SYM Fiddle II 125

Diskuze o skútrech většího objemu.

Re: SYM Fiddle II 125

Příspěvekod Lubik » 19 úno 2014, 11:11

Myslím že sakra kecá tachometr (což je normální) .... GPS 110km/h je opravdu nesmysl a co jsem koukal na youtube a forum kde se diskutuje o Fidle 2, tak maximálka je 110km/h - ale tachometrových. Takže real je 90-95km/h - a i to je na 6.5kW dost dobré.
Pokud to jezdí po rovině realných 110km/h tak nabídnu svojí Hondu k prodeji :wink:

Příklad Kymco Super 8 2013
" O pohon se stará 4-taktní vzduchem chlazený jednoválec o objemu 125 ccm, který dokáže S8 rozpohybovat až k maximální rychlosti 92 km/h." - tož téměř stejné motory. Citace zde z recenze na Super 8.
Lubik
 

Re: SYM Fiddle II 125

Příspěvekod tatík » 19 úno 2014, 11:25

Zdravím George,výběr stroje je samo celkem Tvoje věc a chápu i Tvé nadšení z nového skůtru.Na skůtrforu probíhá a probíhalo mnoho diskuzí na téma značkové-neznačkové skůtry a mnoho lidí zde zveřejňuje své postřehy a zkušenosti,ať už dobré či špatné.Měl bys vědět,že jsou tady i lidi zkušení,kteří se skůtry nebo motocykly jezdí řadu let a Ty jsi sám napsal,je to Tvůj první stroj.Mohl bys tedy své poznatky se svým novým strojem popisovat trochu víc podloženě,zejména co se týká technických parametrů,spotřeby a pod.Ono napsat,že kamarád řekl,že to má sílu jako 125tka bude jako hodnocení výkonu mezi praktiky vypadat vždy trochu diletansky a že Ti to jede 110 km/hod,když se obecně vi,jak "přesné" jsou tachometry(a to u všech značek skůtrů)vyvolá mezi znalými spíše ůsměv,případně až negativní reakce.Také spotřeba se dá změřit celkem dobře,když natankuješ plnou nádrž,opiš si stav tachometru a při příštím tankování do plna,budeš hned vědět,kolik litrů na kolik kilometrů to vlastně doopravdy vzalo,případně pak doplnit o jaký provoz se jednalo,jestli po městě,po dálnici,či ve dvou.Hodnocení kvality a spolehlivosti bych asi odložil,dokud nenajedeš opravdu nějaký ten tisíc km.
Pak budou Tvé zkušenosti zajímavé pro ostatní a cenné pro případné další zájemce o koupi,díky legislativní ůpravě je nyní všeobecně větší zájem o skůtry tohoto objemu a Ty máš ne zrovna moc rozšířený tip.,Případně časem doplníš i nějakou zkušenost se servisem a pod.Jinak přeji samozřejmě mnoho pohodových kilometrů,co nejméně problémů a když budeš sledovat toto forům,najdeš zde spoustu akcí a společných vyjížděk,jen si vybrat.
bylo Jawa O5-10000 km,Jawa 20-3000 km,nová Babeta 210- 6100 km,Jawa 50 Mosquito 585-14700 km,nový Yuki Matrix 50- 6500 km,Suzuki Burgman 400 K4-35456 km,Honda SW-T 600 7000 km,nová Honda Forza 300
tatík

1000+
 
Reputace: 92
Příspěvky: 1450
Registrován: 25 bře 2011, 16:41
Bydliště: Potkáte mě u Kolína
Skútr / moto: Honda Forza 300/2019 najeto 10473 km
Tuning / úpravy: originální stav

Re: SYM Fiddle II 125

Příspěvekod Přemda Honda » 19 úno 2014, 11:48

Spotřebu bych vůbec neřešil,jestli to žere 2,5 nebo 3 nebo 3,5 litru stejně nepoznáš a mě teda by to bylo úplně jedno,jezdím pro radost...a ta rychlost,to je bez debaty,údaje co vidíš na tachometru jsou většinou značně optimistické a musíš je brát s rezervou...kdysi jsem měl Jawu 250 panelku a ta na svém elegantním budíku ukazovala až 135...po zapojení digitálního tachometru už jen 105 - 110 :D
Uživatelský avatar
Přemda Honda

25+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 39
Registrován: 18 zář 2013, 16:01
Bydliště: Hrušovany nad Jevišovkou,okres Znojmo
Skútr / moto: Honda NSS 250 Jazz
Tuning / úpravy: Jen vzhledové

Re: SYM Fiddle II 125

Příspěvekod George101 » 19 úno 2014, 23:14

Tak v tom případě se moc omlouvám. 110km/h vidím jen na tacháči, takže pravda může být úplně jiná.
Přes GPS jsem to neměřil, ale půjčím si ji a vyzkouším :D a pak dám vědět kolik teda max pojede.

Pokud Vám to bude teda stačit :mrgreen:
Uživatelský avatar
George101

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 57
Registrován: 03 úno 2014, 21:17
Bydliště: Praha
Skútr / moto: SYM Fiddle II 125
Tuning / úpravy: 12V zásuvka :-D

Re: SYM Fiddle II 125

Příspěvekod KYBLOS » 19 úno 2014, 23:27

Taková informace, bude určitě dobrá 8)
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: SYM Fiddle II 125

Příspěvekod PBM2 » 20 úno 2014, 01:54

Všem, kteří mají problém se spotřebou, kterou udává George101, asi jen tolik, že takřka zkraje napsal, že má nalítáno přes 2.500 km, což by se dalo brát jako slušný základ pro jeho tvrzení, kolik mu to žere. Spousta z těch, co chodí na fórum, spotřebu neřeší a nikde ji neevidují, zato ví, že jeho skůtr za tolik jezdit prostě nemůže. Závidím jim jejich jistotu :-). Ale s tou rychlostí bude muset, pokud nechce, aby se do něj druzí naváželi, něco udělat a tou GPS ji změřit, i pro svůj klid. Zřejmě těch 110 km/hod to nebude, ale potěšilo by mě, kdyby se tomu číslu přiblížil a některým rejpalům tak zacpal ústa ;-).
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: SYM Fiddle II 125

Příspěvekod Přemda Honda » 21 úno 2014, 03:06

Rychlost bych taky moc neřešil,stejně jako tu spotřebu...prostě to bude něco kolem 90-ti km/h...což je na nic v tom,že moc neujedeš kamionu,když potřebuješ...ale do města je to pěkná stylovka s dostačující dynamikou a na silničky s malým provozem to může být fajn...Jinak značce SYM fandím,stejně jako Kymcu a TGB a nesrovnával bych je s Čínou,určitě jsou mnohem kvalitnější a koupené jako funglovka při správném zacházení určitě vydrží docela dlouho...moje první zkušenost se skútry byl ojetý CPI Popcorn 70 ccm s laďákem Leo Vince,jel velmi slušně,ale měl spoustu drobných chyb,kterých jsem si samozřejmě všiml až po té,co jsem ho ve slabé chvilce koupil...trpělivost mi došla asi necelé dva měsíce poté a šel z domu..k jeho cti je však nutno poznamenat,že jsem ho kupoval s 18000 km na tachometru,což je na čínu myslím dobré....tehdy jsem o skútrech neměl vůbec přehled,třebaže na jiných motorkách jsem jezdil od 14-ti let (ted mi bude 30).Ale Taiwan skútry SYM,Kymco a TGB bych nezatracoval i když zkušenosti s nimi nemám..
Uživatelský avatar
Přemda Honda

25+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 39
Registrován: 18 zář 2013, 16:01
Bydliště: Hrušovany nad Jevišovkou,okres Znojmo
Skútr / moto: Honda NSS 250 Jazz
Tuning / úpravy: Jen vzhledové

Re: SYM Fiddle II 125

Příspěvekod Dándí » 21 úno 2014, 07:51

To co zde teď napíši neberte jako útok na to čí ono ani na toho či onoho, ale spíš jako prosbu k zamyšlení. DĚKUJI
Pánové, správně píše Wictor v jiném vláknu, ať si každý jezdí na čem chce. Zase si tady mnozí přejete něco co se splní možná jednomu z deseti majitelů Taivanců, ale věřte, že když se ponoříte do problému hlouběji, najdete celkem jasný výsledek. Prostě po nájezdu několika desítek tisíc km se tyto stroje stávají pro laika, který není znalý, či nemá prostor na možnost vlastních oprav, dosti velkou přítěží a opravdu vím o čem píšu. Abych nehanil Taivance, či Čínu, uvedu jako příklad Burgmana 650, který má cca v 50% po najetí 40-60 tis. km problém s CVTečkem,a není to levná oprava, ledaskdo tady nemá ani tak drahého skůtra, ale MÁLOKDO to přizná, že se mu to taky podělalo a on ty desetitisíce vyndal z peněženky. Ví se o tom, ale zase budou a jsou skálopevní tvrdiči, že to tak není :!: A to je právě ta škoda, tím se například nahrává prodejcům, kteří prodávají ojetiny s ohromným ziskem a kupující se nestačí divit co to pak všechno musí řešit. A nevím proč by neměl vědět někdo komu je např dvacet a chce koupit BG 650, že by se měl ještě připravit na investici Cca 40000kč, ale hlavně zjistit jak je na tom právě ono CVT ve vztahu k najetým km.
Takže ať si každý jezdí na čem chce, ale nevytvářejme iluzorní balónky štěstí pro ty co zde hledají inspiraci a shání informace právě pro nákup svého skůtru. To že jsme se zde ozvali při trošku nadsazených údajích napsaných Jirkou, bylo právě na základě zkušeností ne osobního ega, že si jde pomoci např. navigací co se rychlosti a spotřeby týče. Nepřekrucujte prosím to do roviny osobních antipatií atd., ty tam určitě nejsou.
Pro ty co mě neznají, je mi padesát a v garáži jsme měli, nebo ještě máme i Taivance, Číny a nebojím se říct když se to kazí :lol:
Jezdím na pohodu, spíš pomalejš než rychle
Uživatelský avatar
Dándí

500+
 
Reputace: 382
Příspěvky: 744
Registrován: 24 úno 2010, 11:37
Bydliště: Praha 1
Skútr / moto: YAMAHA IronMax- Já, BlackMax- Kamča a SH 300 spolu
Tuning / úpravy: netunime - jezdíme. Jen občas něco poladíme

Re: SYM Fiddle II 125

Příspěvekod Lubik » 21 úno 2014, 08:03

Poslední 3 příspěvky jsou krásné slohové práce, kdyby jsme byli ve škole tak máte jedničku :lol:
Lubik
 

Re: SYM Fiddle II 125

Příspěvekod Gandalf » 21 úno 2014, 14:24

Dándí: S tímhle názorem takřka 100 % souhlasím :)
A možná by stálo za to založit "Poruchové" vlákno/a členěné např. podle značek a nejužívanějších modelů, kde by mohl každý otevřeně (v zájmu ostatních a tím i svém) napsat:
model, r.v., kubatura, X-tý majitel/dovoz z ..., při ... km došlo k takové závadě, vypořádal jsem se s tím takovým způsobem. Žádná diskuse, jen přehled závad a jejich řešení.

Pokud se nějaký problém bude opakovat častěji, je to signál pro stávající majitele i potenciální zájemce, na co si dát pozor. Chápu, že to zní idealisticky, možná až naivně, ale v takové výměně poznatků vidím jeden ze smyslu našeho fóra.
Bylo: Jawa Babetta 210 (88-00) Kymco Downtown 125 (13) Piaggio X10 350 (14-16) Honda CTX 700 (17-19)
Aktuálně: Obrázek
Uživatelský avatar
Gandalf

1000+
 
Reputace: 82
Příspěvky: 1467
Registrován: 14 čer 2011, 16:01
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Honda Forza 300

Re: SYM Fiddle II 125

Příspěvekod tatík » 23 úno 2014, 10:16

jen jestli by to navrhované "poruchové"vlákno nevyznělo dramaticky v neprospěch čínských skůtrů,Pokud bych měl např.já popsat skutečné závady na tehdy novém skůtru Yuki a současném,byť lehce ojetém skůtru Honda Lead,(tedy v stroje pořízené za přibližně stejnou cenu a stejného roku výroby)stejně bych byl já nebo kdokoliv z podobnou zkušeností napadán za hanobení Číny a nebo nadržování značce,přesto že bych uvedl pravdivé údaje.
bylo Jawa O5-10000 km,Jawa 20-3000 km,nová Babeta 210- 6100 km,Jawa 50 Mosquito 585-14700 km,nový Yuki Matrix 50- 6500 km,Suzuki Burgman 400 K4-35456 km,Honda SW-T 600 7000 km,nová Honda Forza 300
tatík

1000+
 
Reputace: 92
Příspěvky: 1450
Registrován: 25 bře 2011, 16:41
Bydliště: Potkáte mě u Kolína
Skútr / moto: Honda Forza 300/2019 najeto 10473 km
Tuning / úpravy: originální stav

Re: SYM Fiddle II 125

Příspěvekod Gandalf » 23 úno 2014, 10:36

Tatíku, proč hanobení, zkrátka pravdivé informace :)
Pokud by vlákno bylo striktně pro přehled závad a jejich následných řešení, bez dalších diskusí kolem, tak by mohlo splnit účel. Přiznám se, že podobné promazávání nesmyslných příspěvků v poruchovém vlákně bych si klidně (v rámci svých časových možností) vzal na triko :wink:

Ale abych jen neplevelil vlákno, přidám sem snímky tohoto vzhledově vskutku vydařeného stroje - v té hnědé je asi nejhezčí, ale i červená mu sluší :)
Obrázek

A tahle modrá s bílými lemy pneu je taky nádherná :wink:
Obrázek
Naposledy upravil Gandalf dne 23 úno 2014, 12:26, celkově upraveno 1
Bylo: Jawa Babetta 210 (88-00) Kymco Downtown 125 (13) Piaggio X10 350 (14-16) Honda CTX 700 (17-19)
Aktuálně: Obrázek
Uživatelský avatar
Gandalf

1000+
 
Reputace: 82
Příspěvky: 1467
Registrován: 14 čer 2011, 16:01
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Honda Forza 300

Re: SYM Fiddle II 125

Příspěvekod Lubik » 23 úno 2014, 10:57

Já si myslím že SYM nelze srovnávat s čínskými skůtry jako jsou Yuky, Kentoya,Biatoni, Auto Kelly a tomu podobné.
Firma SYM vyrábí tyhle stroje někdy od roku 1960, sídlí a vyrábí na TAIWANu a kvalitou je uplně jinde než číňani.
SYM není čína, ani kvalitou nebo servisem ....
Tím nechci říct že se může směle rovnat "značkám" jako je Honda nebo Yamaha, ale 100% se nerovná číňanům.
Lubik
 

Re: SYM Fiddle II 125

Příspěvekod George101 » 25 úno 2014, 23:08

No uvidíme Lubíku, zda se nebude moct rovnat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ano v hnědé je luxusní, je to přesně taková hnědá, jaká se používá na TOP autech :D

Edit:

A to nemluvě, že kufr a helmy budou v té stejné barvě. Ještě si k tomu ušiji boční zavazadla a bude to pecka pecek.

PS: snad mi to v té rychlosti neuletí :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A tady je fotka té naší barvy... vlastně skútru s hnědou barvou
Fiddle II 125.jpg

EDIT:
2.3.
Tak dnes jsem vyzkoušel, zda mnou udělaná 12V zásuvka funguje. Došel mi i malý konektor na USB. Po zasunutí kablíku(GPS) do USB mám dost místa, takže mi řídítka do kablíku nezasahují. :D
Taky jsem dnes proměřoval zda 5L kanystr se mi vejde pod nohy.
Také mám připravený návrh pro obal pro ten samý kanystr. Vše bude super až to bude hotové.
Nakonec jsem se rozhodl, že si udělám zavazadla sám, přesně na míru.
Nechám si ted ještě namíchat přesný odstín barvy do spreje a hurá nastříkat helmy :mrgreen:

EDIT:

A tady je fotečka :D
12365_590887817671633_993269879_n.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
George101

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 57
Registrován: 03 úno 2014, 21:17
Bydliště: Praha
Skútr / moto: SYM Fiddle II 125
Tuning / úpravy: 12V zásuvka :-D

Re: SYM Fiddle II 125

Příspěvekod zbyšek » 13 dub 2014, 13:11

čus,
Taky si příšti týden jedu pro fiddla ll. :lol:
zbyšek

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 27 bře 2014, 19:31
Skútr / moto: skútr sym
Tuning / úpravy: zatim nic

PředchozíDalší

Zpět na 100-125ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 6 návštevníků