jm star 150 alien

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod vasek13 » 10 lis 2009, 18:47

To jsem jen zkoušel max. rychlost, normálně to takhle netejram. A ten olej asi vyměnim to není problém a tento skútr má asi jen jednu olejovou vanu a z ní se maže vše potřebné. Jinak u těch plastů jsem nenapsal, že vybrujou při nižších otáčkách, ale zaplácal jsem to tmelem a je to lepší. Ta brzda je taky ok.
Uživatelský avatar
vasek13

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 25 říj 2009, 14:36
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: JMstar 150 alien

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod vasek13 » 10 lis 2009, 18:56

Dneska se mi povolily šrouby u výfukového kolene a ztratil jsem je. Měl jsem to doma sice zpravený za dvě minuty ale jenom čekám co se stane horšího.
Uživatelský avatar
vasek13

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 25 říj 2009, 14:36
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: JMstar 150 alien

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod Karel23 » 14 lis 2009, 07:46

Vracím se k původnímu názoru. Další spravedlivě rozhořčený majitel Číny. Nic si o stroji nezjistí, neumí se o stroj postarat, za značkový servis se mu utrácet nechce a akorát zkouší co to umí. Fakt jsem se pobavil představou jedné olejové vany, ze které se maže všechno :) .
Pokud se hrozíte, co se stane příště, tak jsem vás chtěl jen upozornit, že už máte nejspíš po záruce. Pokud byste se hned na začátku tak namáhal a přečetl si návod, jak jsem vám doporučoval, tak na konci je něco jako servisní knížka. Pokud v ní nemáte vyplněnou hned první kolonku, takzvaný předprodejní servis, budete mít asi dost velké potíže s uplatněním záruky, až například zadřete motor. V rámci předprodejního servisu by vám vyměnili ty oleje a dotáhli matky, dřív než je ztratíte.
Karel23

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 205
Registrován: 23 srp 2008, 22:05
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: JM Star Eagle 50

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod vasek13 » 17 lis 2009, 13:29

Ale ja nezkoušim co to umí, o skůtr pečuji a dokonce jsem vyměnil vámi doporučený olej. A ten návod jsem čet. Např. žádná kapitola o zajíždění tam neni, o tom tam neni ani slovo. Je pravda, že jsem nebyl na předprodejní prohlídce, ale v blízkosti bydliště nemám žádný servis. Po tom co vypad ten výfuk jsem si dotách většinu šroubů. :D
Uživatelský avatar
vasek13

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 25 říj 2009, 14:36
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: JMstar 150 alien

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod Karel23 » 19 lis 2009, 14:36

Nemám český návod, jen originál http://www.jmstar.com/vendee/UserManual ... 18-use.pdf a o těch rychlostech to najdete na straně 18: Nejezděte víc než 60km/h prvních 1500km. Prvních 300km rychlostí maximálně 25-30km/h. Nejezděte v této době na plný plyn. Po 300km vyměňte poprvé olej v motoru a v převodovce, poté měňte motorový olej každých 1000km a převodový olej každých 3000km.
Dost bych se divil, pokud by tohle v českém překladu vynechali.
Pokud jste si koupil skútra u kterého ani nevíte, kde máte servis, pak to asi nebyla úplně promyšlená koupě. Do servisu musí občas každý i značkový skútr.
Karel23

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 205
Registrován: 23 srp 2008, 22:05
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: JM Star Eagle 50

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod jel.en » 19 lis 2009, 14:46

Já u sveho měmim olej každý 3000km péči mu dávám jakou vyžaduje manuál a aktuální potřeba.Starám se o něj a chovám se k němu slušně :wink: Zatim mi slouží dobře i když se sem tam nějaká ta zaávada vyskytne...
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod Karel23 » 20 lis 2009, 18:49

Výměna oleje co 3000km? To asi nebude vzduchem chlazený motor made in china. :D
Karel23

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 205
Registrován: 23 srp 2008, 22:05
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: JM Star Eagle 50

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod banjo » 20 lis 2009, 19:45

Já, který jsem majitelem číňana (LH300) se o něj starám poctivě, jako by to byla Honda. Olej měním každých 5000Km, dofukuju kola a dolévám kapaliny. V současné době je v servisu u Zdeňka v Kunčičkách ( Kawasaki Vulkán na srazech) a věřím, že dá vše do pořádku a vymění a opraví co bude třeba. Nevím, kolik vás je na značkových skútrech, ale mám za 3 roky na číňanu najeto 70 000Km a zatím jezdím (nemám prachy na nového). Pokud se nerozsype rád vás uvidím třeba ve Šlapkách v dubnu a podívám se kolik jste ti co přijeli mají najeto, že si můžou dovolit kritizovat. Až budete mít skútra za 60 tisíc (nového) a najedete na něm tolik jako já, můžete kritizovat. Nebo kupujte jenom značkové( výrobce je stejně většinou čína), rozdíl je podle mě jenom ve výstupní kontrole. Do mého číňana pasují všechny díly z Majesty 250 a tak když se mi nechce čekat dlouho na díly z Číny koupím vše v Yamaze, ale za podstatně vyšší cenu.
Uživatelský avatar
banjo

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 124
Registrován: 19 črc 2007, 12:57

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod Karel23 » 20 lis 2009, 23:49

Pánové, prosím vás, tohle vlákno se jmenuje Jmstar 150 Alien. Nerozbíhejte tady další zbytečnou flame diskuzi na téma špica číny versus hlupáci, co si kupujou značky. Kdo nemá co říct k tématu Jmstar Alien, nebo k nějakému obdobnému typu, prosím, aby do této diskuze nepřispíval!
Rady od Banja (jelena): Starám se o skútra poctivě, olej měním každých 5000 km je u tohoto typu úplně nanic !!!! Linhai LH 300 má vodou chlazený motor, proto se olej neničí zdaleka tak rychle jako ve vzduchem chlazeném motoru Jmstara, kde se olej má měnit každých 1000 km a kdo někdy ten olej po 1000km viděl uzná, že to fakt není zbytečné.
Jediné, s čím souhlasím v obou příspěvcích, je to, že KAŽDÝ skútr potřebuje určitou péči a servis. Pokud tomu nerozumím a nejsem schopný si to zajistit vlastními silami, starám se, abych měl v dosahu servis, který to udělá za mě a pokud chci uplatňovat záruku, pak v prvních dvou letech to musí být servis značkový. Nechápu blázny, kteří dražili na Aukru Jmstary, aniž by si zjistili, kde budou servisovat. Taková úspora se fakt vyplatí, jezdit na servisky třeba z Českých Budějovic do Hořic v Podkrkonoší.
Karel23

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 205
Registrován: 23 srp 2008, 22:05
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: JM Star Eagle 50

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod jel.en » 21 lis 2009, 11:58

to Karel23 Já psal o čínskom scootu 125ccm co je vzduchem chlazenej :wink: V ČR je interval výměny 3000km ale např. v Rakousku Itálii Německu a Anglii je interval 6000km Sám tomu nerozumim.Ale přijde mi divný že u jm star 150 je interval snížen jen na 10O0km protože co tak koukaám připadaj mi ty motory všechny stejný.Nezjišťoval jsi náhodou továrnu v Číně? Mimo to.Jakej kód motoru je napsanej ve velkom techničáku?
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod banjo » 21 lis 2009, 15:50

Přiznávám, že jsem měl dojem , že se téma jmenuje "Čínské skútry". Omlouvám se všem , kteří nepochopili, že je to téma o jediném typu.Mrzí mě, že jsem jako majitel čínského skútu do toho zasahoval Příště se budu vyjadřovat pouze ke značkovým, které nemám. Je to skvělý nápad žvanit o čem nemám ani páru. Ale čínských skútrů jsem měl asi pět a to je k vyjádření málo.
Uživatelský avatar
banjo

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 124
Registrován: 19 črc 2007, 12:57

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod Karel23 » 21 lis 2009, 20:54

jel.en píše:to Karel23 Já psal o čínskom scootu 125ccm co je vzduchem chlazenej :wink: V ČR je interval výměny 3000km ale např. v Rakousku Itálii Německu a Anglii je interval 6000km Sám tomu nerozumim.Ale přijde mi divný že u jm star 150 je interval snížen jen na 10O0km protože co tak koukaám připadaj mi ty motory všechny stejný.Nezjišťoval jsi náhodou továrnu v Číně? Mimo to.Jakej kód motoru je napsanej ve velkom techničáku?

Já mám skútra s motorem Jmstar QMB, ta 150ka má pokud vím motor QMI nebo QMJ. Nicméně v návodu mám naprosto shodné intervaly, jako jsou stanovené pro tu 150ku a musím říct, že při výměně ten olej vypadá dost bídně - černá kalná voda. Co jsem se tak díval na webu výrobce (Jmstar), má shodné intervaly stanovené pro všechny typy skútrů, všechny jsou vzduchem chlazené, tak asi jsou si vědomi kvality svých výrobků.
Pokud jde o to, jak je to stanovené na Západě, pak buď je to jiným výrobcem, který má možná poněkud lepší technologie, nebo jsou výrobci tlačení k různým optimistickým intervalům výměn provozních kapalin kvůli ochraně životního prostředí, s tímto se setkáte i u aut.
Naposledy upravil Karel23 dne 21 lis 2009, 21:01, celkově upraveno 1
Karel23

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 205
Registrován: 23 srp 2008, 22:05
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: JM Star Eagle 50

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod Karel23 » 21 lis 2009, 20:57

banjo píše:Přiznávám, že jsem měl dojem , že se téma jmenuje "Čínské skútry". Omlouvám se všem , kteří nepochopili, že je to téma o jediném typu.Mrzí mě, že jsem jako majitel čínského skútu do toho zasahoval Příště se budu vyjadřovat pouze ke značkovým, které nemám. Je to skvělý nápad žvanit o čem nemám ani páru. Ale čínských skútrů jsem měl asi pět a to je k vyjádření málo.

Zbytečně se urážíte a zbytečně urážíte ostatní. Téma se totiž jmenuje: "jm star 150 alien"
Karel23

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 205
Registrován: 23 srp 2008, 22:05
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: JM Star Eagle 50

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod vasek13 » 22 lis 2009, 20:34

Karel23 píše:Nemám český návod, jen originál http://www.jmstar.com/vendee/UserManual ... 18-use.pdf a o těch rychlostech to najdete na straně 18: Nejezděte víc než 60km/h prvních 1500km. Prvních 300km rychlostí maximálně 25-30km/h. Nejezděte v této době na plný plyn. Po 300km vyměňte poprvé olej v motoru a v převodovce, poté měňte motorový olej každých 1000km a převodový olej každých 3000km.
Dost bych se divil, pokud by tohle v českém překladu vynechali.
Pokud jste si koupil skútra u kterého ani nevíte, kde máte servis, pak to asi nebyla úplně promyšlená koupě. Do servisu musí občas každý i značkový skútr.


No fakt tam nic o zajíždění neni. Taky se divim že to tam nedali, ta tabulka údržby tam je. Těch prvních 300 km jsem třicítkou nejezdil, ale asi tak devadesátkou :D, Do toho servisu se s nim taky někdy dostanu, zatim je to v pohodě. Momentálně řešim jen takovou drobnost, ty zadní tlumiče vržou a pískaj při jízdě. Ještě jsem se na to pořádně nedíval, ale asi by chtěly promazat ty klouby, tam se dostanu jen když sundám ty plasty.
Je fakt, že tahle je diskuze na téma JMstar 150 alien, ale když někdo od toho odbočí, kvůli tomu bych se nerozčiloval :D
Jsem tu asi zatim jedinej, kterej má přesně tenhle typ (JMstar 150 alien)
Uživatelský avatar
vasek13

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 25 říj 2009, 14:36
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: JMstar 150 alien

Re: jm star 150 alien

Příspěvekod Karel23 » 23 lis 2009, 09:09

Pokud tam není nic o zajíždění, pak možná výrobce pronikavě zlepšil výrobní tolerance, motor zajede na brzdě a proto již není třeba, aby ho opatrně zajížděl šťastný majitel :) . Jak jsem psal hned na začátku, kvalita čínských skútrů se každým rokem zvyšuje.
Do servisu vás nijak netlačím, mi na jaře skončí záruka a už mě tam asi taky hned tak neuvidí, jde jen o tu záruku. Pokud by mi vrzaly tlumiče asi bych to hodil na hlavu záručnímu servisu, ať se stará. Ale nejde jen o nějaké tlumiče, pokazit se může i něco většího a pak se může záruka hodit. Mě servisák upozornil, že pokud v servisce chybí předprodejní prohlídka, tak se Olpran s uznáním záruky kroutí. Tu prohlídku by měl zajistit prodejce, ale různé hypermarkety, kde se Jmstary převážně prodávaly, nic takového nezajišťují. Pak je na novém šťastném majiteli, aby skútra naložil a rovnou z prodejny ho dopravil do značkového servisu, což je tedy úžasná představa.
Karel23

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 205
Registrován: 23 srp 2008, 22:05
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: JM Star Eagle 50

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 4 návštevníků