Jaký koupit maxiskútr?

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Žádost o radu - koupě

Příspěvekod MisaKacenka » 16 kvě 2010, 12:53

No, nevypada spatne :) U toho minuleho SWcka se mi zdaly divne ty vruty v bocnich plastech cumaku :) a taky zejo, tenhle je nema :) takze bude nakej volsovej :) ten predchozi...! :)
Jen by mozna mohl jit krapitek dolu s cenou...ikdyz, je po servisu...zalezi na dohode :)
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Žádost o radu - koupě

Příspěvekod radata » 16 kvě 2010, 13:18

jo já ho znám zrovna ted v tejdnu se s paragliderem jel na malou vyjíždku žádné negativa jsem naněm nepozoroval jen nějaké škrábanečky ty jsou jak píše vím že říkal že by to nechal stříknout ale nechtěl kuli spekulacim o tom že byl havyrovanej takže v originálu a určitě by něco slevil na ten lak
a slyším na jméno RADEK
mejl: radata@seznam.cz
Uživatelský avatar
radata

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 410
Registrován: 09 lis 2008, 15:21
Bydliště: Tábor, tel.:608/156 505
Skútr / moto: Yamaha YZF 1000R Thunderace
Tuning / úpravy: 608/156 505

Re: Žádost o radu - koupě

Příspěvekod wictor » 16 kvě 2010, 13:26

Nevypadá špatně a kilometrů bych se taky nebál. Jak říká Janon záleží jak se k tomu člověk chová, ale ty motory musej naprosto v pohod vydržet 100t a víc. Nevím kolik do chceš do nového maxíka investovat, ale sám bych se asi ještě porozhlíd... :wink: :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Žádost o radu - koupě

Příspěvekod radata » 16 kvě 2010, 13:30

no motorově je v klidu jede pěkně nic v něm neklepe po technický stránce je dobroj a myslim že byste se ještě dohodli
a slyším na jméno RADEK
mejl: radata@seznam.cz
Uživatelský avatar
radata

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 410
Registrován: 09 lis 2008, 15:21
Bydliště: Tábor, tel.:608/156 505
Skútr / moto: Yamaha YZF 1000R Thunderace
Tuning / úpravy: 608/156 505

Re: Žádost o radu - koupě

Příspěvekod paraglider » 16 kvě 2010, 14:26

Ahoj tak divim že sem na pranýři:) Tak zkusím nezaujatě přispět do debaty. Nechci to tu nějak vychvalovat, ale je to opravdu v dobrém stavu až na ten lak kde je občas nějaký šrámek ale tomu se člověk neubrání. Mám k tomu servisku takže se dovozu ani kilometrů nemusíš bát bylo o to opravdu staráno pravidelně...Jinak rád předvedu ukážu...
paraglider

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 31
Registrován: 08 bře 2010, 16:32
Skútr / moto: Burgman 650
Tuning / úpravy: laďák, rádio, lednička

Re: Žádost o radu - koupě

Příspěvekod ScooterMarty » 16 kvě 2010, 15:04

Paraglider: Nejsi na pranýři. Ale když jsem ti na SZ poslal Skype i ICQ aby ses ozval, že pokecáme tak nic. Tak sháním info. A s tou obavou jsem to nemyslel zle, ale ještě včera jsem si chtěl jet pro Burgmana 400 z roku 08. Utekl mi tak se teď nějak pomalu srovnávám s úplně jinými roky a kilometry... Ale to je asi jen v mém mozku... :D
dříve guttata
Martin, 608 463 502, Profil na Motorkáři.cz
Suzuki Burgman 400 '10 "Sněhurka"
Jezdím za Obrázek
Uživatelský avatar
ScooterMarty

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 652
Registrován: 30 črc 2009, 01:50
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400, L0, bílá
Tuning / úpravy: Topcase, turistické plexi,

Re: Žádost o radu - koupě

Příspěvekod ohka » 16 kvě 2010, 18:49

Zdenku, výběr bývá těžký, přece jen jde o dost peněz, takže babská rada pro Tebe. Dobře se tedy rozhlídni a spoj se s těma, co bydlí ve tvé blízkosti a mají tebou vytypované skútry. jistě nikdo z kamarádů Ti neodmítne aby sis mohl vyzkoušet jak se ta kterém stroji sedí a jak se ovládá. Prostě hodně bych dala na to, aby ses na skútru dobře cítil, to je důležité. A co se týče pohodlí pro spolujezdce, tak já sice miluji Majesty, ale jezdím jen sama, takže pohodlí spolujezdce neřeším, ale vím, že spolujezdec sedí sice pohodlně, ale na Majesty má pod nohama jen takové trojúhelníky, které na delší cestování nejsou pohodlné. Burgman je prý pro spolujezdce nejpohodlnější, ale to nemohu posoudit.
Zastavte svět, chci vystoupit !
mobil: 608 804 300 , 608 465 787
Uživatelský avatar
ohka

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Albrechtičky
Skútr / moto: MBK Skyliner 250

Re: Žádost o radu - koupě

Příspěvekod paraglider » 16 kvě 2010, 19:42

guttata píše:Paraglider: Nejsi na pranýři. Ale když jsem ti na SZ poslal Skype i ICQ aby ses ozval, že pokecáme tak nic. Tak sháním info. A s tou obavou jsem to nemyslel zle, ale ještě včera jsem si chtěl jet pro Burgmana 400 z roku 08. Utekl mi tak se teď nějak pomalu srovnávám s úplně jinými roky a kilometry... Ale to je asi jen v mém mozku... :D


tak to je divne ja jsem ti psal na icq jesatli tam jsi a ono nic tak to zkus jeste jednou kdyz tak ty 208990989
paraglider

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 31
Registrován: 08 bře 2010, 16:32
Skútr / moto: Burgman 650
Tuning / úpravy: laďák, rádio, lednička

Re: Žádost o radu - koupě

Příspěvekod Zdenek-Plzen » 17 kvě 2010, 21:42

ohka píše:Zdenku, výběr bývá těžký, přece jen jde o dost peněz, takže babská rada pro Tebe. Dobře se tedy rozhlídni a spoj se s těma, co bydlí ve tvé blízkosti a mají tebou vytypované skútry. jistě nikdo z kamarádů Ti neodmítne aby sis mohl vyzkoušet jak se ta kterém stroji sedí a jak se ovládá. Prostě hodně bych dala na to, aby ses na skútru dobře cítil, to je důležité. A co se týče pohodlí pro spolujezdce, tak já sice miluji Majesty, ale jezdím jen sama, takže pohodlí spolujezdce neřeším, ale vím, že spolujezdec sedí sice pohodlně, ale na Majesty má pod nohama jen takové trojúhelníky, které na delší cestování nejsou pohodlné. Burgman je prý pro spolujezdce nejpohodlnější, ale to nemohu posoudit.


Bohužel ti musím dát za pravdu. Majesty jde z výběru pryč, neboť nesplňuje požadavek na pohodlý spolujezdce. Momentálně mi zbývají z asie Suzuki, Kymco (ty výklopný stupačky pro spolujezdce vypadají slibně) a Honda - u té jsem našel Forzu - nemá s tímto skútrem někdo zkušenost, nevypadá věru zle. U evropských modelů s motorem 500 Nexus, X9 apod. Mě odrazuje na tomto fóru zmiňovaný problém s benzínem v oleji a dlouhý čekací doby na náhradní díly. Sám jsem zvědav co z toho nakonec bude :wink: .

Každopádně díky za rady a samozdřejmě uvítám jakýkoliv postřeh ohledně jednotlivých modelů.
Zdenek-Plzen

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 30 dub 2010, 08:51
Skútr / moto: Hledám....

A co takhle Nexuse?

Příspěvekod ScooterMarty » 18 kvě 2010, 22:09

No Zdenku on ten Nexus s tím pohodlím pro batůžka taky není žádný zázrak... Ale sám jsem ho zařadil do výběru, protože s batůžkem moc nepočítám a dělo je to teda neuvěřitelný. Co na to místní zkušení rádci? Myslím, že Nexus 500 by moje požadavky splnil beze zbytku a ještě bude nějaké sportovní vyžití... Ale jaksi nedůvěřuju špageťákům co do spolehlivosti a dodávek ND. Máte nějaké zkušenosti?
A ještě mi to přijde, jak kdyby se na nich nejezdili žádné km nebo co. :shock: U bazaristů by mě to nepřekvapilo, ale i na motoinzerci jsou neuvěřitelné kilometry vzhledem k roku výroby...
dříve guttata
Martin, 608 463 502, Profil na Motorkáři.cz
Suzuki Burgman 400 '10 "Sněhurka"
Jezdím za Obrázek
Uživatelský avatar
ScooterMarty

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 652
Registrován: 30 črc 2009, 01:50
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400, L0, bílá
Tuning / úpravy: Topcase, turistické plexi,

TAK NA 90% TO BUDE SILVER WING...

Příspěvekod ScooterMarty » 20 kvě 2010, 22:21

Tak už jsem se byl podívat na jednom Silver Wingu (paraglider) a teď se ještě chystám na tyhle dva:
Silver Wing
Silver Wing
Hlavně ten první od Scootlandu je mazlík. Ale drahej jako svině. Máte někdo zkušenost se Scootlandem? Stojí za tu cenu? A toho Pavla Čihalíka někdo znáte?
Díky za info.
dříve guttata
Martin, 608 463 502, Profil na Motorkáři.cz
Suzuki Burgman 400 '10 "Sněhurka"
Jezdím za Obrázek
Uživatelský avatar
ScooterMarty

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 652
Registrován: 30 črc 2009, 01:50
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400, L0, bílá
Tuning / úpravy: Topcase, turistické plexi,

Re: Žádost o radu - koupě

Příspěvekod wictor » 20 kvě 2010, 23:14

Výhodou Scootlendu je, že dává půl roku záruku na motor.......co se týče km nemůžu posoudit...

SW od Paraglidera nevypadá vůbec špatně, je to člen fóra, km jsou reálný a cena je menší...

To 3 SW je finančně nejzajímavější a nejmladší. KM bych moc nevěřil ..... a prodejce neznám ...

Přeju šťastnou ruku při výběru :wink: :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Žádost o radu - koupě

Příspěvekod KYBLOS » 21 kvě 2010, 06:13

Přesně tak, dává půl roku záruku na motor a to je taky důvod proč sem si od nich bral scoota i já. Taky byl drahej, no 71 klacků, ale zase u těch levnějších na motoinzerci apod. sem neviděl to co dělá Scootland a když jo, u Scootlandu tomu věřím, ale jinde moc ne tj. Nový válečky, nový řemen, nový destičky atd..., takže u těch levnějších tj. ne od Scootlandu, bych musel tohle všechno hned nakoupit, preventivně, páč co já vím kolik maj ty díly nalítáno, takže to by taky z tý levnější varianty udělalo tu dražší a půl roku záruku na motor mi nikde jinde nedají :roll: Mínusy - nechápu proč nefungoval hydraulický stojan. Když na tom servisák vyměnil válečky atd... proč u nefunkčního hydr. stojanu nespojil dva drátky, páč to stačí, aby stojan fungoval. No a taky nevím jestli na svodu výfuku nebylo těsnění nahrazeno narychlo něčím jiným. Možná ne, ale to těsnění tam bylo fakt chvilku tj. vypálilo se, takže to asi nebylo originál těsnění, který je z nějakýho kovu a tak se hned nevypálí. 8)
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Žádost o radu - koupě

Příspěvekod Mojda » 21 kvě 2010, 08:12

Jestli tomu rozumím dobře, tak ten SW od Paraglidera je původ ČR. Vypadá dobře a km jsou originál. Ty italský jsou téměř určitě stočený, takže pokud se dohodnete na rozumné ceně, není co řešit, řekl bych. :shock: :twisted:
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla...
Uživatelský avatar
Mojda

1500+
 
Reputace: 246
Příspěvky: 1738
Registrován: 04 lis 2007, 21:52
Bydliště: Prágl
Skútr / moto: mrňavá Aprilka

Re: Žádost o radu - koupě

Příspěvekod ScooterMarty » 21 kvě 2010, 11:07

Kyblos: No o tom tom to právě je. Jestli jim věříš, že to dělají. On je sice krásně naleštěný, ale o tom to není. Origo kufr je taky prima, ale o tom to taky není. Velký plexi má paraglider taky. Tak proto se právě pídím po skušenostech se Scootlandem...
Mojda: Ten Scootland je taky původ ČR a jak už tu někdo kdysi psal, (nebo to možná bylo na motorkářích), km jsou nepodstatný údaj. Jde o stav. U paraglidera už jsem byl, svezl jsem se prohlédl, pokecal, ale byl to vůbec první SW na kterém jsem seděl. Líbil se mi, ale chci okouknout ještě další...
dříve guttata
Martin, 608 463 502, Profil na Motorkáři.cz
Suzuki Burgman 400 '10 "Sněhurka"
Jezdím za Obrázek
Uživatelský avatar
ScooterMarty

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 652
Registrován: 30 črc 2009, 01:50
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400, L0, bílá
Tuning / úpravy: Topcase, turistické plexi,

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků