Nový skútr - univerzál s dobrým poměrem cena/výkon

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Nový skútr - univerzál s dobrým poměrem cena/výkon

Příspěvekod jarda.7 » 14 led 2014, 20:49

Zdravím všechny,

již delší dobu přemýšlím o nějakém skútru a tak sedím u PC a pročítám recenze, nicméně v hlavě to stále nemám srovnané :D . Do práce dojíždím autem, které se mi opravdu nevyplatí a občas autobusem, který mě zase nebaví :). Hlavně kvůli této věci tedy hledám stroj, který bych využíval i na výlety (představa tak do 50 km), či nějaké přiblížení k vodě, když v létě budu línej skočit na kolo :D . Do práce je to kolem 25.km- jedna cesta. Rád bych sehnal samozřejmě co nejlevnější skútr, který by však byl spolehlivý a hlavně se na něm dalo jet mimo město (tzn. tak těch 90km/h a více). Na zmiňované výlety bych rád vyrazil i s přítelkyní, takže bych byl rád, kdyby byla koncová rychlost co nejvyšší i ve dvou- v rámci možností. Do skůtra bych dal maximálně 45 000 kč a podotýkám, že chci nový kousek :-).

V merku jsem měl kromě jiných Maxon Ardour. Je to bezva cena, která by mu lecos odpustila. Přeci jen myšlenka, že 20 tisíc při koupi člověk ušetří... :-). Asi bych do něj šel, ale pak jsem narážel na podstatnou věc a tou je výkon, resp. maximálka. Když si představím jízdu ve dvou... :-(. Z toho samého důvodu vyhořela i Honda Vision 110. Dle recenzí se mi líbí Kymco DJ 125, prý je to malý ďáblík, ale "štvou" mě tam ta malá kola, která kromě jizdního komfortu způsobují i lehce komický vzhled.

Možná bych dodal, že měřím 184 cm a vážím 77 kg. Co se týče jednostopého prostředku, mám zkušenosti jedině na kole :D

Prosím tedy o radu, či případné diskutování, moc by mi to pomohlo. Založil jsem toto téma z důvodu, že bych se rád dozvěděl info o aktuálních modelech. Podobná témata jsem totiž sice našel, nicméně jsou mnohdy léta stará :).

Díky všem!
Naposledy upravil KYBLOS dne 15 led 2014, 12:45, celkově upraveno 2
Důvod: Přesunuto do správné sekce
jarda.7

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 14 led 2014, 20:26

Re: Nový skútr - univerzál s dobrým poměrem cena/výkon

Příspěvekod tyjo » 14 led 2014, 20:56

To bude zase flame, takže začnu kup si PCX a máš pokoj, bude to žřát 2 litry a budeš jezdit.

Za mě tohle :
http://www.tipmoto.com/motorky/kymco/250543-agility-city-125.html

Jako nový a žádná olítaná Itálie.
KYMCO AGILITY CITY 125 - Diamantová bílá, r.v. 2011. Aktuální tuning Válec NARAKU 160 ccm, aktuálně krásný bílý kufřík :-)
Mobilní světla a zvuk http://www.mobishow.cz -Zajišťuji světelnou laser show a DJ pro svatby, party a věčírky.
Uživatelský avatar
tyjo

500+
 
Reputace: 18
Příspěvky: 547
Registrován: 10 čer 2011, 08:00
Bydliště: Rakovník
Skútr / moto: KYMCO CITY AGILITY 125 - bílá r.v. 2011
Tuning / úpravy: Válec NARAKU 160 ccm, reflexní proužky, kufr, reflexní vesta :-), Kamera MAGICAM SD21 už není v záběhu, ale spíš v záhubě.

Re: Nový skútr - univerzál s dobrým poměrem cena/výkon

Příspěvekod dany01 » 14 led 2014, 22:14

Toto co spominas sa vo velkom riesi v viewforum.php?f=80
(Rady pred nakupom skutru), staci tam pozriet a zistis vsetko co chces-je to aktualne .
Za 45 000 si kupis novy akurat činsky krám , ktory bud dlho nepojde alebo sa Ti rosype. Za tie prachy novy, vo 2 och - 100 km/h , zabudni. Prihod este aspom 50000 a mozno nieco najdes, aby splnalo trochu co pozadujes.
Uživatelský avatar
dany01

250+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 293
Registrován: 06 lis 2011, 21:28
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda
Tuning / úpravy: Original

Re: Nový skútr - univerzál s dobrým poměrem cena/výkon

Příspěvekod Pavel M » 14 led 2014, 22:17

Já to vidím tak, že budeš muset alspoň z jednoho požadavku slevit. Skůtr se 7kW nebude napohodu ve dvou jezdit 90+km/h a za 45k nic moc lepšího nového nekoupíš. Z téhle kategorie jsem zkoušel Kymco Agility City 125 (ten by se ti do limitu taky možná vešel, pokud bys sehnal dobrou cenu), po městě je to hbitá malá lehká potvůrka, ale mimo město už mu dochází dech a 90km/h je spíš maximálka v jednom na rovině než udržitelná cestovní rychlost. Za mě bych ti radil slevit z požadavku na nový stroj a pohlédnout se po něčem s výkonem na horní legislativní hranici (10-11kW). Za ty peníze můžeš sehnat třeba pěknou ojetou Yamahu X-max 125, Piaggio X7, X8 nebo X9, který ti na to co chceš poslouží líp.
Uživatelský avatar
Pavel M

25+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 36
Registrován: 06 led 2014, 20:22
Bydliště: Pelhřimov
Skútr / moto: Piaggio X-Evo 125 2009
Tuning / úpravy: variátor Polini Maxi Speed Control (6x Dr.Pulley 4g + 3x váleček 5g), kontrastka Polini +20% , řemen Malossi kevlar, filtr Malossi Double Red Sponge

Re: Nový skútr - univerzál s dobrým poměrem cena/výkon

Příspěvekod jarda.7 » 14 led 2014, 22:27

Díky všem za poznatky. Těch 90 km/h jsem myslel samozřejmě v jednom a co možná nejvíce udržitelných. Ve dvou je mi jasné, že to nebude žádný šlágr. Nicméně jezdit 60, to radši nic :-(... Stále si trvám na novém, možná bych zvýšil limit na cca 50 tis.a něco lehce přes, ale zřejmě to nic moc nemění... To PCX v nějaký super akční ceně...hmmmm, to by bylo fajn :D.
jarda.7

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 14 led 2014, 20:26

Re: Nový skútr - univerzál s dobrým poměrem cena/výkon

Příspěvekod petr311 » 14 led 2014, 22:33

Také se přidávám k ostatním názorům. Dle tvých požadavků nový stroj za 45.000,- na to můžeš zapomenout. Do tohoto limitu se dneska už nevleze ani spomínané Kymco Agility City 125, podle aktuálního ceníku díky slavné ČNB se cena vyhoupla na téměř 50.000,-!!! (může se u dealerů lišit). Nicméně, jak již zde bylo psáno, pro jízdu solo - výborný stroj, z mé strany mohu jednoznačně doporučit. Jezdil jsem na něm minulý rok i mnohem delší výlety, bez problému 90km/h dle tacho a to jsem zdaleka nejel na plný plyn, takže to by tvůj požadavek celkem splnilo, nicméně ve dvou na tuto rychlost zapomeň. To raději kup něco jak už ti radili výše - buď Yamaha X-Max 125, ale tam je cena za nový kus od 110.000,- nahoru, a nebo levnější - Kymco Downtown 125, také výkonný stroj, měl by se dát ještě sehnat nový do 100.000Kč, ale i tak už tvůj limit více než 2x překračuje. A nebo jít do nějakého ojetého od Yamahy apod. Jako u všeho, je to o penězích, na co máš a co si můžeš dovolit.
Ještě dodám - nové PCX125 do 50.000,- to bude asi utopie, kor ted když se zvyšovaly ceny... :-(
4/2013 - 4/2014 - KYMCO Agility City 125/9.450km
3/2014 - 3/2015 - Piaggio Beverly 125ie/16.000km
3/2015 - 5/2018 - Piaggio MP3 500LT Sport/42.900km
5/2017 - 8/2019 - YAMAHA X-MAX 125/19.700km
6/2018 - 7/2022 - YAMAHA X-MAX 400/37.000km
8/2019 - X-MAX 300
Uživatelský avatar
petr311

1000+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 1119
Registrován: 24 dub 2013, 21:42
Bydliště: Lipník nad Bečvou
Skútr / moto: YAMAHA X-MAX 400 ABS 2018 / YAMAHA X-Max 300 ABS
Tuning / úpravy: X-Max 400: zadní nosič kufru Yamaha + zadní kufr Yamaha 50 l s opěrkou pro spolujezdce, držák telefonu (GPS) - na střed řídítek, velké plexi Puig kouřové, brašna pod přístrojový panel Yamaha

Re: Nový skútr - univerzál s dobrým poměrem cena/výkon

Příspěvekod Uch » 14 led 2014, 22:45

Myslím, že se ti dostalo kvalitních rad a názorů. Drž se toho co ti zde kluci poradili a jednoduchou vylučovací metodou musíš dojít k jednoznačnému názoru, tedy: buď novou je*ku z Číny a to fakt nééééé a nebo něco jetýho co tě uveze i s přítulkou a bude to nějaká skůtrová značka. Jiné řešení prakticky není.
Jestli chceš, bud mít na prodej rozumně jetou X9 125 obsah,11 Kw, je to přesně to co potřebuješ, ve dvou 90 km/h není problém, velký, pohodlný, pohoda stroj.
Držím palce při výběru.
Uch

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 58
Registrován: 01 říj 2013, 12:37
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Piaggio X9 125, Malaguti Spider max 500GT
Tuning / úpravy: Zatím není třeba..

Re: Nový skútr - univerzál s dobrým poměrem cena/výkon

Příspěvekod medved.m » 14 led 2014, 22:58

"Maxon Ardour.... Přeci jen myšlenka, že 20 tisíc při koupi člověk UŠETŘÍ..."
Miluju tenhle způsob uvažování :D

jardo, chceš radu, jak ušetřit 45000?
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Nový skútr - univerzál s dobrým poměrem cena/výkon

Příspěvekod jackm » 14 led 2014, 23:25

Já být Tebou tak se u Hondy výkonu nebojím je to za tu cenu TOP skútr, teda teď zdražovali o několik tisíc motorky, ale třeba by se dal najít, ještě okolo těch 40 tisíc.
Ber, že to je Honda a tam ty motůrky šlapou fakt excelentně.
Jestli chceš Kymco DJ 125 S, tak toho bych se nebál v červený je to ďáblík :twisted: , z vlastních zkušeností vím, že to je pracant.
Mám ho v 50 ccm necelé tři roky a najeto přes 13 tisíc kilometrů: http://dj50s.funsite.cz/zkusenosti.php
Jediným slabým místem je ten výkon padesátky, ale mít ho ve 125, tak bych byl v sedmém nebi, ten by určitě šlapal jak hodinky.

Pokud chceš nový do 45 tisíc, tak jedině Hondu Vision 110 nebo Kymco DJ 125 S resp. pokud by se dal sehnat tak Agility City, to má 16" kola a vypadá to mohutněji. :D
Po jiných značkách bych nekoukal s Kymco mám zkušenosti mám od něj již dvě motorky, ze začátku mě ten skútr fakt sr.. ale po tom, co se udělala generálka motoru, tak to šlape jak hodinky a motorka bez problémů.
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11

Re: Nový skútr - univerzál s dobrým poměrem cena/výkon

Příspěvekod Milan57 » 15 led 2014, 00:26

Připojuji se k ostatním, jak máš nastaveny parametry ( do 50 tisíc ...90 km... ) budeš těžko spolehlivý nový skutr hledat. Honda je naprostá jednička na trhu- ale Kromě Visiona jsou ceny jinde. Já předtím než jsem pořídil co mám ( není to ale skutr pro B čkový řidičák i když je to pro někoho slabota) jsem uvařoval o Piaggio FLY 125 - tam byla akční cena 50 tisíc, opět ale po roce je cena jinde ( 60 tisíc). Buď budeš muset přidat, nebo zapomenout.

EDIT1 :
http://www.tgbmotor.cz/bullet125.html
podobné jako Kymco- cena cca 46 tisíc , nevím, kde bys měl servis. Je to Taiwan ne klasická Čína. Mají ve 125 jen tento jeden model. ( má menší kola)

tady máš test:
http://www.motorkari.cz/clanky/redakcni ... 25562.html


EDIT 2:
nebo tady máš SYM v akci- opět nevím, kde bys měl servis - vše do 45 tisíc ( trojice, KYMCO, SYM, TGB = špičkový Taiwan)- vyrábějí díly i pro ostatní světové značky.
http://www.sym-motor.cz/
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Re: Nový skútr - univerzál s dobrým poměrem cena/výkon

Příspěvekod Mr.Voza » 15 led 2014, 09:01

V Tvým dotazu nikde neuvádíš jakej máš řidičák, ale z toho, že píšeš, že zkušenosti z jedný stopy máš akorát tak na kole, soudím, že jenom B-čko, takže 125ccm.

S Tvým rozpočtem a požadavkama bych koupil něco staršího za nízkou cenu, třeba kolem 20-30000Kč, ale určitě značkovýho (Aprilia, Yamaha, Piaggio...) a zbytek rozpočtu vrazil do všeho, co by bylo případně potřeba vyměnit (brzdy, rozvody, údržba variátoru, řemen, olej, pneu...) a máš za tu cenu prakticky novej značkovej stroj, kterej ti bude sloužit, když mu dáš v budoucnu nějakou základní údržbu (což bys samozřemě musel dát i novýmu stroji, aby Ti dobře sloužil).

Toť jedno z možnejch řešení, který bych asi na Tvým místě upřednostnil já.

edit:
http://www.motoinzerce.cz/motorky/april ... o-125.html
http://www.motoinzerce.cz/motorky/yamah ... x-125.html
http://www.motoinzerce.cz/motorky/piagg ... y-125.html
http://www.motoinzerce.cz/motorky/vespa ... 4-125.html

nebo tohle PCX za 39000kč: http://www.motoinzerce.cz/motorky/honda ... x-125.html + cca 3000kč za CZ papíry a máš v součastnosti jeden z nejlepších skůtrů ve 125ccm a vejdeš se do rozpočtu - těch 14000km bych se nebál, to pro značkovej skůtr nic není.

edit2: Ještě pohledej na tipmoto.cz a v bazaru na motorkari.cz skůtr Yamaha Majesty 125 - je jich tam mrtě a je to taky výbornej skůtr 125 za dobrou cenu...
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Nový skútr - univerzál s dobrým poměrem cena/výkon

Příspěvekod jarda.7 » 15 led 2014, 10:52

Jsem rád, že toto forum nezklamalo, bál jsem se nečinnosti :-). Opravdu Vám děkuju za rady, v motorkách a skůtrech se bohužel moc neorientuji. Bazary projdu, nicméně nejsem tomu tak úplně nakloněný... :(

Když se zeptám hloupě a vynechám bazarovky: Který skůtr byste z těchto doporučili?
- Kymco DJ125s
- Kymco Agility City
- Kymco Super 8 125- je v něčem lepší než agilitka?
- SYM Symphony SR
- SYM JET 4
- TGB Bullet
- Honda Vision 110?

A co Benelli Macis 125? :D

ŘP pouze B... Díky
jarda.7

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 14 led 2014, 20:26

Re: Nový skútr - univerzál s dobrým poměrem cena/výkon

Příspěvekod Milan57 » 15 led 2014, 11:16

Opět těžká odpověď.
Já osobně bych vybíral:
1/ kde mám poblíž servis. V případě problému nebo i na garančku pak jet 80 km je pitomost.
2/ vyřadil bych karburátor- dnes již pouze stříkačka je s tím mnohem míň problémů ( ale to je věc názoru) , některé s karburátorem stojí víc než s přímým vstřikováním. Pak platíš zbytečně o dost víc benzínu.
3/ ještě je tam možnost zařadit Yamaha Vity za necelých 40 tisíc !!! ( nový), ale má strašně prťavý kola ( třeba by to to nevadilo) ale je dobré se na tom svézt pro porovnání

Benelli sice vypadalo dle testů docela lákavě- ale prodejní síť i servisy nevím kde vůbec najdeš. A přece jen je to dnes již (skoro) čistokrevná Čína- bál bych se toho, vybírej: větší kola= líp absorbuje nerovnosti , na malých si na našich okreskách ( i po Praze) rozbiješ snad úplně všechno.

Vše ostatní už je jen a pouze ve tvých - doufám, že šťastných rukách
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Re: Nový skútr - univerzál s dobrým poměrem cena/výkon

Příspěvekod Vratas » 15 led 2014, 12:23

Zařadil bych do výběru ještě Hondu PS 125, Hondu SH 125 a Suzuki Sixteen 125. Mluvím o jetých modelech, které se dají sehnat v bezva stavu za super cenu. Pokud bys chtěl větší pohodu na cestování ve dvou, tak se podívej třeba ještě na Suzuki Burgman 125 a Honda SilverWing 125 nebo Honda S-Wing 125.

Hledej např. na Tipmoto, Motoinzerce, Motorkari

Z ojetin nemusíš mít vůbec strach, většinou se dají najít opravdu hezké kusy i z ciziny. Platí však, že pokud nejsi znalý, je dobré mít někoho znalého a zkušeného s sebou na prohlídce konkrétního moto nebo se dohodnout na prohlídce v nějakém servisu.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Nový skútr - univerzál s dobrým poměrem cena/výkon

Příspěvekod Mr.Voza » 15 led 2014, 12:34

jarda.7: Z těch, co jsi napsal jednoznačně Honda, už jenom pro to, že je to Honda... Sice jenom 110ccm a papírově menší výkon (tady zdůrazňuji slovo PAPÍROVĚ), ale kdyby mě někdo tvrdil, že to jede líp, než 125ccm čína, tak bych tomu klidně věřil... Velký kola taky výhoda...

Pak jak píše Milan57, Yamaha Vity 125 taky vypadá dobře za ty prachy, ale píšeš, že chceš jezdit i ve 2, a Vity je myslím dost malá... nedávno byl myslím test na skutrportal.cz, tak zkus pohledat...

A jak píše Vratas - značkový ojetiny není třeba se bát, ale radši bych si vzal ssebou na prohlídku někoho zkušenějšího, když tomu nehovíš...
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Další

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron