Helma

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: Helma

Příspěvekod Kláda » 08 zář 2022, 12:27

Rozhodně bych si chtěl přilbu vyzkoušet. Bez toho nelze zjistit, jestli sedne. Jestli to z mého posl.příspěvku nevyznělo, omlouvám se.
Chtěl bych si vybrat přilby podle vzhledu a vlastností a taky +- ceny. A tam, kde taková bude, si ji zajedu vyzkoušet. Může se stát, že si takto nevyberu.
Kláda

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 115
Registrován: 27 lis 2014, 12:53
Skútr / moto: Peugeot -vivacity 50 (2002)

Re: Helma

Příspěvekod Medvěd » 08 zář 2022, 13:11

To já zas na netu kupuji takřka cokoliv. Přijde, vyzkouším - a lze i delší dobu než chvíli v obchodě, a když se nelíbí, nesedí, nefunguje jak si představuji... putuje zpět k prodejci. Samozřejmě je nutno si dávat pozor na znečištění a visačky.

Také je nutno nakupovat u prověřených prodejců, aby nebyl problém s vrácením peněz, a před koupí se pořádně seznámit s podmínkami prodeje/vrácení.

Bunda iXS Montevideo-Air 2 vyšla v XL Moto před měsícem na 6.300,- peněz (u nás cca 9.500), a velikost 4XL na případné vyzkoušení v okolí stejně neměli. S helmou jsem to měl obdobně.

Někde mají dopravu tam i zpět zdarma, jinde něco platíš.

Nicméně přílbu pro manželku jsme taky byli vybírat "na živo", mj. i proto, že jsem počítal s koupí nějaké levnější. Po slabých 3 hodikách v MOTOZEMi jsme vítězoslavně odnesli vybraný kousek, a nutno říci, že tohle bych po internetu absolvoval nerad :D
Uživatelský avatar
Medvěd

100+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 176
Registrován: 06 čer 2022, 16:30
Bydliště: Brno
Skútr / moto: ADV350 a 4 další krásky

Re: Helma

Příspěvekod HANZTD » 08 zář 2022, 18:48

přesně jak píše Medvěd

onehdá sem si k DUKNĚ pořizoval blembák , rozhod sem se pro vyklápěčku AGV , vyrazil do Ph do Vrbovky na testování kusu od kusu , a ještě že sem to udělal ,, řekneš si blembák za 20t vyhlášená značka ten sedne jak ulitej a vono H...o .. ani jedna mi neseděla , lícnice nízký konec nad kostma , upínání na provleky atd.... , nakonec sem zahlíd SHOEI a už po design stránce láska na první , odzkoušeno a zase vraceno do fochu ...
po příjezdu domu 5min na netu a uspora za new 6,5,-t doma a věděl sem co hledam a že mi to sedne bylo to přece otestovaný .... na netu se kupuje fakt v poho , když nakupuješ u prověřenejch ....
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 747
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: Helma

Příspěvekod Kláda » 17 úno 2023, 12:26

V říjnu jsem koupil novou přilbu. V Motozemi(nedělám reklamu), bo jsem z obce, kde prodávají jsem si ji vyzkoušel. Asi 30min jsem, na zdejší radu, pochodil. Vybrali jsme z několika modelů a fakt ne vždy stejná velikost sedí na každou palu. Jsem fakt rád, že jsem se nechal přesvědčit k tomu vyzkoušení a nekupovalem ji z netu. Chtěl jsem reflexní. Nějakou žlutozelenou. Ale taková žádná mi na pale neseděla. Je tedy převážně černá. Nicméně si chci ještě koupit novou bundu, tak snad ta bude feflexní.

Nová přilba je lehce těžší, ale to mi nevadí. Oproti té staré(prý se jmenuje Tornádo) má na plexi těsnění, takže do ní netáhne. Taky má pod bradou takové měkké zúžení, takže netáhne ani spodem na bradu. Jediná nevýhoda, dá-li se to tak nazvat, je, že se mi nevleze do kufru(Tornádo ano).

Děkuji všem za rady a postřehy. Pomohly mi s lépe rozhodnout.
Kláda

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 115
Registrován: 27 lis 2014, 12:53
Skútr / moto: Peugeot -vivacity 50 (2002)

Předchozí

Zpět na Helmy a oblečení

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník