800R

Re: Honda Jazz 250 - roztrhaný řemen

Příspěvekod VVLLKK » 15 čer 2007, 13:38

To právě jeste není. Stroj sice mam ale řidičák mám jen na yukinu. takže jezdim autobusem a nebo na kole. :(
Naposledy upravil KYBLOS dne 09 úno 2014, 07:50, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
[font=arial]Motorkář ježděním žije a jeho stroj je jeho nejlepší kamarád!![/font]
Uživatelský avatar
VVLLKK

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 461
Registrován: 21 říj 2006, 22:51
Bydliště: Frydek Místek (PASKOV)
Skútr / moto: Honda Pantheon 125 2T a Yuki Rally 50

Re: Honda Jazz 250 - roztrhaný řemen

Příspěvekod mrokar » 17 čer 2007, 09:25

[quote=VVLLKK]... a ja se pritom bouchal do hlavy, ale nakonec to dopadlo dobre...[/quote]

Sak si si mal dat prilbu :p
Keby nieco, na inych forach som aj mPershing...
Obrázek
Uživatelský avatar
mrokar

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 421
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: ZV
Skútr / moto: Burgman AN250

Re: Honda Jazz 250 - roztrhaný řemen

Příspěvekod damol27 » 01 čer 2008, 18:53

Zdarec
nejdříve velké dík zakladatelum fora,věřím že zde se mě dostane správné pomoci...

tak přikládám můj aktuální problém cca 1hod zpět.
valím si to z bazíku na půly cesty zaslechl náké cinkání...a asi po2km mě to přestalo jet.
zastavil jsem. motor normálně běžel ale už se mě to nechtelo rozjet z otvoru přivodu vzducho dole...vysel chuchvalec vaty-po rozebrání ne vata ale řemen na padrt.
naštěstí kouske od baráku.
tatka pro mě dojel naložily skutra(gilera runner 180fxr r.v1998)
ted jsme to rozebrly a po řemenu ani známka.
to by nebylo tak zlé,ale tzv.polořeménice má cca1cm vakl a uvitř všde roztrhaný řemen.
jsem uplnej lajk ohledně skutru.
potřebuji tedy sehnat řemen..můžete poradit kde a za kolik ccca cena,vyděl jsme tu víše napsané dosti velké náklady na koupi.
na scootland jsem řemen vůbec nenašel co mě překvalpilo-přeci základní věci....
jak je možné že polořemenice má vůly...
prosím jak sundat tu polořemnici-protáčí se je to náká finta....
a jak sundat to kolo vzadu-vriator???nebo co je too,? ted pojedu domu tak přihodím foto mého problému. zrovna takové pěkné počasí a já bez mašiny. jinak jsem si ji dovezl z německa a po ujetí cca 160km hned takový problém. budu vděční za každou radu, nebo není tady něko z Karlovarského-Cheb kraje kdo by poradil

dík moc
Naposledy upravil damol27 dne 01 čer 2008, 18:56, celkově upraveno 1
damol27

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 01 čer 2008, 18:31

Re: Honda Jazz 250 - roztrhaný řemen

Příspěvekod leeri » 01 čer 2008, 19:38

na scootlandu si to v eshopu nenašel???? mě to trvalo asi 5s

http://www.scootland.cz/skutr-gilera-ru ... /variator/
T-max,Peugeot Speedfight 2 wrc, Piaggio NRG a KTM ponny 2
Uživatelský avatar
leeri

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 234
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Tmax a pár dalších

PředchozíDalší

Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jimmy a 6 návštevníků