Aprilia Atlantic 500 - Italská krasavice

Diskuze o skútrech nějvětších objemů.

Re: Aprilia Atlantic 500 - italska krasavice

Příspěvekod MisaKacenka » 14 kvě 2010, 23:12

Moment utahovani se u nej asi neda nastavit, ze? Vypada trochu hrackovite...jak to s nim slo?
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Aprilia Atlantic 500 - italska krasavice

Příspěvekod jofrix » 14 kvě 2010, 23:15

Gramáž jo ok. SPrávně 21,4g. Na upevnění variátoru mám přípravek, ale jak ukotvit zpojkový zvon teda nevim, poraď? Klíč za 500kilo to je super.
Uživatelský avatar
jofrix

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 230
Registrován: 12 bře 2009, 00:18
Bydliště: Praha 5
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo GT500 ABS

Re: Aprilia Atlantic 500 - italska krasavice

Příspěvekod sany.j » 15 kvě 2010, 00:06

Ahoj, tak nejdříve k tomu ele. k. :D vypadá, ale není ... za ty prachy :D dva roky už mi slouží. Moment na něm nastavit nelze.
Povolovala jsem to ele. k., ale i bez toho klíče to jde povolit, alespoň u Sprinta je hřídel zakončená 6-ti hranem, takže to můžeš udělat takto (viz obrázek).
Nenapsal jsi zda máš taky SPRINTA?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
sany.j

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 14 kvě 2010, 17:43

Re: Aprilia Atlantic 500 - italska krasavice

Příspěvekod MisaKacenka » 15 kvě 2010, 00:57

No, tak ja takove stesti nemam...bez klice nebo pistole to nepovolim...a nechce se mi kupovat tento bazmek, ackoliv ti slouzi dobre :), ptz nelze nastavit Nm...a mechanik mi rikal, ze kdyz se tam neco povoli, nazdaaar :D takze radeji ne :( jednou, az budu velkej kluk, koupim si kompresor pres celou garaz a pistoli k tomu :)
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Aprilia Atlantic 500 - italska krasavice

Příspěvekod jofrix » 15 kvě 2010, 08:06

Tak to mám smůlu. Já Sprinta nemám (AA500 r.v. 2002) takže šestihran nikde. Nemám vůbec potuchu za co se chytit.
Uživatelský avatar
jofrix

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 230
Registrován: 12 bře 2009, 00:18
Bydliště: Praha 5
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo GT500 ABS

Re: Aprilia Atlantic 500 - italska krasavice

Příspěvekod MisaKacenka » 15 kvě 2010, 09:59

Musis si na to koupit bazmek od Buzzeti nebo primo klic na Atlantidu...jukni na scootland...

Jinak se to da rozdelat vzduchovou pistoli, ale tu nema kazdej...
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Aprilia Atlantic 500 - italska krasavice

Příspěvekod sany.j » 15 kvě 2010, 15:04

Pro: jofrix
Ahoj, jestli máš možnost, tak si vyrob takový přípravek, je to jednoduchý (viz obr.) :D Škoda to kupovat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
sany.j

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 14 kvě 2010, 17:43

Re: Aprilia Atlantic 500 - italska krasavice

Příspěvekod jofrix » 15 kvě 2010, 20:13

ze skůtlandu mám přípravek, ale to je jen na veriátor na zadek asi nemaj nebo sem ho nenašel. Ale tohle vyrobit asi nebude problém, to máš pravdu. Flexa, vrtčka, srouby. Šikovná!
Uživatelský avatar
jofrix

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 230
Registrován: 12 bře 2009, 00:18
Bydliště: Praha 5
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo GT500 ABS

Re: Aprilia Atlantic 500 - italska krasavice

Příspěvekod FRAG » 17 kvě 2010, 06:53

Ahoj vsichni, par odpovedi.
1)Podlozka by tam mela byt! Oddali talire vice od sebe a remen spadne niz coz ma zanasledek vetsi silu pri nizzsich otackach. Také je to brousena dorazova podlozka, aby nechodily talire proti sobe natvrdo. Dale pokud ti spina skutr pod 2000 ot/min tak budes mit unavene pruziny na spojce.Variator by mel byt hladky(pokud neni je to citit v houpnuti motoru na urcite rychlosti) a valecky 25x17 s hmotností 21.4g.
Více na https://www.apriliayorkshire.co.uk/cata ... e=Atlantic 500 Sprint 2005
2)U stareho typu a noveho typu jsou rozdilne variatory
3)Nekdy nejde povolit variator ani s timto pripravkem nebod zkuseni pojistuji utazeni variatoru "lepidlem" a utahuji v podstate natvrdo.Tim se variator stoprocentne nepovoli.
4)Nezapomen pri kontrole remenu ho ohnout i opacne..pri prasklinkach na vnitrku vyhodit. Jinak remen V-belt 8560188 Rozměry 28 x 1036mm doporucuji koupit original...nejdele vydrzi.

S pozdravem FRAG
FRAG

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 275
Registrován: 23 bře 2009, 08:07
Skútr / moto: B650EXEK5
Tuning / úpravy: AA500-Prodano

Re: Aprilia Atlantic 500 - italska krasavice

Příspěvekod lopi » 17 kvě 2010, 12:46

Ahoj, tak se taky hlasim do klubu.
Mam AA r.v. 2002, byl to muj favorit . Libi se mi velka kola, na nasich silnicich celkem dulezita vec, vyborna ochrana pred vetrem, palubni computer, slusny zavazadlovy prostor, pohodli a hlavne vzhled, ten je fakt povedenej, tak trosku oldschoolovej ale to je presne to co se mi libi. Budu ho pouzivat na cesty do prace, po okoli i na delsi vylety (Evropa),uz se tesim. Jeste prihlasit, neco dokoupit a zkontrolovat a dodelat veci ke sve predstave a muze se vyrazit za hranice vsednich dnu.

Momentalne planuju koupit nove pneu (Pirelli Diablo Scooter), brzdove oblozeni a mozna i brzdove kotouce. V planu je taky vymena oleje ve vidlici.
Vidim ze jste tady sami sikovny lidi (ziram na tu sikovnou slecnu), asi na vas zanedlouho budu mit nejaky dotaz.

Tak zdravim vsechny atlantaky a at vam to jezdi.

edit:
Tak jsem tady s dotazem:

1) Pri rozjezdu nebo popojizdeni v kolone po pridani plynu skutr jakoby drnca (vibruje); nevim jak to popsat, proste jakoby se energie z motoru premenila misto na pohyb vpred na vibrace. Po rozjeti je vse OK. Nekde na zahranicnim foru jsem cetl ze je to u AA normalni, ale nevim ...

2) Na vetsinu oprav je potreba sundat nejaky plast. Nez se do toho pustim, tak bych se chtel zeptat na vase zkusenosti jak narocne je sundani plastu a jestli nejsou ty montazni uchyty nachylne na ulomeni. Bojim se abych to nejak nenacal nebo primo neulamal, ty plasty jsou drahy jak prase.
Proste jestli to clovek muze rozebirat bez obav kazdych 14 dni anebo je lepsi si to naplanovat dopredu a udelat toho najednou co nejvic.
Obrázek
lopi

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 121
Registrován: 17 dub 2010, 01:01
Bydliště: Sokolov
Skútr / moto: Aprilia Atlantic 500

Re: Aprilia Atlantic 500 - italska krasavice

Příspěvekod MisaKacenka » 17 kvě 2010, 14:28

ahoj, ty drncave rozjezdy budou nejspise zpusobeny ploskami na valeckach...Me to delalo, kdyz sem mel ve variu tunu vazeliny (jeste z IT), po jejim vycisteni to skoro prestalo...dneska uz jen vyjimecne ;)

Nemam sice AA, ale taky Aprilku :) a ty plasty, alespon podle meho zachazeni, vydrzi hodne ;) Samo, ze rozdelavat kazdych 14dni nejni nejlepsi - hlavne, kdo by se s tim delal :D Ale neco to vydrzi ;) Nejsou to nekvalitni plasty jako u cin ;)
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Aprilia Atlantic 500 - italska krasavice

Příspěvekod sany.j » 17 kvě 2010, 14:36

Ahoj F,

díky ti za rady.
Nemáš náhodou typ :idea: , kde sehnat přužiny do spojky? Jelikož origoš se samostatně neprodávají. :D
A ten řemen jak píšeš má být: 28 x 1036mm, ale prodávají i tento 26,5x14x1034-30° ( http://e-shop.adventure-biker.cz/index. ... 30-6112856)
Tak jsem tak trochu na vážkách.
DÍKY ZA RADY :D
sany.j

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 14 kvě 2010, 17:43

Re: Aprilia Atlantic 500 - italska krasavice

Příspěvekod cickadub » 17 kvě 2010, 14:56

u mna s tym rozjazdom a ,,cukanim,,drncavim rozjazdom je to podobneee aj u mna,co sa tyka plastov,ja mam momentalne moju rozobratu do posledneho plastu,nakolko som ju dal malovat,ale pravdu povediac kazdy mesiac by sa mi nechcelo davat ich dole......su sice pevnejsie,ale je to makacka a clovek musi byt opatrny.....
Uživatelský avatar
cickadub

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 39
Registrován: 04 led 2010, 15:43
Skútr / moto: Aprilia Atlantic 500

Re: Aprilia Atlantic 500 - italska krasavice

Příspěvekod jofrix » 17 kvě 2010, 15:02

Ahoj San, pružinky můžes koupit i od Malossi sadu pro orig spojky ve Scootlandu i Adventure-bikeru. a řemen jsem taky pro 28 x 1036, http://www.scootland.cz/zbozi/malossi-r ... aggio-500/, http://www.scootland.cz/zbozi/malossi-s ... d-05-2004/.

Co se týče vibrací při rozjezdu. Mám to taky a když jsem jezdil s téměř novým Nexusem bylo to to samé. Motor v nízkých otáčkách zavibruje v záběru a pas se hned zlidní řekl bych. Plasty mám teď taky sundané šlo to docela dobře a vydrží dost. Moc jsem se s tím nepáral. Jen to byl rébus jakej šroubek vyndat nejdřív aby šlo sundat tohle a pak tamto. Jinak gratulji k novému stroji a hodně kilometrů bez benzínu v oleji.
Naposledy upravil KYBLOS dne 13 čer 2013, 18:06, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučení dvou příspěvků pod sebou, které od sebe dělilo jen několik minut
Uživatelský avatar
jofrix

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 230
Registrován: 12 bře 2009, 00:18
Bydliště: Praha 5
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo GT500 ABS

Re: Aprilia Atlantic 500 - italska krasavice

Příspěvekod sany.j » 17 kvě 2010, 15:11

Ahoj lopi,

jak tak čtu, tak se na generální prohlídku teprve chystáš?
Je pravda, že Aprilky mají jiné rozjedzy i zvuk, vibrace, než třebas skútr od Hondy, Yamahy ...
Ale výrazné vibrace (tak jak to popisuješ) nejsou "normální" ... typla bych slabá kontrastní pružina, možná sjeté válečky (pokud si je neměnil), řemen, nečistoty ... vše dohromady se nasčítá a dělá pěknou neplechu :shock:
Chce na to hodit oko.
A to i v případě, kdy předchozí majitel tvrdí, že to bylo servisováno U "profíků" :? ... nebudu komentovat jaké "zrůdnosti" dokážou vykouzlit ...
sany.j

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 14 kvě 2010, 17:43

PředchozíDalší

Zpět na Maxi skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků