jm star 150 alien

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

jm star 150 alien

Příspěvekod viši » 11 srp 2009, 20:54

Nevíte náhodou někdo něco víc o tomhle fichtlu.
viši

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 11 srp 2009, 20:44

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod jarafari » 11 srp 2009, 21:04

Jediné co o tom vím je,že už bych si takovejhle stroj nikdy nekoupil :lol: myslím tim čínu.... :!:
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod viši » 11 srp 2009, 21:08

A co to máš ty?
viši

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 11 srp 2009, 20:44

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod jarafari » 11 srp 2009, 21:19

no právě že výrobce motorů pro ten můj šmejd "MP Korado" je JM STAR MOTORCYCLE CO LTD Čína.....
a už bych to fakt nekoupil....
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod jarafari » 11 srp 2009, 21:21

Tohle kopíruju z jiného tématu,abych to nemusel psát jak deb.....
Zatim teda nic závažného....ale! Již u prvních 200km přestala fungovat ručička benzínu a pří 300km to začalo vrzat při rozjezdech....asi řemen nebo variator... při garančce prodejce ukazatel paliva opravil a na vrzání mi řekl že to číny dělaj a že uvidíme co to udělá :evil: no tak jsem jezdil a moc to neřešil(zde na fóru mi k tomu nikdo nic taky neporadil...) Pak jsem jednoho dne jel do práce a zjišťuju že mám měkké přední kolo,zajedu na benzinku a tam zjišťuji že je špatnej ventilek a že to nedofouknu...po práci jsem to hodil do servisu kde jsem koupil novou duši za litr i s prací :o ... Při jízdě na kostkách a špatnejch silnicích to drncá a skáče jako sviňa( tlumiče fakt mizérie) což se projevuje na praskáni různejch plastů....asi při 1200km přestal fachčit zámek sedačky....časem postupně praskaj další kusy plastu :cry: pak jsem někde ztratil nožní startovací páku(to asi někde na těch kostkách :mrgreen: ,řešim to plánováním si trasy po rovném asfaltu a né po kostkách :roll: což je dost na prd....)takže startuji pouze eletricky...jako páka stojí kilo ale schánějto.. když jsem potřeboval koupit novou vložku vzd.filtru tak to byla docela hoňka ji sehnat.. nedávno při nějakejch 2750km mi prasknul řemen(trochu brzo né?!?!) a když jsem to odtlačil do nejbližšího servisu( A.B. )kde mi to muselo stát dva dny venku než otevřeli neb byl víkend..když jsem tam v pondělí po práci letěl abych scoota koněčne dal spravit,tak jsem z děsem zjistil že je problém s tím že je to číňan a že mi to neopravěj,že si to na triko nevemou.... na otázku kde mi to opravěj řekli to fakt nevim...snad jedině na francouský ale to jen možná(to vypovídá o dalším problému číňanů a to
je servis..nikdo to nechce opravovat)....no na tý francouský mi to udělali, to jsem věděl neb tam mi dělali i tu duši,ale scháněj dodávku na převoz :( ...Mám novej řemen a tím vyřešeno vrzání při rozjezdech....... :D už nevrže.
Mp korado je na moravě a posílat to tam kuli každý kravině se mi fakt nechce...a moto luky je jedinej servis v praze kterým vim že mp korado dělaj :( takže bída.. těď mám novej řemen a jezdim....jenže je to teď děsně líný :cry: :cry: :cry: si říkam jestli mi tam dali ten řemen správnej.....( kdyby jste někdo věděli jestli to může byt tím,prosím napište mi to,děkuji :) )
na záver dodám že teď mám najeto 2860km a čekám co mě kde zas postihne...rozhodně,když se mě nekdo zeptá zdali si tento skútr má koupit,tak já mu ho nedoporučim....a ani žádnou jinou čínu...
Už jsem koukal že bych to prodal...jenže to bych na tom prodělal deset litrů a to se mi taky nechce.taky bůh ví jestli by to vůbec někdo koupil a aby mi to pak neomlatil o hlavu :roll: ...hold budu mít chvíli šitovej skútr a až našetřim,tak si koupim značku.... ještě nevim jakej ale pár typů už mám :D už se těšim.....
jestli múžu poradit nekupuj čínu....měj se hezky,pořádně vybírej a skútríkům zdar :mrgreen:
jo a všichni mějte na paměti že slogan "opravdu nejsme tak bohatí,aby jsme si mohli kupovat levné věci" fakt platí a to i pro skútry!!!!!!! sám jsem poznal ahoj
Naposledy upravil KYBLOS dne 25 bře 2013, 17:09, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod Karel23 » 05 zář 2009, 13:26

Bližší údaje o skůtru Jmstar Alien: http://www.jmstar.com/html/scooter/tk-f/151t-18.htm
V Číně se jmenuje Jmstar Airbus, což by asi v Evropě neprošlo.
Kvalita čínských skútrů podle mechanika, ke kterému jezdím, roste rok od roku, on se specializuje na Jmstary a říká, že ty co chodí dnes se s těmi prvními nedají srovnat. Jeden klučina k němu jezdí s A-doctorem, což je stejná stopadesátka jako Alien. říkal že jel s kamarády k Baltu a jediný on neměl po cestě žádnou poruchu, přitom ten druhý měl Peugeota a ten další nějakou Yamahu.
Jmstary zabíjí způsob prodeje v hypermarketech. Podle servisky má každý skútr absolvovat předprodejní prohlídku. Místo toho skútr stojí na prodejně, dokud se mu nevybije baterka a nezdegraduje i ta trocha neurčitého čínského benzínu. Pak ti přeochotný prodavač řekne akorát: ber, jak to je, nebo nech být.
Karel23

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 205
Registrován: 23 srp 2008, 22:05
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: JM Star Eagle 50

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod tom.boy » 05 zář 2009, 15:45

Kdyby ten tvůj mechanik prodával hovna, taky je bude vychvalovat. Kvalita hoven je taky rok od roku lepší :lol:

edit Rady: odstranena citace predesleho prispevku
ObrázekGoogle ° www.tomas.in ° Srazy na Strahově jsou tady ° Srazy ve Středoklukách jsou tady °
Uživatelský avatar
tom.boy

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1779
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha Tel: 608444044
Skútr / moto: YAMASAKI Extra Super Grand DeLuxe Sport 50

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod Karel23 » 05 zář 2009, 17:51

Je mi líto, že se vyjadřujete takovým způsobem o někom, koho vůbec neznáte, ale ten pán nic neprodává.

Taky si vždycky říkám, proč si kdejaký mindrák chodí honit triko do vlákna čínské skútry, když vlastně k tématu nemůže říct nic pořádného, ale s Kymcem sem vlastně patříte, tak úpřimnou soustrast.
Naposledy upravil Karel23 dne 05 zář 2009, 19:11, celkově upraveno 1
Karel23

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 205
Registrován: 23 srp 2008, 22:05
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: JM Star Eagle 50

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod kraken.99 » 05 zář 2009, 17:55

věřím tomu že zavedenější značky jako yuki a podobné tu kvalitu opravdu zlepšují ale pokud se to dělá z horších nebo slabších materiálů musí se to někde projevit
tel.777 55 22 12 email:kraken.99@seznam.cz skype:kraken.99
Uživatelský avatar
kraken.99

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2887
Registrován: 28 dub 2007, 20:41
Bydliště: Chrustenice
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650exe 08

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod Tomulátor » 05 zář 2009, 18:56

Karel23: Tak to je bomba říci, Peugeot a Yamaha do cíle nedojela a jediný kdo to zvládnul je A-doctor, takže je podle tebe Karle kvalitnější než Peugeot a Yamaha, který tvýmu kámošovi dělali doprovod, určitě jsi to tak říci nechtěl, viď Karle :) :wink:
SUZUKI Burgman 200 K8
Tydlifón: 604 401 940
Suzuki Burgman prodán, nahrazeno Honda CB500F 2016
Skútr Klubu Ústeckého Kraje www.skuk.cz
Uživatelský avatar
Tomulátor

1000+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1150
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Žatec
Skútr / moto: Honda CB500F 2016

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod Karel23 » 05 zář 2009, 19:52

Ne, to jsem skutečně říct nechtěl, protože každému soudnému člověku je jasné, že je to nesmysl. Ti chlapci na těch značkových je neměli nové, kupovali je ojeté, protože nechtěli čínu a na novou značku neměli. Taky zřejmě podceňovali servis, protože nepochopili, že i starší značka chce svoje. Ten klučina s tou čínou ale naopak nebyl typický majitel číny, který si říká, že když to koupil za pár peněz, tak přece nebude valit prachy za údržbu, kvalitní olej atd. Jezdí pravidelně na servisní prohlíky a o skútra se stará.
To ovšem poukazuje na další problém hypermarketových skútrů. Hypermarket nemá servis a značkový servis může být tak daleko, že je prakticky nedostupný. Yuki není bůhvíjaká značka, ale když si ji někdo koupí u místního prodejce se servisem, tak to s případným problémem nemá daleko a pokud chodí i na servisky jak má, pravděpodobně se mnoha problémům předejde. Výsledek je pak takový, že na to, kolik se jich v Česku prodá, není těch negativních ohlasů zase tolik. Takže pokud někdo uvažuje o skútru a o číně zvlášť, měl by si nejprve zjistit, kde má nejbližší servis a trochu si to oťuknout. Místo toho například rodiče synkovi za špatné vysvědčení koupí bez rozmyslu skútra někde v hypermarketu a ten místo zajištění předprodejní prohlídky raději hned zkouší, kolik se z toho dá vymáčknout. Můj servisák říká, že takových je bohužel většina jeho klientů. Všichni pak ovšem zasvěceně referují o katastrofální kvalitě čínských skútrů.
Karel23

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 205
Registrován: 23 srp 2008, 22:05
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: JM Star Eagle 50

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod vasek13 » 26 říj 2009, 15:07

Já si pořídil JMstar 150 alien přes aukro, po 5 km nesvítila žárovka, tu už jsem opravil. Jinak tlumiče jsou děsný a plasty taky, ale jinak jede zatim pěkně (110 km/h). A do úložného prostoru pod sedadlem se nevejde ani kelma, kvůli baterii.
Uživatelský avatar
vasek13

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 25 říj 2009, 14:36
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: JMstar 150 alien

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod Karel23 » 29 říj 2009, 21:35

Hmm, tak tu máme dalšího potenciálního nešťastného majitele "číny".

Než jste z toho vymáčknul těch 110km/h, vyměnil jste pochybný čínský olej v motoru a převodovce? Nebo jste aspoň zkontroloval hladinu oleje v motoru? A přečetl jste si návod? Zejména doporučuji kapitolu o zajíždění skútra, jsou tam vypsané doporučené rychlosti v době záběhu, myslím že 110km/h se tam opravdu nedoporučuje.

Děsný plasty? Když jsem Aliena okukoval v Globusu, tak právě plasty se mi zdály docela OK, všechno celkem pěkně lícovalo. Svého Eagla už se mi podařilo "položit" do trávy a kromě povoleného zrcátka se mu nestalo nic, žádný plast nepovolil ani neprasknul.
Karel23

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 205
Registrován: 23 srp 2008, 22:05
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: JM Star Eagle 50

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod vasek13 » 04 lis 2009, 19:56

Ten olej jsem nevymněnoval jen jsem ho zkontroloval. Těch 110 jsem z toho vymáčknul z jednoho mírnýho kopce to už měl skůtr najeto asi 100 km a byl zahřátej tak by to snad nemělo vadit. A když jsem vymněnoval tu žárovku tak ty pasty sice docela seděj ale jsou divně vykousaný a řek bych že maj tendenci praskat, ale jestě mi nic neprasklo, no uvidí se časem..... :)
Jestě jsem si všim, že je moc utažená přední brzda, tře to pořád o brzdový destičky. Seřizování bude asi pod těma plastama na řidítkách a ty mi nešly vůbec sundat, sem se bál abych to neulomil. Nakonec jsem to nechal jak to je. Vono se to časem ošoupe. :)
Uživatelský avatar
vasek13

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 25 říj 2009, 14:36
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: JMstar 150 alien

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod Karel23 » 07 lis 2009, 22:07

Pokud to bylo zahřáté a z mírného kopce, tak to téměř jistě nevadí. Už v záběhu by se to nemělo nechat zlenivět, ale ne zas to násilím hnát na hranice technických možností.
Olej vážně vyměňte, aspoň v motoru co nejdříve. Doporučuji polosyntetiku, nejlépe speciál pro vzduchem chlazené 4T skútry, protože u něj se počítá s tím, že se může celkem přehřívat, což by běžný motorový olej nemusel vydržet. Stojí to zato a je to dost jednoduchý úkon. Normálka postavit na hlavní stojan, povolit zátku, vyčistit sítko, co je pod zátkou, zašroubovat zpátky a nalít nový olej. Půl hodina.
Nenechte si namluvit, že čínské plasty musí automaticky praskat.
Ještě k té brzdě. Kotoučovka opravdu není to samé, co špalíková brzda na jízdním kole, proto se při povolení čelisti neoddalují viditelně od kotouče. Ten pohyb je v řádu desetin milimetru a opravdu netuším, co na hydraulicky ovládané kotoučovce chcete seřizovat. Jiná je situace, pokud vázne pístek, ale to je pak slyšet a po čase se to projeví také na barvě kotouče.
Karel23

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 205
Registrován: 23 srp 2008, 22:05
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: JM Star Eagle 50

Další

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků