Yamaha X-max 300

Diskuze o skútrech nějvětších objemů.

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod dejavu » 07 kvě 2021, 15:57

Divné je, že žádný jiný kontinent tento problém nemá... Existují celé klany x-maxů (stačí zadat na YT), ale o žraní oleje se nikde (spíš vůbec) nemluví...

Ozval se mi člověk z centrály Yamaha, ale jen proto, aby si vyptal VIN a počet km. Od té doby (ani přes urgenci) ani píp...

Asi bude lepší lepší jezdit, hlídat, sem tam dolét a NEŘEŠIT...

Co 400káři? Jaká je situace u nich?
Uživatelský avatar
dejavu

250+
 
Reputace: 41
Příspěvky: 384
Registrován: 10 srp 2016, 08:59
Bydliště: Uherské Hradiště
Skútr / moto: X Max 300 IM
Tuning / úpravy: žádné

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod Dano » 07 kvě 2021, 18:05

To sa práve pokúšam zistiť,nakolko je tento problém rozšírený-aj na tomto fóre sa nájde majitel,ktorý tvrdí,že spotrebu oleja má nulovú,prípadne zanedbatelne malú-ale napr. člen fóra vikino popisuje to isté,ako je to u mňa-kúpil novú,zabehol podla manuálu,a po zábehu a výmene oleja zistil značnú spotrebu oleja.Takisto mal vysokú spotrebu oleja aj jeho kamoš,tomu dokonca v záruke motor rozobrali,niečo vymenili,ale či to pomohlo,už neviem.
Vyzerá to nakoniec tak,že existuje nejaká vadná výrobná séria motorov,kde sa niečo pri montáži stalo,a kto ho má z tej série,pozoruje dosť vysokú spotrebu oleja-už som to tu písal viac krát,nie je to len u nás,ale aj na fórach v Taliansku ajv Nemecku.
Zatial to vyzerá na vadný rok 2019,preto som zvedavý,ako budete na tom vy z r. 2020.
Áno,máš pravdu,zatial sa nedá nič robiť,len kontrolovať hladinu a užívať si jazdu.
Ešte pridám info,že od výmeny mám na tom 10w-60 najazdených 1200 km,ubudlo viac ako by malo,ale ten olej je aj neuveritelne čierny na tak málo km,to fakt vyzerá na problém z netesnosťou krúžkov :shock:
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 594
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod bouky » 07 kvě 2021, 18:30

Mam modelovy rok 2020 a po prvni vymene oleje a budu to s ocekavanim sledovat. Ptal jsem se v autorizaku, jestli mam cekat nejakou vyssi spotrebu, a klasicka odpoved :"Nevim o tom, ze by to melo mit nejakou vyssi spotrebu oleje, leda ze to v lete nekdo hodně honi".
Uživatelský avatar
bouky

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 161
Registrován: 13 zář 2011, 12:47

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod Dano » 07 kvě 2021, 18:39

Odsleduj aj,ako rýchlo ten nový olej začne meniť farbu do čierna,po výmene bol v okienku krásne čistý,a po 1200 km totálne čierny,to sa mi zdá dosť skoro-držím palce,nech to máte o.k.
Ak to bude u vás v poriadku,potom je už jasné,že niektoré kusy-série majú problém-no nič,už som to pozeral,motor sa dá tak za 2 hodinky vymontovať,a potom pekne na ponku rozobrať už nie je problém :)
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 594
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod goes » 07 kvě 2021, 19:48

dejavu píše:Divné je, že žádný jiný kontinent tento problém nemá... Existují celé klany x-maxů (stačí zadat na YT), ale o žraní oleje se nikde (spíš vůbec) nemluví...

Ozval se mi člověk z centrály Yamaha, ale jen proto, aby si vyptal VIN a počet km. Od té doby (ani přes urgenci) ani píp...

Asi bude lepší lepší jezdit, hlídat, sem tam dolét a NEŘEŠIT...

Co 400káři? Jaká je situace u nich?


Zadal jsem do google yamaha xmax 300 oil problem a daji se najit fora s timto problemem. Ono uprimne
I v cr lze najit tento problem na jedno. Foru v par prispevcich... takze je otazkou jak casty ten problem jenu nas

Napr v asii tobtaky resi https://www.singaporebikes.com/topic/39 ... your-xmax/
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1023
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod Dano » 07 kvě 2021, 20:34

Tak toto fórum som nenašiel-dík,vyzerá to teda na dosť velký problém,napr. sa tam píše (prekladač):
Yamaha XMax má častý problém medzi mnohými majiteľmi v Singapure, keď nadmerne využíva motorový olej na bicykli, čo vedie k tomu, že hladina oleja v krátkych časových intervaloch klesne na nebezpečne nízku hladinu.
Nedávno sa stal prípad, keď majiteľ vozidla XMax skontroloval hladinu svojho motorového oleja a bol šokovaný, keď zistil, že otvor pre hladinu oleja bol takmer úplne prázdny!

alebo je tam aj fotka zo zničeným piestom + komentár:
Xmax je veľmi neslávne známy pre nízku hladinu motorového oleja, takže to najskôr skontrolujte.
Aj po výmene nového bloku a piestu je zvykom kontrolovať hladinu oleja na hlavnej stanici každé 2 až 3 dni ráno predtým, ako naštartujete bicykel.

Som aj nie som rád,že toto je realny problém motorv X max 300,je neuveritelné,že taká firma ako Yamaha z tým nič nerobí,alibisticky mlčia,zatĺkajú :x
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 594
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod forester » 07 kvě 2021, 20:56

Zhrniem problém z danovým X-Maxom.Jediná vec čo dano s problémom nadmernej spotreby oleja zanedbal je reklamácia v autorizovanom servise. Mal nevýhodu že skúter kúpil na inzerát od neznámeho človeka vo viere že je všetko zo skútrom v poriadku. To že nebolo bola smola stáva sa aj u iných investícii. Môhol tak ako zvažoval v prvom kole aj ako som mu ja radil prachobyčajne predniesť oficiálne zápisom reklamáciu. No ale nespravil tak a radšej sa pustil do laborovania s olejmi a ich výmenami čo tiež stálo za pokus ale táto jeho strata možnosti si to nechať opraviť v servise kde bol zakúpený už nie je aktuálna. Nemá zápis o závade ktorý by mu zo zákona boli povinný spraviť. Nechať sa odpinkať konštatovaním že si možno vymýšla a že nič také neexistuje bol omyl.
Teraz mu nič iné nezostáva len jazdiť a olej dolievať nič tragické sa nedeje. Ukvápať sa zahraničními fórami kde sa podobný problém vyskytol je tiež len naivné uspokojenie. Áno, deje sa to aj u iných modelov rôznych značiek tak ako u X-Max 300 ale je to v promilách v pomere ku kvantám predaných kusov.
Bola na to ideálna príležitosť tú ťarchu opravy dať na značkový servis kde bol konkrétny skúter zakúpený. Že by sa s tým servis musel z vážnosťou zaoberať po žiadosti majitela v lehote danou občianským zakonníkom je neodškriepitelné.
X-Max 125-250-300-400 je skvelý skúter a NEŽERIE OLEJ, tlačiť tú na ostatných majitelov k samouspokojeniu že sa táto závada prejavuje aj u iných je už snáď až detinské si myslím.

Dano píše:že taká firma ako Yamaha z tým nič nerobí,alibisticky mlčia,zatĺkajú :x


Velkou mierou si k tomu prispel aj ty.
Naposledy upravil forester dne 07 kvě 2021, 21:11, celkově upraveno 1
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 656
Příspěvky: 5478
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod goes » 07 kvě 2021, 21:10

Tak problemy miva kde kdo. Kazda automobilka ma pruserove modely a motory. Mazda mela dizky kde se michala nsta s olejem. Bavirakum odchazi osmivaly jak na bezicim pase. Vw tohi mel kopu...
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1023
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod Dano » 07 kvě 2021, 21:28

Napíšem to ešte raz-reklamáciu som skúsil,ale bolo mi jednoznačne povedané,že zvýšená spotreba oleja sa reklamovať nedá,lebo Yamaha nikde neuvádza,aká spotreba oleja je alebo už nie je v norme-žiadna sa totiž neuvádza-hladina oleja sa má pravidelne kontrolovať,ak je nízka,treba doplniť-to je celé.
Takže tvrdenie,že-citujem" X-Max 125-250-300-400 je skvelý skúter a NEŽERIE OLEJ" nie je pravdivé,motor Minarelli X max 300 tento vážny problém má,a opakujem ešte raz-je to velká hanba takej moto firmy ako je Yamaha,že to neriešia-čo ja mám reklamovať ???
Je to v ich vlastnom záujme,aby daný problém vyriešili zvolávačkou na postihnutú sériu (dúfam že to nie je ako sa dnes bežne uvádza "vlastnosť" daného motora)
Je úplne bežné,že seriózny výrobca motoriek alebo áut,ak sa časom po uvedení chybnej série nájde problém,tak aj po skončení záruky vyzve majitelov na vyriešenie problému-konkrétne Yamaha to má v servisnej knižke uvedené ako "servisná kampaň"
Reklamovať nie je čo,opravný kit zatial nie je,takže ostáva len jazdiť,kontrolovať,dolievať a čakať,čo bude.
Nedá sa to reklamovať ani u nás,ani v Singapore,jasne sa tam píše,že (prekladač):
S XMAX je však veľký problém, o ktorom vie väčšina jazdcov. V mnohých prípadoch motor spotrebúva motorový olej vyššou rýchlosťou v porovnaní s inými bicyklami v tejto triede, dokonca aj s motormi s nízkym počtom najazdených kilometrov, a časom sa to zhoršuje.
Kým neuvidíme kvalitnejšie výmeny náhradných dielov, môžeme ako opravu ponúkať iba pôvodné originálne diely. Raz týždenne teda skontrolujte hladinu motorového oleja, pretože je to osvedčený postup (pre jazdcov všetkých bicyklov) a z dlhodobého hľadiska to ušetrí vašu peňaženku pred poškodením.
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 594
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod icask2 » 07 kvě 2021, 22:16

Nuz je este moznost. Dat to do servisu niekomu ako je Motoservis Petra. Ten pan vie co robi a mozno by nasiel pruser. Ono ten vyrazny ubytok oleja nema vela moznosti. Lenze toto riesenie je drahe a casovo zdlhave.
Ono diely budu asi dobre ked vela motorov je ok. Otazka je ci su spravne zlozene diely alebo ci nebola varka blbych dielov. Stava sa vselico.

Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku
icask2

500+
 
Reputace: 62
Příspěvky: 605
Registrován: 14 črc 2018, 09:39
Skútr / moto: Maxsym400; Kymco Downtown 125 abs

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod Dano » 08 kvě 2021, 08:30

Motoservis Petra má zaujímavé videa na YT,ale ak budú dostupné diely,motor si rozoberiem a poskladám sám,čakám už len na to,či Yamaha dá na trh opravnú sadu-teda valec,piest,krúžky,ktoré tento problém mať nebudú.
Zatial nie sú tieto veci dostupné ani u výrobcoch tretích strán,niečo takéto by bolo fajn,sada na Yamahu 125 za 136 eur,na valci je nápis Goetze,a to je pojem v oblasti valcov,krúžkov a pietov:
https://motobeast.lt/produktas/cilindro ... yzf-125cc/
Ešte si ale počkám,ako budú na tom majitelia novších ročníkov,zatial aj tak riešenie neexistuje-áno,kúpiť original piest,valec a krúžky sa dá,ale stojí to dosť,a nemám istotu že to pomôže :?
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 594
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod dejavu » 08 kvě 2021, 09:04

Čistá polemika - PROČ je u XMAXe výměnný interval pro olej po 5000 a třeba u Forzy 12000? Na to existuje (dle mého názoru jednoduchá odpověď) - aby se vlezl do tolerance spotřeby oleje. Nebo je tu někdo, kdo MUSÍ dolét olej před ukončením servisního intervalu? Myslím, že ne.

I proto se Yamaha reklamacím ohledně oleje brání. Spotřeba tam prostě je a oni jsou krytí. Tečka.
Uživatelský avatar
dejavu

250+
 
Reputace: 41
Příspěvky: 384
Registrován: 10 srp 2016, 08:59
Bydliště: Uherské Hradiště
Skútr / moto: X Max 300 IM
Tuning / úpravy: žádné

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod Dano » 08 kvě 2021, 09:27

Presne toto som už riešil-X max 300 olej po 5000 km,Forza 300 po 12 000 km-prečo asi ?
Odpoveď si každý nájde sám.
Skús ich ešte urgovať,písal si:
"Ozval se mi člověk z centrály Yamaha, ale jen proto, aby si vyptal VIN a počet km. Od té doby (ani přes urgenci) ani píp..."
Treba ich otravovať,aby to nehrali na "mrtvého brouka" to je maximálne neseriózne jednanie.
Samozrejme ja motor kvôli nedostatku oleja nezadrem,pozerám ho pravidelne,len ma hnevá,že ubúda naozaj dosť rýchlo,preto to tu riešim.

Ešte píšeš,že "Nebo je tu někdo, kdo MUSÍ dolét olej před ukončením servisního intervalu? Myslím, že ne."
Niekde tu v tomto fóre niekto písal,že pri ostrejšej jazde musel doliať olej,lebo už tam bolo málo,nevydržal mu celý interval 5000 km.
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 594
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod adacarp » 08 kvě 2021, 11:33

Ty fotky ze singaporebikes nejsou vůbec hezké,otázka je, jestli to nový válec píst kroužky a gufera ventilů vyřeší,to musí mít ňákou příčinu,jako když to blbě maže chyba někde v okruhu mazání?to může být těžká maturita dát to do kupy, aby jsi vše nevyměnil a nebylo to ve stejném jen ty lehčí o hodně euro,já jsem to pořešil z forzou jinak. Teď už mám klidné spaní nic mě nerozčiluje a spokojeně jsem najel 3tis km,motor si už sednul a je to na mém šedákoj šepot květin.
adacarp

500+
 
Reputace: 61
Příspěvky: 561
Registrován: 26 led 2019, 14:28
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Honda forza 300

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod forester » 08 kvě 2021, 11:52

No a napíš ako si to úspešne “pořešil”. Ja viem ale nech sa aj ostatný a hlavne ujo poučí.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 656
Příspěvky: 5478
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

PředchozíDalší

Zpět na Maxi skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] a 10 návštevníků