Generali - Pojišťovna

Prodejci skútrů, příslušenství, servisy... Hodnocení jejich šlužeb očima zákazníků.
Pravidla fóra
Před tím, než vytvoříte nové téma, zkontrolujte prosím, zda-li není již téma o této firmě vytvořeno. V takovém případě prosím nezakládejte nové téma, ale napiště svůj příspěvek v založeném tématu.

Postovat komerční prezentace firem je v tomto topicu zakázáno! Pro tento druh prezentace prosím využijte naše specializované téma.

Příspěvekod Rady » 15 úno 2008, 18:07

Idealni stav by byl, kdyby skodu likvidovala pojistovna poskozeneho a ta by pak nasledne tuto skodu resila jiz sama s pojistovnou vinika. Jsem presvedcen, ze by to nabralo uplne jiny spad.
BMW K1200LT ------->> vice zde 4,6l/100 km
Uživatelský avatar
Rady

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2664
Registrován: 21 lis 2006, 13:41
Bydliště: Bánov u Uherského Brodu mob.: 00420 608 882 336
Skútr / moto: jawy,CZ, B400/K4, B650/K4,BMW LT K1200, chrompaket

Příspěvekod KYBLOS » 15 úno 2008, 18:07

[quote=Pumpa]hej to jsou dobry kreteni...no budes to muset nejak vydzet a zvladnout,ale jednani te pojistovny.. hruza... hlavne aby dali prachy a potom bejt tebou zmenim pojistovnu[/quote]


Já jí měnit nemusím. Já jí totiž nemám. Já mám Kooperativu, ale ta u tohodle být nemusí. Viník nehody má Generali a protože je to viník, škoda se bude na mým scootu platit z jeho pojišťovny B) No já bych do Generali nikdy nešel, když vidím co to je zač a proto to tu uvádím, aby se třeba nespálil někdo jinej. Založit si pojistku u nich asi půjde po másle, ale až se něco s jejich majetkem stane, budou je čekat podobný pokusy od pojišťováku jak to ochcat, jako nyní prožívám já. :mad:
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Příspěvekod Mefisto » 15 úno 2008, 21:00

Jen me tak napadlo - nezkousel jsi nejakou firmu, ktera se o tohle vsechno postar a ty mas klid.
Nedavno do kolegy najela cuza (fakt cuza) - napred se omlouvala div ze se nepo... Pak jeste jestli by nemohla zavolat z jeho mobilu, byl to gentleman tak ze je. No valal asi 20 minut a za 10 minut prijel manzel. No chtel delat ramen a tak prej jestli nahodou on nebouch do jeho zeny, ale to uz tam byly svetsky. Tak se hned hrnulů k nima ze jim bude radit. Kuci se nedali a poslali ho slusne na kafe, ze jim staci jeho zena. Kolegovi to nedalo a projistotu zavolal " nehodovy servis" a koukal co se delo. Vse hned prevzali, dostal na dobu opravy auto a prakticky o nic se nestaral, jen v den kdy bylo auto opraveno, musel pujcene vratit. Nikam nechodil, nikam nevolal, nikoho neshanel, vsechno vyridili a jeste ji to pojistovna zapaltila
Hyosung SF50 Prima / YAMAHA RACING: variator: HEBO Next Generation, vyfuk: Tecnigas Next R
FJS 600 Silver Wing / new spigle a tourist plexi(urizly) a .............
CBF 1000
Uživatelský avatar
Mefisto

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1121
Registrován: 15 dub 2007, 19:15
Bydliště: Neco na D1 mezi Prahou a Bratislavou

Příspěvekod KYBLOS » 18 úno 2008, 08:15

No já ani nevim, že něco takovýho existuje :) Jako je to zajímavý no, ale já na to půjdu normální cestou. Jsem sám zvědavý, jelikož je to můj první případ kdy já budu něco řešit s likvidátorem pojišťovny, jak se ty voli chovaj atd...Rozhodně vím jedno a díky tomu jsem klidnej a to je to, že se mnou nehne B) Klidně ať se mnou u scoota postává hodiny a klidně ať se mi snaží namluvit nějaký voloviny, stejně skončí u toho, že sepíše to co chci, aby sepsal :) No co, než vylezu před panelák, abych se bavil s pojišťovákem, dám si doma kafe, připravím si svačinu, zabalím si jí do baťůžku, stejně tak dvoulitrovku s tekutinami, před panelákem máme naproti lavičku, takže skládací kempingovou židličku nechám doma a s tím typem ať už je inteligentní, nebo úplně blbej si prostě před panelákem udělám piknik :cyclops:
Naposledy upravil KYBLOS dne 18 úno 2008, 08:16, celkově upraveno 1
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Příspěvekod TheWitch » 18 úno 2008, 13:55

Kybliku, hlavně si sepiš všechny poškozený díly a jejich cenu a vůbec se na něj pořádně připrav!! Na hajzla!! :mad: :mad: :mad: A vomílej mu to pořád do kola!!
http://www.thewitch.estranky.cz/ mluvící kost: 773 101 957
Uživatelský avatar
TheWitch

1000+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1140
Registrován: 28 zář 2007, 10:49
Bydliště: Kroměříž
Skútr / moto: KačenkaIII. (Yamaha Majesty 250:)

Příspěvekod KYBLOS » 18 úno 2008, 14:11

No připravenej bejt chci, ale všechny ceny těch plastů nezjistím :( Vím kolik stojí přední plast, ve kterým je přední světlo. Vím kolik stojí boční plast pod sedlem, vím kolik stojí zadní světlo, podlážka, ale absolutně nevím kolik stojej řidítka, kolik přední blatník, kolik plast u kolen, kolik čelní vchní plast pod kterým sou řidítka. :rolleyes: To sou prostě díly, či plasty, který musím jenom hodně od oka tipovat. No prostě mu rozhodně nedovolím mě v něčem z toho vojebávat. B)
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Příspěvekod TheWitch » 18 úno 2008, 17:42

Díly na Derbinku Atlantis:)

Tady to máš!! Sice v v Éčkách, ale zase všechno!! ..a nevěděl jsem kterej model máš, ta to si budeš muset rozhodnout sám... ;)
http://www.thewitch.estranky.cz/ mluvící kost: 773 101 957
Uživatelský avatar
TheWitch

1000+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1140
Registrován: 28 zář 2007, 10:49
Bydliště: Kroměříž
Skútr / moto: KačenkaIII. (Yamaha Majesty 250:)

Příspěvekod KYBLOS » 18 úno 2008, 19:57

Fakt dík. To sou dobrý stránky. Všechny ceny sem našel :D Pojišťovák se ze mě po...., páč jenom díly vč. plastů jsou za cca 17000 kč. No a pak práce servisu :cyclops: Ten bude čumět až na něj ty ceny dílů a plastů vybalím B) No v nejhorším se ho zeptám, jestli mu nemám zavolat záchranku s tím, že na něm pozoruju náběh na infarkt :cyclops:
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Příspěvekod Chrt » 20 úno 2008, 02:18

2 Kyblos - Náhrada při likvidaci pojistné události z povinného ručení viníka se vyměřuje buďto podle faktury ze servisu nebo to lze vyměřit fikcí, kdy si to likvidátor vyměří sám podle tabulek. Nicméně nemůžeš ani v jednom případě očekávat, že ti vyplatí celou částku na faktuře. Počítá se totiž s amortizací tvého skútru. Poškozené díly mají totiž nižší cenu než nové. Leda že by ti nabořili nového skútra. Kdyby jsi měl nějaký problém s něčím tak PM nebo na mail, zkusím na to mrknout, mám nějaký známý v pojišťovnách.

Moje zkušenosti
Na skútru jsem žádnou událost neřešil (a to mám i havarijní pojištěním Kooperativa). Kdysi jsem akorát Madisona položil, protože mě vběhnul do cesty pes a na mokré bahnité cestě (pod hradem Veveří loni v zimě). Z povinného ručení to nešlo (pes nemá, potvora chlupatá) a škoda byla pod spoluúčastí na havarijním pojištění, takže jsem to platil já. Akorát z majitele psa jsem na místě vybral 1000 Kč a celkem to stálo asi 4 000 Kč (ovšem šlo to do nákladů)
Auto jsem kdysi koupil s rozbitým zadním světlem, byla to 3 roky stará událost předchozího majitele, někdo do něj nacouval dodávkou. Viník byl pojištěn u Podnikatelské pojišťovny. Já měl jen jakési staré papíry o nehodě a plnou moc od předchozího majitele. Zpočátku byl problém trochu se zjištěním, jestli je to promlčené nebo ne, ale když se to vyjasnilo, tak vše v pohodě. Dovez jsem auto likvidátorovi, ten to vyfotil a za cca 14 dní mě poslali peníze, cca 4500 Kč obě světla jsem koupil na vrakáči za 3000. Zde se zjevně vyplatilo vyměření fikcí.

Loni v zimě jsem blbě zabrzdil auto, nebo tomu někdo pomohl, nevím ale našel jsem ho o pár desítek metrů mimo ulici. Od nějaké odtahovky jsem náhodou zjistil, že mám nárok na nějakou částku na vyproštění auta ze svého povinného ručení (na auto havarijní pojištění neplatím). Takže to šlo přes call centrum ČSOB pojišťovny a za půl hodiny tam byla odtahovka a za hodinu bylo auto vytaženo. Stálo mě to 3000 Kč, z toho ale platila pojišťovna 1500 Kč.
Uživatelský avatar
Chrt

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 76
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Piaggio X9 500 ABS, Malaguti Madison K400 (na prodej)

Příspěvekod KYBLOS » 20 úno 2008, 06:59

Chrt: No pojišťovák bude u mě dneska po 15:00h, takže mít kameru, natočím Peklo s Kyblosem místo Peklo s Landou :D No to slovo amortizace trošku nechápu, páč já sice vím, že jsou ty plasty starší, ale ty co na to přijdou na náhradu budou nový. :) Tebe chápu, jak to myslíš, ale nechápu to všeobecně. Vůbec nechápu proč to tak je, když za nehodu nemůžu já. No prostě to tak je no :rolleyes: Jo a samozřejmě mě nějaký ceny pojišťováka odhadem na místě nezajímají. On ať si nafotí a ohodnotí co chce, to je jenom fikce. Pak to půjde do servisu a až to bude hotový, půjde se s fakturou na pojišťovnu B) Je mi jasný, že to nikdy nebude všechno do koruny nazpět. Bohužel.
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Příspěvekod KYBLOS » 20 úno 2008, 16:45

Tak teď tu byl ten likvidátor z pojišťovny. Nebyl to naštěstí nějakej vocas. :rolleyes: Sepsal všechny poškozený plasty apod. Blbý na tom je, že on to neřeší. On to předá dál pojišťovně, ti zjistěj zůstatkovou hodnotu scoota - jakou mají hodnotu scooty tohoto stáří - a potom se teprve dozvím jestli pojišťovna proplatí opravu, nebo je to pro ní totálka. tj. hodnota opravy nesmí přesáhnout zůstatkovou hodnotu scoota této značky a tohoto stáří. Nevím ale kde zjišťuje pojišťovna ceny dílů, plastů apod., :) aby zjistila jestli to tu hodnotu přesáhne, nebo nepřesáhne a tak jestli z toho má udělat totálku, nebo nemá. :( Budu jenom doufat, že z toho totálku neudělá. Dozvím se zítra jak to bude.
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Příspěvekod KYBLOS » 21 úno 2008, 11:51

Tak a je to doma :D Už mi volal týpek z Generali. Přes všechny moje obavy dopadlo všechno dobře. Řekl mi, že když se vejdu do 25000kč, můžu dát scoota opravit :D Paráda i s prací sem na 20000kč :D Takže můj milášek bude mít téměř celkový nový make-up.
Naposledy upravil KYBLOS dne 21 úno 2008, 11:52, celkově upraveno 1
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Příspěvekod kraken.99 » 21 úno 2008, 19:35

tak gratuluju at se dílo podaří :D
a co kdyby jsme tech pět nacpali do mojí derbinky :D :D ;)
tel.777 55 22 12 email:kraken.99@seznam.cz skype:kraken.99
Uživatelský avatar
kraken.99

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2887
Registrován: 28 dub 2007, 20:41
Bydliště: Chrustenice
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650exe 08

Příspěvekod KYBLOS » 22 úno 2008, 07:04

:D Ne ne a nenenenene! :cyclops:
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Příspěvekod TheWitch » 22 úno 2008, 09:34

Ty jsi ale sobeček!! :p :p :p
http://www.thewitch.estranky.cz/ mluvící kost: 773 101 957
Uživatelský avatar
TheWitch

1000+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1140
Registrován: 28 zář 2007, 10:49
Bydliště: Kroměříž
Skútr / moto: KačenkaIII. (Yamaha Majesty 250:)

PředchozíDalší

Zpět na Hodnocení firem a jejich služeb

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků