Panic by rád 50 skútr

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Panic by rád 50 skútr

Příspěvekod Simson » 15 srp 2012, 23:50

Tak pokud jde o tohle, tak já skútra v Bratislavě ve školním roce mívám doma na chodbě hned za dveřmi. To jen proto, abych měl čisté svědomí, že mazlík je v teple. Ale nemá cenu ho tahat domu jen na noc, a tady v ČR co ho tu mám na prázky, bydlí doma na zahradě, a čeká. Je tzv průtokovej - tj, co do něj nateče, to i vyteče. Elektriku jsem udělal tak, že ji voda nevadí, a nemá problémy venku stát a dávat si sprchu.
Není motorkář ten, co jezdí na hlučným Hárleji proto aby si ho lidi všimli, ale ten, kdo jezdí srdcem, třeba na babettě či skůtru.
Uživatelský avatar
Simson

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 203
Registrován: 10 zář 2011, 11:43
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Piaggio Sfera 125, Hero Winner 50, Yamaha Jog RR
Tuning / úpravy: Snad nějaké budou časem

Re: Panic by rád 50 skútr

Příspěvekod Sidgwick » 18 srp 2012, 08:48

no u mě nejde konkrétně o stání, ale o to, že bych na tom vůbec měl jezdit. Máme doma každý své auto + jednu víkendovku a už teď to přijde princezně jako hodně aut
Sidgwick

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 05 srp 2012, 23:21

Re: Panic by rád 50 skútr

Příspěvekod Simson » 18 srp 2012, 09:09

Sidgwick: Tak ji řekni, že když se jí to nelíbí, pak bude skútr místo jejího auta :mrgreen: a pak může chodit pěšky, když nechce auto :mrgreen:
Není motorkář ten, co jezdí na hlučným Hárleji proto aby si ho lidi všimli, ale ten, kdo jezdí srdcem, třeba na babettě či skůtru.
Uživatelský avatar
Simson

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 203
Registrován: 10 zář 2011, 11:43
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Piaggio Sfera 125, Hero Winner 50, Yamaha Jog RR
Tuning / úpravy: Snad nějaké budou časem

Re: Panic by rád 50 skútr

Příspěvekod Sidgwick » 19 srp 2012, 00:55

ba naopak, autíčko chce...skútr by brala taky (nikoliv kozí dech), ale když jsem si počítal 1+1+2 atd. dalo mi to dohromady výdaje, které jsem chtěl ušetřit a ještě si užít jízdu na skútru. No popravdě jsem netušil, že skútr může bít natolik nákladní....když už tak bych raději pořídil nějakou mašinu, ale to zas vím, že bych se někde 100% vyšlechtil. Raději se půjdu vyléčit a obložit koupelnu novým kachlíkem....snad mě chuť na jedno osu zas na chvíli přejde
Sidgwick

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 05 srp 2012, 23:21

Re: Panic by rád 50 skútr

Příspěvekod Simson » 19 srp 2012, 12:31

Sidgwick: Skútr a nákladný??? Kdes na to přišel??? :shock:
Všechny prachy co šli do mého Sferrárka:
-Koupě- 12 000kč
-Nový řemen- cca 400kč
-Přestavba sytiče na manuál- cca 5kč za provázek :mrgreen:
-Nová polořemenice- cca 1400kč
-Povinné ručení- cca 400kč
-Motorový olej+filtr- cca 700kč spolu (už nevím přesné ceny, možná to bylo trošku víc).
-Příruba karburace- cca 400kč
-Za dobu evidence spotřeby jsem najel 3655km a natankoval cca 110 litrů benzínu. Spotřeba je převážně městský provoz a styl brzda-plyn.
Takže suma-sumárum: Za 5000km na silně ojetém italském skútru jsem do něj včetně kupní ceny investoval cca 19 305kč. Za posledních 4000km jsem do skútru ani nešáhl. Jezdí spolehlivě, ve dne, v noci, v dešti. Startuje dokonale, pohodlí je taky supr. Když teď na to koukám, tak ani se všemi náklady, co do něj padly, včetně benzínu, jsem se nedostal ani na cenu lepšího ojetého skútra. Je pravdou, že jsem se skútrem strávil desítky hodin, kdy jsem ho dával po kousku dokupy. Jednou se podělalo to, pak zas ono. Tyto bolesti vzniklé zanedbáním údržby u minulého majitele byli odstraněny, a skútr je naprosto spolehlivý. Můžu říct, že ani za úplně nového mercedesa bych ho nevyměnil, pač jsem se do něj zamiloval, a už ho nikdy neprodám :wink:
Není motorkář ten, co jezdí na hlučným Hárleji proto aby si ho lidi všimli, ale ten, kdo jezdí srdcem, třeba na babettě či skůtru.
Uživatelský avatar
Simson

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 203
Registrován: 10 zář 2011, 11:43
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Piaggio Sfera 125, Hero Winner 50, Yamaha Jog RR
Tuning / úpravy: Snad nějaké budou časem

Re: Panic by rád 50 skútr

Příspěvekod pjirasek » 19 srp 2012, 18:23

Sidgwick píše:....snad mě chuť na jedno osu zas na chvíli přejde


Já myslel že chceš skútra, ne jednokolku :o
electric-unicycle-2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil pjirasek dne 19 srp 2012, 22:13, celkově upraveno 1
něco pro GPS navigace - http://www.poi.cz, moje přibližovadlo http://www.jirasek-cz.eu/kingway/index.html
Uživatelský avatar
pjirasek

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 81
Registrován: 08 dub 2010, 11:47
Bydliště: Praha Suchdol
Skútr / moto: Kingway Eurostar 2T
Tuning / úpravy: Multivar+válečky Dr.Pulley, 70ccm kit, úprava airboxu, 0,75mm tryska, LED žárovky a pár dalších drobností

Re: Panic by rád 50 skútr

Příspěvekod keto » 19 srp 2012, 22:00

Ono ježdění v jedné stopě je trochu o něčem jiném a musí tě bavit a pak jdou všechny kalkulace stranou :wink: ,na motorce jezdím do práce na nákup i na výlety,ale to bych mohl i autem :roll: ,ale když mám den blbec hupnu na mašinu a jedu jen tak provětrat hlavu a po návratu je to s náladou o poznání lepší a neřeším,že jsem právě projel 3l benzínu jen tak. :lol:Jinak mít doma několik motorových dopravních prostředků nikdy nebude moc ekonomicky výhodné.
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Panic by rád 50 skútr

Příspěvekod Simson » 19 srp 2012, 22:02

Keto: U mě 20 motorek a 3 auta :mrgreen: A aby jste neřekli, že jsem pan podnikatel, nejsou to mercedesy, ale Škoda 105, Peugeot 205 a Avie :lol:
Není motorkář ten, co jezdí na hlučným Hárleji proto aby si ho lidi všimli, ale ten, kdo jezdí srdcem, třeba na babettě či skůtru.
Uživatelský avatar
Simson

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 203
Registrován: 10 zář 2011, 11:43
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Piaggio Sfera 125, Hero Winner 50, Yamaha Jog RR
Tuning / úpravy: Snad nějaké budou časem

Re: Panic by rád 50 skútr

Příspěvekod keto » 20 srp 2012, 07:58

Provozovatele muzejí jsem nemyslel :mrgreen: to je zajisté zaslužná činnost :lol:
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Předchozí

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků