Peugeot Satelis 125

Diskuze o skútrech většího objemu.

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod cantor68 » 12 čer 2013, 13:01

Ahoj, chtél bych se zeptat jesli při výměně ojeje je třeba skútr nějak odstrojit, anebo to jde v pohodě bez zásahu do plastu, díky. :wink:
Uživatelský avatar
cantor68

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 90
Registrován: 15 črc 2012, 09:29
Bydliště: Senica
Skútr / moto: YAMAHA MT-07 Moto Cage

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod Koča » 12 čer 2013, 14:30

Je dobré si sundat na levé straně spodní plast.Potom je lepší přístup k olejovému filtru. Jinak snad nic
Koča

25+
 
Reputace: 6
Příspěvky: 48
Registrován: 06 úno 2010, 14:20
Bydliště: Břeclav
Skútr / moto: Honda SW-T400

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod cantor68 » 12 čer 2013, 21:32

Díky
Uživatelský avatar
cantor68

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 90
Registrován: 15 črc 2012, 09:29
Bydliště: Senica
Skútr / moto: YAMAHA MT-07 Moto Cage

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod Martin33Marek » 15 čer 2013, 20:52

Nazdárek,jeden malý dotaz. Uvažuju i tomhle skútříku,ale nikde jsem nenašel(asi to neumím) kolik toho tenhle frajer uveze. Já mám něco přes 90 a mamka taky není kostra z čápa,celkem asi 165 kg,tak aby se netrápil. Díky,jinak budem muset zhubnout a koupím si kolo.
Martin33Marek

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 10 čer 2013, 21:45
Bydliště: Petrovice u Lanškrouna

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod pupajsnik » 16 čer 2013, 08:28

Ahoj no maximální přípustnou hmotnost má 350 kg/povolenou má 350 kg/provozní má 169 kg to znamená že vás by to mělo uvézt ono je to vždy malinko poddimenzované. Já sám osobně mam něco málo přes cent :-)) a šedometalízovej mazel,(Jarda), se mnou valí po rovince i do mírného kopce obstojně 115 po rovince,a do kopců ,95-100 na Erzgebirge (Krušnohoří),jsem ještě nezkoušel mám to ,ale co by kamenem dohodil tak brzo vyzkouším a už jsem zkoušel vzít i mamku ta má nějakých dejme tomu skoro cent ,a valilo to o trošku méně ,ale po rovince v klidu 100 km/h takže jsme přípustnou váhu překročily a nic se nestalo :-),akorát asi bude trošku větší spotřeba :-) ..Není to čína ,a jak říká kolega o pár odpovědí výše zřejmě dobrej oddíl :-)). Tak snad jsem ti udělal trošku náhled na věc :-))))))) .P.S.:ale je to přeci jen 125ccm :-)) takže nečekej zázraky :-) aby to valilo jak kráva :-) i s velkím batohem musel bys mít trošku silnější motor :-))

20.6. edit:
Ahoj všem
Taková hloupá otázka Mněříl jste někdo kolik ujedete Km od doby co se rozbliká rezerva ? já ještě ne podělte se někdo zajímalo by mě jestli je to vesměs stejné
Naposledy upravil KYBLOS dne 13 črc 2013, 22:15, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Uživatelský avatar
pupajsnik

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 39
Registrován: 26 kvě 2013, 16:20
Bydliště: Podbořany
Skútr / moto: Šedo metalízovej mazel Satelis125

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod peezee » 20 čer 2013, 16:04

ahoj lidi, jsem ve fazi vyberu 125ccm skutru a ackoliv jsem byl zrazovan, že Peugeot Staelis ne, tak i rpesto se mi tento stroj libi, Co jsem pochopil, problemy po motorve strance lze vyresit jednoduse, jelikoz tento stroj ma motor Piaggio, ze ?
Problem by mohl byt s jinymi dily pokud se neco poroucha.

Potkala nekoho z Vas porucha, ktera byla casove i financne narocna ?

Na http://levneskutry.com maji cca 5 ks tohoto stroje a byl jsem se tam podivat a urcite bych si vybral, ale maji tam i Burgmany a Piaggio X9, takze mam dilema :-) Do 14 dnu by se melo rozhodnout, ktery budu mit doma a pak se tesim na vyjizdky :-)

Predem dekuji za Vase raddy, postrehy
S přátelským pozdravem
peezee IT programmer
------------------------------------
http://peezeeu.rajce.idnes.cz/
Obrázek
Uživatelský avatar
peezee

100+
 
Reputace: 6
Příspěvky: 181
Registrován: 10 čer 2013, 13:32
Bydliště: Opavsko
Skútr / moto: Piaggio X8 125, nyní Yamaha FZS 600 Fazer rv.2001

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod roderik » 26 čer 2013, 18:29

Nevíte kde na severní moravě mi udělaji diagnostiku peugeot satelis 125?
Naposledy upravil roderik dne 29 čer 2013, 20:50, celkově upraveno 1
roderik

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 26 čer 2013, 18:12
Skútr / moto: peugeot satelis 125

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod Koča » 27 čer 2013, 20:47

Pokud nemáš 125RS tak se mění celej filtrbox. Cena je někde okolo 140euro.

pupajsnik: Když se mi rozbliká rezerva tak mám v nádrži asi 2,5L Plná nádrž je asi 13L

Nezakládej dva příspěvky pod sebe. Pokud chceš něco dodat, použij editaci již vytvořeného příspěvku. Díky Kyblos
Koča

25+
 
Reputace: 6
Příspěvky: 48
Registrován: 06 úno 2010, 14:20
Bydliště: Břeclav
Skútr / moto: Honda SW-T400

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod alonso » 08 črc 2013, 05:40

pupajsnik píše:Ahoj všem
Taková hloupá otázka Mněříl jste někdo kolik ujedete Km od doby co se rozbliká rezerva ? já ještě ne podělte se někdo zajímalo by mě jestli je to vesměs stejné

Ahoj,po rozblikani kontrolky stavu nádrže jsem ujel 70 km,pak jsem raději dotankoval.
Alonso.

9.7. edit:
Ahoj, na podzim jsem uvažoval jakého skútra si pořídit, když nám to ty zákony umožnili.
Mám kamaráda, který jezdí pro moto do francie a dlouho jsme debatovali o tom co si pořídím.
Požadavky byly: prostor pro dvě helmy,světla, která se netočí s řídítky a měl co nejvíce kw.
Měl jsem tři typy: Suzuki burgman,Yamaha x max, Peugeot satelis.
X max neměl dostatečný prostor a burgman málo kw, rozhodl jsem se tedy pro satelis, 11 kw, prostor pro dvě helmy a ještě tam nacpu nějaké drobnosti, je opravdu robustní a to se mi fakt líbí.
Koupil jsem Peugeot satelis 125 RS, r.v. 2009.10. najeto 27500 km a lehce tukly na boční posednici, polamané plasty a různé oděrky.
Posednici jsem vyrovnal(co to šlo), nechal polepit plasty, drobné úpravy- výměna pružiny v pastorku atd., ještě mě čeká vnější vzhled, nový nastrik, švagr je lakýra,tak by to nemuselo být tak drahé.
Spotřeba cca3.2 l. a to jezdíme dva cca 140 kg, max 120 km/h.
Jsem max spokojený, jen ty náhradní dily je problém, základní dily jako jsou brzdové destičky a díly do variatoru se dají sehnat, ale plasty a různé doplňky je bída, ani ve francii na vrakaci toho moc není.
Naposledy upravil KYBLOS dne 13 črc 2013, 22:13, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Uživatelský avatar
alonso

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 13
Registrován: 07 črc 2013, 19:12
Skútr / moto: Peugeot satelis125 RS 2009

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod PBM2 » 09 črc 2013, 19:29

To alonso: počítej s tím, že plasty budou sehnatelné těžko, stejně je tomu ale pomalu u všech značek (sice se tu řeší motorky, ale u aut je to podobný, nebo spíše stejný, problém). Plasty jsou holt ze všeho najcitlivější na nárazy a je jasné, že ti spíše povolí plast, než jakýkoliv kovový díl. Navíc je problém, tedy u starších ročníků nebo značek, které nejsou v dané oblasti moc rozšířené, sehnat určitý kus kapotáže. Jsou tu jisté možnosti objednání přímo u výrobce, oficiálního dovozce nebo ve světě, např.eBay, dotyčného dílu. Ale i ty jsou často omezené. Ne vždy a ne u každého typu nebo značky. Ale pokud jsem mohl usoudit z různých "pohledávek" zde na fóru, jsou problémy sehnat plastové díly takřka k jakékoliv značce, případně doba dodání je dlouhá. Jak se říká, dokud to člověk nepotřebuje, ani si to neuvědomí. 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod pupajsnik » 13 črc 2013, 22:06

Ahoj všem dnes mam malej problém prosím o radu ,odedneška jsem zaznamenal toto normální jízda potřebuji spomalit pustím tedy plyn a zvyklí brzdit motorem otáčky klesaji až nějakých 6 tisíc a zustane mně to jako by vyset chvylku nechám plyn bez doteku po nějakem čase klesne na 2tis. a klid přidám tedy a znovu to samé .Při parkování nechám před garáží běžet motor a zničeho nic se otáčky zvednou na 5-6 tisíc a začne se protáčet kolo neklesá to až když na skutřika sednu a shodím ze stojánku a zabrzím po nejaké chvilce otáčky klesnou .Poradte prosím co to? muže být? .Podotíkám plyn jde zlehka lanko vypadá ok děkuji všem předem
Pupajs
Uživatelský avatar
pupajsnik

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 39
Registrován: 26 kvě 2013, 16:20
Bydliště: Podbořany
Skútr / moto: Šedo metalízovej mazel Satelis125

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod Hooomr » 18 črc 2013, 06:43

Zdarec,

mám dotaz, ke skútru sem dostal klíč a nevím, kam patří. Napadá mě, že asi byl k nějakému externímu zámku na motorku? Foto v příloze.

A ještě jeden dotaz. Dá se satelisu nějak zamknout kolo nebo řídítka? Protože momentálně, když zhasnu motor, vytáhnu klíče, tak začně blikat červená kontrolka zámku na displeji(nevím co to znamená), ale skutr si kdokoliv může shodit ze stojanu a odvézt kam chce(což se mi moc nelíbí :cry: )

Děkuji za odpovědi.

O.M.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Hooomr

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 27
Registrován: 27 čer 2013, 08:20
Bydliště: Blansko
Skútr / moto: Peugeot Satelis 125

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod Hooomr » 18 črc 2013, 06:49

alonso píše:
pupajsnik píše:Ahoj všem
Taková hloupá otázka Mněříl jste někdo kolik ujedete Km od doby co se rozbliká rezerva ? já ještě ne podělte se někdo zajímalo by mě jestli je to vesměs stejné

Ahoj,po rozblikani kontrolky stavu nádrže jsem ujel 70 km,pak jsem raději dotankoval.
Alonso.

9.7. edit:
Ahoj, na podzim jsem uvažoval jakého skútra si pořídit, když nám to ty zákony umožnili.
Mám kamaráda, který jezdí pro moto do francie a dlouho jsme debatovali o tom co si pořídím.
Požadavky byly: prostor pro dvě helmy,světla, která se netočí s řídítky a měl co nejvíce kw.
Měl jsem tři typy: Suzuki burgman,Yamaha x max, Peugeot satelis.
X max neměl dostatečný prostor a burgman málo kw, rozhodl jsem se tedy pro satelis, 11 kw, prostor pro dvě helmy a ještě tam nacpu nějaké drobnosti, je opravdu robustní a to se mi fakt líbí.
Koupil jsem Peugeot satelis 125 RS, r.v. 2009.10. najeto 27500 km a lehce tukly na boční posednici, polamané plasty a různé oděrky.
Posednici jsem vyrovnal(co to šlo), nechal polepit plasty, drobné úpravy- výměna pružiny v pastorku atd., ještě mě čeká vnější vzhled, nový nastrik, švagr je lakýra,tak by to nemuselo být tak drahé.
Spotřeba cca3.2 l. a to jezdíme dva cca 140 kg, max 120 km/h.
Jsem max spokojený, jen ty náhradní dily je problém, základní dily jako jsou brzdové destičky a díly do variatoru se dají sehnat, ale plasty a různé doplňky je bída, ani ve francii na vrakaci toho moc není.

Je to úplně přesně, jak si napsal. Přemýšlel jsem a vybíral naprosto totožně, jako ty :) s dílama je to opravdu průseu :) měl sem teď zničený přední blatník, naštěstí máme tady na okrese opravdu, ale opravdu šikovného chlapíka, který se na tady ty plastové díly specializuje(blatníky,narazniky atd) a spravil mně to A1 za pusu - 500Kč (nový stojí 3500Kč).
Hooomr

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 27
Registrován: 27 čer 2013, 08:20
Bydliště: Blansko
Skútr / moto: Peugeot Satelis 125

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod ferkov » 27 črc 2013, 21:47

dotaz na znale.. k cemu je to druhé rele vedle toho relátka na svetla?
ferkov

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 120
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Ustecký Kraj
Skútr / moto: Piaggio X9 500 Suzuki Burgman 650 Exe
Tuning / úpravy: jezdim už bez postraních koleček a to je hukot

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod celda1970 » 28 črc 2013, 08:50

Je tam již zmíněné relé na světla.....
Druhé relé je řídící jednotka-palivová pumpa.
Třetí je v okruhu spínání ventilátoru motoru.
Zdar.

Hooomr píše:Zdarec,

mám dotaz, ke skútru sem dostal klíč a nevím, kam patří. Napadá mě, že asi byl k nějakému externímu zámku na motorku? Foto v příloze.

A ještě jeden dotaz. Dá se satelisu nějak zamknout kolo nebo řídítka? Protože momentálně, když zhasnu motor, vytáhnu klíče, tak začně blikat červená kontrolka zámku na displeji(nevím co to znamená), ale skutr si kdokoliv může shodit ze stojanu a odvézt kam chce(což se mi moc nelíbí :cry: )

Děkuji za odpovědi.

O.M.

Ty jsi asi neměl nikdy motorku viď. Řízení jde normálně zamknout.....
Otoč řídítkama úplně doleva klíč nech v zapalování otoč ho ještě více k sobě a řídítka se zamknou a nejde s nima otočit.
Pic

Prosím nezakládej dva příspěvky pod sebe. Pokud chceš něco dodat, použij editaci již vytvořeného příspěvku. Kyblos
Naposledy upravil KYBLOS dne 28 črc 2013, 09:05, celkově upraveno 3
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Peugeot Satelis 125 ABS Peugeot 307sw silver Oxygo 1.6 HDi 80kw..2007
černá metalíza "2008"
Ex.- Simson elektronik. 1986
Ex.-MZ 150. 1992
Uživatelský avatar
celda1970

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 181
Registrován: 25 říj 2012, 22:16
Bydliště: Cheb Spáleniště
Skútr / moto: Peugeot Satelis 125 ABS 10/2007
Tuning / úpravy: Origo nosič na kufr Peugeot,kufr Kappa K37N ,brzdové světlo a blinkry do kufru,proužky na kola.

PředchozíDalší

Zpět na 100-125ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků