Ako vam funguje PLEXI?

Diskuze o doplňcích a příslušenství. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Ako vam funguje PLEXI?

Příspěvekod sigot » 14 srp 2014, 00:35

Ahoj variatoristi turisti.. mam problem s funkcnostou mojho plexi a tak vam popisem moje poznatky zo skutrov co som mal.

prvy skiter co som mal bol:
Yamaha Majesty 125 rv 99
tu bolo plexi samostatne oddelene na riadidlach a bolo dlhe / vysoke zhruba do 1/3 prilby odspodu. Aerodynamika bola perfektna, voda obtekala zo stitu na boky a letela okolo mna, ak som mal aspon 40kmh tak som bol suchy, na prilbu mi narazala voda ale vzduch mi hned cistil stit. problem nastal az ked bola naozaj velmi silna burka, vtedy pretekalo medzi predny plast kde su svetlomety a stit odspodu, ale navrchu, na bokoch na bunde a prilbe stale bez problemov, vlastne mi len trocha frkalo ns kolena. a to boli vazne silne lejaky.

a tak som mal predstavu ze ked kupim vacsi maxik kde je cela predna cast v kuse so stitom tak ten maly problem vyriesim ale houby!

moj aktualny skuter:
Peugeot Satelis 125 rv 2006

na tomto skutri je stit sirsi, je vyssi, vysoky asi do 1/2 prilby. Ale vobec to nieje dobre. obtekanie je velmi zvlastne. na stite sa drzi voda z predu, vsetka voda na prilbe mi steka medzi nohy. a je to asi vsetka voda lebo som rychlo mokry. aj nepremokava bunda je rychlo mokra. aj na ruky mi tam divne prsi na tomto skutri. neskutocne vela vody. na yamahe neboli kryte ruky ale mal som ich suche.

no a tak rozmyslam ze ci kupit dlhsi stit, alebo kratsi. reku keby kupim kratsi tak by mi to mozno stihalo prilbu ofukovat a odvodnovat. alebo dlhsie, a snad zostane prilba sucha.

chcem vas poprosit o vase skusenosti s roznymi stitmi, kratkymi, turistickymi, givi a kadejakymi roznymi custom rieseniami co ste zazili aj s cenami kolko vas to stalo, pripadne fotkami ak by sa vam chcelo..

Velmi pekne dakujem za rady
Uživatelský avatar
sigot

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 38
Registrován: 22 kvě 2014, 23:20
Skútr / moto: Honda SW-T 400

Re: Ako vam funguje PLEXI?

Příspěvekod Winterwolf » 14 srp 2014, 06:29

Vezmuli to chronologicky tak :

1, čína 50(72)ccm - plexi žádné, ale jezdil tak pomalu, že se dalo kličkovat mezi kapkami deště, z přilby stékalo pouze když jsem se podíval do strany :mrgreen:

2, Yamaha Versity - plexi originální - mám pocit že je stejné nebo hodně podobné tomu co je na Majesty 125, nepršelo na mě skoro vůbec na ruce mi foukalo jen trochu a přilba zůstavala suchá

3, Honda SH - plexi Issota velké - bylo moc velké a jakmile mě minulo větší auto nebo fouknul vítr tak jsem měl co dělat udržet skůtr v pruhu, zkráceno o 15cm a od té doby OK. Při své výšce 182cm ho mám do půlky přilby a ačkoliv mi na přilbu prší tak to krásně ofukuje 8)

4, Honda PCX - plexi originál je k ničemu.... záhy vyměněno za střední Givi a pro přítelkyni 160cm funguje super pro mě je nepříjemné protože směřuje všechen vzduch přímo do přilby a po více jak 20 km dostávám křeče do krku....

Abych to shrnul tak nějlepší plexi měla Versity 8)
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Ako vam funguje PLEXI?

Příspěvekod sigot » 14 srp 2014, 11:40

A neprsalo ti medzi plexi a spodny plast? tam kde sa otacaju riadidla? Myslim na Versity
Uživatelský avatar
sigot

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 38
Registrován: 22 kvě 2014, 23:20
Skútr / moto: Honda SW-T 400

Re: Ako vam funguje PLEXI?

Příspěvekod deepeyes » 14 srp 2014, 19:33

Mám Versity s originálním plexi, nízkým, a při dešti docela v pohodě. Nohy suchý a trošku mi prší na ramena a lokty. Jinak ruce v pohodě, nefouká na ně. Záleží ale na rychlosti a na dešti, nedávno mě to promočilo až na kůži, ale to bylo skoro jako povodeň.
Mám asi 175cm a když se mírně zakloním tak ani necítím vítr, když se napřímím, fouká mi na vršek přilby.
Kouzlo bílejch čar nikdy nepřerušíš.

Obrázek
Uživatelský avatar
deepeyes

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 60
Registrován: 07 říj 2011, 18:07
Bydliště: Malšice, 731866517
Skútr / moto: Yamaha VP 300 Versity

Re: Ako vam funguje PLEXI?

Příspěvekod HonzaR » 15 srp 2014, 10:00

Stavitelné Givi Air-Flow a nedovedu si to představit líp...
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1861
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Ako vam funguje PLEXI?

Příspěvekod sigot » 16 srp 2014, 10:24

mozno vyskusam ten deflektor.. ale bude to smiesne vyzerat lebo origo plexi mam v hroznom stave a na to capnut nove cire :D ale dakujem za rady kludne pokracujte ak by niekto mal skusenost
Uživatelský avatar
sigot

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 38
Registrován: 22 kvě 2014, 23:20
Skútr / moto: Honda SW-T 400


Zpět na Doplňky a příslušenství

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron