SYM Fiddle III 125 4T

Diskuze o skútrech většího objemu.

Re: SYM Fiddle III 125 4T

Příspěvekod kol » 24 čer 2018, 19:19

Pozdravujem! Mám Sym Fiddle 3 skoro rok. Najazdených málo nad 3000km - ale len rekreačne - ako odmena po práci. Voľba padla na Fiddle po zrelej úvahe. Pôvodnou inšpiráciou bola Vespa. Lenže nová je príliš drahá a jazdenú z Talianska mi znalí veci neodporučili kupovať. V stredomorí nik Vespu nepredá kým nie je zničená.... a veľmi šetrne sa k nim nesprávajú. Ako prijateľný kompromis medzi drahými európskymi a japonskými skútrami a nie príliš dôveryhodnými čínskymi mi boli odporučené Taiwanské značky Kymco a Sym. So Symom som spokojný, zatiaľ vyskytli sa 2 nedostatky. Motorka za studena vedela pri prudšej akcelerácií "zdochnúť" - vymenili v záruke karburátor a problém sa už po zahriatí motora na stojane "naprázdo" nevyskytuje. Teraz nesvieti brzdové svetlo pri brzdení prednou brzdou, objednali čidlo a čakáme nań (už niekoľko týždňov). Motorečka budí zaslúženú pozornosť, je krásna a je pôžitok sa na nej voziť. Pre mňa je tento skúter vstupenkou do sveta motocyklov - až v 50-tke som zistil aká nádhera je viesť sa na motorke. "Auto vozí telo a motorka dušu :-)" kol
kol

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 10
Registrován: 26 říj 2017, 09:27
Bydliště: Považská Bystrica
Skútr / moto: SYM Fiddle III

Re: SYM Fiddle III 125 4T

Příspěvekod straycat » 26 čer 2018, 10:54

S tím čidlem jsem to měl taky, původně to chtěli objednávat, ale při podrobnějším prozkoumání stačilo jen něco očistit a asi i přiohnout, za půl hodiny to měl hotové. A já to taky zjistil až v mých 48, jaká je to paráda se vozit i na malém jednostopém stroji. Auto pro mě bylo vždycky jen taková krabice, kam sice neprší a je to bezpečnější a odněkud někam mě to v pohodě doveze. Ale s tímhle skůtrem se těším i na cestu do práce a na vymýšlení "proplétaček" na semaforech. I když už jsem potkal pár blbců řidičů, kvůli kterým se bojím hlavně nárazu zezadu.
Uživatelský avatar
straycat

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 25
Registrován: 19 úno 2017, 21:28
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: SYM Fiddle II

Re: SYM Fiddle III 125 4T

Příspěvekod icask » 26 čer 2018, 17:01

Ja som na skuter presiel o nejakych 10 rokov mladsi. Teraz mam 4 leto na nom a suhlasim, na moto sa vozi dusa. Naraz zo zadu mam za sebou. Nastastie maly na semaforoch. Masinka prezila slusne optava cca 300 € a ja len uboleny. Pretazeny chrbat ako som sa snazil udrzat masinku. Je to velmi hnusny naraz ale aspon odvtedy sledujem co sa deje za mnou a som pripraveny zdrhnut.

Odoslané z Lenovo TB3-X70F pomocou Tapatalku
Uživatelský avatar
icask

100+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 146
Registrován: 12 úno 2016, 20:35

Re: SYM Fiddle III 125 4T

Příspěvekod kol » 27 čer 2018, 14:38

Chcem sa spýtať tých, ktorí majú na Fiddlátku plexisklo - akú majú skúsenosť, či odporúčajú takú investíciu, či skôr menšie alebo väčšie, či originál alebo či sa dá zohnať niekde neznačkové lacnejšie....
kol

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 10
Registrován: 26 říj 2017, 09:27
Bydliště: Považská Bystrica
Skútr / moto: SYM Fiddle III

Re: SYM Fiddle III 125 4T

Příspěvekod straycat » 29 čer 2018, 13:01

Zkušenost zatím nemám, ale vysoké se dá sehnat za slušnou cenu od Givi. Vysoké se mi na tom ale nelíbí, vypadá to jak podnikatelské baroko. Originál nízké s držáky vyjde na czk 2500, pokud vím, pasuje na to i na Vespu LX, to vyjde ještě tak o 1000 dráž. Na Aliexpresu je mají za dobrou cenu, ale nevím, jak je to potom ze clem a dalšími poplatky: https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... reen+vespa
Uživatelský avatar
straycat

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 25
Registrován: 19 úno 2017, 21:28
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: SYM Fiddle II

Re: SYM Fiddle III 125 4T

Příspěvekod BubakGS » 11 črc 2018, 07:49

kol píše:Chcem sa spýtať tých, ktorí majú na Fiddlátku plexisklo - akú majú skúsenosť, či odporúčajú takú investíciu, či skôr menšie alebo väčšie, či originál alebo či sa dá zohnať niekde neznačkové lacnejšie....


..mám to malé a stačí. Po městě jsem jezdil s vyklopenou helmou....
Uživatelský avatar
BubakGS

25+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 27
Registrován: 27 dub 2017, 14:32
Skútr / moto: SYM Fiddle III 125 (2015)

Re: SYM Fiddle III 125 4T

Příspěvekod kol » 11 črc 2018, 13:15

Akú máte, kolegovia, skúsenosť s dostupnosťou náhradných dielov na Fiddla? Ja začínam mať nedobré tušenie, čakanie na čidlo prednej brzdy cca 2mesiace a stále nič... Asi pred 2týždňami sa objavilo pri spomaľovaní - na voľnobehu, keď už variátor nezaberá - klepanie od variátora v rytme otáčok kolesa. Skúter je v záruke, v servise odporučili nejazdiť na ňom. Tak čakám kedy si s dodávkou poň prídu a srdce mi trhá, keď vidím akúkoľvek motorku... :cry:
kol

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 10
Registrován: 26 říj 2017, 09:27
Bydliště: Považská Bystrica
Skútr / moto: SYM Fiddle III

Re: SYM Fiddle III 125 4T

Příspěvekod BubakGS » 11 črc 2018, 21:22

kol píše:Akú máte, kolegovia, skúsenosť s dostupnosťou náhradných dielov na Fiddla? Ja začínam mať nedobré tušenie, čakanie na čidlo prednej brzdy cca 2mesiace a stále nič... Asi pred 2týždňami sa objavilo pri spomaľovaní - na voľnobehu, keď už variátor nezaberá - klepanie od variátora v rytme otáčok kolesa. Skúter je v záruke, v servise odporučili nejazdiť na ňom. Tak čakám kedy si s dodávkou poň prídu a srdce mi trhá, keď vidím akúkoľvek motorku... :cry:


..ja mam ted po te nehode rozbity skutr v servisu - ale me to visi na likvidaci pojistne udalosti. Ja Fidlu koupil rovnou u dovoze SYMu - http://www.sym-motor.cz/kontakt/ - tam mi tvrdi, ze dily problem nejsou....
Uživatelský avatar
BubakGS

25+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 27
Registrován: 27 dub 2017, 14:32
Skútr / moto: SYM Fiddle III 125 (2015)

Re: SYM Fiddle III 125 4T

Příspěvekod BubakGS » 25 dub 2019, 08:37

..jen aby rec nestala.... ..chvili jsem sem nepsal. Po nehode loni, mi skutr prodejce komplet opravil a je v poradku. Na dily se nijak extra dlouho necekalo - spis na pojistovaka. ...
Uživatelský avatar
BubakGS

25+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 27
Registrován: 27 dub 2017, 14:32
Skútr / moto: SYM Fiddle III 125 (2015)

Re: SYM Fiddle III 125 4T

Příspěvekod kol » 12 kvě 2019, 18:15

Pozdravujem všetkých Fiddlákov! Ja som fiddla opatril novými gumami - Pirelli Angel scooter, myslím že to bol dobrý výber I keď na šotoline samozrejme šmýkajú (u nás v meste - Považská Bystrica) majú na opravu výtlkov akúsi čudnú technológiu, jamu zasypú drobnými kamienkami polepenými asfaltom, ale na povrchu zostane vrstvička drobných kamienkov - hotový pokus o atentát.
Mimochodom - retro štýl sa mi páči nie len na skútroch, ale aj na veľkých motorkách a uvažujem v budúcnosti kúpiť aj veľkú motorku. V hľadáčiku je Royal Enfield bullet, alebo GT, alebo Benelli imperiale 400, či Jawa 350OHC možno aj v prevedeení scrambler (som z P.Bystrica - a jawa 350 scr mi pripomína zlaté časy šesťdňových v našom meste. Tak peknú jar a ešte krajšie motorkárske leto. kol
kol

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 10
Registrován: 26 říj 2017, 09:27
Bydliště: Považská Bystrica
Skútr / moto: SYM Fiddle III

Re: SYM Fiddle III 125 4T

Příspěvekod BubakGS » 24 kvě 2019, 14:55

kol píše:Pozdravujem všetkých Fiddlákov! Ja som fiddla opatril novými gumami - Pirelli Angel scooter, myslím že to bol dobrý výber I keď na šotoline samozrejme šmýkajú (u nás v meste - Považská Bystrica) majú na opravu výtlkov akúsi čudnú technológiu, jamu zasypú drobnými kamienkami polepenými asfaltom, ale na povrchu zostane vrstvička drobných kamienkov - hotový pokus o atentát.
Mimochodom - retro štýl sa mi páči nie len na skútroch, ale aj na veľkých motorkách a uvažujem v budúcnosti kúpiť aj veľkú motorku. V hľadáčiku je Royal Enfield bullet, alebo GT, alebo Benelli imperiale 400, či Jawa 350OHC možno aj v prevedeení scrambler (som z P.Bystrica - a jawa 350 scr mi pripomína zlaté časy šesťdňových v našom meste. Tak peknú jar a ešte krajšie motorkárske leto. kol


..pneu budu menit ted. Jak to na tech Pirelkach jezdi? A k motorce... jsem endurak, tak mam na cestovani BMW R 1150 GS ... a z tech radoby retro motorek bych sel do te Benelli ... j to sice taky cinan, ale ma solidno design a zpracovani.... ...pokud muzu posoudit podle ostatnich Benelli - muj prodejce a servis SYM prodava i Benelli.....
Uživatelský avatar
BubakGS

25+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 27
Registrován: 27 dub 2017, 14:32
Skútr / moto: SYM Fiddle III 125 (2015)

Re: SYM Fiddle III 125 4T

Příspěvekod kol » 25 kvě 2019, 15:12

Na nových Pirelli to teraz (za temer jesenného počasia) jazdí tak ako to jazdilo na prvoobutí uprostred horúceho suchého leta.... :D
kol

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 10
Registrován: 26 říj 2017, 09:27
Bydliště: Považská Bystrica
Skútr / moto: SYM Fiddle III

Re: SYM Fiddle III 125 4T

Příspěvekod BubakGS » 26 kvě 2019, 16:52

kol píše:Na nových Pirelli to teraz (za temer jesenného počasia) jazdí tak ako to jazdilo na prvoobutí uprostred horúceho suchého leta.... :D


..to je fajn. Diky za tip.
Uživatelský avatar
BubakGS

25+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 27
Registrován: 27 dub 2017, 14:32
Skútr / moto: SYM Fiddle III 125 (2015)

Re: SYM Fiddle III 125 4T

Příspěvekod BubakGS » 12 črc 2019, 09:25

..prezuto na sadu Pirelli... dvousmesovky .... ...velka parada v zatackach a na kruhacich....
Uživatelský avatar
BubakGS

25+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 27
Registrován: 27 dub 2017, 14:32
Skútr / moto: SYM Fiddle III 125 (2015)

Re: SYM Fiddle III 125 4T

Příspěvekod BubakGS » 18 črc 2019, 10:00

..lehky tuning krytu vyfuku > hnusny cerny plast prestrikan do bilo-stribrne......

Obrázek
Uživatelský avatar
BubakGS

25+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 27
Registrován: 27 dub 2017, 14:32
Skútr / moto: SYM Fiddle III 125 (2015)

PředchozíDalší

Zpět na 100-125ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 5 návštevníků

cron