Aprilia Leonardo 150 - variátor Malossi?

Diskuze o skútrech větších objemů.

Aprilia Leonardo 150 - variátor Malossi?

Příspěvekod Horys » 23 zář 2009, 10:56

Co si myslíte o variátoru Malossi Multivar na Aprilii Leonardo 150.Mám vyběhaný origo variátor,tak že bych dal Malossi,ale nechci
aby se m i zvedli otáčky a spotřeba.
Horys

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 05 zář 2008, 22:33
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 150

Re: Malossi Multivar

Příspěvekod jel.en » 23 zář 2009, 11:23

Tak tohle bych taky rád věděl.Protože mi přijde zbytečný to pořád točit, když výsledek je tak max. ve střednim spektru rychlosti :( Možná kdyby byl jen větší průměr polořemenic, aby se zvětšil poměr převodů bylo by to OK ? Je sice hezký že to jde líp za plynem ale na maximálce při předjíždění to moc nepřidá jesli spíš neubere :roll:
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Malossi Multivar

Příspěvekod Vitas » 23 zář 2009, 22:35

To neni o zvysovani spotreby. Malossi moc nezvysi. Otacky budou vyssi. Rozdil v maximalce 5-7 km/h a akcelerace vyrazne lepsi - u 50 ccm. Nvm jak se to chova u vyssich obsahu. Jak pisou na scootlandu: Serie varec je delanej tak, aby vydrzel co nejdyl. Zatimco Malossi je delanej aby z vykonu motoru vyzdimal co nejvic. Samozrejme, ze to neni zadnej race varec, takze se nemusis bat, ze se v tom budes furt hrabat.
Uživatelský avatar
Vitas

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 293
Registrován: 21 kvě 2009, 20:38
Skútr / moto: ItalJet Formula 50

Re: Malossi Multivar

Příspěvekod jeremy-II » 27 zář 2009, 22:24

Já se asi nechal zlákat na toto: http://obchod.motoservis.com/detail.php ... 07&kid=360 žepré to je fakt lepší než mallosi tak uvidím jak koupím tak poreferuju
jeremy-II

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 74
Registrován: 15 úno 2009, 23:28
Skútr / moto: Piaggio X8 250

Re: Malossi Multivar

Příspěvekod kraken.99 » 27 zář 2009, 22:27

když si projdeš forum zjistíš že po počátečním nadšení to zase není až tak růžové jak se píše
tel.777 55 22 12 email:kraken.99@seznam.cz skype:kraken.99
Uživatelský avatar
kraken.99

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2887
Registrován: 28 dub 2007, 20:41
Bydliště: Chrustenice
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650exe 08

Re: Malossi Multivar

Příspěvekod MikyMiky » 31 led 2010, 20:45

jeremy-II píše:Já se asi nechal zlákat na toto: http://obchod.motoservis.com/detail.php ... 07&kid=360 žepré to je fakt lepší než mallosi tak uvidím jak koupím tak poreferuju

Dneska jsem to montoval do Majestynky 250 a vypadá to opravdu zajímavě.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MikyMiky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 746
Registrován: 07 srp 2008, 13:44

Re: Malossi Multivar

Příspěvekod quinn » 07 dub 2010, 17:35

Ahoj,
Mirek sem před nějakou dobou dal obrázky variátoru J-Costa. Pokud adminové usoudí, že popisovast J-Costu ve vlákně o Malossi je blbost, pak to pls přesuňte.

Mám za sebou prvních (málo) pár set km na Majesty 250. Rozdíl oproti původnímu originálnímu variátoru je dost podstatný, jen zatím nevím, zda je vše pozitivní. Zatím motor zabíhám, jsem po výbrusu, tak to nechci moc honit. Variátor má díky jiné geometrii "talíře" o hodně jiný průběh "řazení", než jsem měl zažito na původním variátoru. Ten měl navíc už nejlepší léta za sebou, byl vydřený talíř a vodítka a závaží už vůbec neměla válcový tvar, takže se minulému variátoru moc řadit nechtělo. To je snad s J-Costa ten největší rozdíl. Na něm převodový poměr lítá tak šíleně, že jsem si na to musel dost dlouho zvykat (a zvyklý ještě nejsem). S každým zabráním za plyn otáčky vyletí mezi 7-8 tis. Pak se ovšem (a nesmějte se) s opatrným ubráním plynu převod dál natáhne, tzn. že otáčky s méně plynem klesnou, ale rychlost ne. Je to vlastně v obráceném pořadí obdobné chování k tomu vylítnutí otáček, když člověk za plyn zabere. Dá dost práce si na to zvyknout.

Nicméně musím prohlásit, že J-Cost umí udělat delší převod, než jaký jsem dostal z omačkaného originálu. Po rovině v jednom dostanu tachmetrových 110 km/h na 6200 otáček, zatím to nechci honit, ale před generálkou motoru šel motor vytočit určitě k 9000. Nepamatuji se, že bych měl kdy dřív na tachometru přes 115 km/h, teď se to evidentně zvýší.

Nedokážu nic říct ke spotřebě, na to je moc brzo. Se starým variátorem jsem jezdil po městě za 4,0. Jak to bude teď se uvidí.

Na převodu mi chybí záběr od nižších otáček, to prostě J-Costa neumí. Zaberu za plyn a mám tam 7200-7400 otáček. Pocitově to tedy moc přínos není, výkonově nedokážu posoudit (zabíhám a předtím jsem to nikdy neměřil) ale maximálka půjde výš. Je otázka, zda to je na skůtru výhra...
Quinn
quinn

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 65
Registrován: 28 srp 2009, 09:53
Bydliště: Kozlíky a Praha 6
Skútr / moto: Yamaha Majesty 250 '2003
Tuning / úpravy: krásnej novej výbrus a s ním všechny ty gumičky a variátor J-Costa... Jezdím!

Re: Malossi Multivar

Příspěvekod Kamilus » 07 dub 2010, 20:30

jel.en píše:Tak tohle bych taky rád věděl.Protože mi přijde zbytečný to pořád točit, když výsledek je tak max. ve střednim spektru rychlosti :( Možná kdyby byl jen větší průměr polořemenic, aby se zvětšil poměr převodů bylo by to OK ? Je sice hezký že to jde líp za plynem ale na maximálce při předjíždění to moc nepřidá jesli spíš neubere :roll:

Přesně na tohle jsem teď přišel, mám to asi týden, jede jen ve středním spektru a hlavně jde furt do otáček jako blázen a maximálka se zlepšila z kopce.
Dávám tam zpět seriový varec a lehčí válečky, s kterýma to jede mnohem líp odspoda a Malossi půjde na prodej, tak kdyby někdo měl zájem, bude k mání asi za týden.
Kejši: Aprilia SR 50, rv.01, SR50 R, rv.10, SR 125, rv.99, PCX125 r.v.11
125ka Obrázek 150ka Obrázek
Uživatelský avatar
Kamilus

500+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 594
Registrován: 22 lis 2009, 20:09
Bydliště: Šumbark
Skútr / moto: Honda 150 PCX

Re: Malossi Multivar

Příspěvekod KaCzaba » 11 črc 2010, 08:48

takze jste vicemene min spokojeny nez spokojeny?

poznam nejak jednoduse ze tam jinej varec mam nez seriovej?chci se na to podivat tak jestli mam sanci to zjistit
KaCzaba

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 145
Registrován: 01 črc 2010, 09:43

Re: Malossi Multivar

Příspěvekod Myschan » 11 črc 2010, 09:14

Co se týče zrychlení, tak jsem spíš spokojený. Spotřebu ještě nevím, ale určitě to jede líp.
P.S: Myslím, že tahle diskuze by se měla přesunout do Tuning/variátor Malossi. Stejné téma tu už je alespoň 3x.
Lepší pozdě, nežli vůbec.
Uživatelský avatar
Myschan

1000+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 1187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Forza 300 (2020)


Zpět na 150-250ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků