Automatický sytič - jak funguje?

Diskuze o skútrech s nejmenším objemem, včetně kitových strojů.

Automatický sytič - jak funguje?

Příspěvekod Fragma » 06 zář 2010, 10:18

Ahoj, chtěl sem se zeptat, zda by mi někdo nedokázal popsat jak funguje nebo na čem je založený automatický sytič ( mám Kentoya Zoom 50ccm 4T).
Co se na něm běžně může pokazit a jak to případně zpravit ? Nebo zda je lepší někde koupit nový a případně kde ? :D

Děkuju všem za reakci, sem ve světě skútrů nový, tak se teprv rozkoukávám co a jak :-).
Fragma

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 05 zář 2010, 20:59
Skútr / moto: Kentoya 50

Re: Automatický sytič

Příspěvekod baxi » 08 zář 2010, 16:49

Ahoj
Tak dopředu ti řeknu ,že to neopravíš nelze se do něj dostat a pokud by se ti to povedlo tak si bud jistej, že už ho nesložíš.Princip autom. sytiče by měl být takový ,že uvnitř je jakýsi vosk který se zahřívá (pomocí těch kabelů který vedou do sytiče) a roztahuje jehlu která reguluje směs pro studený motor.(nebo tak jsem to tu někde četl :D ) měl jsem ten samej problém kup nový a máš klid.Obchodů je dost jukni na net a určo něco najdeš.
baxi

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 15 srp 2010, 15:44
Bydliště: Praha-východ
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125,Kentoya Zoom 50 4t
Tuning / úpravy: Aprilia žádný tuning ,Kentoya sportovní variator,válec 72ccm,otevřený vzduch. filtr,

Re: Automatický sytič

Příspěvekod sstopar » 26 čer 2011, 14:02

Měl jsem ho vyndaný a snažil jsem se zjistit, co se s ním má dít. To znamená, že funkci sitiče si asi nijak neověřím? Jde mi o to, že někdy chytá zoom hned a drží otáčky OK a někdy ne ... 12V do něj jde a zahřívá se. Ale nic jiného jsem nepozoroval.
Pak by mě také zajímalo, jak se chová, pokud je motor zahřátej. To znamená, že po každém startu se ten vosk začne zahřívat az uzavře trysku a pak "topí" celou jízdu? A i při teplém startu je to stejné. Ikdyž ten vosk zřejmě chladne stejně, jako motor a pak bych to chápal.
Honda Forza 125 2020.
sstopar

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 83
Registrován: 02 čer 2011, 14:07
Bydliště: Praha 10 - Strašnice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: ...

Re: Automatický sytič

Příspěvekod Ludwig » 27 čer 2011, 11:22

Tady máš odkaz, čínský stroj,čínská výroba ale i čínská cena. http://www.multimoto.cz/?sytiče,102
Uživatelský avatar
Ludwig

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 109
Registrován: 05 čer 2010, 11:43
Skútr / moto: Keeway Flash
Tuning / úpravy: Arrow výfuk,kit 70,nový var,kontr. Malosi žlutá,odlehčené pakny spojky tvrdé pružiny

Re: Automatický sytič

Příspěvekod sstopar » 28 čer 2011, 12:44

Ty ceny jsou fakt dobrý. Třeba ten variátor s pružinou je za polovinu co jinde :-)
Honda Forza 125 2020.
sstopar

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 83
Registrován: 02 čer 2011, 14:07
Bydliště: Praha 10 - Strašnice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: ...


Zpět na 50ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků