Honda adv 350

Diskuze o skútrech nějvětších objemů.

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 25 bře 2023, 16:32

Duplikát má označenie. Myslím v pravom hornom rohu malú jednotku. Ked sa stratí, alebo ukradne ešte raz, tak další by mal dvojku a viac krát sa to opakovať nedá, potom už smola.
Takže u motoriek to až taký problém s policajtami nie je, to nie že sa priblížiš, on vidí značku spredu, dá lustrovať , príde na to, že je v pátraní a zastavuje ťa.
Tu jedine ked pôjde za tebou, a vtedy vie vidieť aj tú značku duplikátu.
Pokiaľ ma aj tak zastaví a prelustruje, aby si bol istý že práve neprebieha tak sofistikovaný podvod ako ukradnutá špz nahodená na rovnakej motorke, tak budem len rád, že máme tak pozornú políciu a snažia sa riešiť banality tipu ukradnutá značka.
Neverím, že toto by sa mi stalo raz v živote.
Skôr by ma mrzela tá samotná krádež, ako to že by ma po nej niekedy zastavili policajti. Ale tiež sa svet nezrúti, nejde o veľa
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 520
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 31 bře 2023, 12:38

Tak dnes druhý servis absolvovaný. Keby niekoho zaujímalo, tak som platil 79€ (o dvacku viac ako za prvý, zrejme o pol hodiny roboty naviac ).
Cena z môjho pohľadu viac než dobrá.

Konečne fullka Hondácka časť predajne, plno motoriek aj skutrov na pľaci, zrejme tento týždeň im to tam vysypal kamion. Jedna voľná červená ADV s kufrom, kamoš ju bol pozrieť, ale rozhodol sa, že čaká na striebornú. Tak ked niekto chcete volajte si chytro do KE.


Pri čakaní, kým mi moju dokončia a obzeraní motoriek som našiel další rozdiel medzi ročníkmi 2022 a 2023 okrem farby dekla variatora. Tá rozkvedlaná bužírka, čo chráni káble idúce do ovládača mobilu je z pevnejšieho plastu (gumy? ) a sedí to tam lepšie.

A ten Hornet je jedna pekná motorka. Na živo predné svetlo, ani on celkovo nevyzerá tak úzko ako na fotkách. V žltej farbe jedna raketka, fakt sršník. Za tú cenu, tie kilá a ten výkon tým budú v lete obsypané cesty s mladasmi, aj starochmi, čo chcú naháčika. Nijako si neviem predstaviť ako niekomu s kalkulačkou v ruke ukáže šipka na výber modelu nejakého iného výrobcu v tomto segmente. Značky, či neznačky z Wishu.

Nového TransAlpa nemajú, škoda, tiež som chcel vidieť live, lebo na fotkách pre mňa nič moc.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 520
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod garantgarant » 05 dub 2023, 20:04

Kdyby si někdo chtěl udělat “tuning” na svém ADV, tak můžu vřele doporučit Malossi O2 controller. Zapojí se to do série s lambda sondou a motor chytí druhy dech. Omezení vyplývající z euro 5 je pryč. Měl sem to na svém předchozím skútru, kde to bylo super a byl sem zvědav, jestli i na Hondě to bude mít nějaký efekt. Jsem mile překvapen a mužů jen doporučit. Bohužel to je 120 € i s poštou, ale vyplatí se. Lepší průběh výkonu a spotřeba jde trochu dolů.

Kód: Vybrat vše
 https://www.malossistore.com/en/cz/o2-controller-lambda-emulator-honda-adv-350-ie-4t-lc-euro-5-2021--5518931b-hoadv35021-M-P


Obrázek
Obrázek
garantgarant

0+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 2
Registrován: 17 bře 2023, 21:12

Re: Honda adv 350

Příspěvekod dusan77 » 05 dub 2023, 22:54

Tak dnes jsem se stal take majitelem tehle krasavice v cervene barve je bomba uz se tesim na lepsi pocasko a pak hura zajizdet.zatim jsem na ni jen sedel posed paradni a taky se me zda oproti forze takova nejaka robustnejsi.
dusan77

50+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 56
Registrován: 05 kvě 2014, 14:21
Bydliště: Serkovice 92
Skútr / moto: Zatim cekam

Re: Honda adv 350

Příspěvekod forester » 06 dub 2023, 10:05

Veliká gratulácia Dušan. Dobrá postupka, Forza 300 - Forza 350 - a teraz ADV 350 :D

Zima, stále zima, už som s toho na prášky. Prakticky od novemra do apríla t.j. 1/2 roka sa nedá tento šport plnohodne pestovať :D Dnes ráno teplota -1 c
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5476
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Honda adv 350

Příspěvekod Gandalf » 06 dub 2023, 10:43

Gratulace "nedaleký sousede", tak Forzu jsi nakonec úplně přeskočil nebo jsi ji taky nějakou dobu vlastnil?
Bylo: Jawa Babetta 210 (88-00) Kymco Downtown 125 (13) Piaggio X10 350 (14-16) Honda CTX 700 (17-19)
Aktuálně: Obrázek
Uživatelský avatar
Gandalf

1000+
 
Reputace: 82
Příspěvky: 1467
Registrován: 14 čer 2011, 16:01
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Honda Forza 300

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 06 dub 2023, 10:44

u nás od rána chumelí, jak som ešte v apríli tu dole na Madaroch v živote nevidel.
Ešte že má junior prázdniny a vybral som voľno, lebo ráno to tak nevyzeralo. By som driftoval domov naširoko :D :D

A čo kukám web kamery na Lacul Balea, že kedy asi otvoria tohto roku Fagaras (preliezať tam budeme až 1 jula, takže sa nebojím, žeby sa nestihlo roztopiť, to len tak v rámci nudy ), tak tá chata je zasypaná po strechu
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 520
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod dusan77 » 06 dub 2023, 18:55

Zdarec forzu jsem mel pak rok odmlka a ted adv ale jak rikam jeste jsem nejel a jsem zvedau jak to pojede asy stejne ale nekde jsem cet ze to ma lepsi odpich jestli lechci valecky?tezko rict chce to projed ale forester ma vyskouseno tak nam muze poreferovat .ale v kazdem pripade je ten stroj za me fak takovej robustnejsi a zda se me ze i lepe spasovany.no a ten podvozek bude urco uplne nekde jinde.jo a jeste jedna vec celkem me sere ze to nema segment na teplotu vody jak mela forza.
dusan77

50+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 56
Registrován: 05 kvě 2014, 14:21
Bydliště: Serkovice 92
Skútr / moto: Zatim cekam

Re: Honda adv 350

Příspěvekod forester » 06 dub 2023, 20:02

Forester až minulý týždeň vypustil zábehový olej a spravil 1, garančku tak na nejaké resumé si ešte netrúfam. Ale akonáhle sa oteplý,čo by malo byť podla meteorólogov už budúci týždeň a na víkend je dlhodobí predpoveď +18 st, tak sa už konečne niekde vyberiem aby som si plnohotne užil nový skúter. Od októbra som moc toho nenajazdil a tie prvé pocity a rozdieli ADV vs Forza 300 som už dávnejšie rozpísal tu: maxi-skutry-f5/honda-adv-350-t20022-375.html#p359496 a ešte nskôr v 3 zábehových výjazdov. Každopádne tú kúpu a výmenu za Forzu nelutujem aj vzhladom na to že som sa vynovil naozaj iba s malým doplatkom a mám zase na dlhšiu dobu vystarané.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5476
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 06 dub 2023, 20:21

to čo že tebe cestovateľovi trvalo tak dlho tá tisícka ? Pol roka, aj ked s tou minizimou v strede ?
Dúfam, že len nebolo času a nie nejaká údržba človeka prebiehala.

To ja som kupoval minulý rok vo februári a v merci som zábehový menil. Ale teraz ma kamoš asi tromfne, nechcel červenú z KE, berie striebornú z BA a polovica zábehu bude hotová po prvej jazde :D . Asi tá cesta bude trvať trochu dlhšie ako by mohla, ale 1000ku bude mať možno po týždni
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 520
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod forester » 06 dub 2023, 20:32

Laciká, aká mini-zima keď ste tam ešte dnes 6.4.u vás v Košiciach mali sneženie a mráz -5. Táto zima vstúpi do dejín, trvala bez mála 1/2 roka a to akože sa volá globálne oteplovanie? :D

Mám 1340 km, do práce už skútrom nejazdím a tak mám skúter už iba na výlety a pri nich nemienim trpieť ale užívať si pohodu a radosť s jazdy, čomu sa ale nadá hovoriť pri teplote pod +10. Mám už odjazdené dosť za moju krátku moto-éru a tak si už vyberám kedy a s kým a to aby netrpelo moje telo a ani duša :D
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5476
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 07 dub 2023, 00:29

Tak je pravda , dnes u nás nasnežilo. Ale pravda je aj to , že rok , kedy som v decembri aj vo februári niektoré dni výletoval ďaleko od domu , dokonca aj v blízkom zahraničí som ešte nemal. Že sa idem voziť, lebo je krásne, svieti slniečko, cesty sú suché a ja niekam idem , aj keď nemám prečo. Bývalo to až ID apríla.
A to boli také dni , že pod zimnou bundu len tričko, aby som sa nepotil.

O nejakom otepľovaní-neoteplovani ja ako v tejto veci amatér s inými v tejto veci amatermi veľmi nepolemizujem . Ale mozem spravit vynimku , tak sorry za OT. Pozor , nasledujuce riadky nebudu o ADV350 , komu to ublizuje prosim prestat citat.
Globálne čísla teplôt nemeriam , ani kubiky ľadu, čo pribudnú, alebo odbudnu niekde v Gronsku. Ale na vlastnej záhrade vidím, že na marhule môžme takmer každý rok zabudnúť, lebo kvitnú o mesiac skôr ako v detstve, takže takmer vždy ich ešte stihne prekvapiť a spalit jednodňový mráz . A že posledné leto som mal namiesto zeleného trávnika žltý s machulami úplne holými ( trávu zo zásady nepolejem, voda je pre veci čo zjem).
Čisto egoisticky mi to vyhovuje. Žiť v mediteránskej klíme bol vždy môj sen. Či nás to dobehne inak uvidíme, ale neriešim , lebo ja to nevyriešim. Odpad triedim priam maniakalne od detstva ( ešte ani palička od nanuku u mňa nejde do komunalu, ale do kompostu ) bez toho , aby mi to niekto príkazoval, alebo ma za to odmeňoval. Na bicykli síce najazdím, ale vsetky moje dopravné prostriedky sú najmenšie ako môžu byť pre môj spôsob využívania so spotrebami do 4 litrov.
A viem , že asi to naša generácia už nejako doklepe, keď nedôjde k nejakému radikalnejsiemu zlomu. Ale mam rad svoje deti a vnuka , ktorých poznám, aj ich ďalšie deti ktoré už možno nespoznam.

Som si vedomý, čo tu teraz za ten závan Gretizmu asi dostanem. Viem na akom fóre som. Ale som veľký chlapec , od písmeniek na internete na moju adresu ma ešte nič nebolelo , ani som z nich nebol v depresii.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 520
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod goes » 07 dub 2023, 09:44

Diky babicce mame velmi dobre vedene teploty a pocasi nekdy od roku 1950 do roku 2015 tam kde bydlime, takze ten vyvoj tam jde videt. Kdyz konfrontuji sve vzpominky s tim, co byla realita, tak ty vzpominky jsou desne idealizovane. Bydleli/bydlime v beskydech a co si pamatuji, tak kazdou zimu byly mrazy, spousty snehu apod. realita ovsem takova nebyla a tech pohadkovych zim a pohadkovych obdobi zase tolik nebylo. Ale ano, da se z toho vycist, ze tam je posun, to souhlasim.
To ze se otepluje Zeme je fakt, to ze na tom ma podil i clovek je taky fakt. Kde bude prostor k diskuzi je to, jakou mirou se ten clovek na tom podili, to se dost blbe prokazuje. A tady se vedou ty nejvetsi spory, zda toto oteplovani je prirozene cyklicke a zda ta mira je dana prirodou ci prispenim cloveka.
Takze je fajn neco s tim delat, ovsem tim, ze zakzaeme spalovaci auta v par zemich sveta se nic nezmeni s ohledem na to, ze provozovani osobni dopravy na globalni urovni se podili na emisich cloveka jen dvemi procenty. Problemy emisi jsou proste jinde a ty by se mely resit primarne, protoze maji vetsi zasah.

Toliko muj silne "odborny" pohled.
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1022
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 07 dub 2023, 10:50

najväčší problém emisií je, že ich vytvára čím dalej väčší počet ľudí. A za to mi tu v Europe veľmi nemôžeme, počet ľudí napríklad v našom Ceskoslovensku je cca 15 milionov od môjho detstva až do teraz. A napríklad taký Egypt (nech sem nemotám obligátnu Indiu a Cínu ) sa za ten istý čas strojnásobil z 35 na 110). Vraj za to môže najviac pesnička "We are the world", kedy sa začali masívne dotácie do prežitia, ktoré ale spôsobili populačný boom.
Ja veľmi dobre rozumiem a chápem, že sa každá osoba na zemeguli chce mať aspoň tak dobre ako napríklad ja, ale to zrejem tá zemeguľa neunesie. Ani môj rozpočet by neuniesol, aby sa malo mojich teoretických 15 detí rovnako dobre ako moje reálne dve. Ani deti Borisa Kollára sa nemajú tak dobre, ako by sa mali, keby ich bolo menej.
Smradu a dymu okolo seba registrujem menej , ako som registroval v detstve. Technologie sú inde. Spaľováky, alebo nespaľováky.
Tak ako vravíš, my v Europe s tým svojimi malými počtami veľmi nepohneme, ale kto vie, či nie je šanca aby sme ukázali, ako sa to dá (ak sa ešte dá, to ja fakt neviem ). Možno sa zvyšku sveta zapáči na západnom spôsobe života aj niečo takéto, nie len ajfon vo vrecku. Mne sa napríklad oveľa viac páči ako vyzerá nejaká bežná švajčiarska dedina oproti napríklad bežnej našej. A snažím sa nesprávať ako východoeuropan, duplom nie ako nejaký južnejší človek.
Ludia sa meniť dajú. rovnakí ľudia sa vzormi , okolím a výchovou správajú inak (NSR vs NDR, Južná vs Severná Korea, Haiti vs Dominikánska Rep., môj romsky kolega vs nejaký spotrebiteľ toluenu na Luniku IX, či v Chanove)

Ja už na moje obrovské šťastie zrejme na benzíne dožijem. Ale niečo sa vydumať musí (nevravím, že to musí byť elektrina, ale to mi najskôr pustí moja momentálna predstavivosť ). To čo sa ukladalo miliony rokov sme spálili za 150 (či to bude ešte dalších 50, 100, alebo 500 nehrá rolu).
A nové dinosaury, či kravy nezakopávame. Takže po vyťažení posledného galonu bude neskoro, niečo musí niekto vymýšľať a testovať už teraz. Druhá možnosť sú kone.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 520
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod aldav » 07 dub 2023, 11:00

Změna klimatu je planetární problém a člověk na to vliv téměř nemá , spíš toho někdo využívá, aby nás zotročil a ořezal naše svobody.

Raději se vraťme k ADV 350.
Řeším problém "drnčení" z přední části. Zadek, tj. kufr jsem už vyřešil. Má někdo stejný problém, nebo se to děje jen v mém Matrixu?

Odesláno z Fold3
Uživatelský avatar
aldav

500+
 
Reputace: 95
Příspěvky: 613
Registrován: 09 zář 2012, 01:19
Bydliště: Brno
Skútr / moto: X-MAX 300/2017/44.000 km, ADV 350/2022/14.000 km
Tuning / úpravy: Rychlé pruhy

PředchozíDalší

Zpět na Maxi skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků