Helma s kšiltem na skútr, ano nebo ne?

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Helma s kšiltem na skútr, ano nebo ne?

Příspěvekod forge247 » 29 bře 2015, 17:24

Zdravím,
vybírám helmu na nový skútr, zatím mi padly do oka tyhle dvě: http://prilby.heureka.cz/ls2-mx455-endu ... e/#section
http://prilby.heureka.cz/acerbis-active/#section

Rád bych se zeptal, jaké jsou vaše zkušenosti s enduro helmami na skútru? Je to úplná blbost a mám koukat po něčem jiném, nebo je tu někdo, kdo takové používá a je spokojen?
Předem díky za případné odpovědi!
forge247

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 29 bře 2015, 17:18
Skútr / moto: Yamaha Majesty S 125

Re: Helma s kšiltem na skútr, ano nebo ne?

Příspěvekod Vratas » 29 bře 2015, 17:34

Určitě lepší, než otevřený kokos, kde nemáš krytý pořádně obličej a také i bradu a čelist. Myslím, že nebudeš jediný, kdo by to takto udělal. Koukal jsi třeba i na integrálky?
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Helma s kšiltem na skútr, ano nebo ne?

Příspěvekod forge247 » 29 bře 2015, 17:45

Koukal, doma už máme jednu helmu (vyklápěcí) a vybírám druhou, pro sebe. Tohle mi padlo do oka kvůli designu, jde jen o to, jestli mě to třeba nebude vadit (hlučnost, horší skladnost), tak se ptám, jaké s tím má kdo zkušenosti, S integrálkou nemám sebemenší problém, je to hned druhá volba v pořadí.
forge247

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 29 bře 2015, 17:18
Skútr / moto: Yamaha Majesty S 125

Re: Helma s kšiltem na skútr, ano nebo ne?

Příspěvekod Vratas » 29 bře 2015, 17:48

Hele já osobně bych volil integrálku i na skútr. Jednak kvůli designu a jednak kvůli bezpečnosti. Co se hlučnosti týče, tak nevím co jsi měl v merku jako skútrařskou helmu, ale pokud to byl ten polootevřený kokos, tak ať integrálka tak i ty s tím kšiltem budou tišší.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Helma s kšiltem na skútr, ano nebo ne?

Příspěvekod forge247 » 29 bře 2015, 17:58

Díky moc, zajdu do obchodu, něco vyzkouším, která bude sedět nejlíp, ta půjde domů. Ať má kšilt, nebo ne. Rozumím tomu tedy správně, že dobrý na skútr je cokoli, hlavně ať to není skořápka?
forge247

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 29 bře 2015, 17:18
Skútr / moto: Yamaha Majesty S 125

Re: Helma s kšiltem na skútr, ano nebo ne?

Příspěvekod Vratas » 29 bře 2015, 18:03

Hele záleží hlavně na tom, co ti vyhovuje a co se ti líbí pokud vybíráš z toho enduro stylu nebo integrál stylu. Budeš to nosit ty, nikdo jiný, takže jde o to, jak si ochráníš hlavu a pokud to spojíš s designem, který se ti líbí, tak co víc si přát. Skořápku bych si já nekoupil, design se mi nelíbí a není to moc bezpečný typ přilby.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Helma s kšiltem na skútr, ano nebo ne?

Příspěvekod forge247 » 29 bře 2015, 18:05

Ok, děkuju.
Asi zůstanu u toho kšiltu. Designově se mi to líbí a konkrétně tyhle dvě helmy, co jsem na ně sdílel odkazy jsou v podstatě integrálky s kšiltem.
forge247

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 29 bře 2015, 17:18
Skútr / moto: Yamaha Majesty S 125

Re: Helma s kšiltem na skútr, ano nebo ne?

Příspěvekod zdeny65 » 17 bře 2016, 20:02

Sice je to prošlý vlákno,ale enduro kokos na skutra je šílenství nadruhou.
zdeny65

250+
 
Reputace: 46
Příspěvky: 399
Registrován: 31 črc 2015, 19:44
Bydliště: Starý Vestec
Skútr / moto: Bylo-klasika,Yamaha Majesty 400,možná FJR 1300
Tuning / úpravy: CNC páčky,vestavěný systém nabíjení,nově laděný zadní tlumiče pérování,tankvak

Re: Helma s kšiltem na skútr, ano nebo ne?

Příspěvekod FullSoft » 18 bře 2016, 08:36

Možná ano, ale pokud jezdíš rychleji - já na svém "čínském drakovi" (Jonway GTS 125) udělám maximálně kilo a mám taky integrálku s kšiltem a nedám na ni dopustit, zejména při jízdě za slunečného počasí. A pokud začne trochu víc foukat a hrozilo by utržení hlavy a podobně, není problém kšilt během chvíle sundat.

__________________________
Odesláno z "founa"
Uživatelský avatar
FullSoft

50+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 66
Registrován: 16 lis 2015, 20:17
Skútr / moto: Jonway GTS125
Tuning / úpravy: kit 150ccm, variátor Malossi

Re: Helma s kšiltem na skútr, ano nebo ne?

Příspěvekod zdeny65 » 19 bře 2016, 09:07

No to jezdím a mít otevřenou přilbu by mi stopro utrhlo hlavu.
zdeny65

250+
 
Reputace: 46
Příspěvky: 399
Registrován: 31 črc 2015, 19:44
Bydliště: Starý Vestec
Skútr / moto: Bylo-klasika,Yamaha Majesty 400,možná FJR 1300
Tuning / úpravy: CNC páčky,vestavěný systém nabíjení,nově laděný zadní tlumiče pérování,tankvak

Re: Helma s kšiltem na skútr, ano nebo ne?

Příspěvekod dreamer » 19 bře 2016, 13:02

Mam otvorenu jetku aj modularnu (jet/semi/full) obe so siltom a inu by som uz nechcel. Jazdim aj dialnice (cca 130 km/h) a uplne v pohode. Ak ti ide utrhnut hlavu, tak nieco nie je v poriadku s aerodynamikou helmy, alebo plexi stitu.
Honda NC750D Integra
Obrázek
Aprilia SR MAX 300
Obrázek
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Uživatelský avatar
dreamer

250+
 
Reputace: 55
Příspěvky: 356
Registrován: 29 dub 2014, 20:13
Skútr / moto: Honda NC750D Integra, Aprilia SR MAX 300

Re: Helma s kšiltem na skútr, ano nebo ne?

Příspěvekod valsidalxam » 27 lis 2023, 12:45

pánové, hľadal som názory na helmu so šiltom a našiel som toto staršie vlákno. Tak ho trochu oživím.

Nosím na hlave už dve generácie preklápačiek, práve som mal teraz dostať tretiu v rade (LS2 ADVANT x Carbon ), ale chvalabohu sa mi ju podarilo najprv vyskúšať a pre niekoľko dôvodov som to zrušil (iná téma do iného vlákna ).

No a kedže po meste otvorenú helmu chcem a potrebujem , rozmýšľal som, že vyskúšam modulár s odnímateľnou bradou. Hoci to nepôjde jedným ťahom ako u preklápačky, ale bude možnosť mať so sebou jedinú helmu , kde si počas cesty vyberiem, či s bradou, alebo bez brady.

No a po skúsenostiach z tohto leta, kedy som fakt pár krát trpel pri jazde do zapadajúceho slnka (normálne ľavá ruka nad čelom, jak nejaký pirát hľadajúci ostrov na obzore ) som si vymyslel, že by ten modulár mohol mať aj šilt.

Zatiaľ to vyhráva Nolan N70. Má všetko, odnímateľnú bradu, pinlock, slnečnú clonu, oveľa nižšiu hmotnosť ako preklápačka, mikropracku, predprípravu na továrenský intercom a aj ten šilt (odnímateľný, keby že jazda niekde po dialnici, kedy nie je slnko tesne nad obzorom ).


Bojím sa trochu toho hluku a náporu vetra (skúsiť na moto mi ju isto v predajni nedajú ).
Máte niekto nejaké skúsenosti, chodia sem aj nejakí enduristi ?
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 517
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Helma s kšiltem na skútr, ano nebo ne?

Příspěvekod LadaM » 27 lis 2023, 21:40

Na enduru / mx to možná chrání i před bordelem a hlavně s mx brýlemi není možné použít sluneční clonu. Off ani helmu s kšiltem nejezdím. Co ale vím je, že pokud mi slunce vadí tak extrémně, že to nepobere clona, tak je tak nízko nad obzorem, že mechanické zaclonění = nevidím na cestu. Ať už rukou, nebo skloněním helmy. Pak brzdím a jedu podle krajnice, dokud něco zase nevidím.
Dostatečně dlouhý kšilt začne asi clonit dřív, což je asi ta výhoda. Pokud jedeš půl dne proti slunku, ktré je relativně vysoko, tak to asi pomůže. Stejně si ale trochu myslím, že to hlavně vypadá hodně cestovatelsky a adventurózně a na určitých typech motocyklů je to skoro povinnost. Třeba na ADV350 :D


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Uživatelský avatar
LadaM

250+
 
Reputace: 49
Příspěvky: 268
Registrován: 09 dub 2015, 23:07
Skútr / moto: Yamaha X-Max 250 2014 + Kawa Z650RS 2023

Re: Helma s kšiltem na skútr, ano nebo ne?

Příspěvekod valsidalxam » 28 lis 2023, 04:25

Hlavne to tam nie je na fix , ale sundavaci. Jeden šroubek , ku ktoremu nie je potrebne naradie .Takže to bude pod sedadlom, v nejakom sáčku s bradou a v potrebný čas nahodím čo potrebujem.
Sa mi stávalo, že som tohto roku išiel aj tak , že trochu pomohla samotná predklonená hlava , aby horný lem prilby zakryl slnko. Čo by som dal taky čas za takýto šilt v kufri.
No ale helma už je doma, takže nejaké zle skúsenosti kolegov mi nepomôžu. Ak sú , už si na to bohužiaľ prídem sám. Tej polovičnej cene som neodolal, prilba je doma.Vyzerá za tie prachy dosť bytelne a na hlavu sadla jak uliata, sedela aj s bradou,aj bez brady ( XLko už lietalo , Mko som nepretiahol cez uši, takže dosť veľké odskoky vo veľkostiach sa mi zdajú u Nolana .
Za jazdy otestujem až po Vianociach nech mam pod stromčekom prilbu s nálepkami:).
No a celú zimu si nechám prechádzať hlavou a pátrať v testoch , či dokúpiť ten originál intercom N-com s tým zabudovaným brzdovým svetlom. Je to raketa, drahšia ako samotná helma, ale čo , chystal som sa dať takmer 500 za LS2ku plus s ňou kompatibilnej Seny Linkin Ride za 150.. Takže takto budem ešte furt ďaleko od tejto sumy. Fakt tých 200 éčok za toho Nolana sa mi zdá dobrá cena. Asi tých 300 za intercom prihodim , keď sa v recenziách dočítam, že to hraje dobre a ľahko sparujem s inými značkami.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 517
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

PříspěvekTento příspěvek již byl smazán kým 83427 v 28 lis 2023, 07:42.

Další

Zpět na Helmy a oblečení

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků