Honda Jazz 250 - divné chování

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Honda Jazz 250 - divné chování

Příspěvekod Cpujky » 13 kvě 2007, 13:35

Ahoj.
Vcera behem jizdy se mi vynulovaly hodiny na skutru,tak jsem tomu nevenoval pozornost.
Dneska prijedu na krizovatku,stoji,vse v pohode,blikne zelena,dam plyn a motor chcipne.Tak ho hned nastartuju a jedu dal,tak jsem si rikal,ze musim asi poladit kabec...ujedu asi 20 kilaku a prestane ukazovat otackomer,tak zastavim,na volnobeh ukazuje 1,5tisic (normalni stav),ale kdyz trochu pridam plyn,tak se vypne otackomer.Tak to vypnu,zkusim nastartovat a nic.Vypnou se i hodiny,tak otocim klickem na vypnuto,hodiny se zas rosviti,ale zase jsou vynulovane.Tak zase zkusim nastartovat a zase nic a hodiny pri otoceni klicku na zapnuto se vypnou.Tak koukam na baterku,vsechny kontakty jsou v pohode,zkousim vsechny draty a nic,porat to same,tak to zkusim jeste jednou (pomackat kontakty a kabely)a zkusim nastartovat,hodiny sviti a motor krasne nastartuje!!!

Nesetkal se s tim nekdo? Baterka tam je od ledna a vzdy startovala i po tydenim stani v pohode.Takze si myslim ze to baterkou neni,spis nejaky skrat...
Mam hondu Jazz 250,takze by to mohl vedet nekdo kdo ma stejny motor (Foresight,Forza,...)
Uživatelský avatar
Cpujky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 635
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Palkovice
Skútr / moto: Honda SilverWing,Honda Jazz 290 ccm a Simson SR 50

Re: Honda Jazz 250 - divné chování

Příspěvekod petrzet » 13 kvě 2007, 14:19

Muze ti blbnout regler dobijeni,podle tech vynulovanych hodin.V motoru to asi nebude,hledej spise zavadu v elektrice
A sem zpet u Hondy :D
muj tydlifen: 776626010
Uživatelský avatar
petrzet

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 849
Registrován: 02 říj 2006, 21:36

Re: Honda Jazz 250 - divné chování

Příspěvekod Cpujky » 13 kvě 2007, 16:02

Jo to me napadlo,proto jsem hned sel na baterku a kabelaz,ale ja k tomu nemam ani manual,takze asi nic nenajdu :(

No dneska to jeste projedu a uvidim.

16:45 edit:
Tak jsem to projel a zadny problem nebyl.
Nafotil jsem na co jsem sahal a s jakym konektorem jsem sochlal...
Zkousel jsem kontakty na baterce a ten cerveny konektor na tom zelenem bazmeku.Vubec nevim co to je :)
Naposledy upravil KYBLOS dne 09 úno 2014, 12:45, celkově upraveno 2
Důvod: Citace posledního příspěvku. Sloučeny dva příspěvky pod sebou.
Uživatelský avatar
Cpujky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 635
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Palkovice
Skútr / moto: Honda SilverWing,Honda Jazz 290 ccm a Simson SR 50

Re: Honda Jazz 250 - divné chování

Příspěvekod Tomino75 » 13 kvě 2007, 21:16

Podle chování těch budíků bych řekl, že máš (nebo měls) problém s dobíjením baterie, na to bych se zaměřil. Zjisti si, kolik by měl dávat alternátor a změř, kolik ve skutečnosti dává. Já tohle opravdu nevím, ale každý šikovný servisák by to měl vědět...
Na autě bych šel okamžitě po regulátoru dobíjení v alternátoru, ale na motorce opravdu nevím...

Tom. B)
[font=verdana]Nebe je modrý, voda mokrá a Satan Claus na nás číhá...[/font]
Uživatelský avatar
Tomino75

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 280
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Valašsko
Skútr / moto: ...kdysi Honda Forza NSS250X...teď: Hornet H9

Re: Honda Jazz 250 - divné chování

Příspěvekod Cpujky » 13 kvě 2007, 21:29

No zitra ficim do Brna a ve stredu z5,tak doufam,ze nezustanun ekde na ceste :(
Snad to vydrzi do soboty do Olomouce. Jeste to budu chvili testovat.
Jeste zkusim oddelat a znova pridelat baterku,kouknu na pojistky,vytahnuje a zas zadelam...jestli tam nebyl nejaky spatny kontakt...
Naposledy upravil KYBLOS dne 09 úno 2014, 12:47, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Cpujky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 635
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Palkovice
Skútr / moto: Honda SilverWing,Honda Jazz 290 ccm a Simson SR 50

Re: Honda Jazz 250 - divné chování

Příspěvekod Tomino75 » 13 kvě 2007, 21:42

Taky řešení. Pokud to ale nepřestane dělat......dobíjení kaput...

Tom. B)
Naposledy upravil KYBLOS dne 09 úno 2014, 12:47, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
[font=verdana]Nebe je modrý, voda mokrá a Satan Claus na nás číhá...[/font]
Uživatelský avatar
Tomino75

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 280
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Valašsko
Skútr / moto: ...kdysi Honda Forza NSS250X...teď: Hornet H9

Re: Honda Jazz 250 - divné chování

Příspěvekod skopi » 14 kvě 2007, 15:29

Muj tip: spatne uzemneni! dej to elektrikarovi, kazdy sikovnejsi to ma do hodiny vykoumany.
skopi

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 177
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň - Radčice
Skútr / moto: Benelli Velvet 150

Re: Honda Jazz 250 - divné chování

Příspěvekod Cpujky » 14 kvě 2007, 16:36

Tak jsem dojel v pohode. Ale jezdil jsem dost po Brne (skola,kolej,...)a kdyz jsem zmacknul starter,tak se motor jen pootocil a nic,tak jsem to zkusil znova a normalne naskocil (to se stalo asi 3x)Tak jsem zas trochu pohybal tou krabickou u baterky a pak uz to bylo zas v pohode. Asi je tam nejaky spatny kontakt.Fakt nevim. Zkusim to nejdriv poresit sam,pokud by to trvalo dal,tak to musi jit do servisu. Vypada to jako by pristrojovka a ridika nebyly pod proudem (vypl se otackomer,nulovaly se hodiny,starter se netoci po zmacknuti tlacitka)takze se kouknu co tam vede za kabelaz a pokusim se najit kde muze ten kratas byt (nebo spatne ukostreni)
Uživatelský avatar
Cpujky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 635
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Palkovice
Skútr / moto: Honda SilverWing,Honda Jazz 290 ccm a Simson SR 50

Re: Honda Jazz 250 - divné chování

Příspěvekod jiri » 14 kvě 2007, 19:24

Pridavam se ke Skopimu, MAS TO SPATNE UKOSTRENY
********** RUNNER 4EVER ** NO RUNNER = NO FUTURE **********
Uživatelský avatar
jiri

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Gilera Runner 180 FXR
Tuning / úpravy: variátor Malossi, čirá optika, v

Re: Honda Jazz 250 - divné chování

Příspěvekod Tomino75 » 14 kvě 2007, 21:49

A proto to špatně i dobíjí... :p

Tom. B)
[font=verdana]Nebe je modrý, voda mokrá a Satan Claus na nás číhá...[/font]
Uživatelský avatar
Tomino75

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 280
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Valašsko
Skútr / moto: ...kdysi Honda Forza NSS250X...teď: Hornet H9

Re: Honda Jazz 250 - divné chování

Příspěvekod Vlady » 17 kvě 2007, 15:26

V tej krabičke pri baterke ako do nej ide hrubá pluska a z nej do štartéra to je štartovacie relé a je tam aj hlavná 30A poistka..či nieje tam problém že nemá dobrý kontakt...alebo samotný konektor tam je prepojená baterka z ostatkom elektroinštalácie a tade ide nabíjací a aj vybíjací prúd z a do baterky skús popozerať a prihnúť tie kontakty aby mali dobrý spoj.... :(
Naposledy upravil Vlady dne 17 kvě 2007, 15:28, celkově upraveno 1
Suzuki Burgman 400 K8.
Uživatelský avatar
Vlady

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 77
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Bratislava-SK
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400 K8
Tuning / úpravy: Givi posuvné plexi,valčeky Dr.Pulley,Malossi kevlar remeň. nejaké LEDky v kufri a tak....

Re: Honda Jazz 250 - divné chování

Příspěvekod Cpujky » 18 kvě 2007, 13:55

Takze vcera jsem to po 3 dnech stani nenastartoval. Zachranil me poslicek pizzy ktery mel startovaci kabely a nastartoval jsem.Dneska jsem jel z Brna domu a ve vyskove jsem se potreboval doobleci,pac byla zima a uz jsem zas nenastartoval (blbe to dobiji baterku)starter desne line 1x otoci a nic(zase se vynulujou hodiny)pak jsem to zjusil cca za 5 minut a chytlo to (ale zase jen tak tak). Takze bud to blbe dobiji,nebo je spatna baterka. Ale jelikoz je ta baterka 1/2 roku stara,tak to spise vidim na dobijeni :(

Jeste takova blba otazky k tomuto motoru. Jak se presne pozna spravna hladina oleje? (u dvoutaktu to nehrozi a merka jak v aute tam neni - jen sroub kudma se lije olej,ale tam neni ryska max/min)
Uživatelský avatar
Cpujky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 635
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Palkovice
Skútr / moto: Honda SilverWing,Honda Jazz 290 ccm a Simson SR 50

Re: Honda Jazz 250 - divné chování

Příspěvekod Tomino75 » 18 kvě 2007, 14:56

No popíšu Ti to tak, jak jsem to dělal na Forze podle servisního manuálu: Nastartuješ motor,necháš 3 minuty běžet na volnoběh,pak zhasneš motor,necháš 5 minut uklidnit, vyšroubuješ tu zátku na motoru (měla by být v pravo ve směru jízdy na bloku motoru). Otřeš kontrolní osku a nasuneš zpět. Ale nezašroubovávat, jen zasunout nadoraz! Vytáhneš a uvidíš, měl bys tam mít takový jakoby hřebínek, tak by to mělo být v mezích toho hřebínku. Vše se děje s motorkou na hlavním stojanu!!!
Takto nějak to bylo napsáno v manuálu (než jsem Forzičku prodal...) Tom. B)
Naposledy upravil KYBLOS dne 09 úno 2014, 12:49, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
[font=verdana]Nebe je modrý, voda mokrá a Satan Claus na nás číhá...[/font]
Uživatelský avatar
Tomino75

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 280
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Valašsko
Skútr / moto: ...kdysi Honda Forza NSS250X...teď: Hornet H9

Re: Honda Jazz 250 - divné chování

Příspěvekod Cpujky » 18 kvě 2007, 16:56

No to jsem si myslel....hmm...to znamena,ze mam v motore malo oleje, pac v tom hrebinku nic neni :( hned jedu pro olej...

20.6. edit:
Tak jak to nakonec dopadlo. Zajel jsem s tim do servisu Honda, tam se na to borec podival a rekl ze je to uvolnenym kontaktem na baterce a ono fakt. Tak jsem to dotahl a bylo to v pohode. Jezdil jsem bez problemu. Pak jsem to dal Zdenkovi na vymenu remene a oleje a u nej to uz neslo nastartovat. Muselo se to startovat sroubovakem (zkratovat 2 poly na tom rele). Zdenek prosel vsechno a nidke nenasel zadny problem, takze jsem byl rozhodnut koupit nove rele. Ale dojel jsem od Zdenka dom a razem rele fungovalo uplne jako by bylo nove. Tak tak jezdim a po tydnu to zas zacal spatne dobijet. Startovani je v pohode (kontakt na baterce je v poradku dotazen). Ale jedu treba 40 kilometru a nedobiji se to. Po tech 40 kilacich zastavim a uz nenastartuju. Tak to natocim pres kabely a jedu treba 20 kilaku a po tech 20 kilacich je to uz zas dobite a facha to treba tyden! Fakt uz nevim.
Asi mi nezbyde nez koupit to nove rele (2400Kc)a doufat ze je to v nem. Ted se mi to od pondelka stalo 3x. Fakt nemam poneti v cem to je. Snad se nejak dostanu na srazik v Brne. Uz se na to moooc tesim. Pro jistotu beru vzdy sebou kabely...
Naposledy upravil KYBLOS dne 09 úno 2014, 12:53, celkově upraveno 2
Důvod: Citace posledního příspěvku. Sloučeny dva příspěvky pod sebou.
Uživatelský avatar
Cpujky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 635
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Palkovice
Skútr / moto: Honda SilverWing,Honda Jazz 290 ccm a Simson SR 50

Příspěvekod Tomino75 » 21 čer 2007, 13:29

[quote=Cpujky]Tak jak to nakonec dopadlo. Zajel jsem s tim do servisu Honda, tam se na to borec podival a rekl ze je to uvolnenym kontaktem na baterce a ono fakt. Tak jsem to dotahl a bylo to v pohode. Jezdil jsem bez problemu. Pak jsem to dal Zdenkovi na vymenu remene a oleje a u nej to uz neslo nastartovat. Muselo se to startovat sroubovakem (zkratovat 2 poly na tom rele). .................[/quote]

Ty čoveče a nechceš zkusit vyměnit baterii? To vypadá, jako by byla už po smrti!!! Neudrží kapacitu a za chvíli jde do háje....Pouvažuj ještě nad tímto. Kapacitu baterie by Ti měli změřit v každém lepším autoservisu....

Tom. B)
[font=verdana]Nebe je modrý, voda mokrá a Satan Claus na nás číhá...[/font]
Uživatelský avatar
Tomino75

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 280
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Valašsko
Skútr / moto: ...kdysi Honda Forza NSS250X...teď: Hornet H9

Další

Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků