Máte Cyborga?

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Otvírání studánek

Příspěvekod Marléna » 10 led 2015, 18:11

Tak chlapi, dnes vysloveně jarní vyjížďka, abychom nezapomněli jezdit.Bylo to slast, 30 km a nemělo to chybu, nebyla zima, ani vítr moc neškodil. Tak snad se to ještě během zimy párkrát povede. Cyborg má 2600 km a pomalu se blíží třetí garančka.
Uživatelský avatar
Marléna

100+
 
Reputace: -49
Příspěvky: 157
Registrován: 22 zář 2014, 21:13
Bydliště: Velká Praha
Skútr / moto: Cyborg City 150

Re: Máte Cyborga?

Příspěvekod Kuře » 10 led 2015, 18:30

Věřím,že vyjížďka byla super,ale s tou třetí garančkou si děláš kozy ne? Každých 1000 km prohlídka?...co na tom dělaj?...a co za to chtěj? :shock:
....http://houbyzle.rajce.idnes.cz/2012-07- ... kner_2012/ http://houbyzle.rajce.idnes.cz/Slovinsko_Julky_2014/ Před lety...Jawa 555,Simson SR50,Jawa 350,Honda XL600R,Suzuki DR 750 Big
Uživatelský avatar
Kuře

250+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 423
Registrován: 22 čer 2012, 20:19
Bydliště: ...někde mezi Úpou a Metují...
Skútr / moto: Honda PCX 125 v2

Re: Máte Cyborga?

Příspěvekod anounc » 10 led 2015, 19:05

Myslím, že ona si kozy dělat nemusí :DDD to spíš pinďoura
anounc

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 10 led 2015, 18:58
Skútr / moto: vlastník
Tuning / úpravy: nepotřebuji

Re: Máte Cyborga?

Příspěvekod PBM2 » 10 led 2015, 19:12

Na inteligentní poznámku by patřila inteligentní odpověď :wink: . Ale myslím, že si s tím poradí sama... 8) Jinak toto je sice už nějakou dobu staré, ale asi se to moc nezměnilo. +/- nějaké kilometry, ale podle toho, že píše 3.prohlídka, tak by to tak pasovalo.

Edit.: možná mě opraví a upřesní to, ale nemyslím, že se to bude moc lišit. Tipnu si: 500, 1500, 3000, ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Máte Cyborga?

Příspěvekod Marléna » 11 led 2015, 11:51

PMB2 to ukázal jasně. Intervaly na gar. prohlídku jsou u Cyborga 300, 1000 a 3000 km, potom každých 3000 km. Motorový olej je tam Koramo 5W-40 za 110 Kč, takže to ani neleze do peněz. Čína nebo značky to mají podobně, pokud chybí olejový filtr. A tady není žádný.
Laboruji pouze s dobíjením. Teď už to snad nedobíjí vůbec, musím vyměnit a nabít baterku, což se bude řešit v servisu. Měřila jsem podle GPS max.rychlost. Sice nebyly ideální podmínky, ale 91 km/h je uspokojující a dává perspektivu dosáhnout 100 km/h podle údajů v techničáku.
Uživatelský avatar
Marléna

100+
 
Reputace: -49
Příspěvky: 157
Registrován: 22 zář 2014, 21:13
Bydliště: Velká Praha
Skútr / moto: Cyborg City 150

Re: Máte Cyborga?

Příspěvekod Marléna » 08 úno 2015, 17:51

Ahoj kolego,
proč by skútr nefungoval? Pokud věříš některým zdejším expertům, kteří tvrdí, že do 1 tisíce km se to rozsype, vůbec jsi čínu neměl kupovat- Zatím mám najeto necelé tři tisíce km a motor šlape jako hodinky. A v provozu dokazuje papírové předpoklady. Ale Honda SH to není a nebude, vždyť je za třetinu ceny hondy. Mám drobné problémy s elektrikou. Vyměnili mi v garanci alternátor, dobíjel málo a nakonec odešel do věčných lovišť. A na můj vkus termostat spouští chlazení příliš brzo, sotva se ručička teploměru dostane do pole normal. Nicméně jsem s Cyborgem City víc než spokojená, je úžasný. Černá barva mi jde k oblečení.
Odkud jsi?
Uživatelský avatar
Marléna

100+
 
Reputace: -49
Příspěvky: 157
Registrován: 22 zář 2014, 21:13
Bydliště: Velká Praha
Skútr / moto: Cyborg City 150

Re: Máte Cyborga?

Příspěvekod vfjr » 08 úno 2015, 17:59

To snad bude fungovat neznamená, že mu nevěřím. Naopak - při najetých 18000km po prvním majiteli bez poruchy mu věřím. Myslel jsem to tak,že mu i nějakou tu malou chybu odpustím. Motor jde po těch kilometrech jak samet.Jsem ČB.
vfjr

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 23
Registrován: 08 úno 2015, 17:12
Bydliště: České Budějovice
Skútr / moto: Majesty 250

Re: Máte Cyborga?

Příspěvekod Marléna » 08 úno 2015, 18:22

Myslím, že Cyborg za tu cenu nabízí největší hodnotu. Jestli máš vodníka 150 ccm, pak máš 9 kW a přes 13 Nm krouťák. A to už s tímhle skútříkem docela zacvičí. Za nový jsem dala 30 tisíc Kč, což je míň než kolik stojí verze City 125 ccm vzduchem chlazený. Stopadesátku dnes koupí málokdo vzhledem k ŘP. Kdo má papíry na velkou motorku, kupuje silnější stroj. Tak hodně spokojených km a občas jsem hoď zkušenosti, novinky, zážitky. Je nás tu s Cyborgem málo a informací je jak šafránu.
Uživatelský avatar
Marléna

100+
 
Reputace: -49
Příspěvky: 157
Registrován: 22 zář 2014, 21:13
Bydliště: Velká Praha
Skútr / moto: Cyborg City 150

Po 3000 km spokojenost

Příspěvekod Marléna » 16 úno 2015, 10:59

Ahoj, sahám na metu 3000 km a jsem spokojená. Pokud se vyskytly drobné problémy, byly odstraněny v rámci garančního servisu. Brzy vám ukáži nový kufr Awina, který jsem ještě nedokázala vyfotit.
A ještě zpráva z tisku, která vysvětluje, proč jsou konkurenční výrobky tak drahé:

Dovoz fosilních paliv jako náhrada za odstavené jaderné elektrárny stál Japonsko přes 35 miliard dolarů. Spotřebitelům vzrostly účty za elektřinu o pětinu, podnikům dokonce o 28 %. Rostou i emise CO2 – od roku 2010 o více než 6 %.

Takže čest Vašim najetým kilometrům, soudruzi!
Uživatelský avatar
Marléna

100+
 
Reputace: -49
Příspěvky: 157
Registrován: 22 zář 2014, 21:13
Bydliště: Velká Praha
Skútr / moto: Cyborg City 150

Re: Máte Cyborga?

Příspěvekod Lubik » 16 úno 2015, 11:36

Gratuluji k prvním kilometrům bez nehody.

Ale nechápu tohle: "Dovoz fosilních paliv v japonsku" - co to má společného s cenou u konkurenčních výrobků ?
Lubik
 

Re: Máte Cyborga?

Příspěvekod Marléna » 16 úno 2015, 11:59

Do ceny se promítají náklady a zisk. Když výrobní náklady (podstatnou část tvoří energie) stoupají, stoupá i cena - a nebo klesne zisk. A protože si Japončíci na zisk nedají sáhnout (mají tam chronickou finanční krizi už čtvrt století), cena je pěkně mastná. Zatímco po oslabení koruny japonské značky na českém trhu zdražovaly o inflaci i víc, čína zůstala stejně levná (pro někoho i tak drahá). Stačí se podívat do ceníků, milý Lubiku!
A děkuji za gratulaci, i když můj skútr je vlastně po záběhu a teď se teprve pořádně rozjede. Budu to muset taky změřit.
Uživatelský avatar
Marléna

100+
 
Reputace: -49
Příspěvky: 157
Registrován: 22 zář 2014, 21:13
Bydliště: Velká Praha
Skútr / moto: Cyborg City 150

Re: Máte Cyborga?

Příspěvekod Lubik » 16 úno 2015, 12:12

Tak s tvojí ekonomickou úvahou ani trochu nesouhlasím.
Vůbec,ale vůbec nemůžeš porovnávat ceny skůtrů z číny se "značkovými" skůtry v závislosti na ceně energie. Nemůžeš vlastně vůbec porovnávat ceny čínských skůtrů s cenou "značkových skůtrů" , to je prostě NESMYSL.
PS.: A v Japonsku se vyrobí max.60% produkce a ta se prodá v Asii, ostatní továrny mají v Evropě nebo v Indočíně/Taiwanu .
Ale to na skůtrforum nepatří, nepatří to ani do tématu o Cyborgu, protože to je na dlouhé povídání.
Lubik
 

Re: Máte Cyborga?

Příspěvekod Marléna » 17 úno 2015, 10:11

Lubiku, to jsou jednoduché počty.
Číňani neplatí výpalné ekoteroristům, tedy mají levné energie, pracovní sílu, náklady na vývoj, protože přebírají vyzkoušené koncepty. Proto mohou být jejich výrobky cenově nízko a kupují je po celém světě, i v západní Evropě. Srovnávat se značkami se to dá a dělá to každý. I já jsem si vybírala mezi Hondou, Yamahou a čínou. Takže je to otázka priorit, peněženky a srdíčka.
Hezký den!
Slíbila jsem ukázat nový kufr. Osvědčil se ráno i při mínus 7 st. C. Cesta do práce gut.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Marléna

100+
 
Reputace: -49
Příspěvky: 157
Registrován: 22 zář 2014, 21:13
Bydliště: Velká Praha
Skútr / moto: Cyborg City 150

Re: Máte Cyborga?

Příspěvekod Lubik » 17 úno 2015, 11:02

Marléna píše:Lubiku, to jsou jednoduché počty.
Číňani neplatí výpalné ekoteroristům, tedy mají levné energie, pracovní sílu, náklady na vývoj, protože přebírají vyzkoušené koncepty. Proto mohou být jejich výrobky cenově nízko a kupují je po celém světě, i v západní Evropě.

S tím se dá už souhlasit .... A ještě bych přidal - práce dětí, platy 2dolary/den , použitý materiál, nulové náklady na reklamu atd, atd ....

Při pohledu na tvůj skůtr mi je zima i ve vyhřáté kaceláři :lol:
Naposledy upravil Lubik dne 17 úno 2015, 11:05, celkově upraveno 1
Lubik
 

Re: Máte Cyborga?

Příspěvekod Kokeš » 17 úno 2015, 11:03

Marléna: To mi řekni kdo řídil,když jsi seděla v tom kufru. :P :D
Uživatelský avatar
Kokeš

250+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 409
Registrován: 05 bře 2009, 19:34

PředchozíDalší

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků