Parkování na chodníku

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod milhaus scbrno » 08 črc 2013, 13:45

At zaparkuješ kolem Vankovky kdekoliv tak není problém, jen vjezd na střechu jim vadí :) Jiak co se týče parkování v Brně, nikdy nikde žadnej problém :) Ani skůtr ani motorka :)
Uživatelský avatar
milhaus scbrno

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 212
Registrován: 11 čer 2012, 13:34
Skútr / moto: Piaggio xevo
Tuning / úpravy: nic :)

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod Sniper_RAT » 08 črc 2013, 14:26

Díky za odpovědi - s jednou stopou se teprve seznamuju, tak bych nerad našel pokutu, nebo botičku.
Fotogalerie mé PCX: http://1drv.ms/1hue0y2
Uživatelský avatar
Sniper_RAT

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 27
Registrován: 20 kvě 2013, 11:43
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 125 (Petrol Blue)

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod Iwos » 08 črc 2013, 14:45

a kdybys chtěl do OC Letmo na hlaváku, tak klidně před vchodem na chodníku, sekuriťák v cajku 8)
Iwos

50+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 71
Registrován: 28 úno 2013, 15:51
Bydliště: Brno - město

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod petr311 » 08 črc 2013, 17:57

Nazdárek všem. Tak jsem si se zájmem přečetl toto vlákno, poněvadž sám řeším tyto situace a nemám v tom zcela jasno. Jak již zde bylo zmíněno, zákon říká jasně, nicméně všichni víme, za co většina zákonů stojí ... Je smutné, že na parkování skůtrů se v žádném zákoně nemyslelo, když už chtěli ulevit dopravě zejména v městech a povolili řídit skútry do 125ccm i s řidiřákem B - stačilo dát nějakou vsuvku ve smyslu: se skútrem možno parkovat všude tam, kde to není vysloveně zakázané a nesmí nijak překážet apod. určitě by se to dalo nějak zformulovat. Především jde o to, že skůtr / motorka by neměla zbytečně zabírat místa pro parkování automobilů. Pokud zaparkovaný skůtr neohrozí nebo neomezí chodce nebo jiné účastníky provozu, mělo by to být v pohodě a ne na nějaké pokutování, ale jak to v téhle republice chodí, všichni víme ... :-(. No a teď mé zkušenosti.

Někdy na jaře jsme byli na nákupy v OC Olympia Olomouc. Jak jsme vcházeli do OC, tak jsem si všiml nějakého skúříka, jak stojí úplně bokem u zdi OC, naprosto nikomu nepřekážel. Kdo to tam znáte, tak potvrdíte, že ten plac před OC je obrovský, prostě nějaký skútr u zdi normálního člověka nemúže zajímat. Opak je pravdou. Jak jsme tak brouzdali po OC, tak se ozvalo hlášení rozhlasem: "žádáme majitele skútru spz ... aby okamžitě přeparkoval ... " No já nejdřív myslel že to je nějaký vtip nebo co, ale oni skutečně u Olympie v Olomouci nedovolí parkovat skútrům na chodníku.

O tom jsem se pak přesvědčil již na vlastní kúži nedávno, když jsem chtěl něco koupit v jednom krámku, který je umístěn před OC Olympia Olomouc. Tak jsem zastavil na kraji chodníka, vypnul motor, slezl ze skútru a dotlačil až ke krámku. Samozřejmě opatrně s ohledem na chodce. Odstavil jsem ho bokem vedle krámku, aby nikomu nepřekážel. A to už na mě volala paní z toho krámku, kam jsem se chystal nakoupit, prý že tady nemám stát, že odsud vyhánějí. Já na to že jen v rychlosti koupím co potřebuji a odjedu. Tak jsem i učinil, ale sotva jsem začal nakupovat, už jsem měl za zády hlídače a už mě začal vyhánět, ať odsud vypadnu, že mám jít parkovat jinam. Neměl jsem zrovna chuť se s ním hádat, jen jsem mu řekl,že si tady v krámku nakoupím co potřebuji a hned vypadnu. A už jsem se dál s ním nebavil. Celou dobu u mě stál, čekal jsem co bude, jestli bude volat fízly nebo co, no prostě buzerace no.Jen podotýkám, že skútr jsem zaparkoval tak, že opravdu nemohl nikomu překážet. Tak jsem nakoupil, skútra odtlačil k cestě nastartoval a odjel se smíšenými pocity. Příště pokud tam ještě pojedu na skútru, tak schválně zaparkuji na místě pro auta tak, abych zabíral celou plochu ...

Druhý zážitek z Přerova u Kauflandu. Zde jsem zaparkoval také na chodníku přímo u zdi, je tam podstatně méně místa oproti OC Olympia Olomouc, nicméně i tak kolem dostatek prostoru pro chodce. Nestalo se mi že by mě někdo s tama vyhazoval a nebo jinak buzeroval. Tak fakt nevím.

Bylo to tady již zmíněno v mnoha příspěvcích. Vše je o lidech. Když zastavíte někde a natrefíte na vola, který bude mít špatný den nebo prostě bude závidět že máte něco co on nemá, tak na vás bude posílat všechny možné i kdyby bylo kolem na kilometry volného místa. Prostě lidi jsou zlí a čím dál horší, nějaká tolerance se naprosto vytrácí úplně všude. Přitom kdyby lidi byli k sobě tolerantní, tak bychom ani nepotřebovali žádné, mnohdy přiblblé zákony, nemluvě o těch, co ty nesmysly vymýšlejí ... :-(
4/2013 - 4/2014 - KYMCO Agility City 125/9.450km
3/2014 - 3/2015 - Piaggio Beverly 125ie/16.000km
3/2015 - 5/2018 - Piaggio MP3 500LT Sport/42.900km
5/2017 - 8/2019 - YAMAHA X-MAX 125/19.700km
6/2018 - 7/2022 - YAMAHA X-MAX 400/37.000km
8/2019 - X-MAX 300
Uživatelský avatar
petr311

1000+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 1119
Registrován: 24 dub 2013, 21:42
Bydliště: Lipník nad Bečvou
Skútr / moto: YAMAHA X-MAX 400 ABS 2018 / YAMAHA X-Max 300 ABS
Tuning / úpravy: X-Max 400: zadní nosič kufru Yamaha + zadní kufr Yamaha 50 l s opěrkou pro spolujezdce, držák telefonu (GPS) - na střed řídítek, velké plexi Puig kouřové, brašna pod přístrojový panel Yamaha

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod petr311 » 08 črc 2013, 19:01

Tak nevím čím jsem si to zasloužil, žes tak po mě vystartoval ...
Pokud bychom měli brát doslova, co jsi psal, tak pak tato diskuze se může rovnou uzavřít, protože není co řešit, protože stejně tak bychom mohli říct zákon říká to a to a není tím pádem co řešit. Právě tady je to o toleranci, jak říkám. I když je to třeba jejich majetek, měl by být pro ně vítán každý potencionální zákazník, i ten, který se snaží zbytečně nezabírat svým vozítkem místa pro jiná zákazníky v plechovkách (to není urážka pro majitele aut, sám jednu plechovku vlastním tak vím o čem mluvím :-D )
S tím návrhem že jsem měl kontaktovat odpovědné osoby a zeptat se jich proč tam a tam zakazují parkovat skútry - to není špatné, pokud se mi podaří někde dopídit kontakt na majitele, což bude asi dost oříšek, tak tam zkusím napsat :-) Nicméně je to vše o toleranci. Rozumné majitele tohle mělo napadnout již dávno a měli na svých placech jaksi počítat se zákazníky na dvou kolech. Ale asi jak vidno tak tam nejsou vítáni. No co už s tím, tady asi zřejmě nikdy nedospějeme na takovou kulturní úroveň jak v zemích zmíněných v dřívějších příspěvcích, kde si jinak váží skútraře :-)
4/2013 - 4/2014 - KYMCO Agility City 125/9.450km
3/2014 - 3/2015 - Piaggio Beverly 125ie/16.000km
3/2015 - 5/2018 - Piaggio MP3 500LT Sport/42.900km
5/2017 - 8/2019 - YAMAHA X-MAX 125/19.700km
6/2018 - 7/2022 - YAMAHA X-MAX 400/37.000km
8/2019 - X-MAX 300
Uživatelský avatar
petr311

1000+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 1119
Registrován: 24 dub 2013, 21:42
Bydliště: Lipník nad Bečvou
Skútr / moto: YAMAHA X-MAX 400 ABS 2018 / YAMAHA X-Max 300 ABS
Tuning / úpravy: X-Max 400: zadní nosič kufru Yamaha + zadní kufr Yamaha 50 l s opěrkou pro spolujezdce, držák telefonu (GPS) - na střed řídítek, velké plexi Puig kouřové, brašna pod přístrojový panel Yamaha

Příspěvekod sinistre » 08 črc 2013, 19:41

Olympia Olomouc má vyhrazené parkování pro moto. Vlevo přímo u bočního vchodu.
Uživatelský avatar
sinistre

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 409
Registrován: 08 zář 2012, 21:40
Skútr / moto: Cagiva City 50
Tuning / úpravy: multivar

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod PBM2 » 08 črc 2013, 19:57

To petr311 a 8steve: nepřete se, vždyť to fakt nemá už úroveň. Faktem je, že na rozdíl od zemí, kde jsou skůtry používány o dost více, než v našich krajích, je u nás spousta věcí s nimi spojených nedořešená. A jednou z nich je i parkování. Jakékoliv. Když můžou být na kdejakém rohu značky, kdo tam může nebo nesmí parkovat, byl by takový problém pro jakékoliv OC nebo majitele většího pozemku (myšleno chodník apod.) na místech, která k parkování motorek nebo čehokoliv jiného (např.kola) neslouží, dát toto jednoznačně najevo, že to není dovoleno? Nebo v opačném případě dát jednoznačně najevo, kde to povoleno je? Stačí značka na sloupu nebo namalovaná na chodníku a každému bude hned jasné, o co jde. Myslím, že tu je většina lidí natolik rozumná, že by neparkovala naschvál tam, kde je toto zakázáno. Jak se to říká? Co není zakázáno, je povoleno? Nechci to bagatelizovat, ale proč jezdit o 100 metrů dál, kde jsou klasická místa na parkování a zabrat celé jedno místo, kam by se vešlo auto, když bych mohl stát kousek od vchodu, nikomu nezavazet a nezabírat zbytečně místo tam, kde to není zapotřebí. To už ta značka je jednoznačnější než pokřikující chlap, který dělá "ochranku" u OC. Snad se dočkáme toho, že si majitelé oněch ploch před vchody do svých obchodů uvědomí, že majitelé dvou kol jsou taky zákazníci a když je bude zahánět ochranka, třebas to má v popisu práce (oni za to nemohou, pokud nejsou příliš aktivní), tak to pro ně nebude moc dobrá reklama. 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod petr311 » 08 črc 2013, 20:09

pro sinistre: dík za typ, o tom jsem vážně nevěděl, že OC Olympia má vyhrazená místa pro motorky, až tam pojedu příště, tak se podívám. Rozhodně nejsem typ, že bych někde někomu naschvál parkoval na místě, kde si to dotyčný nepřeje. Ale rozhodně mi přijde hloupé s jednostopým vozidlem zabírat místo autu...

pro PBM2: AMEN !! :-) svatá pravda, naprostý souhlas cos napsal, není k tomu co dodat :-)
4/2013 - 4/2014 - KYMCO Agility City 125/9.450km
3/2014 - 3/2015 - Piaggio Beverly 125ie/16.000km
3/2015 - 5/2018 - Piaggio MP3 500LT Sport/42.900km
5/2017 - 8/2019 - YAMAHA X-MAX 125/19.700km
6/2018 - 7/2022 - YAMAHA X-MAX 400/37.000km
8/2019 - X-MAX 300
Uživatelský avatar
petr311

1000+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 1119
Registrován: 24 dub 2013, 21:42
Bydliště: Lipník nad Bečvou
Skútr / moto: YAMAHA X-MAX 400 ABS 2018 / YAMAHA X-Max 300 ABS
Tuning / úpravy: X-Max 400: zadní nosič kufru Yamaha + zadní kufr Yamaha 50 l s opěrkou pro spolujezdce, držák telefonu (GPS) - na střed řídítek, velké plexi Puig kouřové, brašna pod přístrojový panel Yamaha

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod Iwos » 08 črc 2013, 20:41

jen připomínám, že i OC Olympia Brno má vyhrazené parkování pro moto se zabetonovanými háky na zámky a je to pod kamerou. Ostraha mě od hlavního vchodu vyháněli, ale byli v pohodě, holt jsem to nevěděl, omluvil se a respektoval pravidla na soukromém pozemku :)
Iwos

50+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 71
Registrován: 28 úno 2013, 15:51
Bydliště: Brno - město

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod medved.m » 09 črc 2013, 00:01

Iwos: vidíš, to jsem nevěděl, jezdím tam málo a se skútrem zatím jen jednou (na chodníku...) - kde to vyhrazené stání je?

Měl jsem však malý problém u IKEY (tam jezdím naopak docela často a rád). Ze začátku jsem párkrát nechával Shemíka na chodníku (ano!) hned vedle vyhrazeného místa pro kola. Ani moc nevadil, nepřekážel a tatínci na něm občas houpali mrňata za vydatného ječení alarmu :mrgreen:
Když mne, možná i kvůli tomu alarmu, potom potřetí hledali rozhlasem, rezignoval jsem a obsazuji holt celé místo na parkovišti. Bavil jsem se s ostrahou, ale prý jiná volba není.
Opravdu ne? Nebo jsem něco přehlédl? Mám se ptát majitele OC, jestli to neplánuje nějak řešit?
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod krampus » 09 črc 2013, 00:58

skutry a motorky parkují z obou stran. ze strany od zvonařky je vyhrazené "parkoviště" pro motorky a z druhé si nejsem jistý, ale skútry tam parkují běžně.
krampus

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 44
Registrován: 15 pro 2012, 03:33
Skútr / moto: SYM GTS 250

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod medved.m » 09 črc 2013, 10:23

Má otázka byla na Olympii :wink:
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod Iwos » 09 črc 2013, 11:38

medved.m parking na moto u OC Olympia Brno je z čelní strany blíž pravé části, jak je Česká pošta a autobusák. Co jsem tam byl naposledy, byla ohrazená příjezdová cesta, u hlídkující ostrahy jsem poptal, že můžu přejet chodník mezi lidmi a zaparkovat. Vše ověřeno vysílačkou a hotovo. Je to konkrétně parkoviště pro maminky se stáním moto 8) http://www.olympia-centrum.cz/cz/parkovani
Iwos

50+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 71
Registrován: 28 úno 2013, 15:51
Bydliště: Brno - město

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod mickielli15 » 25 črc 2013, 20:15

Kéž by platilo u nás to samé, jako na Slovensku, citace z tisku:
Nárůst prodeje skútrů ukázal, že většina slovenských měst nemá pro ně dostatek vyhrazených míst k parkování. Připravovaná změna zákona ale počítá s tím, že od příštího roku budou moci řidiči odstavit motocykl i na chodnících v centrech měst, pokud pro chodce zůstane volný prostor o šířce alespoň 1,5 metru.

- tohle pokud by bylo v zákoně, tak už odpadá jakákoliv buzerace, jaká byla před časem mimochodem v Bratislavě.
SH 300i najeto 70000km
Uživatelský avatar
mickielli15

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 571
Registrován: 05 dub 2012, 01:33
Bydliště: pár km od Brna na sever :-)
Skútr / moto: Honda SH 300i 2011
Tuning / úpravy: Nechci do toho Hondě fušovat :-))

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod ChipNF » 31 črc 2013, 08:14

Tentokrat musim souhlasit se Stevem, ohledne toho nakupaku v Olomouci:)

Ten bachar proste delal jen svou praci a delal ji zatracene dobre, protoze on je prece nejlepsi, ale hlavne mu to nejspis nekdo naridil a mel k tomu duvod, urcite jste si vsimli jak se asi tlaci voziky spojene dohromady nebo obcas kolem nakupaku jezdi metaci vozi, nebo uklizi nekdo s metou a lopatkou. Zaplat panbuh, ze na techto mistech se takto uklizi, protoze uz tak jsou vetsinou opravdu nevzhledna a hlavne parkovacich mist je tam obvykle dostatek a pokud by nebylo, tak ruznych jinych prostoru je taky kolem dost...

Komu napsat, nejaky navrh na pozmeneni zpusobu parkovani treba na chodnicich? Pro skutriky nebo pro vsechny jednostopy bez postr. voziku? Ja to rad udelam:) Ministerstvo dopravy? Dojde to tam nekomu vubec pri soucasnych vladnich pretresech?:-D

Taky bych jeste navrhnul aby v teplotach nad 35 stupnu mohli jezdit jen skutry a jejich ridici, by mohli jezdit jen ve slunecnich brylich a ridicky by musely jezdit nahore bez (nejen bez helmy:)
Obrázek
Uživatelský avatar
ChipNF

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 197
Registrován: 20 črc 2011, 08:14
Skútr / moto: Honda Wave 110i (NF110)
Tuning / úpravy: jezdec:)

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 7 návštevníků

cron