Povinná reflexní vesta

Diskuze o čemkoli.

Povinná reflexní vesta

Příspěvekod _Tom_ » 05 zář 2010, 12:16

Objevuji zde příspěvky o povinné reflexní vestě/bundě na sobě během jízdy na motorce. Mohli bychom zde mít téma, kdy, jak, jaké podmínky, opravdu zákon v platnosti a pod. spousta z nás chystá nákup bundy a většina odmítá bunda + vesta. I já se přidám mezi ně, tak abych nekupoval něco nadvakrát. Snad tu takové téma už není
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Povinná reflexní vesta

Příspěvekod ssetam » 05 zář 2010, 13:25

Co já vím, tak během jízdy ji mít nemusíš. Článek na motorkářích říká, že od 1. ledna 2011 musí i motocyklisté s sebou vozit reflexní vestu nebo jiný oděvní doplňek s označením z retroreflexního materiálu. Myslím, že to už mělo být dávno, navíc skoro všechny okolní země už to dávno mají (Slovensko, Itálie, Chorvatsko...). Já jezdím normálně s reflexní vestou (tu z LTS trucker shopu), takže už nic neřeším. Navíc mám ještě jednu oranžovou v kufru :lol:
Honda Lead jest moje první a zatím jediná...
HJC Cl-25 jsem vyměnil za Nolan N43 Air
Uživatelský avatar
ssetam

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 103
Registrován: 16 dub 2009, 19:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda Lead 100
Tuning / úpravy: Několik nálepek, koncové a brzdové světlo do Givi E30N

Re: Povinná reflexní vesta

Příspěvekod wictor » 05 zář 2010, 16:25

je to jak píše ssetam - vestu za jízdy mít nemusíš, i když už jsem slyšel, že někde zazněl návrh, aby tomu tak bylo. Sám reflexní vestu používám a to bez ohledu zda je den či noc a stejně jako ssetam vozím ještě jednu oranžovou v kufru :wink: :P i přesto nejsem pro, aby byla tahle povinnost uzákoněna. Na motorkářích je kolem tohoto tématu poměrně rozsáhlá diskuze, ale musíte se prokousat nesmyslnými příspěvky, kterých je tam víc než dost :wink:

Momentálně přichází s vestami i Honda http://moto.honda.cz/klub-honda/aktuali ... -novinka/1 a viděl sem hodně pěkné vesty i od Harley Davidson (a i k HD ta vesta sedla) a tuším ještě Arai ?

Jak jsem, ale už napsal pro uzákonění povinného nošení vesty nejsem.
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Povinná reflexní vesta

Příspěvekod janon » 05 zář 2010, 16:38

Ja jsem vseobecne proti vsemu, co je povinne, zastavm nazor, ze kazdy clovek ma vlastni selsky rozum a sam to dokaze posoudit a rozhodnout, co je pro neho vyhodne. Globalne jsem spise pro to, aby stat spise motivoval obcana, nez povinne narizoval. Naprikad poridim-li si ekologicke topeni stat mne pri nakupu nezatizi vyssi sazbou DPH, ale nizsi apod. Ja sam jezdim v reflexni bunde davno, protoze jeji pozitiva pro mne prevysila, jeji negativa.
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Re: Povinná reflexní vesta

Příspěvekod Myschan » 05 zář 2010, 16:55

Na jaře jsem schválně koupil černooranžovou bundu, abych byl líp vidět. Kdyby tehdy byla reflexní zelená, šel bych do ní. Ale přes bundu navlíkat výstražnou vestu povinně se mi nelíbí. Pokud jede motorkář 200 a něco tam vjede, tak mu ta vesta stejně nepomůže. Když mě kdysi sejmul mlaďoch s dodávkou, tak sám řekl, že mě viděl - a stejně tam vjel. Takže vesta by stejně nepomohla. Nevím :roll:
Lepší pozdě, nežli vůbec.
Uživatelský avatar
Myschan

1000+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 1187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Forza 300 (2020)

Re: Povinná reflexní vesta

Příspěvekod ssetam » 05 zář 2010, 17:38

Já jsem rozhodně pro, aby každý motocyklista měl u sebe reflexní vestu a mohl ji v případě nehody nebo poruchy použít. To je naprosto v pořádku, protože ho tak každý uvidí a snižuje se riziko nebezpečí pro něj a všechny okolo.
Otázkou je návrh naší policie, aby jsme měli vesty povinně při jízdě na sobě. To je dle mého názoru každého volba. Kdo ji nemá a je hůře vidět? Jeho problém.
Řešení asi není v tom svítit jak světluška, ale spíše jezdit předvídavou jízdou a počítat že i když jsem na hlavní, tak ten vocas na vedlejší mě nevidí nebo mi přednost prostě nedá.
Honda Lead jest moje první a zatím jediná...
HJC Cl-25 jsem vyměnil za Nolan N43 Air
Uživatelský avatar
ssetam

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 103
Registrován: 16 dub 2009, 19:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda Lead 100
Tuning / úpravy: Několik nálepek, koncové a brzdové světlo do Givi E30N

Re: Povinná reflexní vesta

Příspěvekod Bahnak » 05 zář 2010, 18:12

Podobné diskuze vidím jen velmi nerad. Pokaždé když se takhle začne o nějaké buzeraci pro motorkáře žvanit, tak se toho nějakej kre.... na ministerstvu chytne a nasolí nám to. Lidi poroboha mějte rozum. Víte jak by to vypadalo když všichni budou jezdit ve vestách?? Připadá mi to, jako by se tenhle národ fakt zbláznil a posledních 20 let vymýšlel samý kokotiny!!
Omlouvám se za poněkud prudší reakci ale tohle mě vážně nadzvedá !!

PS. Ve vestě na skůtru jezdím ale je to moje rozhodnutí a ne nějakého šaška kterej na motorce nikdy nejezdil.
Naposledy upravil KYBLOS dne 25 bře 2013, 23:17, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
cesta je cíl
Uživatelský avatar
Bahnak

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 598
Registrován: 02 říj 2006, 21:36

Re: Povinná reflexní vesta

Příspěvekod janon » 05 zář 2010, 18:16

g.man píše:...Když mě kdysi sejmul mlaďoch s dodávkou, tak sám řekl, že mě viděl - a stejně tam vjel...vesta by stejně nepomohla. Nevím...


Tak s tim nemuzu z vlastni zkusenosti uplne souhlasit. Od te doby, co reflexni bundu pouzivam, mi nenadalych vjeti do drahy, nedani prednosti apod. vyrazne ubylo. Dalsi vec ktera se zasadne zlepsila je uhybani v kolonach at tak. Takze za sebe muzu rici, ze se mi to spise vyplatilo. A magori typu " ja te videl, ale stejne sem ti tam vjel", ty proste na silnicich budou vzdycky. Nastesti tech ostatnich slusnych, je zatim vetsina.
Naposledy upravil janon dne 07 zář 2010, 18:58, celkově upraveno 1
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Re: Povinná reflexní vesta

Příspěvekod _Tom_ » 05 zář 2010, 18:53

mě by spíš zajímalo v diskuzi zarputilých zastánců příklad akce skútršňůra, kdy zůčastnění vědí jaké bylo počasí, kolik lidí by se soukalo povinně do reflex oblečení v jakékoliv podobě, nemá smysl řešit jestli je to pro toho nebo toho lepší, je to stejné jako jestli bundu a kalhoty s protektory.

I když původní dotaz jsem měl spíš na to předvídat před koupí. moto oblečení není za hubičku a nerad bych kupoval za dlouhý peníz moto bundu, abych za tři měsíce nadával že je povinný reflex a já se motal ještě do vesty, a nadával sám sobě nebo systému, že jsem si rovnou za stejný peníze mohl koupit reflexní vestu s vrstvami, abych jí mohl používat celoročně.

použití čehokoliv bezpečného ať protektor nebo reflex bych nechal na každém samostatně, je to stejné jakobych řešili jestli na podzim zateplené nebo obyč kalhoty kvůli revma. Mě šlo spíš o včasné podchycení našich zákonů, abych šel do krámu jen jednou
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Povinná reflexní vesta

Příspěvekod Sectoid » 05 zář 2010, 19:17

Povinne vesty jsou blbobost srovnatelna snad s povinnosti mit na hlave helmu,ci platit povinne ruceni. Vice snad rikat netreba.

No, mozna vetsi blbost je jeste povinne ruceni dle kubatury.











Ted vazne kazdy inteligetni jedinec jezdi v helme a snazi se byt videt, lec prikazovani ze strany statu je cesta do horoucich pekel
Uživatelský avatar
Sectoid

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 303
Registrován: 27 kvě 2010, 16:59
Bydliště: Praha 4
Skútr / moto: HONDA PCX(prod.) / Honda SW-T 400 (prod.) / NC750X

Re: Povinná reflexní vesta

Příspěvekod Gek » 05 zář 2010, 19:39

Ono se tam ale nemluví přímo o vestě. Je tam napsané " s sebou vozit reflexní vestu nebo jiný oděvní doplňek s označením z retroreflexního materiálu, např. šle. .A takový materiál má všitá pokud vím každá, nebo spíše skoro každá textilní bunda. Zkuste si vyfotit svoji bundu v noci s bleskem a budete to vědět hned.
Kymco Xciting 500i. a nejčastěji k vidění
" Festina Lente " " Lepší být v šest doma, než o půl šesté v márnici " :)
Uživatelský avatar
Gek

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 463
Registrován: 29 zář 2008, 13:27
Bydliště: Moravany 53372
Skútr / moto: URAL Retro 750 + sajda

Re: Povinná reflexní vesta

Příspěvekod Rady » 05 zář 2010, 20:39

Vyjádření policie ČR k reflexním vestám

Dobrý den,

stanovisko ředitelství služby dopravní policie bylo v poslední době
několikrát prezentováno v médiích, často bohužel nepřesně. S ohledem na
vývoj dopravní nehodovosti a následků u řidičů motocyklů a jejich
spolujezdců jsme poukazovali na potřebu zviditelnění motocyklů a jejich
osádek v silničním provozu. K řadě dopravních nehod totiž dochází v
důsledku přehlédnutí motocyklu ze strany ostatních účastníků provozu.
Návrh na zviditelnění nebyl nijak konkretizován, jednalo se pouze o
výzvu k diskuzi, do které by se mohli zapojit i samotní řidiči
motocyklů. Nikdy nebylo prezentováno, že by návrh směřoval přímo k
reflexním vestám. V této souvislosti bylo poukázáno pouze na skutečnost,
že řada motocyklistů tento způsob zviditelnění využívá.Možné je
samozřejmě uvažovat například o reflexních prvcích, které by byly již z
výroby zahrnuty v oblečení pro motocyklisty apod.

Takze asi tak. Je to na kazdem z nas, jak se k tomu postavime :)
BMW K1200LT ------->> vice zde 4,6l/100 km
Uživatelský avatar
Rady

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2664
Registrován: 21 lis 2006, 13:41
Bydliště: Bánov u Uherského Brodu mob.: 00420 608 882 336
Skútr / moto: jawy,CZ, B400/K4, B650/K4,BMW LT K1200, chrompaket

Re: Povinná reflexní vesta

Příspěvekod _Tom_ » 05 zář 2010, 20:44

rady: díky, tohle je příspěvek hodný mistra. Já hledal a nenašel, podle toto je vysvětlení celého problému, a teď klidně uvolněme diskusi a řešme co je lepší, kdo se do čeho obléká apod.

Radymu ještě jednou ď

app. vozím reflexku od oxfordu a o 100% pohodlnější že nevlaje jako ty do aut. to je třeba konkurent pro reflex od hondy ale za polovičních bratru 700kč
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Povinná reflexní vesta

Příspěvekod sedli » 05 zář 2010, 22:48

stačí že si na sebe 20 krát za den háu silnou bundu když vyjíždím někam odvést pizzu, když si představím že bych se měl ještě na sebe soukat vestu tak to čabas..to radši půjdu na šalinu...jinak tu vestu reflexní mám už v kufru asi rok a nezabírá to vůbec žádný místo, takže mě to vůbec nevadí..a je pravda že když mi to chcípne(což je u mě dost reálný a je to docela často..no jo je to šrot) tak kdybych byl někde na okresce tak si tu vestu dám..protože když dělám transplantaci srdce a mám ruce celý od od krve a svítím do hloubi duše(PŘEKLAD--čistím karbec, ruce mám od oleje a benzínu, svítím mobilem do scoota) tak si ničeho jinýho nevšímám-jde mi jen o to aby s emu co nejdříve vrátil puls(nastarotval) a tlak se vrátil do normálu(otáčky) :-D takže asi tak :-)
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Povinná reflexní vesta

Příspěvekod Jenec » 06 zář 2010, 12:36

vůbec nevíš píše:svítím mobilem do scoota

Jsem pro zařazení svítilny do povinné výbavy motocyklu. A teď do mě :lol: :lol: :lol:
Jenec

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 28 kvě 2009, 19:24
Skútr / moto: B650 EXE

Další

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků