Honda adv 350

Diskuze o skútrech nějvětších objemů.

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 28 srp 2022, 15:09

no, na to, že sa chlapec na začiatku chystal nebyť nadšený bol nadšený z podvozku až až.
Nevadí, hned si ho vyhľadajú odborníci a vysvetlia mu v komentoch , že to je len placebo efekt, a tak isto by prešiel tie poľňačky , aj zatáčky na Forze (Xmaxe, Burgmanovi ) .
Však to sú vraj len iné plasty, sa mu len snívalo, že sa na tom cíti lepšie. Nežehlilo nič, to len bol zmasírovaný reklamou :)
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 517
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod goes » 28 srp 2022, 15:11

On je nadseny ze vseho. Nejak sem se obecne u jejich testu nikdy nic nedovedel. Ale pokud ti to dela radost ze mas offroada tak ti to preji
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1018
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 28 srp 2022, 15:14

robí mi hlavne radosť, že sa dostanem tam (a hlavne bezpečnejšie ), kam s iným skutrom nie a nemusím mať na to dve motorky v garaži.

-- 28 srp 2022, 15:39 --

a ešte tak sa opýtam. Ty si myslíš, že to čo prejdeš ty na tvojej XADV 750 prejdeš aj na Forze 750 ?
A to medzi nimi je možno menší rozdiel ako ADV 350 a Forzou 350. Aspoň myslím, že obe 750 majú USD vidlu.

Neustále mi tu podsúvate, ako keby som o ADV350 hovoril ako o enduro motorke. Neviem už ako sa mám voči tomu ohradiť a zdôrazniť, že ju len porovnávam s ostatnými variatorovými skutrami tej istej triedy a tvrdím, že je podvozkovo lepšia na dierach a nespevnených vozovkách.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 517
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod goes » 28 srp 2022, 16:28

Jsem si jisty ze s d750 ujedu 98% toho co xadv a limitem budou oneu ne schopnosti stroje. Neumim si predstavit ze diky terennim schopnostem nemusis mit dve motorky. Pak nemas zadne terenni potreby a sjel bys to cimkoli jinym taky. Schonpsti f350 a adv jsou si velmi blizke v podstate stejne.

To co tam na tom videu projek projedes na silnicnim kole s galuskami. To neni zadny teren nic. Realne bys skoncil na pneu a mechanicke odolnosti. A jak sem uz psal adv i xadv maji treba zdvihy horsi jak ryze silnicni motoroky. Ze tomu daji look no jak vidno na nektere to plati
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1018
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 28 srp 2022, 17:42

Dobre chlapci, už sa motáme kolo tých vašich virtuálnych iných plastov ako jediného rozdielu. Ignorujete fakty ale že skutočne takým spôsobom, že až na moto fore čumím jak puk, či dobre vidím. Samé pocity. Ale testerov na YT, tých všetkých strčíte do kešeni jak hocijakého priemerného virtuálneho valsidalxama.

Hoci si začal zhruba tak o čo som prosil, a síce si vyjadril svoj názo na porovnania skutrových Hond. Vyšlo ti nejakými výpočtami , že sú Hondácke ADV skutre len o 2 % lepšie v terene ako Hondácke Forzy (tvoj názor, nemám ako ti ho vyvrátiť, chápem, že bez šance. Technickými parametrami aj rozdielnymi technickými riešeniami som to už skúšal v staršom , dosť dlhom príspevku, hlboko chlapci čísla ignorujete.
Potom síce vetu ešte rozvinieš a hodíš todo koša ,respektíve na hlavu a pocity jazdca (že sú vlastne rovnaké a škrtáš aj tie blahosklonné dve percentá v prospech ADV v terene.

No a v odpovedi nižšie zas čítam niečo o porovnávaní s motorkami a ich zdvihmi, aj o nejakom extremnejšom terene ako sú poľňačky. Dookola .


Skúsim napísať niečo v akto podobnom duchu- ako čítam čo píšete. A ked mi to vyvrátiš (lebo teraz idem písať hlúposti, čo ma prvé napadnú, tak to bude veľmi jednoduché ), odignorujem to..

Takže napríklad. Adv má rovnakú ochranu na vetre na dialnici ako Forza. To že Honda prezentuje ten Forza megaštít je len reklamný blábol. Minule som videl zosadnúť chlapca z Forzy a mal rozcuchaný účes, takže musí tam fúkať rovnako.
Aj spotrebu mám rovnakú ako Vision. Tiež klamlivá reklama, lebo kamoš chodí na Visione každý deň do roboty 700 metrov so studeným motorom, takže tie čísla, že 2 litre si Honda vymýšľa. žerie mu to rovnakých 3,5 litra ako mne.
Aj miesta na batožinu rovanako ako GoldWing (ups, tu klamem, myslím, že toho miesta má bez prídavných zavazadiel navyše ADV aj Forza viac (100 vs 80 litrov ).
Tak potom, že je to rovnako pohodlné. Však už došli ľudia k moru aj s GW , aj s ADV, aj s Forzou, aj s pinclom, Preto sú všetky rovnaké, žiaden rozdiel.

Takže irony off, posledná otázka, a reagujme ako ľudia ľúbiaci techniku. Zatiaľ som na ňu odpoved nedostal
Prečo tie najviditelnejšie a najjasnejšie technické riešenia, ktoré tvoria rozdiel medzi ADV a Forzou (ked si nie si istý kukni hore, rozpísal som skoro všetky, myslím, že som zabudol na väčší zadný brzdový kotúč u ADV, aby zadok v terene lepšie pribrzdoval, lebo kto potrebuje zadnú brzdu na asfalte) a napíš mi, prečo to nevytvára žiaden rozdiel v jazdných vlastnostiach na horších povrchoch medzi týmito dvoma Honda skutrami. Takže poprosím nemotaj žiaden kameňolom, ktorý neprejde ani jedna z nich, ani žiadnu trial motorku, ktorá by ten kameňolom prešla.
Bod po bode, že iná vidla nie je dôležitá preto,lebo, svetlá výška nie je dôležitá preto, lebo, šírka riadidiel atd.
A či ti už víde 0, alebo 2 percentá rozdielu, tak to sa nechám prekvapiť.

PS:No a pokiaľ ty nedokážeš v terene pocítiť rozdiely medzi motorkami, tak sme na tom veľmi podobne. Tiež ti stačí jedna. Akákoľvek, 2 percentá hore dole, však nepretekáme, nikto ti to nezmeria. Ani nikto nedokáže, že tam kde by si Forzu položil, XADV ešte udržal. Ja som si rovnako ako ty istý, že naopak prejdem ADV dalej a rýchlejšie ako s Forzou. Takže bud sa jeden z nás mýli, alebo mám hranice bližšie k hraniciam motocyklu. Toto sú ale dohady. Technické údaje nie, ale na tie sa tu ako vidím nehrá a ignorujú sa v absolutnej miere. Kampak na nás..
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 517
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod adacarp » 28 srp 2022, 17:58

Na bratrově adv jsem najezdil cca 800km,na mých forzách 41tis.Porovnání,adv má na naše silnice o hodně lepší podvozek lépe se ten skůtr vodí,super je vidět v zrcátkách.Motor je živější,ale já mám forzu 300.Naopak na forze méně fouká na nohy a ruce,a to má brácha větší plexi oproti originálu.
adacarp

500+
 
Reputace: 61
Příspěvky: 560
Registrován: 26 led 2019, 14:28
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Honda forza 300

Re: Honda adv 350

Příspěvekod goes » 28 srp 2022, 22:33

Valsidalmax: teorie je fajn. Podstatne je jak je to odladene. A odladeni asv i xadv je silne silnicni. Je jedno co na to pouziji proste 1100–115 zdvihy v terenou jsou naprd. Asi jako kdyz si koupis horske kolo za 100 aur s odpruzenou vidlici. Taky nepomuze.

A pokud mas pocit wz to zvladne hodne tak pojdme. Vezmu pcx. Ty adv a pojedem tam kde ty pojedes a ja budu stst.. a koukneme na duvody
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1018
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 28 srp 2022, 23:35

No ale teoretizuješ ty. Ja dávam čisto technické rozdiely medzi strojmi.
To akože v Honde to poladili tak, že USD dvojvidlica na ADV žehlí horšie, ako technika dovolí a obyč. bicyklová vidla Forzy lepšie ako je teoreticky možné ? Aby to bolo presne rovnako s ADVčkou, nech máš pravdu ? Že dáme tam zložitejšiu a drahšiu vidlu, ale poladíme to tak, nech to nie je poznať ? Nech je medzi tými skútrami rozdiel len plastoch a nejaký diskutér v Československu malpravdu ? Normálne veríš tomu čo píšeš ?

Mimochodom, horské kolo. Dal si si zjazd na dvojokuláre a na obyčajnej vidle ? Neverím, vedel a chápal by si o čom hovorím. A mimochodom, 100€-vý bicykel s odpruženou vidlou je v terene oveľa lepší ako 100€-vý bicykel bez odpruženia.

Možno v tvojom svete aj na SHčku začnú montovať nejakú plexisklovú krabicu pred nohy. Nech to vyzerá inak, ale nasadá sa rovnako zle ako na skutre s nádržou vpredu ?

No a k tej tvojej super teoretickej výzve (inak pozor na to, je taká veľmi úsmevná, jak by som to slušne nazval.... "internetová" .... )
A keby aj, čo ked ty si Stefan Svitko, a ja páprda , čo chodí na skutri na ryby, a preto potrebuje nejako prežiť tú poľňačku ? A predajca v Honde mu nakukal ADV namiesto Forzy, aj ked Forzu mal skladom ? Asi by si mi to nandal. Ale najskôr to tak nebude, Stefan Svitko by nepísal že dve rozdielne konštrukcie nerobia rozdiel v jazdných vlastnostiach.

Inak tú Pecku si trafil. S ničím iným neviem porovnávať tak ako s ňou. Práve za ňu som ADV menil, preto viem, o kolko ľahšie sa mi v terene a na dierach jazdí. Napriek kilám navyše. A to oproti Forze (o čom tu ja celý čas píšem ) ani tie kilá navyše ADVčka nemá.

Takže si počkám (a isto sa dočkám, otázka času ) kým spraví niekto profi porovnávací test, ideálne s tým istým nezaujatým jazdcom, ktorý si bude môcť dovoliť ísť na hrane (čo napríklad ja na ADV nemôžem, ale na PCX som takmer mohol, tú som fakt už neľutoval )

Poprosím naposledy. Ale ak budeš ešte odpisovať, tak odpovedz práve na toto prosím. Nemiešaj ani iné motorky, ani terenejšie, ani ľahšie.
Prečo tá USD dvojvidla podľa teba v žehlení nerovností nefunguje lepšie ? Prečo podľa teba rovnako ľahko udržíš užšie riadidlá v rovnom smere pri náhlom vletení do diery (ešte lepšie do nejakého mäkšieho, zaboritelného matrošu ako blato, štrk atd ). Však to je fyzika, prenos sily pákou. Tomuto sa neviem či zámerne, alebo náhodou zakaždým vyhneš. Ešte raz ti zopakujem, bavíme sa o ADV vs Forza.

Pozri sem, potom to fakt ukončime, len melieme obaja svoje dookola a nikam to nevedie, nie sme ochotní uznať argumenty toho druhého (teda nie že by som ich až tolko v tvojich vetách čítal ).Isto tu už všetkých nudíme a otravujeme. Ja sa zmierim, že nie si kámoš s exaktnými vedami a jasne zdokumentovatelnými parametrami, preto to vytesňuješ niekam veľmi dozadu, ty sa zmieriš s tým, že ja nie som kamoš s vedami filozofickými a preto na pocity neverím. Ani na zbytočné investície firmy ako je Honda , ktorá by ladila dva rozdielne skutre narovnako..
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 517
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod Medvěd » 29 srp 2022, 12:11

valsidalxam píše:...a preto na pocity neverím. Ani na zbytočné investície firmy ako je Honda , ktorá by ladila dva rozdielne skutre narovnako..


Pocity jezdce jsou při testech vcelku zásadní, tvoří nemalou část hodnocení. Fyzika zdaleka není všechno.

A o zbytečné investice se rozhodně nejedná, tímto typem Honda oslovila další část trhu, což si před tím ověřila na X-ADV. Takže kšeft. Aneb za vším hledej prachy.

Čímž se nehodlám pouštět do dalších diskusí ohledně ADV v terénu (což nevyužiji), z mého hlediska má jiné klady.
Uživatelský avatar
Medvěd

100+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 176
Registrován: 06 čer 2022, 16:30
Bydliště: Brno
Skútr / moto: ADV350 a 4 další krásky

Re: Honda adv 350

Příspěvekod keto » 29 srp 2022, 12:29

Taktika Hondy je po přijetí přísných emisních norem zřejmá, má jeden motor pro několik typů motorek, tak to udělali u řady NC a docela se jí to vyplatilo a tak v tom pokračuje. Vývoj pohonné jednotky je dnes největší částka ve vývoji nového stroje, udělat trochu jiné plasty a dát tam jiné tlumiče, prodloužit kyvku nebo změnit řídítka atd. jsou vlastně jen kosmetické úpravy za pár peněz a je na světě další model, který zase osloví další zájemce, které neoslovil ten první model a hlavně se s tím vyjde s časovým odstupem a tak se o značce znovu píše a testuje se atd. což je důležitá reklama pro firmu, že mezi stroji jsou jen jemné rozdíly vůbec nevadí, protože kdo chce něco opravdu do terénu, tak si tak jako tak nevybírá mezi skútry :wink:
Podobné je to už delší dobu i u automobilů, kdysi byl jeden model a bylo do něho několik motorizací a mnohdy i značně výkonově rozdílných, dnes má mnohdy motorizaci jen jednu a ta je ještě používána i v dalších modelech, ta změna je viditelná napříč automobilkami. Jako příklad uvedu třeba hodně rozšířeného Yarise, kterého vlastním, dříve tři motory, dnes jeden :wink:
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1137
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Honda adv 350

Příspěvekod goes » 29 srp 2022, 16:28

Valdix: ne. Ty jen teoretizujes jak nejske technicke zmeny neco zajisti. Az praxe ukaze realitu. Zatim sem nevidel nic kde by adv dokazalo ujet neco co by treba forza350 nedokazala. Zatim o tom jen ctu kilometrove prispevky.
Smir se s tim ze proste adv je bezny skutr s adventure lookem a schopnostmi stejnymi.
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1018
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 30 srp 2022, 08:46

ok, takže ti moje kilometrové príspevky nič nehovoria a fakty odignoruješ. Zasa si mi neodpovedal na dôvod, prečo technika nič nezmení. Ok, hlavne s týmto s budem musieť zmieriť.
Aj s tým, že v tvojej bohorovnosti odignoruješ názory testerov všetkých jazykových mutácií, že je ADV na dierach a dokonca aj v zatáčkach od Forzy skrátka diametrálne lepšia. U každého bez debaty. Dokonca aj tých, ktorí ADVčku zdrbali za všetky nedokonalosti ktoré má, ale napriek tomu jazdné vlastnosti v triede skutrov vychválili do neba.
Takže ich máš všetkých na kope nadšených amaterov, alebo podplatených profíkov ako autora videa na začiatku tohto vlákna.

PS: Ak tebe praxe ukázala realitu, že rozdiel necítiš, tak s tým ti ja fakt nepomôžem. Ja rozdiel cítim.

Skutočné enduro video od ADV350 sa na nete naozaj zatiaľ nenachádza (nenašiel som ) , len na ázijské ADV150, ktoré je od malej Forzy a PCXky menej podvozkovo odskočené ako je rozdiel medzi 350 kami.
Verím tomu, že to video porovnávania 350 tok v terene sa objaví čochvíľa. Ked sa ukáže tvoja pravda, verejne sa ti tu v tomto vlákne ospravedlním za stratu tvojho času.
Od teba to samozrejme očakávať nebudem, neznieš tak, ako by si to mal v arzenále komunikácií. Hlavne s tým sa musím zmieriť, že aj takí sme.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 517
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod forester » 30 srp 2022, 10:14

S toho čo mám napozrerané je tento test HONDY ADV 350 asi najrozsiahleší a najpodrobnejší. Redaktor si dal naozaj záležať aj na samotných detajloch.

Je to síce vo francúštine ale s titulkami ktoré sa dajú dole v lište lahko prepnúť do CZ/SK jazyka.Pre tých ktorý to nevedia:

Nadstavenia (ozubené koliesko štvrté s prava) - titulky (štandartne francúština) klik automaticky preložiť - klik a rozbalí sa menu s rečami.

https://youtu.be/Ym5KGEMjQh4
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 651
Příspěvky: 5469
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Honda adv 350

Příspěvekod goes » 30 srp 2022, 11:11

valsidalxam: vse co zde vydavas za fakta jsou jen tve nazory. Je to jako na aute. Zadni nezavisle zaveseni neni automaticky jistotou lepsich jizdnich vlastnosti. Je to urcity idnikator, ze by mohlo byt, ale realitu uzkaze az praxe.
Ty zpe porad stavis na tom, co is pretes v navodu a ja rikam, ze celkove vlastnosti toho skutru nenaznacuji lepsi schopnosti mimo silnici, tedy takove, ktere vy jiny skutr nedokazal ujet. Znovu ti zpokauji (coz taky rad prechazis) ze jednim z dulezuitych faktoru pro jizdu mimi silnici jsou zdvidy a ty jsou u adv komicky silnicni. Stejne tak jizdu v terenu extremen ovlivnuji pneumatiky. SH125 ujede na ryze off road pneu vice jak adv na tovarnich, protoze si nezalepi behnout bahnem apod.
kdybys nekdy vyrazil mimo silnici na nejakem nesilnicnim stroji mluvil bys jinak. dritva vetsian schopnosti je o ridici a toho, jak moc je mu jedno, co s tim strojem bude, protoze to nekdy stoji za to. To co jsme ujezdili na beznych moto/skutrech se ti ani nesni. To enni o nejake sotoline, nebo hlinene ceste.

takze az opravdu uvidim neco, co zvladne adv a jny bezny skutr ne, pak klidne priznam, ze jsem se mylil. To je pro mne objektivni dukaz. Ne fantazirovani majitele, ktery v tom vidi neco, co to neni. Ale ano, znam majitele SUV s prednim pohonem, kteri maji taky za to, ze maji offroad co vyjede vse. Proc ne...
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1018
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Honda adv 350

Příspěvekod Medvěd » 31 srp 2022, 12:18

Když to tady tak čtu, tak bych řekl, že si, pánové valsidalxam&goes, v závěru úplně neprotiřečíte.

valsidalxam tvrdí, že ADV350 má lepší jízdní vlastnosti (průjezd zatáček, přejezd nerovností...).

goes tvrdí, že ADV350 neprojede v terénu nic navíc, oproti jinému skútru.

Obě tyto teze se vzájemně nevylučují, a publikované testy je dokonce obě podporují.

A ohledně těch aut, nezapomenu kam všude jsme byli schopní dojet s Trabantem, to se spoustě dnešních offroadů nesní. A v nejhorším se kousek poponesl :D
Uživatelský avatar
Medvěd

100+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 176
Registrován: 06 čer 2022, 16:30
Bydliště: Brno
Skútr / moto: ADV350 a 4 další krásky

PředchozíDalší

Zpět na Maxi skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků