2T nebo 4T - Jaky koupit.

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Příspěvekod VVLLKK » 25 úno 2007, 12:53

Chtel jsem se zeptat jaky skutr koupit jestli 4t nebo 2t. Určitě ale chci maxiskutra a mam zatim vybrane dva ktere pripadají v uvahu a to je Yamaha Majesty 125 (4T) a Honda Pantheon 125 (2T). Co si o tom myslite. Chtel bych vedet jak to jezdí a tak. Spis me ale zajíma jak jezdí ta Majesty protoze hondu sem uz videl a ta jezdí dobře.
[font=arial]Motorkář ježděním žije a jeho stroj je jeho nejlepší kamarád!![/font]
Uživatelský avatar
VVLLKK

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 461
Registrován: 21 říj 2006, 22:51
Bydliště: Frydek Místek (PASKOV)
Skútr / moto: Honda Pantheon 125 2T a Yuki Rally 50

Příspěvekod petrzet » 25 úno 2007, 13:08

No musis brat v potaz ze pri stejnem obsahu bude mit 2takt vzdy vyssi vykon.Vyhody 2t - nemusis menit olej,jednodussi udrzba,mensi poruchovost.Nevyhody - zvuk podobny trabantu,kratsi zivotnost motoru - toci se do vyssich otacek.To je muj pohled na 2takty.Videl si jak jezdi ta moje Honda,musis si to prebrat sam,u ni mas to maximum co muze byt na ridicak A1 - 11kw a 125ccm,jeste by to chtelo nejaky nazor na 4takt.
A sem zpet u Hondy :D
muj tydlifen: 776626010
Uživatelský avatar
petrzet

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 849
Registrován: 02 říj 2006, 21:36

Příspěvekod VVLLKK » 25 úno 2007, 13:35

[quote=petrzet]No musis brat v potaz ze pri stejnem obsahu bude mit 2takt vzdy vyssi vykon.Vyhody 2t - nemusis menit olej,jednodussi udrzba,mensi poruchovost.Nevyhody - zvuk podobny trabantu,kratsi zivotnost motoru - toci se do vyssich otacek.To je muj pohled na 2takty.Videl si jak jezdi ta moje Honda,musis si to prebrat sam,u ni mas to maximum co muze byt na ridicak A1 - 11kw a 125ccm,jeste by to chtelo nejaky nazor na 4takt.[/quote]

tvoji hondu sem videl. jezdí moc pekne ale moc sem jich na netu nevidel. stim pocitam ze 4t pude slabsi ale chtel bych vedet o kolik. Protoze jestli bude 4t pomalejsi na rozjed npr. o 2 sekundy a maximalku bude mit mensi o 5km/h tak si myslim ze by byl 4t lepsi (min zere, hezci zvuk, nemusi se dokupovat olej atd). ale to by chtelo videt na zivo vedle sebe 4t i 2t a pak by se videlo. ale jinak dik za popis.
[font=arial]Motorkář ježděním žije a jeho stroj je jeho nejlepší kamarád!![/font]
Uživatelský avatar
VVLLKK

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 461
Registrován: 21 říj 2006, 22:51
Bydliště: Frydek Místek (PASKOV)
Skútr / moto: Honda Pantheon 125 2T a Yuki Rally 50

Příspěvekod roman.mara » 25 úno 2007, 13:51

tak třeba já, mám Suzuki Burgman 125 ve 4 taktu. Jsem s ním naprosto spokojený. Jako 4 takt má určitě
delší životnost motoru. Více se šetří. Rozdíl od 2 taktu je určitě ve spotřebě. Měl jsem před tím Piagio 125
a tam jsem se dostal i na 5,5 l na 100km. Tady je 4 takt o mnoho šetrnější. Oproti 2 taktu je o něco línější
na rozjezd, i když zase záleží na typu a pozdějších úpravách. Variator a pod. 2 takt se dá lépet tunit.

záleží co chceš, žihadlo, nebo pohodlný cesťák, který se dokáže houpat i 110 km/h což se mi u Burgouše
povedlo. Po úpravách má i velmi slušný odpich.

nevýhodou jsou dražší náklady na motorové díly než u 2 taktů.

V podstatě bych souhlasil s tím co tady napsal petrzet
Honda CB SevenFifty

členem Scooter clubu KMK telefon: 724775546
Uživatelský avatar
roman.mara

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 948
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Hostouň u Prahy
Skútr / moto: Honda CB SevenFifty
Tuning / úpravy: dva super laďáčky

Příspěvekod VVLLKK » 25 úno 2007, 13:55

[quote=roman.mara]tak třeba já, mám Suzuki Burgman 125 ve 4 taktu. Jsem s ním naprosto spokojený. Jako 4 takt má určitě
delší životnost motoru. Více se šetří. Rozdíl od 2 taktu je určitě ve spotřebě. Měl jsem před tím Piagio 125
a tam jsem se dostal i na 5,5 l na 100km. Tady je 4 takt o mnoho šetrnější. Oproti 2 taktu je o něco línější
na rozjezd, i když zase záleží na typu a pozdějších úpravách. Variator a pod. 2 takt se dá lépet tunit.

záleží co chceš, žihadlo, nebo pohodlný cesťák, který se dokáže houpat i 110 km/h což se mi u Burgouše
povedlo. Po úpravách má i velmi slušný odpich.

nevýhodou jsou dražší náklady na motorové díly než u 2 taktů.

V podstatě bych souhlasil s tím co tady napsal petrzet[/quote]

Chtel bych spis pohodlneho cestaka ale aby se umel rozjet az na 110-115 a aby udrzel cestovní rychlost kolem 90. Na burgmana sem se taky uz dival ale jsou moc drazí. Nejvíc se mi cenově líbí Yamaha majesty da se koupit od nejakych 22 tisic do 34 tisíc a to si myslim ze je dobra cena.
[font=arial]Motorkář ježděním žije a jeho stroj je jeho nejlepší kamarád!![/font]
Uživatelský avatar
VVLLKK

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 461
Registrován: 21 říj 2006, 22:51
Bydliště: Frydek Místek (PASKOV)
Skútr / moto: Honda Pantheon 125 2T a Yuki Rally 50


Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron