Koupě kevlar. řemene - může být o 1mm užší a o 5mm delší?

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Koupě kevlar. řemene - může být o 1mm užší a o 5mm delší?

Příspěvekod ROBOTOX » 12 srp 2015, 13:44

Zdravím. Protože v mém skútru obyčejný řemen Naraku vydržel hodně málo (po celé délce praskliny, navíc když ho zlomíte mezi zuby tak se uplně natrhne jak s papíru) po cca 400 km a už nevím proč tak málo vydrží, rozhodl jsem se dát variátor částečně do původního stavu. Vyhodit Multivar a vrátit tam původní variátor. Multivar podle mě za ten víc jak rok co ho tam mám ničemu moc nepomohl a asi není moc vhodný svým naladěním pro denní jízdu. Proto tam dám bezproblémový čínský originál který by neměl tak zatěžovat řemen. Nechám kontrastní pružinu +2000 ot. a válečky 7gr. Ale už tam nechci dát mizerný laciný řemen Naraku. Rozhodl jsem se pro kevlar (GATES) který by měl být odolnější jak teplotně (na krytu po jízdě ani neudržím ruku) tak rázově a neměl by tak rychle odejít. Ale pro můj motor (139QMA) se nedá sehnat přesný rozměr (788x18). Nejbližší rozměr je 793x17 což znamená že je o pět milimetrů delší a o milimetr užší. Nebude to vadit?

http://www.skutry-malsice.cz/piaggio/nr ... ml#content
Obrázek
CYBORG ZEN BT49QT-12 - Majitelem od 9.2.2014 - odstaveno 8.9.2015
Obrázek
GILERA RUNNER 50SP - Majitelem od 22.10.2015
Uživatelský avatar
ROBOTOX

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 150
Registrován: 09 zář 2012, 20:12
Bydliště: Hradec Králové
Skútr / moto: Gilera Runner 50SP

Re: Koupě kevlar. řemene - může být o 1mm užší a o 5mm delší?

Příspěvekod josuk » 12 srp 2015, 14:02

funkci rostlináře to vadit asi nebude ale užší řemen bude na variátoru níž, tzn. lehčí převod a menší rychlost a navíc delší řemen možná ani nebude dostatečně tlačit proti kontrastní pružině, takže jestli to vůbec pojede, tak pomalu..
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Koupě kevlar. řemene - může být o 1mm užší a o 5mm delší?

Příspěvekod sago2 » 13 srp 2015, 16:41

Robotox škoda že nie si zo slovenska alebo ja z čiech :cry: poslal by som ti ten remeň za super cenu no bohužial u nás sa za dobierku do čiech platí 8eur.
sago2

100+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 153
Registrován: 15 úno 2015, 14:32


Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků