HONDA PCX 125

Diskuze o skútrech většího objemu.

Re: HONDA PCX 125

Příspěvekod radomir.lubos » 31 črc 2020, 20:48

A kde jsi to tedy našel?? Já hledal zde: https://scooter-tuning.cz/ ale nedařilo se mi to najít?
radomir.lubos

5+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 5
Registrován: 02 říj 2017, 15:23

Re: HONDA PCX 125

Příspěvekod puffybodie » 01 srp 2020, 13:26

[quote="radomir.lubos"]A kde jsi to tedy našel?? Já hledal zde: https://scooter-tuning.cz/ ale nedařilo se mi to najít?[/quote]

Co konkretne myslis? Baterie a oleje ja kupuju u [url]https://www.bonatrade.cz/[/url] , ale dela i Pema autodily a dalsi. Na scooter kupuju veci ve Scootlandu, ale v tomhle pripade by ta original baterka byla cca 3800Kc, zatimco jinde je za 2200, ale kdyz tam muzu mit s vetsi kapacitou za 800, tak proc to delat ze? Jinak jaky konkretne dil to si vyhledavam na [url]https://partsdepot.cz/[/url] a pokud nemohu najit, tak jine podobne zahranicni servery.

PS: Koukal jsem ted i na Li-Ion baterky. Tou by se napriklad u PCX usetrilo 2kg na hmotnosti oproti klasice baterce. Cenove to vyjde podobne jako ta klasicka Yuasa
Uživatelský avatar
puffybodie

100+
 
Reputace: 16
Příspěvky: 147
Registrován: 16 črc 2015, 06:13
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Yamaha XVZ 1300 RSV

Re: HONDA PCX 125

Příspěvekod Alda1965 » 24 říj 2020, 12:28

Přátelé má cenu příští rok měnit v Hondě olej když sem letos po výměně najezdil pouze 1000 Km. Vím že to bude zase do března stát ale občas vyjedu i v zimě pokud je hezky. V manuálu doporučujou výměnu po 4000 Km to je dokonce o 1000 Km víc než u čínských. V záruce už není.
Uživatelský avatar
Alda1965

100+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 120
Registrován: 05 kvě 2012, 05:34
Bydliště: Křesetice okres Kutná Hora
Skútr / moto: Yuki Matrix, Yuki Fairy 125, TGB Tapo a Bullet 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: HONDA PCX 125

Příspěvekod JardaB » 24 říj 2020, 14:01

Toť zásadní otázka ! :-) záleží jen na tobě - obě varianty mají svá pro a proti - práce - peníze - degradace oleje ... nikdo se za tebe nebude rozhodovat.

Já jsem ve stejné situaci s autem, kdy mám najeto necelých 5 tisíc (k***a Covid) a limit je 15 tisíc. --- rady nepotřebuji.
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1671
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: HONDA PCX 125

Příspěvekod Alda1965 » 25 říj 2020, 09:06

Tak s autem mám vlastní zkušenost - mnoholetou, mojí plechovce je už 20 let a olej - plná syntetika tam byl ponechán i tři roky a vždy sem měnil jen při dosažení těch 15 tisíc. Ježděno pravidelně i když málo i v zimě. Motor v naprostým pořádku, olej nežere ale karoserie a hlavně spodek už bere za své. Mitsubishi Lancer 1,6 16V, tenkrát se auta dělala ještě poctivě. U nového Forda váhám jestli budu měnit po roce nebo ne. Po dobu záruky sem musel ale výměna oleje + filtru v autorizovaném servisu 6 tisíc, dnes třetím rokem po záruce jen 1200 Kč. Ale situace stejná, tři roky staré auto a najeto jen 25 tisíc tak nevím aby mi zase dříve neshnilo než opotřebuji motor. Ale Hondičky si vážim víc tak asi olej vyměním ale nebudu tam dávat nic drahého na tak malý nájezd.
Uživatelský avatar
Alda1965

100+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 120
Registrován: 05 kvě 2012, 05:34
Bydliště: Křesetice okres Kutná Hora
Skútr / moto: Yuki Matrix, Yuki Fairy 125, TGB Tapo a Bullet 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: HONDA PCX 125

Příspěvekod Citelis » 26 říj 2020, 12:52

Já mám na mojem PCX předepsanou výmenu olej po 8000km. Za rok najedu zhruba 6500km (jezdím celoročně na Motul 10w30 MB, podle Hondy to na našé zimu bohatě stačí).
Měním 2x do roka na jaře a na podzim po nějakých 3-4000km, jak se k tomu dostanu. Při ceně nějakých 250kč mě to fakt nezruinuje :wink: a jestli levnějším olejem ušetřím 100Kč? No za to mi to asi nestojí
Citelis

100+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 183
Registrován: 20 bře 2019, 17:19
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda PCX 2015
Tuning / úpravy: Yamaha FZS 600 Fazer 2000

Re: HONDA PCX 125

Příspěvekod Roonin » 27 lis 2020, 13:23

Tak se mi podařilo poprvé položit pcx hned před barákem na kostkách, asi kombinace studené pneu a teplota minus jeden stupeň... každopádně potřebuju novou levou brzdovou páčku - zdá se, že originál je asi jen o 200 Kč dražší než druhovýroba, takže bych radši origo, ale vůbec se nevyznám v tom zmatku s označením modelu, rok výroby a ideálně kdyby to byl obchod v Praze, kde bych si to sám vyzvedl - potřeboval bych vědět na sto procent číslo náhradního dílu pro model PCX 125 rok 2019. Eshopy často nabízejí jen díly do roku 2017. Jinak váš názor na ježdění, když je pod nulou? I když není žádná viditelná námraza, můžu uklouznout kdykoliv a kdekoliv? Tohle mi není jasný. Nebo jde jen o to přežít prvních pár metrů, než se pneu zahřejí?
Roonin

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 49
Registrován: 14 srp 2020, 16:55

Re: HONDA PCX 125

Příspěvekod Citelis » 27 lis 2020, 13:56

Pokud chceš originál páčku, tak klidně autorizák. Prodávají i náhradní díly a ceny nejsou nijak dramatické. Já osobně jsem origo hned vyměnil, za nějaké eBay kratší, nastavovací číny v barvě skůtru, už jsem to s nimi i položil a zatím drží ... ťuk, ťuk.
V zimě v první řadě záleží co máš za pneu a kde jezdíš. V Praze je to bohužel úplně na palici a silnice kudy jezdí MHD solí hned jak je šance teploty pod nulou. Takže všechno je suhcé jen tam kde jezdí MHD je to mokré, protože ta sůl do sebe natáhne vlhkost a je z toho slaný sliz, který auta roztahávají i do přilehlých ulic.
Letňáky v tomhle počasí neohřeješ vůbec a je to o držku. Zimáky (M+S) taky moc ne :mrgreen: ale ty aspoň fungují i studené. Jinak klasika jako za deště jen o maličko horší, čáry, přechody a červené cyklopruhy kloužou jak sviň, kostkám se vyhybám jak to jen jde, koleje, kanály a jiné železné pasti taky s velkou opatrností ... jinak to v zásadě jde :wink: Jen člověk musí být opatrnější na plynu v zatáčkách, tento týden mi to "lehce ustřelilo" asi 3x, když jsem široko daleko sám a je to kam poslat, tak trošku hledám limity, než se člověk zase rozjezdí a dostane to do ruky :twisted:
Citelis

100+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 183
Registrován: 20 bře 2019, 17:19
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda PCX 2015
Tuning / úpravy: Yamaha FZS 600 Fazer 2000

Re: HONDA PCX 125

Příspěvekod bouky » 27 lis 2020, 14:04

S packou neporadim, zkus si overit u nejakeho autorizovaneho prodejce, resp. servisu. Mozna sezenes dil na inzerat z nejake jine bouracky. Nic mene kostky jsou mrchy ikdyz jsou jen mokre v lete. Mam po Pze najezdeno 30tis km, vetsinu na City Grip, ale obecne jsem pod cca 4°C uz jezdit prestal, protoze byla zradna mista, kdy se zdalo ze je sucho, a ejhle nekde najednou mokro a vetsinou s kombinaci namrznuto nebo jen jinovatka a to uz je o drzku. Od prosince do unora, jsem mel vzdy koupenou litacku :) Take je pravda, ze mam model bez ABS a na chladnejsi pocasi nechaval City Grip. Mozna poradi nekdo, kdo prezouva na lepsi gumu pro "zimu".
Uživatelský avatar
bouky

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 161
Registrován: 13 zář 2011, 12:47

Re: HONDA PCX 125

Příspěvekod Roonin » 27 lis 2020, 14:25

Díky moc, tak to už je mi jasný, takže v Praze na kostkách v podstatě nejezdit, jak je pod 3 stupně. Tady se vyhnout kostkám nejde, mám je
hned před barákem, takže objet to není kudy, na Starým městě to taky nejde objet. Jinak asi páčku nechám vyměnit v autorizáku originál. Tak jestli bude do března pořád kolem nuly, tak to asi zazimuju, bývaly hodně teplý zimy v poslední době.
Citelisovi jsem chtěl taky poděkovat, ale už nemám kredit.
Roonin

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 49
Registrován: 14 srp 2020, 16:55

Re: HONDA PCX 125

Příspěvekod Citelis » 27 lis 2020, 14:43

Levá je tuším jen na lanko ... i když nevím jak u nového a pokud si koupíš v autorizáku nový díl, tak to vyměníš sám :wink:
Já mám na zimu druhou sadu kol (povedlo se mi z itálie sehnat originál fungl nové disky za hubičku) a když už lezou teploty i přes den pod 10 stupňů, tak to přehodím. Mám tam Heidenau K66 Snowtex M+S a v zimě a na vlhku je to úplně jiná liga, než klasická třeba i prémiová "letní" skůtr guma.
https://en.reifenwerk-heidenau.com/modu ... =98&pic=60
Citelis

100+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 183
Registrován: 20 bře 2019, 17:19
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda PCX 2015
Tuning / úpravy: Yamaha FZS 600 Fazer 2000

Re: HONDA PCX 125

Příspěvekod Roonin » 27 lis 2020, 17:16

Citelis píše:Levá je tuším jen na lanko ... i když nevím jak u nového a pokud si koupíš v autorizáku nový díl, tak to vyměníš sám :wink:
Já mám na zimu druhou sadu kol (povedlo se mi z itálie sehnat originál fungl nové disky za hubičku) a když už lezou teploty i přes den pod 10 stupňů, tak to přehodím. Mám tam Heidenau K66 Snowtex M+S a v zimě a na vlhku je to úplně jiná liga, než klasická třeba i prémiová "letní" skůtr guma.
https://en.reifenwerk-heidenau.com/modu ... =98&pic=60


Tak to je hustý s těma gumama, mně to krásně drželo všude i na mokrým listí, dokud bylo aspoň pět stupňů. To by se hodily ty zimní, to by zřejmě dneska neuklouzlo na těch kostkách. Mám tam city grip.

Ještě jsem se chtěl zeptat, když je studenej, jako hodně studenej motor, vymrzlej z těchto teplot, tak je normální, že to prvních asi deset minut při akceleraci zní dost hrubě, takový nezdravý, hrčivý zvuk v nižších otáčkách při živějším rozjezdu? Tohle jsem u toho motoru v září a říjnu nikdy neslyšel.
Roonin

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 49
Registrován: 14 srp 2020, 16:55

Re: HONDA PCX 125

Příspěvekod bouky » 27 lis 2020, 17:40

Bývaly horší gumy z prvovýroby před mnoha lety :) Já jsem nikdy nepozoroval, že by mi to dělalo nějaký zvláštní nezdravý zvuk při nízkých teplotách. Dávám tedy Castrol Power 1 Scooter 4T 5W-40. Nic méně mám trochu jinou konstrukci, než máte vy novější stroje. A když bylo už takhle chladno, dával jsem před chladič i částečnou clonu pěkně po staru :D
Uživatelský avatar
bouky

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 161
Registrován: 13 zář 2011, 12:47

Re: HONDA PCX 125

Příspěvekod Roonin » 27 lis 2020, 18:15

bouky píše:Bývaly horší gumy z prvovýroby před mnoha lety :) Já jsem nikdy nepozoroval, že by mi to dělalo nějaký zvláštní nezdravý zvuk při nízkých teplotách. Dávám tedy Castrol Power 1 Scooter 4T 5W-40. Nic méně mám trochu jinou konstrukci, než máte vy novější stroje. A když bylo už takhle chladno, dával jsem před chladič i částečnou clonu pěkně po staru :D


Zatím jsem byl na výměně oleje jen jednou, po prvních 1000km, tak co tam dali, to tam v autorizáku dali. Snad tam lejou, co tam má bejt. Díky za zkušenost.
Roonin

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 49
Registrován: 14 srp 2020, 16:55

Re: HONDA PCX 125

Příspěvekod robobo70 » 06 pro 2020, 16:45

Zdravím. Pred cca 3 mesiacmi som kúpil Hondu pcx 125 najazdených 700 km. Zatial veľká spokojnosť ale vcera som pozeral spodok a na bloku motora
je dosť vela prasklín. Je to len popraskaný nieaký náter alebo nieco horšie?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
robobo70

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 06 pro 2020, 16:25

PředchozíDalší

Zpět na 100-125ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků