Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Diskuze o skútrech nějvětších objemů.

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod Raisidlo77 » 27 črc 2015, 10:09

Díky za link k vidlicím, propočítám si kombinaci mých nápadů s jejich a něco z toho určitě bude, už mám postupně objednané díly - když to bude fungovat a byl by zájem, mám i nějaké lepší ceny na díly (např. pružiny Wirth progresivní 2300,-/sada).
Přes víkend jsem si udělal radost prodloužením blatníku, Givi Maxia 55L s veškerým příslušenstvím, 2xK961 na bok (nosiče nemám - s Fehlingem jsou stávající uživatelé spokojení ?), náplně, ložiska kol, filtry a dalšími "blbosti".
Než se ale začne něco dít, ještě se znovu zeptám na ten napínák rozvoďáku - stalo se někomu / řešil někdo ? Vím že nejlepší je to rozhodit, ale na bádání není čas :). Chci mít vše OK, tzn. vše chci pro jistotu udělat - jen bych rád předem informoval, jestli to je nějaká nemoc které pak můžu na novém dílu předejít či nikoliv. Stejně tak CVT, které chci preventivně repasovt (dočetl jsem se že když už, tak včetně ložisek) - mám smysl upravovat díru na šroub CVT, nebo jen upravit náležitě šroub (mám rezervu 1,3mm) ? Má smysl dělat ložiska i v převodech, nebo se toho pištění nezbavím ? :D

Ještě něco - je stále možnost od někoho sehnat řemen za "lepší cenu" ? :) Na oplátku umím slušné ceny na spotřební díly a doplňky.
Uživatelský avatar
Raisidlo77

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 35
Registrován: 24 srp 2008, 09:38
Bydliště: Lovčičky
Skútr / moto: Suzuki AN650 Burgman Executive K5

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod ciba » 27 črc 2015, 20:07

Chlapi potřebuji poradit,už to tu někdo řešil .
Nemůžu nastartovat Buráka ,imobilizér nechce načíst.
Pomůže ten druhej klíč ???
Uživatelský avatar
ciba

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 132
Registrován: 21 bře 2009, 17:09
Bydliště: Brno /603706093/
Skútr / moto: Burgman 650 - minulost ,BMW K 1200 LT -současnost.
Tuning / úpravy: http://www.rajce.net/u425739

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod Rosi45 » 27 črc 2015, 20:27

Naposled to řešil a vyřešil mirobb - já s tím měl taky problém,ale ani nevím jak se to podařilo :? Zkoušeli jsme to dlouho oběma klíči a začalo to fungovat potom,co jsem mačkal spinač pod sedlem. Ale to je asi blbost.
Jen tak mezi řečí -vrátili jsme se se ženou z dovolené -Slovinsko - Vršič + Mangart a potom Chorvatsko. 2100km bez problémů se 4 litrovou spotřebou s plnou bagáží :mrgreen:
Obrázek
Uživatelský avatar
Rosi45

500+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 749
Registrován: 19 pro 2011, 21:35
Bydliště: Zlín
Skútr / moto: Burgman UH 125,Kymco Downtown 300i ABS- B650 EX K8
Tuning / úpravy: boční kufřiky -22l

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod rosinol » 27 črc 2015, 22:57

rosi45, taky jsme letos jeli cernou horu, nezkousel jsi nahodou kolik ti dela ta plna bagaz nekde na vaze? nas burak vazil 550kg. mazec, kdyz papiry uvadeji max zatizeni 470kg. nechapu, co bys tam mel nalozit, kdyz nemas vlastne moznost. klidne zkoukni fota na rajceti...
Uživatelský avatar
rosinol

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 50
Registrován: 07 dub 2013, 20:07
Bydliště: Bruntál
Skútr / moto: Aerox 70 99, Burgman 400 07, Burgman 650exe 09
Tuning / úpravy: Leo Vince scoot 4 Road

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod Jik » 28 črc 2015, 09:21

Raisidlo77 píše:Než mi někdo pomůže s odpověďmi na mé otázky, pouštím se do další fáze, kterou si zatím jen připravuji – prvotně chci poservisovat motor a CVT, pak se chci dostat právě ke zlepšení přední vidlice. Chci jít cestou progresivních pružin Wirth, oleje 12,5-15W, úpravou předpětí a možná úpravou přepouštěcích kánálů (samozřejmě za podmínky nových ložisek kol, řízení, futer vidlic apod) – tak nějak jsem si ladil kdysi i Varadero a další stroje s dobrými výsledky.
Procházel jsem tohle vlákno a dočetl jsem se, že progresivní pružiny někdo použil s 5W a je spokojen – laboroval s předkem někdo více ?


Ahoj z Brna Raisidlo! :)
Na Burákovi jsem udělal úprav docela dost, někde to tady snad najdeš i s fotkama, takže můžeme dát někdy i pokec někde u kofoly :)
Nicméně ptáš se na vidlice, řešil jsem je sám i splečně s Kalibrem z Prostějova. A testoval jsem: Oleje - originál 10W, pak 15W a 5W a nakonec znovu 10W, ale plnou syntetiku od Castrolu (před tím jsem dával Motul) A pružiny - originál s tou distančkou, pak progresivní Witrh a naknec zpět originál, ale místo té cca 20cm trubky jsem tam uřízl neprogresivní část Wirthu a vymezil podložkama. Co se týká Wirthu samotného, došel jsem k zajímavému výpočtu. Pokud se spočítá počet závitů a hloubka statického zatížení (tj. jen když na to sedneš) tak ta progresivní část pružiny - cca 9 závitů, už si na sebe sedne a v podstatě se z toho stane trubka. Takže to co má fungovat jako komfort na menší nerovnosti a pak teprve stuhnout, tak prostě nefunguje. Mám 85 kilo a nikdo mě nevymluví že soudruzi od Wirthu neudělali chybu. Takže tak. Ale o přepouštěcích kanálech a jiném vylepšení vidlí se rád něco dozvím...
Uživatelský avatar
Jik

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 33
Registrován: 13 zář 2013, 23:17
Bydliště: Brno / 777 061 176
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650 Executive

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod Raisidlo77 » 29 črc 2015, 11:21

Ahoj JiKu :)
Do Brna jezdím často, Lovčičky nejsou tak daleko … určitě se rád domluvím a vytahám z Tebe nějaké zkušenosti :). Plánuji toho víc, v první řadě musím motor (napínák rozvoďáku, takže to vezmu z gruntu). Současně bych pak řešil další včetně vidlic a můj plán je – ložiska řízení Tourmax, futra vidlic Suzuki, gufera AllBalls, Motul Fork Oil 15W, progresivní pružiny Wirth + úprava přepouštěcích kanálů + úprava předpětí pružin vložkou. Při té příležitosti ložiska SKF do kol, ale ty potřebuju nechat srovnat :( - nemáš někoho šikovného bez poškození laku a hlavně v rozumném čase v okolí ?

A zase dotaz bokem na všechny – Givi 55L Maxia 3 – dá se namontovat současně brzdová světla i dálkové ovládání ? Ptám se, protože je oboje napájeno přes konektor v plotně, tak jestli u jedné z variant počítají s kontaktem v konektoru navíc. Aktivně jsem objednal, ale nedomyslel :D
Uživatelský avatar
Raisidlo77

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 35
Registrován: 24 srp 2008, 09:38
Bydliště: Lovčičky
Skútr / moto: Suzuki AN650 Burgman Executive K5

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod Jik » 29 črc 2015, 20:11

Raisidlo77 píše:Ahoj JiKu :)
Do Brna jezdím často, Lovčičky nejsou tak daleko … určitě se rád domluvím a vytahám z Tebe nějaké zkušenosti :). Plánuji toho víc, v první řadě musím motor (napínák rozvoďáku, takže to vezmu z gruntu). Současně bych pak řešil další včetně vidlic a můj plán je – ložiska řízení Tourmax, futra vidlic Suzuki, gufera AllBalls, Motul Fork Oil 15W, progresivní pružiny Wirth + úprava přepouštěcích kanálů + úprava předpětí pružin vložkou. Při té příležitosti ložiska SKF do kol, [i]ale ty potřebuju nechat srovnat :( - nemáš někoho šikovného bez poškození laku a hlavně v rozumném čase v okolí ?[/i]

A zase dotaz bokem na všechny – Givi 55L Maxia 3 – dá se namontovat současně brzdová světla i dálkové ovládání ? Ptám se, protože je oboje napájeno přes konektor v plotně, tak jestli u jedné z variant počítají s kontaktem v konektoru navíc. Aktivně jsem objednal, ale nedomyslel :D


Nemá, resp. nikdo mě nenapadá. Jedině zkusit firmy, co opravují alukola...
A s tou tématickou kofolou ohledně přepouštěcích kanálů jsem to myslel vážně, takže by asi bylo dobré si vyměnit telefony. Ten můj je v hlavičce..
Uživatelský avatar
Jik

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 33
Registrován: 13 zář 2013, 23:17
Bydliště: Brno / 777 061 176
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650 Executive

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod pardonik » 30 črc 2015, 16:16

Ahojte, som tu v podstate nový. AN 650 vlastním už tri roky. Teraz sa chystám zložiť skúšky motorkara, t.j. ísť na grossglockner, potom motterhorn a chamonix proste lkrížom cez alpy. Poridil som si bočné tašky Givi T438 q mqturjme pri nich už asi 2 dni. Samozrejme navod jednoduchy v taliančine. Nevedel by mi niekto poradiť, či na to treba aj držiaky, lebo v predajni mit vrdia že to ide aj bez držiakov, ale sa mi to jaksi neari.
Diky za radu
pardonik

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 30 črc 2015, 16:12
Skútr / moto: SUZUKI Burgmann AN 650

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod Rosi45 » 30 črc 2015, 18:56

https://www.youtube.com/watch?v=lLUZGiCE3kM
A doporučuji podložit nějakým filcem ,nebo plstí,jinak budeš mít docela ošoupaný lak na bocích. Pomůže i obyč potravinářská fólie,ale nevypadá to nic moc. Filc mám ustřižený o kousek větší a nasunutý na pásech. Projel jsem s tím Slovinsko a Chorvatsko a dobré.
Obrázek
Uživatelský avatar
Rosi45

500+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 749
Registrován: 19 pro 2011, 21:35
Bydliště: Zlín
Skútr / moto: Burgman UH 125,Kymco Downtown 300i ABS- B650 EX K8
Tuning / úpravy: boční kufřiky -22l

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod pardonik » 30 črc 2015, 20:30

Rosi45 píše:https://www.youtube.com/watch?v=lLUZGiCE3kM
A doporučuji podložit nějakým filcem ,nebo plstí,jinak budeš mít docela ošoupaný lak na bocích. Pomůže i obyč potravinářská fólie,ale nevypadá to nic moc. Filc mám ustřižený o kousek větší a nasunutý na pásech. Projel jsem s tím Slovinsko a Chorvatsko a dobré.

Diky nieco poradí, až na to že to nebol B6502, ale nejak to skusim napasovat, uvidim.
pardonik

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 30 črc 2015, 16:12
Skútr / moto: SUZUKI Burgmann AN 650

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod Rosi45 » 30 črc 2015, 21:32

Já jsem musel na svých brašnách pásy nastavit,protože byly na 650ku krátké.
Obrázek
Uživatelský avatar
Rosi45

500+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 749
Registrován: 19 pro 2011, 21:35
Bydliště: Zlín
Skútr / moto: Burgman UH 125,Kymco Downtown 300i ABS- B650 EX K8
Tuning / úpravy: boční kufřiky -22l

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod djblond » 30 črc 2015, 21:54

Já teď koupil WP405 WaterProofBag a sedí parádně doporučujiObrázek

Odesláno z mého Lenovo P70-A pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
djblond

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 134
Registrován: 07 lis 2013, 19:34
Bydliště: Kadaň
Skútr / moto: Suzuki Burgman650Exe k5

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod forester » 31 črc 2015, 06:53

Nie sú tie brašny nejak moc blízko výfuku, alebo sa mi to zdá? Mám kožené na choppry a po takej hodinovej jazde sú horúce ako panvica na šporáku.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 659
Příspěvky: 5479
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod Rosi45 » 31 črc 2015, 08:23

Vydrží v pohodě i těsně nad. Mám s nimi najeto 5 tisíc km a jsou ok.

-- 31 črc 2015, 08:25 --

Vydrží v pohodě i těsně nad. Mám s nimi najeto 5 tisíc km a jsou ok.
Obrázek
Uživatelský avatar
Rosi45

500+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 749
Registrován: 19 pro 2011, 21:35
Bydliště: Zlín
Skútr / moto: Burgman UH 125,Kymco Downtown 300i ABS- B650 EX K8
Tuning / úpravy: boční kufřiky -22l

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod Raisidlo77 » 03 srp 2015, 14:19

Tak jsem se v sobotu měl mezi zděním a omítkou /kouřová přestávka/ rozhodl mrknout na Buráka - proč pravý spodní šroub u palubovky se šroubuje zekřiva (ohnutý držák pod plastem) ... začal jsem plastama řidítek, končil rozvoďákem :lol:.
Obrázek

Motor dostane nové rozvody komplet, hrdla vstřiků, vzducháč, olej, iridiové svíce, filtry, poštelovat ventily .. tak jsem zvědavý, jak to pojede bez myšky a jejího příbytku v sání :roll:
Obrázek

-- 4. 8. 2015 13:55 --

Tak toho asi nejen opravím, ale i upravím více ... plánuji drobné úpravy motoru čistě technického rázu, více raději až po provedení a především odzkoušení. Kdyby někdo řešil problém s napínákem nebo chtěl vyměnit rozvody bez nýtování rozvoďáku, vše je řešitelné v podstatě na počkání - stačí si udělat pár připravečků :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Raisidlo77

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 35
Registrován: 24 srp 2008, 09:38
Bydliště: Lovčičky
Skútr / moto: Suzuki AN650 Burgman Executive K5

PředchozíDalší

Zpět na Maxi skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků