Honda Foresight 250 - koupě

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Honda Foresight 250 - koupě

Příspěvekod Dom999 » 17 říj 2011, 21:08

Ahoj tak nějak pokukuju po skůtrech kolem 250ccm a ten foresight je prostě nej akorad se trochu bojim toho jak říkáte že je to lenoch. co to znamená třeba v porovnání s majesty? dá se s tim jet ve dvou stabilně 100-110?
jaká je maximální rychlost po rovině v jednom?
a co podvozek? nekroutí se to nějak moc ve dvou? četl jsem že se to ovládá jako malej skůtr je to pravda? Díky!

21.10. edit:
Tak co poradte někdo jestli nad tim vůbec přemejšlet.

23.10. edit:
Ale no tak stačírychlé stučné odpovědi na moje rychlé stručné otázky.
Naposledy upravil KYBLOS dne 28 črc 2013, 08:51, celkově upraveno 3
Důvod: Sloučeny tři příspěvky pod sebou. Přesunuto do správné sekce.
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Honda Foresight 250 - koupě

Příspěvekod David_D » 02 pro 2011, 13:03

Ahoj, co se týče Foresighta, kdysi jsem s ním dával sprinty, Majesty 250 s malossi variátorem je srovnatelná, či o chlup rychlejší než Foresight s 300ccm válcem. Takže s origo 250ccm asi bude o něco línější než Majda, jak už tady někdo poznamenal. Jinak jsou to asi srovnatelný stroje, na Majesty se dá jet v jednom či ve dvou stabilních 100 km/h, mám tam dlouhý převody aby motor netočil zbytečně moc. Maximálka cca 120 - 130km/h, ale používám jen vyjímečně, to už se jí moc nelíbí. Přecejen už je to bába, 60tis km na tacho, zatím bez jediné opravy motoru či spotřeby oleje.

Jinak sorry, píšu tu o Majesty protože k Foresightovi se nikdo nevyjádřil, a já osobní zkušenost kromě výše zmíněné nemám. Pokud můžu radit kup Majesty 250 rv. 2000 a výš, ta už má narozdíl od starší verze kotouč, mraky místa pod sedlem a novej design. Motor je stejnej - díly se na to dají sehnat všude, narozdíl od Hondy. Dneska ji pořídíš za nějakejch 25 - 30tis Kč, jen je potřeba najít kousek o kterej bylo dobře staraný.

Nebo - si můžeš koupit tu moji, já jsem upgradoval na Piaggio Beverly 500ie - a Máňa teď jen postává v garáži. Je to ale ten starší typ, r.v. 1998, ovšem v dobrým stavu - pravidelnej servis, nový obě pneu, uplně nová baterka, minulej tejden udělanej malej servis (filtry, olej), vyšší plexi, vario Mallossi, dlouhý převody, - prostě jen samá pozitiva a sociální jistoty :) Přenechám jen do dobrých rukou! Cena něco kolem 17tis se vším všudy. Ještě jsem ji nikde na net neinzeroval páč zatím není 'naleštěná' - i když jí už to moc nepomůže..přiznávám že má par vad na kráse který nemaj na funkci vliv..a tak je nebudu už řešit.

Kurňa to jsem se nějak rozepsal, sorry za offtopic, kdyžtak piš sz.
Naposledy upravil KYBLOS dne 28 črc 2013, 08:51, celkově upraveno 2
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Uživatelský avatar
David_D

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 152
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: YAMAHA MAJESTY 250, 1998, 60tis km
Tuning / úpravy: vyšší plexi zn. home-made


Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků