Jaké pneu na skútra?

Diskuze o pneumatikách. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: Jaké pneu na skútra?

Příspěvekod aldav » 20 črc 2021, 21:59

Každá pneu a dokonce i směs, má jiný valivý odpor, takže určitě stejné pneu v předu i vzadu a hlavně z jedné fabriky. A co se týká nájezdu, tak přes 10.000 km bych nikdy nešel, jezdím na hranicich konstrukce stroje, nebo to fakt necítíte, jak je ten skútr rozhádaný, hlavně na mokru a na balkánském vápenci? Skútr není motorka, má malý průměr pneu a o to je to horší. Ale chápu, že ze za ušetřené penízky si můžete na dovolenou koupit víc paštik. Na druhé straně je ale pravda, že moje první Micheliny City Grip najely skoro 20.000 km na Xmax 125 a myslel jsem si jaký jsem King. Ne, byl jsem debilni šetřilek. Gumy měnim každé jaro, protože min. 10 tis. km to jistí. V tuto chvíli na konci 7 měsíce 7000 km, takže výměna ještě v létě . Mám najeto na Xmax 300, přes 30 tis. km a mám 4 sadu Dunlop Scootsmart. Kromě 14 dnů, kdy mrzne, na jižní Moravě, jezdím celou zimu, ale jen 15 km denně do práce . To je můj názor, který nikomu nevnucuji.

Odesláno z mého Fold 2
aldav

250+

Reputace: 65
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 300 + Honda Integra 750 DCT Tricolor

Příspěvekod JardaB » 21 črc 2021, 11:19

Je pravda že guma stárne a nižší vrstva dezénu se chová jinak. I když ještě nedosáhla "zákonného opotřebení" chování je horší.

Na autě mám letní Micheliny Primacy s nájezdem 50 tis. km a vzorek má kolo 4 mm !!! ... jistě že by najely ještě 30 tis. .... ale budu je měnit.

Kdo si přečte test auto pneu (pro motorky jsem nenašel -- škoda), kde se měří brzdná dráha s pneu s různě hlubokým vzorkem, dozví se že se brzdná dráha "kupodivu" u pneu sjetých na polovic a na zákonném limitu ... !! se prodlužuje !! V krizi vás i o 2-3 metry kratší brzdění na suché vozovce při krizovce zachrání od průseru (v autě) ... a na skůtru od zranění. Natož na vodě ...
Naposledy upravil JardaB dne 22 črc 2021, 14:32, celkově upraveno 1
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Interim si quid factum, non bene actum.
JardaB

1000+

Reputace: 209
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Příspěvekod HonzaR » 21 črc 2021, 15:12

Na menších skútrech pneu vydrží díc, protože nejsou tak zatěžované. Na SH300 mi gumy z prvomontáže vydržely 18tkm. Na Integře a teď i na X-ADV nepřežijí 10tkm - zadní je do plochy a přední oskákaná. Přestože mají obstojnou hloubku dezénu, vlastnosti jsou fuč.
z ho*na bič neupleteš...
HonzaR

1500+

Reputace: 191
Skútr / moto: Honda X-ADV750
Tuning / úpravy: opět podvozek Matris

Příspěvekod aldav » 21 črc 2021, 20:08

Přesně tak, vysoký vzorek na ojeté pneu, neznamená bezpečí

Odesláno z mého SM-F916B pomocí Tapatalk
aldav

250+