Malossi multivar na maxíku - má to cenu?

Diskuze o skútrech nějvětších objemů.

Re: Malossi multivar na maxíku - má to cenu?

Příspěvekod supr.tomo » 21 kvě 2008, 22:04

dusanak: kde si splašil ten varec + lauf? tomu říkam dobrej kup :D taky jsem o obojím přemejšlel, ale na mě to je moc velká investice
Uživatelský avatar
supr.tomo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 415
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mělník
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125
Tuning / úpravy: Variátor Malossi Multivar

Re: Malossi multivar na maxíku - má to cenu?

Příspěvekod dusanak » 22 kvě 2008, 18:14

tak tomo,no hledal jsem na netu až našel! myslím že náhoda! štěstí přeje připraveným :D
a jinak Gilera Nexus s LeoVincem a ve dvojím provedení to musí bejt děsná krása!!!!! gratuluji!! ;)
Doma už je vysněnej skutr Gilera Nexus 500ccm. Tak už čekám na to jaro!!
Uživatelský avatar
dusanak

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 185
Registrován: 19 zář 2007, 00:31
Bydliště: BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM
Skútr / moto: gilery runner VXR180,nexus 500.nádhera!!obě!

Re: Malossi multivar na maxíku - má to cenu?

Příspěvekod kikin » 22 kvě 2008, 21:55

Dusanaku, dekuji, ale je pravda, ze kdyz se nastartuji oba, tak je to koncert :o), jinac gilera 180 byl muj predchozi skutr a byl jsem spokojenej
Naposledy upravil kikin dne 22 kvě 2008, 21:56, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
kikin

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 105
Registrován: 28 bře 2008, 23:37
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Gilera Nexus 500i ja i Lenka, B650Exe K8

Re: Malossi multivar na maxíku - má to cenu?

Příspěvekod lojza » 22 kvě 2008, 22:07

A to se nepochlubil trojčatama :p
Uživatelský avatar
lojza

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 207
Registrován: 17 pro 2007, 10:22
Bydliště: Bučovice
Skútr / moto: X9 200EVO,B650 exe K7 GW1800

Re: Malossi multivar na maxíku - má to cenu?

Příspěvekod jirka04 » 01 čer 2008, 19:13

Ahoj,byly by,prosím, do placu nějaké zkušenosti a rozumy s Nexem?Díky.J ;)
jirka04

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 733
Registrován: 03 čer 2007, 15:24

Re: Malossi multivar na maxíku - má to cenu?

Příspěvekod kikin » 02 čer 2008, 21:04

No v tomto vlakne je to trosku OT , ale pokud Te zajima neco o Nexech, zeptej se a ja Ti konkretne odpovim, neco uz o nich vim za ty roky :o)
Uživatelský avatar
kikin

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 105
Registrován: 28 bře 2008, 23:37
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Gilera Nexus 500i ja i Lenka, B650Exe K8

Re: Malossi multivar na maxíku - má to cenu?

Příspěvekod janrejman » 24 úno 2009, 00:48

Já měl mallosi multivar na atlanticu sprint 500 a doopravdy hodně rapidní rozdíl ve výkonu... i na zadní se dal s trochou snahy postavit. Já za sebe naprosto doporučuji :P zkoušel jsem i polini, ale žádná sláva... špatný průběh výkonu(a má jen 6 válečků)
janrejman

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 24
Registrován: 03 srp 2007, 20:38
Bydliště: Frenštát p. R.

Re: Malossi multivar na maxíku - má to cenu?

Příspěvekod Toom » 24 úno 2009, 13:58

Jak se projevila spotřeba s malossi?
Toom

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 289
Registrován: 16 srp 2007, 12:16
Bydliště: Tlustovousy
Skútr / moto: exB650exe K8
Tuning / úpravy: mouchy na plexi

Re: Malossi multivar na maxíku - má to cenu?

Příspěvekod janrejman » 24 úno 2009, 15:00

Težko říct přesně(nikdy jsem neměl obyčejný variátor... buď jsem jezdil na poliny nebo mallossi) a když jsem měl polini tak jsem jezdil s malým plexi a jezdil jsem za 4-5 a pak jsem dal mallossi ale neřešil jsem spotřebu, jen jsem lital po městě apod. a pak jsem dal velké givi plexi a když jsem měřil spotřebu tak ve dvou lidech na 100km si papnul i 7 litrů :shock: ale dalo se i jezdit za 5-6 litrů když jsem se snažil, ale pořád jsem jezdil ve dvou... takže fakt nemám tušení kolik so to vezme s 1 osobou a malým plexi.. ale můžu říct že to givi plexi je na prd... protože s givi to jede s těží 140-150( a to se musím hodně dlouho snažit než se dostanu na takovou rychlost :( ) ale do 70km/h to je v poho... s malym plexi se to ale da normalně postavit na zadní a letí to jak raketa až do 160 a pak už se to spíš plouží k 170 a víc jsem neměl odvahu(mám se rád :idea: ) ale určitě by ještě šel dál...
janrejman

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 24
Registrován: 03 srp 2007, 20:38
Bydliště: Frenštát p. R.

Re: Malossi multivar na maxíku - má to cenu?

Příspěvekod kikin » 24 úno 2009, 15:53

No dle zkusenosti Jozefka je vymena veriatoru poznat ve dvou bodech. Zaprve to jede super, ma to syper zrychleni, zadruhe to zvedne spotrebu, ze jses porad u benzinky. Ja nechal variator puvodni, remen mam kevlarovej Malosi a valecky Pollini a je to super, ma to super zrychleni a spotreba zustala stejna . Je pravda, ze na tom ma trosku vliv i vejfuk :)
Uživatelský avatar
kikin

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 105
Registrován: 28 bře 2008, 23:37
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Gilera Nexus 500i ja i Lenka, B650Exe K8

Re: Malossi multivar na maxíku - má to cenu?

Příspěvekod janrejman » 24 úno 2009, 22:53

je to logika.... výšší otáčky=vyšší spotřeba... ty tunning variátory jen zrychlí dosažení vysokých otáček a některé i ještě zvýší nad klasicky variátor... je to jak s autem.. jezdi pořád na jedničku nebo dvojku a taky buděš mít větší zátah ale i vetší spotřebu... a jinak jezdí se přece pro zábavu a ne spotřebu.. litr sem litr tam to bych neřešil, horší je když se vám spotřeba zdvojnásobí jako mne.. to už je totiž fakt pech jezdit po městě i za 8 litrů :shock: s 500ccm jednoválcem

jinak dle zahraničních fór se rovná mallossi multivar na 500ccm piaggia motorech minimálně. 1,5 litru spotřeby nahoru(pod 5 litrů s tím nejezdí nikdo...myšleno po městě, ne dlouhé cesty 70km/h )
Naposledy upravil KYBLOS dne 30 zář 2013, 13:06, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
janrejman

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 24
Registrován: 03 srp 2007, 20:38
Bydliště: Frenštát p. R.

Re: Malossi multivar na maxíku - má to cenu?

Příspěvekod Lukáš » 25 úno 2009, 20:41

Mám s variátorem od malossi menší skušenost,na rozjezd to má večí akceleraci motr jde hned do vysokých otáček.Řekl bych až moc zkouším ruzné gramáže válečku.Potřeboval bych poradit zlatou střední cesto jak to vyladit. :?
tel 721429239
Uživatelský avatar
Lukáš

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 72
Registrován: 21 lis 2008, 19:36
Bydliště: Kutná Hora
Skútr / moto: suzuki burgman 400

Re: Malossi multivar na maxíku - má to cenu?

Příspěvekod kikin » 27 úno 2009, 22:25

Pokud muzu poradit, nechte variator variatorem, remen davam kevlarovy "malosi" je lepsi, ale valecky POLINI primo na Nexika , zadne odlehcene - jede to super , zrychleni super a spotreba stejna, davam to uz na tretiho Nexe a jinou kombinaci bych uz nedal.
Uživatelský avatar
kikin

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 105
Registrován: 28 bře 2008, 23:37
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Gilera Nexus 500i ja i Lenka, B650Exe K8

Re: Malossi multivar na maxíku - má to cenu?

Příspěvekod Pavel » 10 bře 2009, 01:02

Něco přidám, snad to trochu pomůže.

Variátory Malossi prodávám a montuji několik let, ale takové názory jsem ještě neslyšel (holt fórum je fórum) :wink:

Variátor Malossi Multivar 2000 asi o tom je tu řeč, se většinou skládá z variátorové klece (řemenice), vnitřním přítlaku, sadou válečků, kontrastní pružiny do spojky (někdy taky ne ), trubky variátoru, vodítek klece a příp. vymezovacích podložek.

Standardní řemenice je koncipována na optimální průběh řazení - střední vytočení při rozjezdu a standardní maximálka.
Když vezmete řemenici a vyrobíte jí v jiném úhlu tzn. že jí ve vyšších otáčkách (při rozjezdu) trochu uberete a v nižších otáčkách (vně řemenice) trochu přidáte, tak si můžete blahopřát, protože jste udělali řemenici tuningovou.
Zkušenost je taková že tato řemenice vám přidá akceleraci při rozjezdu a v průběhu řazení by se měli otáčky držet v lepším průběhu řazení a s větší rychlostí vyšší otáčky ustupují a variátor se procesně dostává do vyšší rychlosti oproti variátoru standardnímu. To znamená že použitím variátoru získáte sportovnější průběh řazení a větší maximálku, která ale může být ovlivněna zejména u skútrů se vstřikem, nastavenou mapou otáček v určité rychlosti tzn omezením. Z toho plyne že ve městech, nebo při nižších rychlostech variátor může zařídit vyšší spotřebu. Spotřeba je ale skoro v 80% ovlivněna samotnou psychikou řidiče, který si koupil s variátorem i sportovního ducha :lol: .
Silnější kontrastní pružina zajistí při řazení větší protitlak zadních řemenic které udrží řemen v bezztrátovém průběhu při řazení a zabrání prokluzu řemene.
Také se občas může stát že dobře zajetý motor začne lenivět, to je efekt těžkých válečků. Tam je opravdu potřeba sáhnout po lehčích válečkách a někdy i po kontrastní pružině, ale to už nechci pitvat.
Jen ještě pro zajímavost, variátor ubírá zhruba 30% výkonu motoru a tak kdo vynalezne lepší řazení tak mu koupím lízo :lol:

Výfuky LeoVince jsou perfektní volbou při zvukovém vylepšení (neznám lepší zvuk než s 4Roadem).

Použití u dvoutaktů ?, to už tady asi každý zná ne?
Použití u obsahů 125 a více ( karburátor ) dodá tento výfuk zaručeně motoru více koníků
Použití u motorů se vstřikováním se výkonnostně výfuk nemusí projevit vůbec, protože dávkování směsi je řízené počítačem, který je informován různými snímači a čidly mezi které patří i lambda sonda, které by neměla nechat počítač přesáhnout emisní limit atd. no prostě pokud se neošálí tak máte smůlu.

Jinak výfuky LeoVince jsou jedny z mála, které se vyrábějí s plnou homologací a to znamená že jsou schvalovány pro každý typ skútru, někdy i parametrově stejný typ motoru. Homologace musí splňovat emisní a hlukovou normu a homologace přímo vyražena na těle tlumiče.

Dneska už nic nepíšu.. :mrgreen:
Non-stop tel.: 608313999,
A ten znáte? Jak se pojišťovák a garážová lady na skůtříku svezli?
Pavel

Prodejce/servis
 
Reputace: 34
Příspěvky: 448
Registrován: 03 říj 2006, 23:59
Bydliště: Praha

Re: Malossi multivar na maxíku - má to cenu?

Příspěvekod rick » 10 bře 2009, 10:41

Hezky ses nám rozepsal :D Ale krásně.Díky za osvětu :shock:
Já mám tu japonku prostě rááád.t.602163350
Uživatelský avatar
rick

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 352
Registrován: 08 srp 2008, 06:29
Bydliště: Soběslav
Skútr / moto: Suz.Bandit 650

PředchozíDalší

Zpět na Maxi skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků