Yuki Matrix 50

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Yuki Matrix 50

Příspěvekod airtransit » 09 zář 2009, 10:08

Zdravím všechny,

koupil jsem Matrixe 4T 50 .Zítra ho teprve přivezu a včera jsem našel tohle forum tak mám trochu obavy co jsem to koupil. Znám dva človíčky co jsou s yuki spokojený .Nečekám od číny zázraky ale přeci jen tedy mě to tady moc neuklidnilo.Máte s ním někdo nějaké zkušenosti?
Uživatelský avatar
airtransit

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 46
Registrován: 09 zář 2009, 09:48
Bydliště: Praha 7
Skútr / moto: Yuki Matrix 50 4T
Tuning / úpravy: bez úprav

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod wasp » 10 zář 2009, 10:54

Hodně bude záležet na tom, co od něho čekáš. Já ho měl na popojíždění po městě,
po odstranění restrikcí běhal okolo těch 60 km/hod. Za sezónu jsem najel cca 3000 km
a až na drobné mušky vše v pohodě. Určitě to nebude na dlouhý štreky (kor ve dvou)a na
nějaký závody taky ne. Těmi muškami myslím např. to, že kryt variátoru je připevněn echt
original chinas šrouby . Tak že při prvním povolování se mi na některých žvejkly šestihrany
(nějakej zoufalej matroš a rozměr), ale po výměně za imbusy je to v klidu.Další takovou slabší
stránkou jsou plasty, respektive jejich uchycení, Chce to je rozdělávat co nejmíň,neboť ty závity v nich
berou za své. Na druhou stranu mne ale nikde nenechal, spotřeba více než příjemná a startoval na cvrknutí.
Uživatelský avatar
wasp

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 242
Registrován: 22 bře 2008, 16:28
Bydliště: Praha východ
Skútr / moto: B400 K8

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod airtransit » 10 zář 2009, 16:40

Nečekám zázraky. Potřebuju ho jen na takové občasné pojížďky po městě .Max tak do 20-30km.Tak uvidíme.Zatím dík za info a naději. :D

15.9. edit:
Tak ho mám týden doma. Krátká doba na nějaký hodnocení po 120km, ale zatím dobrý. Stačí to na to co to potřebuju no ale jak říkám uvidíme. Na té pvní stovce si vzal tak okolo 3 litrů ,tachometr rychlost a vzdálenost bych řekl podle gps ukazuje docela přesně tak to tak okolo těch 55-60 bez týrání jede.Tedy po rovině.Dlouhej prudší kopec tak těch 30, ale mám 100kg tak to nemůže člověk čekat zázrak od 50.Píšete o těch restrikcích.Myslíte,že je tam má když to k těm šedesáti jede?Mě to tedy stačí ta rychlost, to jen prozajímavost jestli to má šanci trochu zrychlit.
Naposledy upravil KYBLOS dne 17 říj 2013, 20:41, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Uživatelský avatar
airtransit

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 46
Registrován: 09 zář 2009, 09:48
Bydliště: Praha 7
Skútr / moto: Yuki Matrix 50 4T
Tuning / úpravy: bez úprav

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod PROOF » 16 zář 2009, 14:59

Jestli ti to jede okolo 60 tak to je na 4T motor docela slušný a rozhodně bych do toho moc nevrtal. Navýšení rychlosti by nestálo za vynaložený úsilí , čas a peníze.

Hovg
Uživatelský avatar
PROOF

250+
 
Reputace: -1
Příspěvky: 295
Registrován: 20 črc 2009, 10:44
Skútr / moto: CPI Oliver
Tuning / úpravy: Odblokován, řemen Malossi X-Kevlar,výfuk Leo Vince TT,variátor Malossi Multivar

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod airtransit » 16 zář 2009, 21:47

No peníze do toho určitě cpát nechci.Nevěděl jsem jestli ty restrikce při první servisce v 500km neodstraňují automaticky.Možná říkám blbost.Jsem jen uživatel.Před rokem kdyby mi někdo řekl,že si pořídím skůtr a budu na něm jezdit tak bych ho považoval za blázna.A hle jaká paráda nestát kolony v přecpaný Praze nebo se drkotat MHD.Holt další magor do dvou kol.
Uživatelský avatar
airtransit

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 46
Registrován: 09 zář 2009, 09:48
Bydliště: Praha 7
Skútr / moto: Yuki Matrix 50 4T
Tuning / úpravy: bez úprav

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod wasp » 17 zář 2009, 16:45

Za odstranění restrikce si nechají v servisu zaplatit, tedy pokud se jim v tom bude chtít šťourat. Já to odstranil
sám a v pohodě.U tohoto modelu je omezený zdvih šoupátka v karbecu a zmenšený průchod vzduchu do airboxu.
Pokud možno si vyměň hned svíčku, pokud je tam origoš čína, tak ta bývá zdrojem problémů.
Pokud odstraníš to omezení vzduchu, bude to chtít větší hlavní trysku. Celá tahle operace mi trvala asi hodinku.
Uživatelský avatar
wasp

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 242
Registrován: 22 bře 2008, 16:28
Bydliště: Praha východ
Skútr / moto: B400 K8

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod airtransit » 17 zář 2009, 21:14

Díky za radu.Na restrikce zatím asi prdím,nechám to až něco najedu, ale na svíčku hned mrknu.Dík moc za rady.

30.9. edit:
Tak prvních 500km na Matrixu 50 4t za sebou a spokojenost.Nemůžu porovnávat s konkurencí,věřím,že značkové skutříky jsou lepší jak píšete, na mé potřeby ale spokojenost.Spotřeba někde okolo 2,5l v pražském provozu (nejsem počtář ale tak nějak +-to je),rychlost těch 60 po rovině jede,dokonce bych řekl ,že trochu od 300km zrychlil.Co můžu pochválit je pohodlnej posaz i na mou figuru .Přeci jen to není žádnej drobek .

8.10. edit:
Dotaz asi hlavně pro Ty co mají Yukiny ale vlastně i pro ty co mají něco kvalitnějšího. Jak řešíte ty servisy záruční.Chodíte na to pravidelně nebo na to prdíte.Opravdu vám ten díl vymění nebo spíš řeknou,že se na to záruka nevztahuje.Kolik tak stojí ta serviska na takovém prskoletu.V Průhonicích 1650,-Kč.Nehoním peníze ale To si myslím je docela dost když vezmu že tomu nic není ,že za rohem mám autodílnu kde mi to udělají nezáručně za třetinu a vlastně jen vymění olej,filtr a to jsem si schopnej udělat i sám.Kolik platíte za servisy.Budu rád když napíšou i lidičky co mají nějaký kvalitnější značky ať se dá udělat obrázek jak moc se čína vyplatí či nevyplatí ,jaký jsou provozní náklady ,protože já ji třeba koupil dost levně ale zase nevěřím že tolik vydrží co nějaká kvalitní značka.Zatím drží ale 500km nepovažuju za nějakou vzdálenost kde by se to dalo posuzovat
Naposledy upravil KYBLOS dne 17 říj 2013, 20:44, celkově upraveno 2
Důvod: Sloučeny 3 příspěvky pod sebou
Uživatelský avatar
airtransit

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 46
Registrován: 09 zář 2009, 09:48
Bydliště: Praha 7
Skútr / moto: Yuki Matrix 50 4T
Tuning / úpravy: bez úprav

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod wasp » 08 říj 2009, 14:35

Těch 1650 Kč si účtujou všichni smluvní partneři YUKI. Maj to tak mezi sebou
domluvené. Taky jsem se kroutil jak had, ale nakonec jsem to kvůli tomu
razítku obětoval. Jinak skutečná cena bude tak třetinová. Ten litřík oleje
pořídíš za dvě stovky, filtr to nemá a samotná práce je tak na půl hoďky.
Ale pán ze servisu se jen přiblble usmíval a řek, že mě nikdo nenutí.No ale riskni
to , když nevíš kdy ti co upadne. Jinak na druhou stranu ale nebyl s reklamací
v Průhonicích nikdy problém. Upad vejfuk, dali novej,přestali ukazovat budíky,
dali nový, vše na počkání.( to se netýkalo Matrixu, ale jiného číňana)
Podle mne jsi si ty náhradní díly bez tak
již předplatil v kupní ceně. :?
Na druhou garančku jsem se jim už vyflák !!!
Uživatelský avatar
wasp

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 242
Registrován: 22 bře 2008, 16:28
Bydliště: Praha východ
Skútr / moto: B400 K8

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod airtransit » 08 říj 2009, 17:05

Hele a po kolika kilometrech s toho začne tak něco padat?Zatím docela , a to jezdím po Praze to drží po kupě.I ty plasty a to některý uchycení zrovna moc důvěru nevzbuzuje :D
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 00:58, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
airtransit

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 46
Registrován: 09 zář 2009, 09:48
Bydliště: Praha 7
Skútr / moto: Yuki Matrix 50 4T
Tuning / úpravy: bez úprav

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod Tomulátor » 08 říj 2009, 17:22

Co se týče tý garančky, tak na první garančce si platíte pouze olej a filtr (4t) a neplatíte práci (tu hradí výrobce prodejci-servisu), takže by se to mělo pohybovat okolo 500,- na první garančce, u těch dalších si hradíte vše, tedy i práci.
SUZUKI Burgman 200 K8
Tydlifón: 604 401 940
Suzuki Burgman prodán, nahrazeno Honda CB500F 2016
Skútr Klubu Ústeckého Kraje www.skuk.cz
Uživatelský avatar
Tomulátor

1000+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1150
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Žatec
Skútr / moto: Honda CB500F 2016

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod _Tom_ » 08 říj 2009, 19:53

co jsem zjišťoval tak na první garanče je to jak píšeš, ovšem za předpokladu, že jedeš na garančku do místa kde jsi moto koupil
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod airtransit » 08 říj 2009, 22:33

Jo ták to bude ono.Já ho nekupoval v průhonicích ale v litoměřicích.Tak bych měl jít asi tam na tu pětistovkovou
Uživatelský avatar
airtransit

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 46
Registrován: 09 zář 2009, 09:48
Bydliště: Praha 7
Skútr / moto: Yuki Matrix 50 4T
Tuning / úpravy: bez úprav

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod _Tom_ » 09 říj 2009, 13:53

v průhonicích mě hodně překvapil prodejce, kdy jsem jen tak okukoval prodejnu, kdy vedle mě stál zákazník a byl doslova "odmítán" za to že přetáhl první garančku o 3km. Na tacho 1003km a že mu prý záruka padá a že se měl zařídit a přijet dřív. Tak si říkám také přístup
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod airtransit » 10 říj 2009, 01:48

Když jsem šel před měsícem do koupě číňana tak jsem nečekal zázraky a poté co našel rady na tomhle fóru ,počítal zradu spíš od skůtra.Matrix ,musím zaťukat zatím nejeví nějaké náznaky,že by se někde něco sypalo,i plasty na kostkách drží, ale pokud se jedná o servis v Praze ,tak to je katastrofa.To že za servis chtějí dost peněz bych překousl, ale přístup zaměstnanců na které jsem narazil, a evidentně nejen já,(a to nejen v Průhonicích) , jak za komunistů v Mototechně.Snad jsem měl smůlu na lidi, snad je to tím,že je s komunistické číny tak chtějí nabídnout stylové služby.Každopádně pokud dnes po krátké době můžu vyvodit nějaké závěry tak s Matrixem spokojenost ale zkušenosti se servisem v Praze katastrofa.Závěr?Matrix jde v pondělí do Transita a na garančku ho vezu do Bohušovic nad Ohří.Tam jsem ho koupil a asi si tam lidi vážej víc práce, a jsou si taky vědomi,že když něco prodávají tak prodejem to nekončí.Přístup a ochota úplně něco jiného než v Praze.
Uživatelský avatar
airtransit

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 46
Registrován: 09 zář 2009, 09:48
Bydliště: Praha 7
Skútr / moto: Yuki Matrix 50 4T
Tuning / úpravy: bez úprav

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod wasp » 10 říj 2009, 12:43

No tenhle přístup ,(nekoupil jsi u nás, tak táhni) taky moc nechápu.
Z toho vyplývá jediné, všichni jsou za vodou , o
zákazníka nestojí, tudíž až bude zase nějaký "podnikatel"
fňukat, že doba je zlá a nedaří se , tak se mu můžeš akorát tak vychechtat
do ksichtu. :wink: Jinak já jsem při první garanci obvolal všechny servisy Yuki
v okolí a všude byla cena stejná, tedy těch 16 stovek, akorát jsem se rozčílil
a nakonec stejně zaplatil. ( jo holt ,to je ta neviditelná ruka trhu :D )

To: airtransit
Ty problémy se týkaly Choperu Yuki Vista 125 cm. Ve výfucích se pravidelně
uklepal po pár km vnitřek a měl jsi to jak chrastítko. Druhá věc, že za deště
zatékalo do budíků a přestaly fungovat. Ale jak jsem psal, měnili to jak
na běžícím pásu.Prostě věděli, že je to konstrukčně zmršené a nemá cenu to opravovat.
Ve finále už jsem tam vozil jen vadné díly bez motorky (výfuk 4x , budíky 3x, baterie 1x)
a měnili mi je ve dveřích.
Jejich filozofie spočívá v tom, že tu záruku nějak přežijou, neboť v kupní ceně jsou tyto
výměny již zohledněny. Jakmile však záruka skončí, tak si to nechají ,ale kur..sky,
dobře zaplatit. :)
Uživatelský avatar
wasp

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 242
Registrován: 22 bře 2008, 16:28
Bydliště: Praha východ
Skútr / moto: B400 K8

Další

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků