Vespa Granturismo 200 L - koupě

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Vespa Granturismo 200 L - koupě

Příspěvekod Hochmalik » 13 led 2011, 00:58

Dobrý den,
potřeboval bych poradit s nákupem motorky. Rozhodl jsem se že pro své popojíždění po městě a do blízkého okolí bych na příští sezónu koupil nějaké moto. Moje první volba byla vespa díky úžasnému renomé a designu který se mi líbí.
Nemám moc peněz takže koukám po nějakém jetém stroji. Zvažoval jsem ET4 125 nebo 150 ale teď mi do oka padl tento kus

http://www.motoinzerce.cz/motorky/vespa ... 200-l.html

s majitelem jsem mluvil a ten velký servis před sezónou 2010 o kterém píše v inzerátu byla vlastně správka (prý tekla voda a dělali mu nějaký zásah do motoru /tuším že válce/ aby to lépe těsnilo) + nějaké drobnosti aby to bylo spolehlivé. Já se v motorkách absolutně nevyznám (mám doma jenom malý pitbike). Majitel se mi dušoval že to nechal spravit právě pro to aby to už teď sloužilo "navěky" a že by vše mělo být v nejlepším pořádku. Ale mě se to stále nějak nezdá. Rád bych aby se někdo zkušený z vás kouknul na fotky a popis a dal mi jako naprostému zelenáčovi svůj názor na toto moto. Už jsem si přečetl tuny článků o tom jak nakupovat moto ale stejně nemám zkušené oči "zaloužilého" motorkáře takže nevím jak má co správně vypadat :(




Díky moc za jakýkoli názor

PS: další která se mi líbí (dovoz z Francie po prvním majiteli s tím že je tam pravděpodobně opravdu najeto jenom 6600km ) http://www.tipmoto.com/motorky/vespa/16 ... 125-l.html
Hochmalik

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 13 led 2011, 00:26
Skútr / moto: Zatím žádné v budoucnu VESPA

Re: Vespa Granturismo 200 L

Příspěvekod MisaKacenka » 13 led 2011, 08:35

No, ta prvni vespina vypada pekne...najeto bude mit urcite vic. Jestli tam neco tesnili, tak mozna tesneni pod hlavou, atd, chtelo by to videt ucet ze servisu. Na veky to urcite nebude, ale par desitek tis km to najede ;) Zalezi, jestli jen opravovali nebo i vymenovali (rozvodovej retez,...) - dotazat se ho.

Ta druha je typyche franceziche :) je podrena jak mrcha a 6t km ma, ale plus tak 50t km ;) ve francii se jezdi porad, kor v Parizi a za 7let bude mit hodne namotano.

Priklonil bych se spis k ty 1. variante s tim, ze bych se ho jeste dotazal, at ti posle ucet ze servisu s rozsahem servisnich praci.
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Vespa Granturismo 200 L

Příspěvekod wochomurka » 13 led 2011, 09:15

Tu první dvoustovku máš i tady v mý galerii http://picasaweb.google.com/KarelWochomurka/ . Tu Vespu jsem viděl na srazech a až na malý škrábance vypadala pěkně a i pěkně jela. Pokud vybíráš mezi 125ccm a 200ccm, ber silnější, pokud nejsi omezený řidičákem. Je to 105km/h oproti 120km/h a 15 koní oproti 21 koním. Toho prodávajícího s Vespou znám a chce větší objem (už si byl zkusit mou Beverlynu :wink: ) Ta druhá jak tu Kačka píše je klasika dotlačenina, omlácenina, která bude potřebovat menší nebo větší servis, minimálně komplet náplně a seřízení motoru. Ty kilometry jí absolutně nevěřím, spíš jsou k smíchu. Otázka je, jak to v tom servisu jak píšou dali dohromady :?: a jestli je s českejma dokladama, nebo s francouzkejma, což je navíc cca 4-5000kč.
BMW R45 45000km (celkem 98000km)
Suzuki DR 350 28000km (celkem 35000km)
antikrist Yuki Speedy 50 - 4500km
Gilera Runner SP 50 v hustým tuzingu - 4900km
lesní víla Vespa ET4 125 - 14800km (celkem 30800km)
Piaggio Beverly 500 - 11000km (celkem 39000km)
Uživatelský avatar
wochomurka

500+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 547
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Republika Březhrad
Skútr / moto: Beverlyna 500
Tuning / úpravy: Origo boční kufry, nějaký cetky a tlumiče od Malossi

Re: Vespa Granturismo 200 L

Příspěvekod Hochmalik » 14 led 2011, 23:26

Ahojte, díky moc za rychlé rady a pomoc. Moc jste mi oba pomohli při výběru. Zítra se na dvoustovku jedu kouknout tak uvidíme jestli jí vezmu nebo ne (bude to spíš skok do neznáma ale snad bude stát za to)
Ještě jednou děkuju Vítek
Hochmalik

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 13 led 2011, 00:26
Skútr / moto: Zatím žádné v budoucnu VESPA

Re: Vespa Granturismo 200 L

Příspěvekod V!RUS » 17 led 2011, 12:34

Tak jak to dopadlo?
Uživatelský avatar
V!RUS

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 86
Registrován: 21 črc 2010, 16:46

Re: Vespa Granturismo 200 L

Příspěvekod Hochmalik » 18 led 2011, 00:00

Tak už jí mám doma. Je to krasavice tak jenom dofám že vydrží
Hochmalik

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 13 led 2011, 00:26
Skútr / moto: Zatím žádné v budoucnu VESPA


Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron