Maxon Ardour 50 2T

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Sakowski » 28 čer 2012, 20:04

Ahoj, je mi 15 let koupil jsem si Maxíka, zatim skvely, ale chtel jsem se zeptat, jestli muzu jako 15letý řidič si skutr nechat otevrit aby jezdil tych 65-70, Děkuji za brzkou odpověd, Martin
Sakowski

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 28 čer 2012, 19:46

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod P944S » 05 črc 2012, 12:46

2012-06-27 19.22.14-1.jpg
Ahoj, takze nejdrive bych chtel pozdravit vsechny majitele Maxonu ;-) I ja jsem se stal tento tyden majitelem Maxonu Ardour 50 2T. Koupil jsem ho uplne novy zabaleny, ale pres inzerat,od typka ktery ho patrne dostal za odbery autodilu v autokelly, jelikoz vlastnil autoservis. Chtel za nej 15 000kc, takze jsem nevahal ani minutu.
Ale hned od zacatku jsem resil dve zavady (no spise vyrobni vady) a docela vazne. Skutr najel cca 2km a chcipnul. Uz to tady nekdo resil ale nikdo to zatim nevyresil. Me se to povedlo. Bylo to z vyroby spatnym osazenim karburatoru z predchoziho typu Maxon Speed. Karburator je uplne stejny u obou typu az na jednu malickost Ardour oproti Speedu ma vetsi prumer vyvodu na podtlak. Jelikoz Maxon Speed ho pouziva pouze k otevirani palivoveho ventilu. Ardour tento vyvod pouziva k podtlakovemu cerpadlu tudiz musi mit vetsi prumer. Reseni je jednoduche staci vzit 3mm vrtak a tento puvodni vyvod zvetsit. Od te doby mi jede Maxik jako z praku a nechcipa ;-)
Druha zavada byla spjena s hazenim zadniho kola a tim padem drenim kotouce o brzdove desticky. Bylo to krive vyrobenym nabojem. V podstate se jedna o vymezovaci valecek mezi kolem a pravou zadni vidlici. Nechal jsem si vyrobit u soustruznika novy jelikoz z autokelly mi prisel novy a byl take krivy.
Zaverem bych chtel dodat, ze i pres veskere vyse popisovane vady z vyroby se kterymi jsem pocital jiz pri rozhodnuti, koupit si cinsky skutr, jsem s Maxon Ardour 50 2T velmi spokojeny. V dohledne dobe probehne prestavba na 70ccm a vse s tim spojene (sportovni variator, spojka, vyfuk, karbec) a chtel bych z nej vydolovat minimalne 10 koni.

Tak zatim se mejte vsichni krasne a hodne stastnych kilometru ;-)

Sakowski:
Ahoj, skutr si klidne muzes odblokovat, me je 27 ale mam ridicak jen na auto, takze spadam do stejne kategorie jako ty. Mam to odblokovane a nikdo nic neresi. Samozrejme kdyz prekrocis nekde maximalni rychlost, treba ve meste padesatku. Tak to mas za pokutu. Ale pro policajty je dulezite co je napsano v TP. Takze pri bezne policejni kontrole se nic nedeje.
Jinak k tomu odbloku. Staci vyndat sedlo i s uloznym boxem. A v zadni casti skoro az u zadniho svetla najdes jednotku zapalovani. Vede tam sest dratu. Staci kdyz odpojis fialovy a mas to odblokovane. Me to jede podle tacho 70km/h po rovine a 80 z kopce a to merim 193cm a vazim 90 kilo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil KYBLOS dne 04 říj 2013, 19:46, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku. Sloučeny dva příspěvky pod sebou.
P944S

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 05 črc 2012, 11:31
Skútr / moto: Maxon Ardour 50 2T
Tuning / úpravy: litinovy 70 ccm valec, ladeny vyfuk vlastni vyroby,sportovni pruzinky ve spojce, odblokovana rychlost, otevreny penovy filtr, max rychlost 80km/h

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Sakowski » 09 črc 2012, 12:34

Ahoj, mockrát děkuji, chtěl jsem se zeptat, jak nejdále si sním byl ?? :)
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 03:05, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Sakowski

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 28 čer 2012, 19:46

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod godzila » 10 črc 2012, 09:22

Zdravím všechny skútrové nadšence!
Minulý týden jsem si pořídil Ardoura 50ccm 2T. Jako motorka je to krásná,nemůžu se ji vynadívat... Ale hned nastaly některé komplikace. V den koupě startoval úplně normálně a vše šlapalo tak jak má...Večer jsem ho zaparkoval do suché místnosti s normální teplotou. Druhý den ráno to přes tlačítko vůbec nešlo nastartovat. Prostě nereagovalo na zmačknutí tak jsem to nakopl nohou a dobrý...jenže na to jsem zjistil,že se mi nevrací plyn :? Tak jsem si říkal,že to teda nějak přežiju a budu s tím aspoň do garančky jezdit...Teď se to tak nějak střídá...Čudlík funguje kdy se mu zachce no a ten plyn si zvyknul se nevracet a mám pocit,že i s ním souvisí to,že když stojím tak volnoběžné otáčky jsou o hodně vyšší než byly původně. Občas když na místě lehce přidám plyn tak se potom srovnají a klesnou. Už na něm mám 280km a tenhle týden zajedu na tu garančku. Ještě třešnička na dortu je ta,že mi včera nějak prapodivně začal kapat benzín z kabelu přes který vedou drátky od plováku v nádrži...Včera to kapalo dost slušně.. :( Večer jsem to zaparkoval a přes noc jak na potvoru ani kapka... :( Ještě jsem se chtěl zeptat. Čtu tady,že ty mechanici z Auto Kelly na to kašlou tak se mi k ním moc nechce... :? Na netu jsem našel ten scootland a jejich servis v Praze,který mám od domova 5km,ale zajímalo by mě jestli bych šel k ním jakožto odborný servis na skútry a dají mi razítko z opravy zda-li mi v Kelly budou uznávat záruku nebo ne. Uffff jsem se nějak rozepsal...Předem moc děkují za rady,názory a odpověďi. Sorry,že jsem se tak rozepsal ale dost mě to trápí... :(
godzila

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 10 črc 2012, 07:56
Skútr / moto: Maxon Ardour 50ccm 2T

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 10 črc 2012, 09:55

Ahojík :)
S tim kapáním benzínu jsme na tom úplně stejně.Mě to dělá pouze tehdy,když dám úplně plnou nádrž.Když dám lehce přes 3/4 ,tak je to v pořádku.Zatim to řeším tak,že prostě víc jak 3/4 nádrže nedávám,a tutu závadu nahlásím při garančce.Původně jsem na ní nechtěla vůbec jít,ale za opravu tohoto problému to určitě stojí,kort když je v záruce :wink: .Kolísání volnoběhu mi dělá Maxík občas taky,tak většinou šteluju šroubek u rukojeti :D .Ale jinak absolutně bez problémů,jsem s ním maxi spokojená.
PA PA PA
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Sakowski » 10 črc 2012, 12:27

Ahojky :) Chtěl jsem se zeptat kolik už máte se skútrem najeto ?? :) Děkuji :)
Sakowski

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 28 čer 2012, 19:46

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod godzila » 10 črc 2012, 12:29

Ahoj,
no ale mě to předtím nedělalo vůbec.... Poprvé když jsem tankoval tak jsem ještě k tomu přelil :mrgreen: takže jsem měl benzínu až po hrdlo a netekla ani kapička.... Teď jsem vlastně tankoval podruhé a dotankovával jsem plnou a tankoval jsem asi 3l takže ručka byla sekla úplně nahoře.Ale potom co mi to včera celý den kapalo před prací tak se ručička začla hejbat a dneska je to plný tak do 3/4 a stejně to teď stojí a kape :( . Je to k vzteku normálně... :( ale jinak taky dobrý,jede to moc pěkně až na to že to teď žere benzín i když to nejede :D 280km a už se to s... :(
Naposledy upravil KYBLOS dne 04 říj 2013, 19:47, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny 2 příspěvky pod sebou
godzila

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 10 črc 2012, 07:56
Skútr / moto: Maxon Ardour 50ccm 2T

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 10 črc 2012, 13:31

:D :D Tak to je špatný,benzín by to mělo žrát jenom za chodu motoru :D :D Přesně nevím,kolik mám najeto,teď pojedu na třetí garančku,a potom uvidím,jestli na další budu chodit.Teď chci kvůli tomu kapání benzínu při plné nádrži-jinak bych asi na garančku nešla,protože vyměnit olej,a třeba svíčku,bych určitě zvládla taky :) To holt co kus,to originál :D Záleží na štěstí :wink: .Ale myslím,že za tyto "drobné" opravy vrámci záruky Maxík stojí :)
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod P944S » 11 črc 2012, 16:31

Ja jsem s tim najel zatim 580km za necelych 14 dni a pohoda. Kdyby nekdo shanel servis, tak o jednom vim. Daji Vam tam razitko do servisky a neprijdete o zaruku!!! PSK Autoservis Praha 10, Hostivar, U Tovaren 25. Skutry RHON a Maxon opravuji uz cca 3 roky, vyresi tam jakoukoli zavadu a zabyvaji se i prestavbami motoru na 70ccm. A navic jsou levny.
P944S

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 05 črc 2012, 11:31
Skútr / moto: Maxon Ardour 50 2T
Tuning / úpravy: litinovy 70 ccm valec, ladeny vyfuk vlastni vyroby,sportovni pruzinky ve spojce, odblokovana rychlost, otevreny penovy filtr, max rychlost 80km/h

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 11 črc 2012, 20:45

Ahojky,tak to mám z Rokycan u Plzně drobet z ruky :wink: :D :D :D
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 03:06, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod godzila » 11 črc 2012, 21:26

P944S píše:Ja jsem s tim najel zatim 580km za necelych 14 dni a pohoda. Kdyby nekdo shanel servis, tak o jednom vim. Daji Vam tam razitko do servisky a neprijdete o zaruku!!! PSK Autoservis Praha 10, Hostivar, U Tovaren 25. Skutry RHON a Maxon opravuji uz cca 3 roky, vyresi tam jakoukoli zavadu a zabyvaji se i prestavbami motoru na 70ccm. A navic jsou levny.

No to je paráda. To se mi zrovna hodí.Tak dík moc za info. ;)
Mimochodem dneska jsem se potkal s jedním motorkářem co měl úplně stejnýho jak mám já...Jen to byla 125 ale mel ji krasne vylepšenou... Úplná krása... Tak jsme si hezky pokecaly...
godzila

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 10 črc 2012, 07:56
Skútr / moto: Maxon Ardour 50ccm 2T

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Sakowski » 12 črc 2012, 21:11

Ahoj :) Chtěl jsem se zeptat, jestli máte na Maxíkovi kufr, nejak nemuzu sehnat nosič :) nevíte někdo, jak se to dělá ? :) Ahoj
Sakowski

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 28 čer 2012, 19:46

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 24 črc 2012, 15:08

Ahojky skútříkoví zlatíčka :) ,nevím,jestli to sem patří (nejspíš ne-e),ale kdyby někdo poradil,byla bych moc ráda.Chceme dát na maxíka jiný klakson (ten origo je hroznéééj) :D ,máme ho už koupený,ale nevíme si rady se zapojením relátka.Prý ho tam máme rači dát,aby neodešel spínač klaksonu.Prosííím nevíte někdo,jak ho zapojit??Na internetu jsem nic nenašla :cry: .
Je to spínací relátko,a má na sobě čísla 30,85,86,a 87.Označení 30 bude určitě + pól od baterky-spínací skříňky,ale ty ostatní čísla nevíme.Moc moc prosím,kdyby jste někdo věděl,písněte,ju?Moc děkujůůů :wink:
PA PA PA
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod pjirasek » 25 črc 2012, 10:51

Zapojení relé:
85/86 - cívka (85 kostra/minus bat.; 86 + od spínacího kontaktu houkačky)
30/87 - spínací kontakty (30 + baterie; 87 nová houkačka; druhý pól houkačky na kostru)

Vyhrabáno googlem na netu:
Rele_12V.jpg

relé.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
něco pro GPS navigace - http://www.poi.cz, moje přibližovadlo http://www.jirasek-cz.eu/kingway/index.html
Uživatelský avatar
pjirasek

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 81
Registrován: 08 dub 2010, 11:47
Bydliště: Praha Suchdol
Skútr / moto: Kingway Eurostar 2T
Tuning / úpravy: Multivar+válečky Dr.Pulley, 70ccm kit, úprava airboxu, 0,75mm tryska, LED žárovky a pár dalších drobností

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 25 črc 2012, 12:02

Ahojky :) ,moc děkujůů,jsi zalatíčko :wink: .
Takže jestli tomu dobře rozumím,tak č.85 je mínus pól,na č.86 zapojím drát od spínače klaksonu,a na kontakt 87 zapojím kablík,co vede ke klaksonu-je to tak??? :idea: :D
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 03:06, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

PředchozíDalší

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků