Rada s výběrem motobundy + kalhot

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: Rada s výběrem motobundy + kalhot

Příspěvekod Lubik » 01 srp 2013, 13:29

HonzaR píše:Už jsem pár věcí od Nazranu měl a musím podotknout, že investice je sice malá, ale kvalita tomu odpovídá - poměrně brzy se opotřebuje: švy se pářou, zipy se rozpadají, sucháče nedrží... Zvaž to ještě, já už do BC nepáchnu.

Tak s tím musím NESOUHLASIT, mám od Nazranu bundu i kalhoty 5 let a stále v naprostém pořádku.
Lubik
 

Re: Rada s výběrem motobundy + kalhot

Příspěvekod honzaraska » 01 srp 2013, 13:32

Presne ja mam od Nazranu bundu a rukavice a zatim v pohode :)) a je to i pohodlne

Necituj poslední příspěvek. Používej tlačítko odpovědět. Díky Kyblos
Naposledy upravil KYBLOS dne 01 srp 2013, 23:07, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
TGB Tapo 50 - ujeto 600 km
honzaraska

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 37
Registrován: 30 črc 2013, 17:27
Bydliště: Nymburk
Skútr / moto: TGB Tapo 50

Re: Rada s výběrem motobundy + kalhot

Příspěvekod Tomas_B » 07 srp 2013, 17:08

Nedá se začít rozpočtem - určitě choď nejdřív do NĚKOLIKA obchodů a zkoušej si. Chrániče jsou různé, některé tlačí a nechtějí se vytvarovat, jiné sednou hned. Tabulky velikostí jsou fajn, ale díky chráničům je důležité jak ti to skutečně sedne na tělo. Já si taky nekoupil napoprvé to nej...
Léto: http://www.worker-moto.cz/1902/motocykl ... ke-duo-142 a http://www.bonmoto.cz/textilni-bunda-carbon/
"Zima": http://www.motocyklovedily.cz/produkt/2 ... ile-1.html a http://www.motocyklovedily.cz/produkt/2 ... raven.html

Letní: nemám nic odepínací, ale bunda je z takové síťoviny a na kalhotech je to samé.
Zimní věci - kalhoty natahuju přes rifle... bunda je s odepínací vložkou a nefouká do ní :-)
Tomas_B

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 52
Registrován: 27 srp 2012, 21:27
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda NC700X (2012), bílá

Re: Rada s výběrem motobundy + kalhot

Příspěvekod vláďa.bk » 08 srp 2013, 05:40

Uživatelský avatar
vláďa.bk

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 62
Registrován: 11 kvě 2013, 14:37
Bydliště: Blansko
Skútr / moto: Sym Symphony SR 125
Tuning / úpravy: Nejkrásnější pohled na svět,prý býval z hřbetu koně........ :-)

Re: Rada s výběrem motobundy + kalhot

Příspěvekod Mr.Voza » 08 srp 2013, 14:10

Tak už jsem byl ceklem pevně rozhodnutej pro tuhle bundu: http://www.worker-moto.cz/4129/bunda-mo ... twg-00g122 ve velikosi M nebo L, ale nemaj jí na skladě, tak jsem jim psal kdy budou a prý už nebudou - jedná se o doprodej :cry: Ostatní bundy Worker, který by se mě líbily taky v mojí velikosti už nemaj. :cry:

Příští tejdem mám do středy dovču, tak zajedu do toho BikersCrownu v Chlumci, jestli mě tam něco padne do oka a na tělo - na netu maj dobrý slevy na některý kousky, tak uvidím. Asi je fakt, že přes net to kupovat je trochu risk, že pak nebude sedět velikost - lepší určitě ozkoušet na živo.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Rada s výběrem motobundy + kalhot

Příspěvekod HonzaR » 08 srp 2013, 14:14

Ještě si vzpomínám, že jedna bunda od Nazranu byla docela dobrá, stěžovat si na ní ani moc nemohu, snad jen to, že po 3 letech přestala být nepromokavá - byla to Nazran Xenum Safety - zářivě žlutá.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1859
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Rada s výběrem motobundy + kalhot

Příspěvekod hstanislav » 08 srp 2013, 14:31

Ja jsem v Bikerscrown kupoval tuhle http://obchod.bikerscrown.cz/macna-sava ... 9900030514.
Byla z cenove kategorie,kterou jsem si stanovil - nejpohodlnejsi jak pri oblekani tak jizde ,to co jsem zkousel od Nazranu a jeste nejake jine znacky bylo vsechno dost tvrde a nepoddajne.
Koupil jsemk tomu jeste takovy ten vystrazny doplnek.http://obchod.bikerscrown.cz/macna-visi ... 9900027548 .
Da se to nandat a sundat kdyz je potreba.
Bývalky: Scarabeo 500, Aprilia Mana 850, Honda ADV 350
Uživatelský avatar
hstanislav

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 213
Registrován: 15 kvě 2013, 23:34
Bydliště: Žehuň, Praha
Skútr / moto: Honda Forza 750

Re: Rada s výběrem motobundy + kalhot

Příspěvekod Mr.Voza » 12 srp 2013, 21:14

Tak jsem dneska zajel na čumandu do Bkerscrown v Chlumci a neodolal jsem týhle bundě:
http://obchod.bikerscrown.cz/legionar-i ... 9900015267
Co mě překvapilo, že mě sedla velikost M - normálně si kupuju hadry minimálne L. Rozhodně to chce si bundu odzkoušet. Přes net bych určitě velikost takhle netrefil. Už jsem se v ní byl i projet. Chrániče na loktech jsou sice trochu cejtit, ne že by tlačily, to vůbec ne, prostě o nich vím, že je na loktech mám, ale to je asi normální, kor v týhle cenový kategorii. Spíš mě překvapilo, že vůbec nevím o ramenních chráničích :) Má na 4 místech rozepínání na větrání. Za ty prachy zatím celková spokojenost.

Ješte musím pořešit kalhoty. Tam mě žádný do oka nepadly. Teda padly, i na tělo mě padly, ale 2500kč se mě za ně dávat nechtělo :lol:
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Rada s výběrem motobundy + kalhot

Příspěvekod MP » 12 srp 2013, 21:25

Zkus sledovat inzerci třeba na motorkari.cz . Já minulej tejden sháněl nějaký kevlarový rifle . Zajímal jsem se i o jedny ze zdejší inzerce , pak jsem byl v obchodě a zkoušel čtvery , ale nějak mě ani jedny nesedli . Doma jsem koukal na inzeráty a náhodně našel jedny funglovky od PSI Hubik co prodával borec od Havl. Brodu . A měl tam míry napsaný . Přesně jak jsem potřeboval , tak jsem tam zajel , vyzkoušel a sedli jak ulitý . A funglovky jen za 1200 Kč . Nechápu že jsem do teď mohl jezdit bez nich :lol: a celý léto se potil v gatích Hein Gerick ...
Aktuálně Honda XL 600 V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Exskůtry - Majesty 250 DX , Suzuki Burgman 400 , Silver Wing 600
Uživatelský avatar
MP

1500+
 
Reputace: 84
Příspěvky: 1530
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Su z Třebíča, Vysočina - drsnej kraj, drsní lidi, tak to jsme my.
Skútr / moto: Honda XL 600V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom

Re: Rada s výběrem motobundy + kalhot

Příspěvekod alli77 » 20 úno 2014, 09:54

Řeším dilema jestli koupit bundu a kalhoty1 kalhoty2 MBW a nebo jít do bundy a kalhot1 kalhot2 4SR. Je rozdíl v těchto dvou značkách markantní nebo jsou podobné?
Když spadnu, denim a textilky jsou na tom podobně co se týká zničení a nebo je něco odolnější víc?
Budu jezdit do práce na skútru meziměsto, mám se rád takže koupě oblečení je jasná, ale i když už to studuju týdny, nemám jasno.
Uživatelský avatar
alli77

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 66
Registrován: 02 srp 2013, 10:49
Bydliště: Kroměříž
Skútr / moto: Yamaha X-Max 125 r.v.2008

Re: Rada s výběrem motobundy + kalhot

Příspěvekod Jekub » 20 úno 2014, 10:20

Osobně bych šel do 4SR, teď jsem jezdil v bundě od MBW a nebylo to zlý, moc nepromokla a celkově stačila. Na druhou stranu už po roce používání začaly odcházet maličkosti - otvírání kapes, suchý zipy atd.....pořídil jsem radši bundu od 4SR a musim uznat že je to přeci jen líp udělaný, hlavně v bezpečnosti se mi víc pozdává 4SR.

Myslim že se řiká, že na nižší rychlosti je lepší textil, na vyšší rychlosti je lepší kůže (myšleno na pády), kevlarový rifle nikdy neochráněj tak dobře jako kvalitní kalhoty na motorku. Na druhou stranu, skůtr není plnokrevná motorka, padá se na tom jinak. Ale to už je na každym jak se k tomu postaví, nejde říct nos tohle nebo tamto, je to každýho zdraví.

Kalhoty ti nepovim, sám zatim jezdim v riflích od Worker, takže kvalita hodně zlá (ikdyž už posloužily jak mají), ale další co koupim budou právě taky 4SR.

Hlavně kvalitní rukavice, ty mi už prsty zachránily i v malý rychlosti.
Jekub

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 17
Registrován: 15 led 2013, 18:18
Skútr / moto: Piaggio ZIP

Re: Rada s výběrem motobundy + kalhot

Příspěvekod alli77 » 20 úno 2014, 10:31

Kterou konkrétně bundu od MBW jsi měl a kterou od 4SR koupil? Je fajn, že je tu někdo, kdo může porovnat obě značky :-)
Uživatelský avatar
alli77

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 66
Registrován: 02 srp 2013, 10:49
Bydliště: Kroměříž
Skútr / moto: Yamaha X-Max 125 r.v.2008

Re: Rada s výběrem motobundy + kalhot

Příspěvekod Jekub » 20 úno 2014, 10:44

Konkrétní typ MBW bohužel neznám, přistála ke mě jako prakticky nenošená od známýho. Byla zadara, tak jsem neřešil, na tenhle rok jsem si plánoval že dodělám papíry na velkou motorku, tak jsem koupil koženou bundu od 4SR Black, v nabídce ji už ale nemají. Akorát že teď se pořídil byt na hypo, má se mi narodit kluk....no a nějak nemám koule si na tu velkou mašinu sednout :) Na skůtr bych řek že textil je vhodnější, v tý kůži si připadám mírně nepatřičně na malym skůtřiku :) ale netrápí mě to, bunda je to hodně kvalitní a vim že mě ochrání.

Osobně bych tedy šel do toho 4SR a do textilu, to co jsi vybral by podle mě mělo dobře sloužit a chránit.
Jekub

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 17
Registrován: 15 led 2013, 18:18
Skútr / moto: Piaggio ZIP

Re: Rada s výběrem motobundy + kalhot

Příspěvekod alli77 » 23 úno 2014, 12:33

Tak nakonec se mi to vyřešilo samo. Byl jsem si vyzkoušet bundu 4SR a byla to tragédie. Abych největší velikost 58 zapnul, chybělo mi tak 5cm. Na kalhoty tedy ani nedošlo, protože chci komplet jedné značky.
Včera jsem koupil MBW a jsem zatím spokojený. Tam mají velikosti i na normalní chlapy. Ne jen na panenky.
Nechápu, proč 4SR neudělá taky větší velikost, vždyť i pořádně rostlí chlapi by třeba chtěli jezdit v oblečení od nich. :roll:
Uživatelský avatar
alli77

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 66
Registrován: 02 srp 2013, 10:49
Bydliště: Kroměříž
Skútr / moto: Yamaha X-Max 125 r.v.2008

Re: Rada s výběrem motobundy + kalhot

Příspěvekod Losky » 10 dub 2014, 12:02

Lidi, proč pořád řešíte, že na skútru se padá jinak atd??? To jezdíte všichni do 50 km/h? Myslím, že ani náhodou. Dle mého je jedno z čeho spadnete ve 100 km/h.
Já mám od MBW bundu Neat a je v pohodě, hezky zpracovaná, ale nejde tady obecně říct, MBW špatný, Nazran dobrý atd. Každá firma vyrábí od základních modelů až po vyšší. Jinak Neat je dobrá. Dá se z ní sundat skoro celý porvrch a pak luxusně profukuje, ideálně do horkých teplých letních dní. Ale mě osobně přijde kratší, než bych jí chtěl. Tak ji možná budu prodávat a kupovat od MBW enduráckou delší bundu.
http://www.m-b-w.cz/product/textilni-mo ... -bunda/256
Kalhoty jsem si byl koupit dnes taky od MBW a perfektně padly, ale chce si to opravdu vše zkoušet, to platí i o bundách. Třeba Neat je na mojí velikost 52 tak akorát (176cm, střední postava) a pak jsem si dnes zkoušel jinou bundu od MBW ve velikosti 56 a byla mi akorát taky:)
JInak kalhoty tyhle, na foto vypadají divně, ale naživo jsou komplet černé a fakt pěkně zpracované. A na mojí výšku jsem čekal, že budu mít 52-54, podle jejich značení. Do 52 jsem se nedostal, do 54 ano, ale byl jsem v tom jak sardinka. Takže pak velikost 56 ve zkrácené verzi (o 5 cm kratší nohavice) a ty jsou už ok.
http://www.m-b-w.cz/product/moto-kalhot ... -texti/162
Škoda Octavia III 1.4 TSi, Elegance Plus
Suzuki DL 650 V-Strom K7
Uživatelský avatar
Losky

750+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 900
Registrován: 11 led 2013, 19:31
Bydliště: Mladá Boleslav
Skútr / moto: Suzuki DL 650 V-Strom K7

PředchozíDalší

Zpět na Helmy a oblečení

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron