Reflexni vesta

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod pcx » 07 říj 2016, 08:42

Satelis125 píše:Uvazoval jsem o této


tuto si idem dnes kupit aj ja.
bude to moja prva reflexna vesta :lol:
(tie "cestarske" v aute neratam)
Uživatelský avatar
pcx

500+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 588
Registrován: 07 led 2015, 10:58
Bydliště: Nitra, SK
Skútr / moto: Yamaha X-Max 400 MOMO DESIGN

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod zdeny65 » 07 říj 2016, 09:13

Tak jsem pročetl pár příspěvků.Sice mnozí budou můj názor kritizovat,ale budiž.Jak tady někdo psal,že nějaká vesta je krásná.No nevím,co je na kusu reflexního hadru krásnýho.V noci jezdím minimálně a reflexní prvky na hadrech stačí.Ve dne je to fuk.Chápu bezpečnost,ale v tý vestě to vypadá,jako když na motorce jezdí někdo od lopaty a nebo údržby silnic.Doplnit to ještě o majáček na kokosu a je to opravdu jak pojízdná údržba.
A jestli někdo chce někoho ohrozit,tak to stejně udělá a je lhostejno,jestli má motorkář vestu nebo ne.
Prostě řečeno.Proč si kupovat hadry na motorku,když si stačí koupit chrániče pod oblečení,navlíknout reflexní kombinézu a hurá do světa.
zdeny65

250+
 
Reputace: 46
Příspěvky: 399
Registrován: 31 črc 2015, 19:44
Bydliště: Starý Vestec
Skútr / moto: Bylo-klasika,Yamaha Majesty 400,možná FJR 1300
Tuning / úpravy: CNC páčky,vestavěný systém nabíjení,nově laděný zadní tlumiče pérování,tankvak

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod HonzaR » 07 říj 2016, 09:41

Tak nějak. Reflexní vestu chápu, když jde o překážku v provozu, pomalu jedoucí moped. Ale jakmile splynete s provozem, role vesty se zmenšuje. Navíc, jsme kolikrát schováni zepředu za plexi, zezadu za kufrem, proto je lépe mít třeba bundu s reflexními rukávy, které více vyčnívají, nebo reflexní přilbu, která je vysoko. Ale to je jenom můj názor, komu vesta pomáhá psychologicky, ať ji vozí.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod g@briel » 07 říj 2016, 10:10

HONZA: a proto mám takovou helmu a bude i vesta :wink: :mrgreen: ale helma není reflexní (neodráží světlo),ale na sluníčku ti to málem vypálí zrak
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Honda Forza 125 ABS-šedá matná metalíza Cynos (12.4.2016) http://gagi.motorkari.cz
Yamaha Neo´s 50 2T - po 6ti letech prodaný s poctivým nájezdem 10260Km
Uživatelský avatar
g@briel

500+
 
Reputace: 26
Příspěvky: 603
Registrován: 02 dub 2010, 16:43
Bydliště: Milovice(CZ),Snina(SK)
Skútr / moto: Honda Forza 125 ABS - Šedá matná metalíza Cynos
Tuning / úpravy: reflexní proužky na kola,přilba HJC IS-MAX II fluo green

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod tomkob1980 » 07 říj 2016, 12:31

zdeny65 píše:Tak jsem pročetl pár příspěvků.Sice mnozí budou můj názor kritizovat,ale budiž.Jak tady někdo psal,že nějaká vesta je krásná.No nevím,co je na kusu reflexního hadru krásnýho.V noci jezdím minimálně a reflexní prvky na hadrech stačí.Ve dne je to fuk.Chápu bezpečnost,ale v tý vestě to vypadá,jako když na motorce jezdí někdo od lopaty a nebo údržby silnic.Doplnit to ještě o majáček na kokosu a je to opravdu jak pojízdná údržba.
A jestli někdo chce někoho ohrozit,tak to stejně udělá a je lhostejno,jestli má motorkář vestu nebo ne.
Prostě řečeno.Proč si kupovat hadry na motorku,když si stačí koupit chrániče pod oblečení,navlíknout reflexní kombinézu a hurá do světa.


Tvůj názor nekritizuji, ale nesouhlasím s ním. V noci mají význam reflexní prvky, ve dne hraje roli výrazná barva ve které je vesta provedena. Z vlastní zkušenosti vím, že motorkář, který má zmíněnou reflexní vestu, je i za normálních podmínek mnohem lépe viditelný. Je to podobné jako když ve dne jede auto bez světel. Vidíš ho, ale výrazné to není. Pokud někdo chce někoho ohrozit, tak ho opravdu ohrozí bez ohledu na to, jestli dotyčný vestu má nebo nemá, protože jedná úmyslně. Co když ho ale ohrozit nechce, akorát ho prostě na té cestě nezaregistruje. Právníci tomu říkají nedbalost (vědomá nebo nevědomá). Na můj vkus to až moc zjednodušuješ, ale tvůj názor respektuji. Já budu osobně raději vypadat jako "někdo od lopaty", který se večer vrátí domů, než jako švihák lázeňský válející se v příkopu nad kterým poletují masařky..:-)

A jinak to mám i s tím oblečením na motorku. Jako že když si vezmu teplákovku, na kolena si navlíknu chrániče, tak jsem v pohodě, jo? Osobně preferuji nejen bezpečnost, ale zároveň pohodlí, které ti podle mého názoru poskytne pouze zboží, které je pro danou činnost určeno. Ať si ale jezdí každý v čem chce. Jsem přesvědčený, že po prvním větším pádu budeš mluvit jinak. Taky už ale může být pozdě, protože újma na zdraví nejde na rozdíl od škody na majetku vždy úplně nahradit...
Uživatelský avatar
tomkob1980

250+
 
Reputace: 141
Příspěvky: 352
Registrován: 22 dub 2011, 22:38
Bydliště: Vodňany
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400 IRON MAX, Yamaha MT 09 Tracer

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod zdeny65 » 07 říj 2016, 12:40

Myslel jsem to trochu jinak.Ale za hadry jsem vysolil dost a svítí docela dobře.A ještě si dávat na sebe něco víc reflexního nechci.Jezdím pro potěšení a ne proto,abych na sebe navlíkal další a další reflexní prvky.Ono je hlavně potřeba předvídat a ne se spoléhat na kus plápolajícího reflexního hadru.
zdeny65

250+
 
Reputace: 46
Příspěvky: 399
Registrován: 31 črc 2015, 19:44
Bydliště: Starý Vestec
Skútr / moto: Bylo-klasika,Yamaha Majesty 400,možná FJR 1300
Tuning / úpravy: CNC páčky,vestavěný systém nabíjení,nově laděný zadní tlumiče pérování,tankvak

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod Bostav » 07 říj 2016, 12:53

Motorkáři/skůtraři co mají oblečenou reflexní vestu ohrožují motorkáře/skůtraře kteří tuto vestu nemájí. Protože pak když jede jeden ve vestě a 100m za ním bez vesty, tak může dojít k nepříjemné situaci, třeba čelní srážka s automobilem, protože řidič auta uvidí jen motorkáře ve vestě.
Tak by se to mělo vyhláškou sjednotit, buď povinné vesty nebo vesty zakázat. Jsem pro aby byli vesty povinné pro všechny.

To je stejné jako když některá hovada na moto/skůtu svítí dálkovým světlem i ve dne.
Od roku 1989 - Jawa Mustang ,pak spousta, ale opravdu spousta skůtrů 50ccm,70ccm a 125ccm.
Nedávná minulost: Honda PCX 2014, Yamaha N-Max 2017
Obrázek
Uživatelský avatar
Bostav

1000+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 úno 2016, 14:47
Bydliště: U Mladé Boleslavi
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm 2018
Tuning / úpravy: Okouzlující muž za řidítky.

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod g@briel » 07 říj 2016, 14:12

Bostav: s první části souhlasím,asi to tak bude,že řidič vidí toho prvního a toho druhého může přehlédnout ale určitě ho neohrožuje,spíš chrání sebe ;) je to věc pohledu

Odesláno z mého SM-N910C pomocí Tapatalk
Honda Forza 125 ABS-šedá matná metalíza Cynos (12.4.2016) http://gagi.motorkari.cz
Yamaha Neo´s 50 2T - po 6ti letech prodaný s poctivým nájezdem 10260Km
Uživatelský avatar
g@briel

500+
 
Reputace: 26
Příspěvky: 603
Registrován: 02 dub 2010, 16:43
Bydliště: Milovice(CZ),Snina(SK)
Skútr / moto: Honda Forza 125 ABS - Šedá matná metalíza Cynos
Tuning / úpravy: reflexní proužky na kola,přilba HJC IS-MAX II fluo green

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod Bostav » 07 říj 2016, 14:16

Jestli mít/nemít vestu je asi na dlouhou diskuzi a měli by se tím zabývat odbornící/zákonodárci, osobně ji nosím za snížené viditelnosti, takže ráno do práce a večer z práce :wink: Jak říkáš, chráním hlavně sebe ...
Od roku 1989 - Jawa Mustang ,pak spousta, ale opravdu spousta skůtrů 50ccm,70ccm a 125ccm.
Nedávná minulost: Honda PCX 2014, Yamaha N-Max 2017
Obrázek
Uživatelský avatar
Bostav

1000+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 úno 2016, 14:47
Bydliště: U Mladé Boleslavi
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm 2018
Tuning / úpravy: Okouzlující muž za řidítky.

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod JardaB » 07 říj 2016, 14:23

K diskusi zda je motorkář vidět nebo není vidět a zda by měl mít reflex na sobě:

- při pohledu za auta na všechny strany je několik sloupků, které někdy schovají i auto (u mně několikrát i na přednosti)
- motorka v provozu je pohledově menší, rychleji mění svoji pozici v provozu
- řidič udělá kuk se, kuk tam a jede
- při pohledu skrze skla vozidel před a za moto v černém přehlédnete a pak nejste
- v periferním vidění či v zrcátku si spíše všimnu reflexu
- kolikrát nadávám na pěšáka nebo cyklistu v zeleném nebo černém (ve dne)

Prostě - jak stroj, tak oblečení by mělo být výrazné!!! Černý řidič na černém stroji je nejhorší varianta !!

A nakonec ještě jedna věc - dokud jde při bouračce jen o plechy , je dobře. Pokud dojde ke zranění, nastupuje soudní znalec a posuzuje míru poškození zdraví, aby se bouračka bude posuzovat jako trestný čin. Kdo to jednou absolvoval, ví o čem je řeč. Tím, že já budu výrazný, mimo svoji ochranu, zachráním možná i nějakého jiného "blbce" od trestního řízení.

To že kombinaci mnoha různých okolností někdo něco přehlédne a je z toho kolize, to se děje na silnici dnes a denně (denně přes 200 nehod, téměř 100 tisíc ročně). Počet mrtvých ? je skoro tisíc - docela dobrá vesnice. Co je proti tomu Syrie - (přeháním).

A co zákon o pěšácích a reflexu při snížené viditelnosti ? Kolik jich do roka přejedou, pár. A zákon to najednou řeší. A to se v mediích nemluví o následcích pro řidiče - viníka nehody.

Názory v této diskusi jsou pestré (viz že řidič v reflexu ohrožuje toho, co je v černém :-) ), nutit nikoho k ničemu nemůžu, ale pro mne je doporučení je celkem jasné.
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1672
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod Bostav » 07 říj 2016, 14:28

JardoB,
moji větu "řidič v reflexu ohrožuje toho, co je v černém" chytrý uživatel pochopil, neboť si přečetl celý příspěvek, ten druhý uživatel si vybere co se mu hodí a pak dělá smajlíky ..
Od roku 1989 - Jawa Mustang ,pak spousta, ale opravdu spousta skůtrů 50ccm,70ccm a 125ccm.
Nedávná minulost: Honda PCX 2014, Yamaha N-Max 2017
Obrázek
Uživatelský avatar
Bostav

1000+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 úno 2016, 14:47
Bydliště: U Mladé Boleslavi
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm 2018
Tuning / úpravy: Okouzlující muž za řidítky.

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod JardaB » 07 říj 2016, 16:03

Máš pravdu ... měl jsem uvést jiný příklad .
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1672
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod forester » 07 říj 2016, 16:35

zdeny65 píše:Myslel jsem to trochu jinak.Ale za hadry jsem vysolil dost a svítí docela dobře.A ještě si dávat na sebe něco víc reflexního nechci.Jezdím pro potěšení a ne proto,abych na sebe navlíkal další a další reflexní prvky.Ono je hlavně potřeba předvídat a ne se spoléhat na kus plápolajícího reflexního hadru.


Ty môžeš predvídať koľko chceš a a nepochybujem že to aj robíš tak ako já ale čo s toho keď ten/tá druhá nepredvída a prehliadne ťa a len s titulu že ťa proste nevidela/nevidel.Vodiči sú hlavne v tomto čase nesústredení vybavujú x vecí za volantom,telefonujú sms-kujú a vôbec sa nevenujú tak hustej a náročnej premávke kedy autá a motocykle jazdia rýchlo a nejaké malé sekundové zaváhanie má niekedy fatálne následky a hlavne pre motorkárov.
To že vesta nie je všemohúca a všetko vyrieši za nás všetci vieme ale chceme jej nosením toto riziko prehliadnutia eliminovať na čo možnú najmenšiu mieru a tá vesta alebo iné reflexné prvky to splňujú na 100% viac už spraviť nemôžeme.Vymysleli to múdrejší ľudia ako sme my dvaja a testami je to aj štatisticky dokázané.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 652
Příspěvky: 5474
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod tomkob1980 » 07 říj 2016, 18:07

Bostav píše:JardoB,
moji větu "řidič v reflexu ohrožuje toho, co je v černém" chytrý uživatel pochopil, neboť si přečetl celý příspěvek, ten druhý uživatel si vybere co se mu hodí a pak dělá smajlíky ..


Nezlob se, sám se nepovažuji za "hloupého" uživatele, přečetl jsem si celý tvůj příspěvek, ale evidentně jsem ho nepochopil. Spíš to na mě působí tak, že jsi napsal totální nesmysl, zjistil jsi to až následně a teď se to snažíš "okecat". Připodobňovat to, že někdo nosí reflexní vestu k tomu, že někdo svítí během dne dálkovým světlem...to už je teda silný kafe. Jeden zásadní rozdíl tam přece je. Nošení reflexní vesty zakázané není, na rozdíl od svícení dálkovým světlem a oslňování ostatních účastníků silničního provozu!
Uživatelský avatar
tomkob1980

250+
 
Reputace: 141
Příspěvky: 352
Registrován: 22 dub 2011, 22:38
Bydliště: Vodňany
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400 IRON MAX, Yamaha MT 09 Tracer

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod Valheru_KOKr » 07 říj 2016, 20:39

No já bych se na ty vesty podíval ještě z jednoho pohledu. Víte jak je takový motorkář vidět, když jede z boku a v zádech má slunce?

Ano splyne! neudělá černou siluetu... splyne... Před měsícem jsem se takhle s jedním potkal a nic hezkého to nebylo... stačilo málo a letěl na auto vedle kterého se prodíral kolonou.
Kája

Yuki CITY 125 - Nová čína, s jasnou historií a zcela nejasným osudem
Kokříkovi cesty
Nevidí mě! Neslyší mě! Nepředvídá mě! Nedává pozor! Nerespektuje mě, protože jsem na 2 kolech! Vím to, předpokládám to, a proto ještě jezdím a stále píši!
Uživatelský avatar
Valheru_KOKr

250+
 
Reputace: 33
Příspěvky: 394
Registrován: 29 čer 2015, 15:48
Bydliště: Praha 13
Skútr / moto: Yuki CITY 125
Tuning / úpravy: Ne

PředchozíDalší

Zpět na Helmy a oblečení

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků