Maxon Forcer 50

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Re: Maxon forcer 50

Příspěvekod slik85 » 15 srp 2010, 05:26

skus si kupit len novy kvalitny remen vsetko odmastni a uvidis
slik85

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 36
Registrován: 01 srp 2010, 21:24
Bydliště: Malacky Slovensko
Skútr / moto: RHON
Tuning / úpravy: v zabehu

Re: Maxon forcer 50

Příspěvekod Comin » 15 srp 2010, 15:31

Mytys píše:Zdar Tomas. Řidítka se zamykají ( zamykat je vyjmenované slovo 3 tř. zákl. školy). Ale pokud se ti jak píšeš :shock: nezamikaly :shock: , tak to si zasloužilo opravu. Ryskovat jak dále píšeš by se nemělo. Já osobně bych jen riskoval s měkým i je to bezpečnější. Rovněž tak rychlý servis je rychlejší tvůj rychlí. Já mám u Maxona klíč a musí se trošku povytáhnout aby se zamkly řidítka. U jiných scooterů stačilo jen pootočit do zamykací polohy. Nezlob se na mne, ale měl jsem z češtiny na vysvědčení 4. To ty jsi musel mít aspoń 12 tku.

Tomas napsal:
Zdravím všechny. Tak jsem si také pořídil před 3 týdny maxona, přihlásil a ejhle po prvních 25km hned závada Ale vše se vyřešilo rýchlím servisem. Vystřelilo gufero mezi převodem zadního kola a variátorem. Na to nezamikala řídítka, ale vše v servisu na záruku opravili bez jakých koliv řečí. Dnes už konečně jezdím. Jen ten omezovač. Sice drátek na odpojení jsem našel, zkusil a opravdu to jede, jen to nechci hned ryskovat. Počká do první garance a pak možná. A tak mi vzniká otázka. Je tam svíčka NGK BR8HSA zda by se dala nahradit také NGK ale platinum BR8HVX ( http://www.svickyngk.cz/zapalovaci-svic ... a/motorky/ ) Máte někdo zkušenost?

:cry: :cry: :cry: Zdar mytys,Já jsem měl sice taky z češtiny za 4 ale z tohohle bych opravdu vyrostl.Chápu že každej občas nějakou tu chybu udělá ale tohle je mooc.promiň Tomas....
Comin

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 14 srp 2010, 12:42
Skútr / moto: Rhon LH 50QT-5

Re: Maxon forcer 50

Příspěvekod DAVON » 16 srp 2010, 01:36

Měřil jsem rychlost odblokovaného Maxona 50 s pomocí GPS 20km tacho-19km GPS,30km tacho-27km GPS,40kmtacho-35GPS,50km tacho-44km GPS,60km tacho-54GPS,70kmtacho-63km GPS,caa82km tacho-71,9km GPS vždy jsem rychlost ustálil na caa 20sec.
Na rovině 63-65km dle GPS těch 71,9km dle GPS to bylo trochu s kopce :D přidělání GPS opravdu nouzové tak doufám ,že to nebude někdo komentova,ale účel to splnilo.
Jinak odblokovanej v originálu při jízdě plnej heft pořádně žere caa 4,5 l/100km a nádrž stačí tak caa 85-90km ,protože nejde vyjet nadoraz začne to blbnout blbě nakloněna nádrž dozadu a asi kohout nebere odedna nádrže už mě to dvakrát vypeklo nezbejvá než to postavit na hlavní stojan nebo zadní kolo co nejvejš vyškubnout podtlakovou hadičku benzínového kohoutu u karborátoru pusou vytvořit podtlak a naplnit karbec rychle nastartovat a ujet vždy tak caa 1km a pak to zase opakovat až dojedete k nějakej pumpě jak je rafika na budíku u rezervy co nejdřív natankovat. :D
přidány nějaké foto z měření a kontrola bovdenu u dorazů řízení
http://davon.rajce.idnes.cz/Maxon_50_2T/#IMG_0266.jpg
http://davon.rajce.idnes.cz/Maxon_50_2T/
Uživatelský avatar
DAVON

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 11 srp 2010, 17:25
Skútr / moto: Skútr
Tuning / úpravy: Tunig

Re: Maxon forcer 50

Příspěvekod žape » 16 srp 2010, 11:09

Ahoj. Co záruka,když lezeš hluboko do střev. Nebude to problém? Nemáte někdo dobrou zkušenost se zár.servisem někde v okolí Phy? nebo v Phe? Mám 110 km a asi už to budu muset řešit v nějaké blízké budoucnosti.... :(
Doufám že to netrvá moc dlouho,nechci to tam nechávat do druhého dne,a brát na to volno se mi taky nechce. Dík za info
žape

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 36
Registrován: 05 srp 2010, 13:24
Bydliště: středočesko
Skútr / moto: Maxon forcer 50,kawa chopper
Tuning / úpravy: Drobnosti na zvýšení výkonu a spolehlivosti. Jezdim v létě-zimě. Kufr Givi.

Re: Maxon forcer 50

Příspěvekod neofelis » 16 srp 2010, 16:20

Potvrzuji hodnoty rychlostí naměřené Davonem. :? Ale spotřeba zatím klesla postupně na 2,8l/100km
neofelis

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 21
Registrován: 28 črc 2010, 13:58
Skútr / moto: Maxon forcer 50

Re: Maxon forcer 50

Příspěvekod Mytys » 16 srp 2010, 18:01

Re davon: Jak se oddělávají plasty v předu pod řidítkama jak to máš na fotkách. Kontrola bowdenu. Jsou tam šrouby ze předu i od zadu? Abych to zbytečně nedemontoval. Kde se nachází tzv kontrastní pružina ve variátoru či ve spojce? Aha ve spojce už jsem to zjistil. dík
Naposledy upravil Mytys dne 16 srp 2010, 20:40, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mytys

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 83
Registrován: 09 kvě 2009, 14:42
Skútr / moto: MAXON žlutý čínský ďábel
Tuning / úpravy: rozpojená restrikce po rovině 70km/hod a to mi stačí

Re: Maxon forcer 50

Příspěvekod baris » 16 srp 2010, 18:17

procti si znovu odkaz od slik85 viz cca 8 příspěvků nahoru na scootland.cz je tam vše jasně popsáno.
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 03:51, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
baris

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 44
Registrován: 27 črc 2010, 18:40
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Maxon žlutá čajna

Re: Maxon forcer 50

Příspěvekod DAVON » 17 srp 2010, 03:31

Mytys píše:Re davon: Jak se oddělávají plasty v předu pod řidítkama jak to máš na fotkách. Kontrola bowdenu. Jsou tam šrouby ze předu i od zadu? Abych to zbytečně nedemontoval. Kde se nachází tzv kontrastní pružina ve variátoru či ve spojce? Aha ve spojce už jsem to zjistil. dík

Celkem 7x šroub jeden pod gumovou záslepku nad světlama uprostřed imbus caa 5,,4x křížák plast směrem od nohou a 2x z boku od př. tumičů zevnitř plast vysunou směrem dopředu zajištěn odlitými jezdci ve tvaru háčku.

žape píše:Ahoj. Co záruka,když lezeš hluboko do střev. Nebude to problém? Nemáte někdo dobrou zkušenost se zár.servisem někde v okolí Phy? nebo v Phe? Mám 110 km a asi už to budu muset řešit v nějaké blízké budoucnosti.... :(
Doufám že to netrvá moc dlouho,nechci to tam nechávat do druhého dne,a brát na to volno se mi taky nechce. Dík za info

Jsem servis i když neznačkovej MAXON a má těchto strojů i od jiných značek víc,takže to moc neřeším(např. záruku) máme tento kus spíše pro testy na tomto kuse jsme již reklamovali 2 věci ,ale co se týče pohonu zatím nic.Jsme daleko od Phy i Phe.Servis po 300km by neměl trvat déle jak 1 hod dle SK stačí si přečíst v servisní knize co se má udělat a je to jasný akorát je třeba toho zkontrolovat tak třikrát tolik oproti tomu co je požadováno dle servisní knihy,takže ten servis ,který ví o co se jedná si ponechá delší čas pokud tuto první kontrolu bude chtít provést kvalitněji než je požadováno SK.
Uživatelský avatar
DAVON

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 11 srp 2010, 17:25
Skútr / moto: Skútr
Tuning / úpravy: Tunig

Re: Maxon forcer 50

Příspěvekod neofelis » 17 srp 2010, 09:01

Tak se mi začly ozývat divný zvuky u zadního kola či motoru. :( Sem tam cinkání (jen při běhu) a pak nějaký vrzání či křupání (ozve se i při vypnutém motoru). :? Nenapadá vás něco? Večer se mrknu, ale nevim nevim... Do servisu se mi letět kvůli nějakýmu "povolenýmu šroubku" nechce...
neofelis

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 21
Registrován: 28 črc 2010, 13:58
Skútr / moto: Maxon forcer 50

Re: Maxon forcer 50

Příspěvekod žape » 17 srp 2010, 10:04

DAVON: 1. garančku jsem vyřešil. Dopadlo to nejlépe jak mohlo. V servisu mi daj razítko,já jim nějaké drobné. No a urobim to sám. Jsem bejvalej mechoš na auta,tak snad zmáknu i tohle :-) Když jsem ho přitáhl domu a než se prvně rozjel,vše co šlo jsem dle potřeby poutahoval,doupravil,stáhnul páskama aby se to nebimbalo a to jak kabely tak i hadičky, Pod sedlem i kolem řidítek,kuchnul a sřídil karbec,projel všechny konektory,dal do krabičky CDI, atd. ALE! Nejsem jasnovidec a TY MÁŠ ! !, konkrétní zkušenosti,já to beru jako automechanik všeobecně. Tak znova prosím,napiš na co se extra zaměřit. Preferuju na tomto stroji,strojku,spolehlivost. Jako na všem co jsem měl vždy doma a že toho bylo dost. Jenže to mělo vždy min.4 kola... Každý chce svoje a vim že když JÁ něco chci,musim taky TOMU něco dát. Když se na to vys...,může se mi to brzy vrátit. Furt je to jen technika. A ta je rodu ženského,takže............................. :?:

Neo: Takhle na dálku těžko radit. Jen mrkni orlím zrakem,ať ti někdo pomůže a snaží se onen zvuk vyloudit a ty koukej..........případně ochmatávej,jestli se ti v prstech neozvetřeba drobné přeskočení,cvaknutí ap.,myslim samozřejmě při vydávání onoho zvuku za pomoci parťáka. Né tvoje klouby v zmáčklé pružině.
žape

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 36
Registrován: 05 srp 2010, 13:24
Bydliště: středočesko
Skútr / moto: Maxon forcer 50,kawa chopper
Tuning / úpravy: Drobnosti na zvýšení výkonu a spolehlivosti. Jezdim v létě-zimě. Kufr Givi.

Re: Maxon forcer 50

Příspěvekod neofelis » 18 srp 2010, 10:28

Tak jsem to omrknul. Vrzání a křupání (líp popsat nedovedu :D ) dělalo uvolněné zadní kolo. Dotáhnuto, ale je otázka, jak dlouho to vydrží. Nějaký nápad by nebyl?
No a "cinkání" za chodu se ozývá při volnoběhu někde z oblasti variátoru či motoru. Není to nic hroznýho ani pravidelnýho. Nevím, jestli můžu sundat kryt variátoru a spojky bez ztráty záruky? Díval jsem se taky, že je tam nějaký těsnění...
neofelis

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 21
Registrován: 28 črc 2010, 13:58
Skútr / moto: Maxon forcer 50

Re: Maxon forcer 50

Příspěvekod slik85 » 18 srp 2010, 18:35

tesneni je tam len kuli prachu neboj nic nevitece

a kolo sa mi povolilo tez a dal sem tam LOCK cerveny od LOCKTIDE a drzi
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 03:52, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
slik85

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 36
Registrován: 01 srp 2010, 21:24
Bydliště: Malacky Slovensko
Skútr / moto: RHON
Tuning / úpravy: v zabehu

Re: Maxon forcer 50

Příspěvekod neofelis » 20 srp 2010, 09:22

Tak nevim, nejmenuje se lepidlo spíš LOCTITE? Jinak jsem natankoval V-power (95) a po ujetí cca 50 km mi přijde, že sršeň začal líp táhnout (často po městě jezdíme v dvou). Taky to teda může být tím, že je chladněj anebo obojím.
neofelis

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 21
Registrován: 28 črc 2010, 13:58
Skútr / moto: Maxon forcer 50

Re: Maxon forcer 50

Příspěvekod žape » 22 srp 2010, 13:38

Odpoj ještě přisávání z výfuku. Motor pak jde lehčeji ve středních otáčkách. A vyšteluj vůli v lanku plynu.
žape

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 36
Registrován: 05 srp 2010, 13:24
Bydliště: středočesko
Skútr / moto: Maxon forcer 50,kawa chopper
Tuning / úpravy: Drobnosti na zvýšení výkonu a spolehlivosti. Jezdim v létě-zimě. Kufr Givi.

Re: Maxon forcer 50

Příspěvekod ivannk » 24 srp 2010, 08:31

prosím o radu, aký iný remeň možem použiť, ako zámenu za original čínsky
Uživatelský avatar
ivannk

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 58
Registrován: 08 črc 2010, 21:18
Skútr / moto: RHON SPEED 50 YY LH50QT-C1
Tuning / úpravy: odstraněna el. restrikce, NGK svíčka :) , new CPI

PředchozíDalší

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků