Aprilia Leonardo 250 nebo Piaggio Vespa Granturismo 200?

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Aprilia Leonardo 250 nebo Piaggio Vespa Granturismo 200?

Příspěvekod Repka13 » 14 úno 2012, 10:25

Martusane tak to jsi v poho,už jsi jezdil,tak poznáš co má motka dělat a co není košer...Jen bych vybíral nejen podle fotek,ale chtěl bych si na ten který stroj i sednout,nemusí Ti vyhovovat posez,nohy a další věci,přestože by to byl dobrý kup,a skutr by byl v cajku,tak že Ti nesedne je veliký mínus.A jak píše Wochomurka Beverly do města má velkou výhodu v kolech,ne nahodou to má v itálii každá druhá mamá.. :-)
Piaggio X evo 400 "2009":72.600 km
Uživatelský avatar
Repka13

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 157
Registrován: 30 pro 2008, 12:20
Bydliště: Hanácký Jeruzalém
Skútr / moto: Piaggio X Evo 400
Tuning / úpravy: Gianelli,Dr.Pulley,Ermax.

Re: Aprilia Leonardo 250 nebo Piaggio Vespa Granturismo 200?

Příspěvekod martusan » 14 úno 2012, 10:54

MisaKacenka píše:Ten co jsi na nej dal link se tvari jako SP (cervene samolepky), ale...! chybi mu zadni tlumice BiTubo, ktere se prodavaji tak okolo 500 Ojro...takze, podle meho nazoru, je to prelepeny ST (pouze facelift a sede samolepky)...a nebo to je obrany SP, ale to uz se nikdo nedozvi :)

Jinac, se starsim Leosem pozor na ten olej, taky sem do toho zahucel a neco to pak spolkne za opravu. Tuhle sezonu pujde asi new varec a mozna predni vidle, to se jeste uvidi...




V tp by snad měl být zapsaný přesný typ?
Pokud se rozhodnu pro leoše, tak na kolik cca vyjde výměna pístních kroužků?
martusan

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 17
Registrován: 13 úno 2012, 12:43
Bydliště: Praha 9
Skútr / moto: Gilera Runner 200 ST

Re: Aprilia Leonardo 250 nebo Piaggio Vespa Granturismo 200?

Příspěvekod martusan » 14 úno 2012, 11:21

Na Beverly jsem koukal a moc se mi nelíbí. Malaguti Max 200 má myslím taky stejný motor, jen mi přijde trošku těžkopádná a ty široký kola na mokru asi nic moc? Osobně si myslím, že 14" kola jsou na skútru, který bude lítat ve městě ideální. Co se týká posezu, tak s mojí výškou 176cm bych se snad mohl složit na každém skútru? :roll:

A co si kupujií tátové v itálii? :D
martusan

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 17
Registrován: 13 úno 2012, 12:43
Bydliště: Praha 9
Skútr / moto: Gilera Runner 200 ST

Re: Aprilia Leonardo 250 nebo Piaggio Vespa Granturismo 200?

Příspěvekod Repka13 » 14 úno 2012, 11:25

Tátové v Itálii lítaj na Ducati v žabkách a trenkách...(osobní zkušenost)... :lol: :lol: a vzhledem k tomu že máme stejnou výšku,se budeš divit,měl jsem problém se vměstnat i na 400,tak aby mi kolena netloukly do řídítek při zatáčení,ale třeba mám jen extrémně dlouhý nohy.... :lol: :lol: :lol:
Piaggio X evo 400 "2009":72.600 km
Uživatelský avatar
Repka13

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 157
Registrován: 30 pro 2008, 12:20
Bydliště: Hanácký Jeruzalém
Skútr / moto: Piaggio X Evo 400
Tuning / úpravy: Gianelli,Dr.Pulley,Ermax.

Re: Aprilia Leonardo 250 nebo Piaggio Vespa Granturismo 200?

Příspěvekod MisaKacenka » 14 úno 2012, 11:41

Repka je voubec nejak vybiravej :P
Ne, ja mam 174cm a na Leu vpohode, ale jsem na ni zvyklej i pres to, ze je ten posez vzprimenejsi, nez treba na B400 nebo X9...A nemuzes si natahnout nohy, neni kam :) ale kdyz si zvyknes, tak to jde :)

No, presny typ by tam byt mel, ale mluvime tu o italskych papirech, takze nejaky presny udaje...na to si oni moc nehrajou :) ja tam mam Leonardo :) tot vse :)

No, je to tezka otazka - zalezi kde si to budes delat a co s tim vezmes...ja tam mel jeste nejaky opravy, delalo se komplet pretesneni motoru, pistni krouzky, rozvodak je dulezity udelat, kdyz uz je to rozdelany, rotor byl spatnej...a tak se to nejak seslo, ale delalo se to u kamaradu za peknou cenu :) do 10tky...zalezi, kolik kde das za praci :)

O sirku kol se vubec neboj, nehraje roli...a cim vetsi kola, tim lepsi...
Bracha ma X9 (honda eng.) a ja bych si ji nekoupil, ptz je to lina mrcha...ikdyz DrPulley dost pomohly, stejne je to liny...a Malamut jen s 200...na tom bude jeste bidneji :) tot muj nazor

((toto je muj 2000ci prispevek :P ))
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Aprilia Leonardo 250 nebo Piaggio Vespa Granturismo 200?

Příspěvekod Miro11 » 14 úno 2012, 12:01

no gratulace Míšo :)
inak k tej Vespe GT 200L trošku premrštená cena za ten stav..keď som pátral pred rokom po GT 200L dala sa kúpiť priamo z ITA za v prepočte 14tis kaček s doplnkami(plexi, kufor, nosič) v bezchybnom laku :wink:
Uživatelský avatar
Miro11

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1117
Registrován: 10 říj 2007, 08:53
Bydliště: Řečany n. Labem
Skútr / moto: ...ex B650 Exe 07 :-)
Tuning / úpravy: social edition

Re: Aprilia Leonardo 250 nebo Piaggio Vespa Granturismo 200?

Příspěvekod Repka13 » 14 úno 2012, 12:15

A už je tu i Boss z perutě....a jsme "skoro" komplet...mě se ta Vespa líbí víc než Aprilka(Sorry Mišo)ale neumím si na ni představit delší cestování...ikdyž na Aeroxovi dávám 200 kiláčků v pohodě....A pokud si Martusane jezdil,a už nemáš žádnej Bike,tak jak sedneš na skutra tak zjistíš že bez toho "otravnýho" řazení je to parádní zábava nejen do práce....a kilometry budou naskakovat,což je jen dobře a na delší výlety bude Aprilka podle mě lepší...
Piaggio X evo 400 "2009":72.600 km
Uživatelský avatar
Repka13

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 157
Registrován: 30 pro 2008, 12:20
Bydliště: Hanácký Jeruzalém
Skútr / moto: Piaggio X Evo 400
Tuning / úpravy: Gianelli,Dr.Pulley,Ermax.

Re: Aprilia Leonardo 250 nebo Piaggio Vespa Granturismo 200?

Příspěvekod MisaKacenka » 14 úno 2012, 12:24

Tak tedka tam mas urco chybu ! :D chtel si napsat vespa, ne?
Jinak se omlouvati netreba, ptz kazdymu sedne neco jinyho :)
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Aprilia Leonardo 250 nebo Piaggio Vespa Granturismo 200?

Příspěvekod wochomurka » 14 úno 2012, 12:29

Bohužel s Vespama se to má tak, že po značce Vespa je teď mimořádnej hlad, což ještě tak před dvěma lety nebyl. Držej si cenu hodně vysoko a je to jen kvůli značce. Ještě před dvěma lety se dala pěkná GT 200 sehnat kolem 25000, teĎ pod 40000 nejde. Je to jen módní vlna a stylovka, ale člověk za ní musí zaplatit. Já sem před třemi lety nemohl svou Vespu prodat ani za 15000kč a rok po té, když najela Vespavlna jsem ji prodal za 30000kč. Počítej tedy s tím, že jakákoli Vespa si oproti jiné značce a to i v rámci koncernu bude držet cenu výš. Pozor ještě na to, že je celá plechová, takže jakákoli dotaženina až na vyjimky trpí promáčklinami. Je to ale jen plech, který se dá vrátit kladivem. Plastů je tam málo, takže když uvidíte pomačkanou Vespu, nemusí být motoricky vůbec špatná.
Naposledy upravil wochomurka dne 14 úno 2012, 15:05, celkově upraveno 1
BMW R45 45000km (celkem 98000km)
Suzuki DR 350 28000km (celkem 35000km)
antikrist Yuki Speedy 50 - 4500km
Gilera Runner SP 50 v hustým tuzingu - 4900km
lesní víla Vespa ET4 125 - 14800km (celkem 30800km)
Piaggio Beverly 500 - 11000km (celkem 39000km)
Uživatelský avatar
wochomurka

500+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 547
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Republika Březhrad
Skútr / moto: Beverlyna 500
Tuning / úpravy: Origo boční kufry, nějaký cetky a tlumiče od Malossi

Re: Aprilia Leonardo 250 nebo Piaggio Vespa Granturismo 200?

Příspěvekod martusan » 14 úno 2012, 14:17

O dovezení skútra jsem taky přemýšlěl. Jenže se to dnes vůbec nevyplatí. Když si to spočítám, tak za tu cenu si skútra koupím od nějakého překupníka a nemusím někde cestovat.
Pro Vespu by mohlo být +, že je to klasika, která časem možná zůstane nebo stoupne na ceně, takže pokud do ní časem nacpu nějaký peníze a budu jí chtít někdy prodat, tak neprodělám tolik jako na Aprilii.
martusan

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 17
Registrován: 13 úno 2012, 12:43
Bydliště: Praha 9
Skútr / moto: Gilera Runner 200 ST

Re: Aprilia Leonardo 250 nebo Piaggio Vespa Granturismo 200?

Příspěvekod martusan » 14 úno 2012, 14:23

MisaKacenka píše:Repka je voubec nejak vybiravej :P
Ne, ja mam 174cm a na Leu vpohode, ale jsem na ni zvyklej i pres to, ze je ten posez vzprimenejsi, nez treba na B400 nebo X9...A nemuzes si natahnout nohy, neni kam :) ale kdyz si zvyknes, tak to jde :)

No, presny typ by tam byt mel, ale mluvime tu o italskych papirech, takze nejaky presny udaje...na to si oni moc nehrajou :) ja tam mam Leonardo :) tot vse :)

No, je to tezka otazka - zalezi kde si to budes delat a co s tim vezmes...ja tam mel jeste nejaky opravy, delalo se komplet pretesneni motoru, pistni krouzky, rozvodak je dulezity udelat, kdyz uz je to rozdelany, rotor byl spatnej...a tak se to nejak seslo, ale delalo se to u kamaradu za peknou cenu :) do 10tky...zalezi, kolik kde das za praci :)

O sirku kol se vubec neboj, nehraje roli...a cim vetsi kola, tim lepsi...
Bracha ma X9 (honda eng.) a ja bych si ji nekoupil, ptz je to lina mrcha...ikdyz DrPulley dost pomohly, stejne je to liny...a Malamut jen s 200...na tom bude jeste bidneji :) tot muj nazor

((toto je muj 2000ci prispevek :P ))



Taka to bych byl docela naštvanej dát jako počáteční investici hned 10tku :?
martusan

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 17
Registrován: 13 úno 2012, 12:43
Bydliště: Praha 9
Skútr / moto: Gilera Runner 200 ST

Re: Aprilia Leonardo 250 nebo Piaggio Vespa Granturismo 200?

Příspěvekod MisaKacenka » 14 úno 2012, 14:41

No, zalezi hodne kus od kusu....ale zrovna ten, co si sem hodil nevypada zrovna 2x ve skvele kondici...zalezi, jak moc zere olej a podle toho se clovek musi prizpusobit. Muze to byt 0.2dcl/1000Km ale taky 1l/1000km...
Leonarda na to krapitek trpej...

Jinak ta cena je orientacni,muze byt vic a muze byt i min...ale kdyz uz to delas, tak je dobry to udelat vechno z gruntu... :)
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Aprilia Leonardo 250 nebo Piaggio Vespa Granturismo 200?

Příspěvekod TUNER » 14 úno 2012, 19:25

Měl jsem sice staršího Leoše,ale byl jsem se svézt na jinym,poslednim modelu dokonce třístovce,ale jelo to uplně stejně jak ten muj starej 250,ale taky to byla pěkná pastička a mohlo to tak jet díky stavu. Každopádně ani jinak by tam velkej rozdíl nebyl. Nebál bych se to srovnat k 200 ccm Piaggiu motoru,co je v té Vespě. Ano nějakej Nm v Pia chybět bude,ale zase je ten motor točivější a výkonově jsou nastejno. Spotřeba bude určitě nižší u Piaggia 200-250 ccm. Jako velkou nevýhodu u Leoše,bych taky viděl to,že nemá olejový filtr,ale pouze sítko....
Jak mluvíš o Phantomu MAX,tak na toho jsem právě z Leonarda přešel. Sice 250 a ty koukáš po 200,ale neni tam velkej rozdíl. Na Phantomu se mi jezdí lépe,má nižší spotřebu,je rychlejší,má super budíky se spoustama funkcí,větší kola - rozhodně bych neřekl že je neohrabanější,to ani omylem a prostě jsem s ním spokojenější. Samozřejmě každému vyhovuje něco jiného,já se rád občas svezu svižně a MAX splňuje všechno co od něj očekávam. Jen má teda docela plochej kufr,kam se nevleze integrálka,což beru jako slušný mínus oproti Leonardu...
Klasika,do města a svižnej díky nízkej váze je třeba Runner 200 VXR kterej má stále ten samej motor Piaggio.

http://www.tipmoto.com/motorky/gilera/2 ... r-200.html

Já mam i barevně na chlup stejnýho MAXe jako tenhle,jen 250 ccm......

http://www.tipmoto.com/motorky/malaguti ... ovaly.html

Jinak by bylo dobrý alespoň si doplnit bydliště,klidně bych nabídnul svezení,ale nevim odkud ,jsi a proto to ani dělat nebudu.....
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Aprilia Leonardo 250 nebo Piaggio Vespa Granturismo 200?

Příspěvekod martusan » 14 úno 2012, 22:39

TUNER píše:Měl jsem sice staršího Leoše,ale byl jsem se svézt na jinym,poslednim modelu dokonce třístovce,ale jelo to uplně stejně jak ten muj starej 250,ale taky to byla pěkná pastička a mohlo to tak jet díky stavu. Každopádně ani jinak by tam velkej rozdíl nebyl. Nebál bych se to srovnat k 200 ccm Piaggiu motoru,co je v té Vespě. Ano nějakej Nm v Pia chybět bude,ale zase je ten motor točivější a výkonově jsou nastejno. Spotřeba bude určitě nižší u Piaggia 200-250 ccm. Jako velkou nevýhodu u Leoše,bych taky viděl to,že nemá olejový filtr,ale pouze sítko....
Jak mluvíš o Phantomu MAX,tak na toho jsem právě z Leonarda přešel. Sice 250 a ty koukáš po 200,ale neni tam velkej rozdíl. Na Phantomu se mi jezdí lépe,má nižší spotřebu,je rychlejší,má super budíky se spoustama funkcí,větší kola - rozhodně bych neřekl že je neohrabanější,to ani omylem a prostě jsem s ním spokojenější. Samozřejmě každému vyhovuje něco jiného,já se rád občas svezu svižně a MAX splňuje všechno co od něj očekávam. Jen má teda docela plochej kufr,kam se nevleze integrálka,což beru jako slušný mínus oproti Leonardu...
Klasika,do města a svižnej díky nízkej váze je třeba Runner 200 VXR kterej má stále ten samej motor Piaggio.

http://www.tipmoto.com/motorky/gilera/2 ... r-200.html

Já mam i barevně na chlup stejnýho MAXe jako tenhle,jen 250 ccm......

http://www.tipmoto.com/motorky/malaguti ... ovaly.html

Jinak by bylo dobrý alespoň si doplnit bydliště,klidně bych nabídnul svezení,ale nevim odkud ,jsi a proto to ani dělat nebudu.....



Bydliště doplněno 8) . Díky za nabídku svezení, bydlím ale dál. Na Phantoma Max 250 jsem taky koukal. U něj bych se bál trošku spotřeby. Ty ale říkáš, že je nižší, na jakou min a max spotřebu se s ním dostaneš a co ta neobvyklá šíře pneu? Jinak tu neohrabanost beru jen vizuálně, protože jsem na něm ještě nejel. Runner je výkonej a podle toho co jsem se dočetl, bude i rychlej, ale mně moc neříká.
Ještě jednoho Phantoma 200 mají tady: http://www.tipmoto.com/motorky/malaguti ... x-200.html
Prý původ ČR, ale vypadá hůř než ten modrý.
Taky pěknej Phantom 250: http://www.tipmoto.com/motorky/malaguti ... x-250.html
Jen nevím, jestli bych Phantoma 250 v Praze využil, jestli ta 250tka není zbytečně moc velký obsah?
martusan

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 17
Registrován: 13 úno 2012, 12:43
Bydliště: Praha 9
Skútr / moto: Gilera Runner 200 ST

Re: Aprilia Leonardo 250 nebo Piaggio Vespa Granturismo 200?

Příspěvekod TUNER » 14 úno 2012, 23:11

Spotřeba je nižší oproti Leonardu na kterym jsem jezdil,ten při stejnym stylu jízdy - celkem svižně,bral 4-4,5 litru. Průměr za 2500 km mam na Phantomu 3,8 litru. Jezdim 50% město a 50% mimo kdy celkem využívam potenciál motoru. Když jsem se cca 200 km snažil jezdit cca do 6000 otáček - do 90 km/h podle tachometru,tak mi vyšla spotřeba 3,25 litru.....ale pro to jsem si ho nekupoval,jen mě to zajímalo,za kolik by to umělo jezdit. Raději budu jezdit za 3,8 a jízdu si užívat..........ale kdo ví jak dlouho,při dnešních cenách ... )))) :/ Když budu chtít nižší spotřebu,stačí za to prostě netahat.
Ta černá 250ka je tam od léta. Koukal jsem na ní,když jsem vybíral toho svýho...je to divný...aby tam nebyl někde nějakej problem. Každopádně to se z fotky nedozvíme ;)
Ohledně šíře pneumatiky,nevidim v tom problem. 140/60-13" neni zas takovej extrem a mladý "tuneři" to cpou třeba i na 50 ccm Aeroxe.......řádně potuněnýho....
Někde se tady řešila rozdílná velikost pneumatik. Tak by mě lákalo zkusit vzadu stejnej rozměr jako vepředu - 130/70-13 kterej má větší průměr,tim pádem těžší převod-vyší maximálka. Hlavně mi šlo o tvar,kterej je na bocích plynulejší. Ta 140ka je taková "useklá" a při většim náklonu myslim že by lépe seděla ta 130ka......ale mam tam new gumy jaký tam patří,takže tohle dlouho nevyzkoušim )))))
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků