Přihlášení/registrace skútru

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Re: Přihlášení/registrace skútru

Příspěvekod josuk » 18 dub 2024, 20:30

Neřešili jste už někdo v roce 2024 převod auta/motorky na jiného majitele přes ten portál dopravy??

Co od toho čekat a jestli je to spolehlivé?? Po přihlášení identitou se má vyplnit jen nějaké jméno příjmení nového majitele (bez data narození apod.)

A co s evidenčkou? Vím, že platí nově rok, ale ten portál dopravy jí vůbec nepožaduje..
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1416
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Přihlášení/registrace skútru

Příspěvekod LubošV » 18 dub 2024, 22:02

Ahoj,
ptal jsem se na to na úřadě, je to možné převést na nového majitele v identitě občana......je však podmínkou, aby kupující ji měl taky, takže to ověřit jako první...No a jelikož jsme v české kotlině a kupující se může tvářit jako Matka Tereza, takže ty v tydlifonu nebo písí zažádáš o převod, dáš nebo pošleš kupujícímu nějaký ten kód který je vygenerován a on se už sám dostaví na úřad který si zvolil a ty jsi ho v systému zadal.....problém nastává, když tam NEPŘIJDE.......on ho úřad obešle a vyzve, ale pokud to bude fuckovat, tak to stejně nepřepíšou.....je to jakýsi polopřevod, akorát že povinnost mít uhrazenou pojistku má stále prodávající, včetně odpovědnosti za přestupky(trestné činy), které s vozidlem prodávajícího kupující páchá......NO A PROBLÉM MÁŠ NA SVĚTĚ....

Je to informace, které se mi dostalo od známé z evidence vozidel zhruba před měsícem (třeba se za tu dobu něco změnilo...). A samozřejmě ukončení pojistné smlouvy......to je další problém (to by snad mohl říct nějaký pojišťovák mezi námi). Já si sjednávám pojistku u Direct pojišťovny(to neníreklama :D ), tam prostě nahlasis on-line že končíš pojistku z důvodu prodeje vozidla a oni ti ji bez keců dalším dnem zruší. Převodem vozidla v tom systému nemáš nic, jedině prý ti přijde avizo, když si kupující pro ty doklady na úřad dojde.....nevím co ostatní pojišťovny, jak moc se těmto novinkám přizpůsobily, nebo jak moc jsou zakonzervované, a chtějí furt nějaký DŮKAZ o ukončení vlastnictví, respektive provozování motorového vozidla.

Jo a evidenční kontrolu, resp. její platnost, oni vidí v informačním systému CIS-STK, takže tady je digitalizace státní správy v pořádku, myslím že podobně je to i s pojistkou.....

Takže já jedu hezky po staru.....bez ověřené plné moci motorka neodjede, přepis na nového majitele zajistím a hradím (cenu přepisu latentně zakomponovat do ceny motorky).....a pro strýčka příhodu si nafotím (dnes již pouze malý) techničák a vše pošlu, případně předám novému majiteli.
LubošV

100+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 111
Registrován: 09 bře 2021, 16:54

Předchozí

Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků