Honda adv 350

Diskuze o skútrech nějvětších objemů.

Re: Honda adv 350

Příspěvekod David 5 » 31 srp 2022, 12:34

Přesně jsi to shrnul, vidím to stejně :-)

Odesláno z Mi 11 Pro
F350
Uživatelský avatar
David 5

250+
 
Reputace: 28
Příspěvky: 299
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Karviná

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 31 srp 2022, 18:04

další kamoš sa rozhodol, že nečaká na ADV- čku do budúceho roku a zobral SR-GT200. Ušetrených 2000€ tiež potešilo.
Takže ked spraví zábeh, pôjdeme skúsiť spolu kolo dediny. Myslím, že tie jeho zdvihy hore a hmotnosť dole moja USD vidlica ani výkon navyše nevyvážia a bude to na poľňačkách asi šupovať ešte rýchlejšie ako ja.


No a dovolím si sem zavesiť nejaké videjká v horších terenoch. Dúfam, že som do vlákna o ADV350 mohol, nerád by som pokračoval v diskusii, ako si to poniektorí kolegovia dávajú na Forzách , berme to tak, že som sa nejakými faktami nechal presvedčiť a je mi už konečne jasné, že ide len o jazdca.

Tu sa jeden vozí spolu s velkou sestrou xadv (v čase cca 3:50 si aj skočí taký bežný Forzácky skôčik )

https://www.youtube.com/watch?v=Swq_zMMkHNs

A tu jedno vozenie z vlastného pohľadu

https://www.youtube.com/watch?v=R15v7aW-3Jg

Ale čo mňa prekvapuje, obaja štít v terene celkom hore. Ja akonáhle idem dole z cesty, dávam plexi celkom dole, cítim sa nepríjemne kukať pred predné koleso cez dve plexisklá. Aj to potom nevibruje tak.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 506
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod Medvěd » 31 srp 2022, 20:46

FORZA v "terénu" v čase od 10:31

https://www.youtube.com/watch?v=Guc0gcRK5vQ
Uživatelský avatar
Medvěd

100+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 173
Registrován: 06 čer 2022, 16:30
Bydliště: Brno
Skútr / moto: ADV350 a 4 další krásky

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 31 srp 2022, 21:13

čakal som vo videu nejakého maníka, ale toto je silno nefér voči Forze, že ju preháňa akurát pán Macko :) .
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 506
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod goes » 31 srp 2022, 22:38

valsidalxam píše:
Tu sa jeden vozí spolu s velkou sestrou xadv (v čase cca 3:50 si aj skočí taký bežný Forzácky skôčik )

https://www.youtube.com/watch?v=Swq_zMMkHNs

Ale čo mňa prekvapuje, obaja štít v terene celkom hore. Ja akonáhle idem dole z cesty, dávam plexi celkom dole, cítim sa nepríjemne kukať pred predné koleso cez dve plexisklá. Aj to potom nevibruje tak.


Diky za video. Jednak toto bych “teren” nenazval a kdyz pomineme ze jedou suchou hlinou kterou sjedes cimkoli tak prave ten akok je super ukazka te zoufalosti. Mikro skok a hned na dorazech. To musel byt prda do riditek docela dobra. A tak je to bohuzel i prejezdu pricnych nerovnosti apod. Ja stale vice u xadv objevuji ze je to super cestak na silnici a jinak nic navic krom stylu ;)

Jinak s tim stitem bych to tak nehrotil. Ja kdyz jdu na stoupacky tak vidim v klidu pri sve vysce takze k tomu neni duvod a plexi u xadv mlati dost i dole. Ten mechanismus neni zrovna nejbytelnejsi.

Nicmene zatim nic co bys nejsle na pcx.
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1017
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Honda adv 350

Příspěvekod aldav » 01 zář 2022, 00:00

Zatím co tady mudrujete , já na Xmax 300, minulý týden, Polsko HEL, Leba, Ustka, 2400 km, v květnu HR s výletem do BiH, taky hodně přes 2000 km, v loni Albánie 4400 km , tam dáte šotolinky i když nechcete, atd. Prostě jezdím a nekecám. Řešíte jestli je ADV "tereňák", ale česká hluboká kapsa , vám ani náznakem nedovolí , vzít ho na trip do Rumunska na šotoliny, bo to je jen a jen plasťák na silnici a prdel by vám upadla A polnackou, snad jen k nejbližšímu rybníku a to ještě budete celý vikend lítat s prachovkou, jestli jste si ho neškrabli o šípkový keř. Mimo jiné, jsem čekatel na ADV, proto jsem si dovolil.

Odesláno z Fold3
Uživatelský avatar
aldav

500+
 
Reputace: 95
Příspěvky: 609
Registrován: 09 zář 2012, 01:19
Bydliště: Brno
Skútr / moto: X-MAX 300/2017/44.000 km, ADV 350/2023/12.000 km
Tuning / úpravy: Rychlé pruhy

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 01 zář 2022, 08:49

Tak to ti závidím, ale pravdu máš, slovenská hluboká kapsa ma núti sem tam ísť aj do práce. To že práca je taká, že mi dovoluje aj počas nej mudrovať tu na foru v tom nič nemení.

ps: keby junior pár dní pred odletom na dofču do BG nebol zlomil ruku , tak mám riadne dlhú štreku za sebou aj ja. Tam krížom cez niektorý z rumunských transov (či Fagaras, alebo Alpinu som si načítaval) naspäť po pobreží až hore , lebo chcem na vlastné oči vidieť Deltu ,Mamaiu aj Mangaliu a pochopiť, prečo sa tam už normále turisticky na rozdiel od BG a CRO prestalo chodiť k moru (aspoň to cestovky neponúkajú )

Ale je pravda, že u mňa je skuter najprv každodenný sluha, až potom dovolenkový parťák Takže takéto cestopisy tu odo mňa pribúdať veľmi nebudú, jedine takto skombinované so stretávkou so zvyškom rodiny niekde v letovisku. Nemám ani nevyčerpatelné peniaze, ani dni dovolenky. A ked by som si jedno, alebo druhé míňal vo väčšej miere na svoje hobby, bolo by to odo mňa voči nim trochu sebecké .
Aj ked chápem (bez ironie ) ak to má niekto inak, to my sme so ženou a 10 ročným juniorom taká trojka, že sa cítime blbo aj ked ide na noc spať ku kamošovi, tak kde nejaké časté tripy bez nich. Ešte aj teraz blbý zraz na šírave som na noc prifrčal domov a ráno o 9tej som sa tam vrátil (aj tak sa tam nedá spať, ked každú polhodku sa niekto rozhodne vyskúšať svoje maximálne otáčky :) ) . Možno o 10 rokov ked vyletí z hniezda ako starší, tak to budem cítiť inak a rozbehnem sa (neviem či až na foresterov vesmírny level :) ). Ale skôr nie. Mne jedna dofča, jedna Praha a východné Slovensko + Severné Madarsko úplne stačia. Myslím že takto kolo komína zas tak málo nejazdím. Aj ked mám do roboty len presné 2 kilometre, nabehám v teplých mesiacoch okolo tisícky mesačne, v zime okolo stovky. A tak je to dobre, tak sa mi to páči, tak mi to vyhovuje.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 506
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod HANZTD » 01 zář 2022, 09:25

krapánek to odlehčim , mě se to zamlouva tvarově jako koncept .. ale určitě bych prosazoval XADV
co to dokáže a naopak neřešim ..... prostě PĚKNÝ NA OKO
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 742
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: Honda adv 350

Příspěvekod goes » 01 zář 2022, 11:04

aldav píše:Zatím co tady mudrujete , já na Xmax 300, minulý týden, Polsko HEL, Leba, Ustka, 2400 km, v květnu HR s výletem do BiH, taky hodně přes 2000 km, v loni Albánie 4400 km , tam dáte šotolinky i když nechcete, atd. Prostě jezdím a nekecám. Řešíte jestli je ADV "tereňák", ale česká hluboká kapsa , vám ani náznakem nedovolí , vzít ho na trip do Rumunska na šotoliny, bo to je jen a jen plasťák na silnici a prdel by vám upadla A polnackou, snad jen k nejbližšímu rybníku a to ještě budete celý vikend lítat s prachovkou, jestli jste si ho neškrabli o šípkový keř. Mimo jiné, jsem čekatel na ADV, proto jsem si dovolil.

Odesláno z Fold3


tak ses pochlubil, poplacame te uznale po ramenou a jdeme dal. Tak muzeme zalozit tema kam vsude jezdime po horsich cestach. Ono nemuzes s tim virenim prachu soudit podle sebe ;)

kazdopadne nejvice sem asi "prasil" s mp3 a pak Forzou300 zbytek uz byla takova sranda
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1017
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Honda adv 350

Příspěvekod Rejdik1 » 09 zář 2022, 19:40

Tak jsem ADV chtel alespon malinko ozivit. Nejdriv slidery Dr Pulley , jizda celkove hrubsi ale vyrazne lepsi zrychleni 0-100. Dnes jsem zkusil namontovat Polini Hi speed varec a je klidnejsi chod, mensi otacky jak Dr pulley, ale vykonove je za mne zatim horsi nez samotne Puley ale lepsi jak original. Obcas jsem pocitil vibrace ale varec si jeste musi sednout. Polini ze si drzi mensi otácky nez samotne slidery. Zatím jsem s ním najel pouze test 8km a zacalo prset. Maximálka stejná jak se slidery, orig i Polini.
Rejdik1

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 05 pro 2010, 10:22
Bydliště: Ústí nad Labem
Skútr / moto: X9 500 SL, Evo, B650, BMW C 650 GT, ADV 350

Re: Honda adv 350

Příspěvekod aldav » 10 zář 2022, 09:41

Jsi v pasti , jak jsi začal takto laborovat, budeš mít už na vždy pochyby, jestli je to zrovna teď, to nejlepší nastavení.

Odesláno z Fold3
Uživatelský avatar
aldav

500+
 
Reputace: 95
Příspěvky: 609
Registrován: 09 zář 2012, 01:19
Bydliště: Brno
Skútr / moto: X-MAX 300/2017/44.000 km, ADV 350/2023/12.000 km
Tuning / úpravy: Rychlé pruhy

Re: Honda adv 350

Příspěvekod Rejdik1 » 12 zář 2022, 18:34

Nejsem v pasti, jsem to jen zkousel. Mám hodně zkušeností se silnějšími skútry a bylo mi jasné, že objem se nahradit nedá. Mrknul jsem na grafy z brzdy, kdy ADV má na zadním kole cca 18Kw to není žádný zázrak. Tak mne zajímalo kolik tomu dá sport. variátor. Za mne Honda převod docela vymazlila a nemá smysl zde měnit variátor za tuningový, vzhledem k poměru výkon cena úplná zbytečnost.
Rejdik1

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 05 pro 2010, 10:22
Bydliště: Ústí nad Labem
Skútr / moto: X9 500 SL, Evo, B650, BMW C 650 GT, ADV 350

Re: Honda adv 350

Příspěvekod JardaB » 12 zář 2022, 19:06

Vytuníš to a bude to bzučet jak vosa ?
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1668
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Honda adv 350

Příspěvekod berka » 18 zář 2022, 18:19

Takže se k vám také přidávám. Předloni jsem prodal velkou motorku, doma mi zůstal jeden Maxon 125 na kterém nikdo už dva roky sice nejel, ale když jsem na netu viděl ADV tak jsem si řekl, že to musím mít.
Před pár dny jsem udělal objednávku, zaplatil zálohu a teď už jen doufat, že přijde do začátku příští sezony. Objednal jsem tmavě šedou (černou) s kufrem. Bohužel je doba nějaká zvrácená a nikdo z prodejců nedokáže odpovědět kdy motorka odhadem dorazí. Netroufají si odhadnout ani čtvrtletí natož měsíc. Někteří prodejci ani objednávky na příští rok neberou, protože říkají, že nemají absolutně žádné informace.
Doufám že nebudu zklamaný až ADV poprvé uvidím naživo.
Uživatelský avatar
berka

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 119
Registrován: 06 pro 2015, 15:46
Skútr / moto: Honda ADV 350/ Maxon Matador 125
Tuning / úpravy: Polini Maxi Hi-speed

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 19 zář 2022, 08:30

Zlá správa pre teba. Na EU FB fore práve začali angláni vyplakávať, že objednávky z marca potvrdené na tento oktober im dealeri rušia. Nevedia kedy bude, cena sa zrejme pohne hore.
Dobrá správa pre teba. Začinajú robiť ADVčky aj v Thajsku pre Aziu, takže talianske kapacity sa snad uvolnia pre Europu. Ameriku ani zatiaľ nespúšťajú predaje. Len neviem, či dalšia linka na celé moto pomôže, ked linky na chipy nestíhajú.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 506
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

PředchozíDalší

Zpět na Maxi skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků