B E Z P E Č N O S T

Místo pro vaše nápady a požadavky na vylepšení fóra a informace o jejich realizaci a nově přidaných funkcích.

B E Z P E Č N O S T

Příspěvekod Richijan » 09 led 2010, 21:51

Ciao http://www.youtube.com/watch?v=lQu9ChAdaio 8)

Jen mě tak napadlo :idea: , jestli by nebylo dobrý, kdyby se na nové verzi webu založilo taky vlákno: Bezpečnost :mrgreen: - to se mi to radí, když to nemusím realizovat :mrgreen:

Do něj by se daly centralizovat příspěvky (už napsané i nové), které jsou jinak roztroušené všude možně. Určitě by se to dalo dál členit na dílčí témata, např.:
- technika jízdy, pravidla jízdy v koloně, ...
- bezpečnostní prostředky (hodnocení ABS, hodnocení helem, ..), oblečení (např.: http://www.youtube.com/watch?v=YjBip8bqszA&feature=PlayList&p=E3B249253B7DD365&playnext=1&index=71), opatření (např.: Ultraseal jako prevence, bezpečnostní osvětlení, ..)
- zabezpečení našich mazlíků (alarmy, zámky + přípravky - viz např.: http://www.youtube.com/watch?v=lQu9ChAdaio, pojištění, ..)
- upozornění na co / kde aktuálně (nebezpečná silnice, místa s radary, ....) si dát pozor - zkušenosti, které mohou ostatním pomoct snížit, nebo se vyhnout rizikům
Raději o 1/2 hodiny déle, než o 20 let dříve.
Richijan je nick, křtěný jsem Richard Jan, kamarádi mi říkaj Richi, mailové adresy mám rischa@...., oslovení Ríšo nesnáším ;-[
Uživatelský avatar
Richijan

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 led 2008, 20:26
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708, rischa@volny.cz
Skútr / moto: Yamasaki, Malaguti, 2x Runner, 2x T-max
Tuning / úpravy: Roadster Mazda MX-5 NBFL

Re: B E Z P E Č N O S T

Příspěvekod slapky » 09 led 2010, 23:07

Nojo, dobrý nápad 8) !
Zvlášť ten čtvrtý bod - upozornění na nepříliš kvalitní vozovky, případně že se již náprava stavu stala, nebezpečná místa, radary (?),...
Ty ostatní body se dají najít i jinde na fóru :wink: .
Byl bych pro takové vlákno.
Nehleď stále jen dopředu!
Ohlédni se někdy také vzad,...

mobil: 608 423 077
Uživatelský avatar
slapky

1500+
 
Reputace: 31
Příspěvky: 1875
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Šlapanice
Skútr / moto: Yamaha majesty 250 + Suzuki Burgman AN 650

Re: B E Z P E Č N O S T

Příspěvekod láďa » 09 led 2010, 23:50

jsem taky pro,ale muselo by se to pořádně poladit,protože spousta měst má ulice se stejným názvem atd..ale nebylo by to špatný.koukám že Richijan když nemůže jezdit,tak alespoň vymýšlí užitečné věci :)
Uživatelský avatar
láďa

1000+
 
Reputace: 30
Příspěvky: 1352
Registrován: 06 čer 2009, 09:55
Bydliště: Praha 9-Černý Most II , 723524604
Skútr / moto: Suzuki GSR 600
Tuning / úpravy: iridiové svíčky,KN filtr,laděné výfuky,xenon

Re: B E Z P E Č N O S T

Příspěvekod zbyňák » 10 led 2010, 07:45

Super nápad. Jak jsem pochopil z Ryanova vyjádření tak některé věci na tom portálu budou ( testy profílků, testy lidí z provozu), ale myšlenka zeřejňování "pastí" našich silnic je výborná. Strašně by se mi líbilo ( klidně i za úplatu), pokud bych si třeba mohl nastavit nějaké posílání na mobil formou sms nebo krátkého e-mailu zprávy ze svého "území". Nemyslím tím aktuální dopravní info kde jsou kolony a pod., ale třeba Richijan ráno narazí na vymletou díru po dešti na Praze 10. V práci to dá na portál a kdo bude mít nastavenou zprávu tak mu to pípne. A až to TSK opraví tak to zase pípne :D Vím trochu už fantazíruji, ale líbilo by se mi to. Jenom by to vyžadovalo fakt zodpovědnost od nás přispěvatelů.
Silverwing 600 - 120000 (80000). Spotřeba 4,57l.
Uživatelský avatar
zbyňák

250+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 464
Registrován: 09 kvě 2008, 11:26
Bydliště: Praha 5 - Slivenec, +420 777 237 439
Skútr / moto: Silverwing 600

Re: B E Z P E Č N O S T

Příspěvekod Rady » 10 led 2010, 10:01

Pri soucasnem stavu silnic by ti zrejme mobil jen pipal :D
BMW K1200LT ------->> vice zde 4,6l/100 km
Uživatelský avatar
Rady

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2664
Registrován: 21 lis 2006, 13:41
Bydliště: Bánov u Uherského Brodu mob.: 00420 608 882 336
Skútr / moto: jawy,CZ, B400/K4, B650/K4,BMW LT K1200, chrompaket

Re: B E Z P E Č N O S T

Příspěvekod slapky » 10 led 2010, 10:41

Nepípat, nápravu zveřejnit jen tady :D ! Nějaký den prodlení nevadí... :wink:
Nehleď stále jen dopředu!
Ohlédni se někdy také vzad,...

mobil: 608 423 077
Uživatelský avatar
slapky

1500+
 
Reputace: 31
Příspěvky: 1875
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Šlapanice
Skútr / moto: Yamaha majesty 250 + Suzuki Burgman AN 650

Re: B E Z P E Č N O S T na cestách

Příspěvekod Gek » 10 led 2010, 11:30

To je dobrý nápad. Myslím si ovšem, že by to mělo být založené na jako vlákno, ale jako nová skupina Bezpečnost a podskupiny
Stav silnic a ochrana peněženky (nebezpečná silnice, místa s radary, ....)
technika jízdy a pravidla jízdy v koloně,
Hodnocení výstroje (hodnocení helem, oblečení, bot)
Hodnocení výbavy (Ultraseal jako prevence, bezpečnostní osvětlení, ..
Atilup ( zámky, alarmy ....)
Apod.

Zkrátka že by to bylo pod jedním tématem, ale rozdělené a nemuselo se to pročítat všechno napřeskáčku. Chápu, že stav silnic se bude měnit. Tam budou infošky aktuální, ale hodnocení např. helmy bude trvalé. Možná řeknete, že se to zbytečně rozmělní, ale myslím si že by to bylo přehlednější.

Tak si to tedy myslím.
Ale ať to bude jakkoliv, domnívám se, že to bude ku prospěchu všech.
Kymco Xciting 500i. a nejčastěji k vidění
" Festina Lente " " Lepší být v šest doma, než o půl šesté v márnici " :)
Uživatelský avatar
Gek

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 463
Registrován: 29 zář 2008, 13:27
Bydliště: Moravany 53372
Skútr / moto: URAL Retro 750 + sajda

Re: B E Z P E Č N O S T

Příspěvekod wictor » 13 led 2010, 21:48

Nápad výbornej a Gek to doved k dokonalosti! Teď už jen směle do toho :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: B E Z P E Č N O S T

Příspěvekod Richijan » 13 led 2010, 23:13

Ciao 8)
:oops: Skromě přiznávám, že mě potěšilo, že to nepovažujete (alespoň ti, co napsali) za ptákárnu :P , naopak, že jsou k tomu konstruktivní nápady. :roll:
Myslím, že to je cesta jak forum společně rozvíjet :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:?: Teď ještě, co na to Ryan :wink:
Raději o 1/2 hodiny déle, než o 20 let dříve.
Richijan je nick, křtěný jsem Richard Jan, kamarádi mi říkaj Richi, mailové adresy mám rischa@...., oslovení Ríšo nesnáším ;-[
Uživatelský avatar
Richijan

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 led 2008, 20:26
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708, rischa@volny.cz
Skútr / moto: Yamasaki, Malaguti, 2x Runner, 2x T-max
Tuning / úpravy: Roadster Mazda MX-5 NBFL

Re: B E Z P E Č N O S T

Příspěvekod MisaKacenka » 13 led 2010, 23:33

Myslim si, ze to je docela prima napad :)
Priklad: Reflexni obleceni - recenze, postrehy...je to pomerne nova zalezitost, ale rychle rozvijejici se...
A tak dale...je toho mraky ;)
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: B E Z P E Č N O S T

Příspěvekod Richijan » 29 led 2010, 11:27

Ciao 8)

No, že jsme se celkem shodli je prima, ale co dál :?:

Našel jsem spřátelené vlákno Bezpečne na cestách zo skútrmoto, ale kromě pár zajímavých linků, ani tam celkem nic moc. :?

Má-li takové vlákno splňovat skutečně svůj preventivně informační účel, musí být snadno čitelné, tj. mít jasnou a dodržovanou strukturu. Pro začátek doporučuji toto primární členění:
a) bezpečné oblečení - význam kvalitních rukavic, ... a co si při jejich výběru dát pozor, ideálně včetně odkazů na někde publikované testy oblečení
b) bezpečnostní parametry skútrů , komponent (pneu, brzdy, ..) a doplňků, a to jak aktivní (vč. např.spreje na odmlžuvání hledí), tak pasivní
c) zásady bezpečné jízdy - včetně toho na co si dát pozor před jízdou
d) co dělat v případě nehody - nejde jen o 1. pomoc, ale i potřebná spojení, zákonný nárok na vyšetřovací postupy atd.
e) odkazy na konkrétní nebezpečné stavy a špatné značení silnic - aby bylo možné se po naplánování cesty někde podívat, jestli tam není nějaké riziko atd.
f) pojištění - shrnutí základních informací o (ne)krytí různých rizik různými druhy pojistek (hlavní je zdraví, ale když posádku odvezou, co se skútrem a zavazadly) včetně rozsahu pojištění spolujezdce atd.

Určitě bychom se na toto téma měli pobavit na nějakém srazu osobně :!: Co na Šlapkách :idea: :?:

Zatím přeju jízdu bez nehod
_tmax.gif
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Raději o 1/2 hodiny déle, než o 20 let dříve.
Richijan je nick, křtěný jsem Richard Jan, kamarádi mi říkaj Richi, mailové adresy mám rischa@...., oslovení Ríšo nesnáším ;-[
Uživatelský avatar
Richijan

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 led 2008, 20:26
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708, rischa@volny.cz
Skútr / moto: Yamasaki, Malaguti, 2x Runner, 2x T-max
Tuning / úpravy: Roadster Mazda MX-5 NBFL

Re: B E Z P E Č N O S T

Příspěvekod Ryan » 29 led 2010, 11:57

zbyňák píše:Super nápad. Jak jsem pochopil z Ryanova vyjádření tak některé věci na tom portálu budou ( testy profílků, testy lidí z provozu), ale myšlenka zeřejňování "pastí" našich silnic je výborná. Strašně by se mi líbilo ( klidně i za úplatu), pokud bych si třeba mohl nastavit nějaké posílání na mobil formou sms nebo krátkého e-mailu zprávy ze svého "území". Nemyslím tím aktuální dopravní info kde jsou kolony a pod., ale třeba Richijan ráno narazí na vymletou díru po dešti na Praze 10. V práci to dá na portál a kdo bude mít nastavenou zprávu tak mu to pípne. A až to TSK opraví tak to zase pípne :D Vím trochu už fantazíruji, ale líbilo by se mi to. Jenom by to vyžadovalo fakt zodpovědnost od nás přispěvatelů.


s tím zasíláním příspěvků na "zajímává" místa (nebezpečné úseky, rozbité silnici, měřené úseky apod.) to je hodně zajímavý nápad. technicky bych to zabezpečil tak, že na nějaký k tomuto účelu vyhrazený e-mail by uživatelé posílaly zprávy v nějakém jasně daném formátu, např. "kraj, město, typ zprávy[radar,nebezpeci,rozbita vozovka...], zpráva" a robot by to automaticky zpracovával, nebo by se na to udělal na portále formulář a zadávání by bylo ještě jednodušší. popř. kombinace obojího... aby více lidí neupozorňovalo na stejný problém, musel by si každý před vložením ověřit, zda na daný úsek již neupozorňoval někdo před ním, a případně by jeho tvrzení potvrdil (počet potvrzení by zároveň znázorňoval i jakousi relevanci informace).

otázkou, zda-li to má smysl. mě se ten nápad líbí, ale pokud by tam přispívali jen dva lidé, nebude to mít příliš smysl... ale technicky to není zase takový problém, tak to můžeme zkusit a pokud se to nechytne, holt to pozastavíme..

jinak ohledně založení tématu "bezpečnost" dám ještě řeč s moderátory a založíme ho co nevidět.
Uživatelský avatar
Ryan

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 467
Registrován: 04 říj 2006, 00:43
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Aprilia SR50 Racing
Tuning / úpravy: TopPerformance 70ccm, LeoVince ZX, Malossi MultiVar, Malossi 19mm carb.

Re: B E Z P E Č N O S T

Příspěvekod Richijan » 29 led 2010, 17:53

Ciao 8)
Viz předchozí příspěvek:
Richijan píše: .....Našel jsem spřátelené vlákno Bezpečne na cestách zo skútrmoto, ale kromě pár zajímavých linků, ani tam celkem nic moc. :? ......

byl jsem kolegou miro11 upozorněn, že vedle tohoto linku mají ještě jeden, kde toho je k bezpečnosti víc. Pokud vás tohle téma zajím, link je tady: Úvod do moderní strategie jízdy na skutrmoto
Protože na dosti akcích jezdíme společně (osobně, pokud na nějakém skútru není vlajka, nebo osádka nemá vidět fórová trička, ani nevím kdo odkud/za jakého fóra je, ale nevadí mi to), takže předávám k využití i "u nás" na SF, abychom nezaostávali.
Všem nám přeju účinnou efektivní osvětu.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_tmax.gif
Raději o 1/2 hodiny déle, než o 20 let dříve.
Richijan je nick, křtěný jsem Richard Jan, kamarádi mi říkaj Richi, mailové adresy mám rischa@...., oslovení Ríšo nesnáším ;-[
Uživatelský avatar
Richijan

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 led 2008, 20:26
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708, rischa@volny.cz
Skútr / moto: Yamasaki, Malaguti, 2x Runner, 2x T-max
Tuning / úpravy: Roadster Mazda MX-5 NBFL

Re: B E Z P E Č N O S T

Příspěvekod Miro11 » 01 bře 2010, 20:26

:D Tak čo...poznáte ho? :wink:

Obrázek

a pribudnú k nemu ďalší kolegovia... :wink: :D

Obrázek
Obrázek

Vyhlasujem súťaž "Kto sa nechá prvý nachytať" :lol: prvé misto je odmenené Fidorkou..samozrejme nutná fotografia celej postavy v plavkách, hneď vedľa makety...najviac sa cení u motocyklu :lol: Štart súťaže OKAMŽITE - IHNEĎ :D
Uživatelský avatar
Miro11

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1117
Registrován: 10 říj 2007, 08:53
Bydliště: Řečany n. Labem
Skútr / moto: ...ex B650 Exe 07 :-)
Tuning / úpravy: social edition

Re: B E Z P E Č N O S T

Příspěvekod wictor » 01 bře 2010, 20:29

:lol: :lol: :lol: Miro hoď sem ještě info, kde jsou rozestavěný se oblíkám a ihned startuju :twisted:
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Další

Zpět na Nápady, požadavky, vylepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník