Jak se chovat při silniční kontrole?

Diskuze o čemkoli.

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod satanachist » 14 říj 2010, 03:09

Přesně tak, na jednu stranu budou vyčítat, že měří na výjezdu z obce, kde je ještě padesátka a na druhou stranu si z nich utahovat nebo poukazovat na to co si neplní.
Mj. podání vysvětlení je až "obhajoba" po sdělení policistou (strážníkem) čeho se dotyčný dopustil. Takže zmíněný frajer neměl proč podávat vysvětlení, protože šlo o běžnou silniční kontrolu s podezřením na požití alkoholu. Možná že až by mu policajti sdělili, že ztěžuje jejich výkon, protože ani snad po desaterém dotázání, zda je ochoten provést dechovou zkoušku neodpověděl ANO nebo NE. :wink:
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod KYBLOS » 14 říj 2010, 06:57

RHON: Není asi MP všude stejná. V Kralupech je nějaký výkaly po psech absolutně nazajímají. K parkům, či trávníkům v sídlištích vyvěsili cedulky - Zákaz volného pobíhání psů a znečišťování prostranství, nebo tak nějak a tím skončili. :roll: Psi se...., kde se dá a to i na drobném trávníčku u náměstí, kam mimochodem směřuje kamera MP. Nikdy sem v Kralupech neviděl policii pokutovat majitele psa za psí výkaly. Dále je v Kralupech ve vyhlášce, že se psi nesmí pohybovat volně bez vodítka atd... Cca 80% lidí na to se...., proběhne kolem tebe labrador, jezevčík, ale už se mi stalo, že i rotvajler. U toho labradora sem to na vlastní bulvy viděl, že byl volně puštěný na lávce přes Vltavu a dva strážníci MP ho minuli a vesele se vykecávali, ne aby nějak zakročili. :? Mámě vybrali nádrž auta na sídlišti a přesně na to místo, kde máma parkovala, opět směřuje kamera, jenže tam prý MP nic v noci neviděla. No a pokud jde o bordel při východu z diskoték, tak pravidelně okolo 3 - 4 ranní hodiny se v létě budím. Mám diskotéku cca 100 m od baráku. Ožralí haranti se zastaví uprostřed křižovatky, tam zůstanou stát klidně i 45 minut a hodně hlasitě řeší kdo koho čím se.... apod. Vím to proto, že v tom bordelu se vážně nedá znova usnout a to mám zavřený plast. okna, takže usnu až odejdou. Někdy důchodci z protějšího baráku otevřou okno a něco na ně zařvou ve stylu - my tu chceme klid, běžte spát apod., bezvýsledně. MP sem tam ovšem ještě při jejich odchodu z diskotéky neviděl. :roll: Takový sou moje zkušenosti s MP. :|
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod Morx » 14 říj 2010, 10:21

A zkoušel jsi je třeba zavolat? ;). Oni taky nemůžou být všude a o všem vědět, když jim to nikdo neřekne, žejo.
Morx

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 183
Registrován: 24 zář 2009, 10:18
Skútr / moto: Honda Vision 110

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod KYBLOS » 14 říj 2010, 10:39

Nebudu je volat, protože to po mě okamžitě chtějí jméno atd..., už se mi to stalo, když sem jim volal, že po městě na náměstí běhaj volně dva vlčáci. :roll: Do mého jména jim nic není a basta, to je moje soukromí. Proč je mám volat? Ta diskotéka je tam každý pátek, tak proč tam nejsou když diskotéka zavírá? Čas zavíračky se nemění a diskotéku nezrušili, prostě je to pravidlo, tak proč na to sami nedohlížejí? Navíc cca 50 m od vchodu na discotéku zabil mladý ožralý kluk při cestě z discotéky matku dvou dětí. Našla jí tam ráno ženská co venčila svýho psa. To by jim snad mohlo stačit pro zvýšenou kontrolu zavírací doby diskotéky ne? Já nebudu každý týden volat ve tři ráno policii, že nemůžu spát, páč tam dělaj kre.... bordel. Jelikož je to pravidelný jev, když končí diskotéka, měli by tam stát preventivně. Já nejsem jejich šéf, abych jim tohle mohl nařídit. :evil:
Naposledy upravil KYBLOS dne 25 bře 2013, 23:44, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod Morx » 14 říj 2010, 11:50

Tak víš co, kdyby jim pokaždé volalo několik lidí, že jim to vadí, tak věř, že za chvíli si tam ty pravidelné hlídky udělají. Ale když se nikdo neozve, jak mají vědět, že to někomu vadí? Oni tam nebydlí, nezkouší spát. A město je velký a oni prostě nemůžou být všude, dělat studie, kde by mohl někdo dělat hluk. Na hluk si mají stěžovat lidi. Když jsem dělal venkovní hudební festival (a to byl hlášený na policii), přišli nám tam policajti, že si lidi stěžují, že je hluk, ať to ztlumíme (bylo to přes den - prudící důchodci). Ztlumili jsme to, ale po chvíli přišli hlučnější kapely.Naštěstí lidem už bylo blbý volat znova a tak policajti nic neříkali. Kdyby někdo zavolal podruhé, že se mu to stále nelíbí, tak bych jako organizátor měl problém.
A jinak, že chtějí tvé údaje, to je jasné. Víš kolik lidí se baví tím, že volá na policii a honí ji všude možně. Jasněže takový člověk si to jméno vymyslí, ale to už mají o věc navíc, za kterou ho v případě dopadení můžou obvinit. Každopádně nevím, co je špatného na tom, říct jim jméno. Stejně si tě můžou dohledat podle telefonu. A další důvod je předpokládám, aby věděli na koho se obrátit, kdyby potřebovali svědectví. Prostě standartní postup
Morx

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 183
Registrován: 24 zář 2009, 10:18
Skútr / moto: Honda Vision 110

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod KYBLOS » 14 říj 2010, 11:56

To ses ptal, nebo si prostě potřebuješ rýpnout? Jak koukám, je jedno co napíšu, stejně budeš zase dál říkat - kdyby atd... :roll: Někdo volat musel, říkám, že je to pravidelně každý týden a jelikož je to v sídlišti, piš si, že je někdo musel volat, to je hodně pravděpodobný při tom jaký dělaj bordel ti co ( odcházejí ) z diskotéky. První panelák - ne můj naštěstí - stojí proti vchodu na diskotéku cca 20m od něj. Prostě vidím co dělají, nebo spíš nedělají v Kralupech a tím se taky řídím a za to, že ty stav v Kralupech nevidíš já nemůžu.
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod Morx » 14 říj 2010, 12:12

Mě jen přijde divný, že kolikrát v sídlištích dávají pokuty za špatný parkování a ještě se ti při tom omlouvají, že vědí, že se zaparkovat nedá a sami by to vůbec neřešili, ale že jim někdo volal a oni v takovém případě nemůžou nezasáhnout a u Vás lidi telefonují a policajti nic. A že třeba u přítelkyně v baráku domovnice po večerech nemá co dělat a volá policajty na špatně zaparkovaná auta :D.
A taky mi přijde trochu zvláštní stěžovat si, že policie nic nedělá, ale neurgovat ji. Já když někdo nedělá to co má, tak volám, píšu, stěžuji si, vyzývám. A jsem v tom celkem vytrvalý. Ale to je otázka povahy.
Morx

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 183
Registrován: 24 zář 2009, 10:18
Skútr / moto: Honda Vision 110

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod KYBLOS » 14 říj 2010, 12:29

Chtěl bych vidět jak budeš po odpolední šichtě, domů se dostaneš v 22:30 hod, budeš se chtít vyspat, protože druhý den máš zase odpolední a dopoledne musíš stihnout nějaký povinosti a pravidelně tě každý týden vzbudí ve tři ráno chodící výlevky z diskotéky hodně hlasitým křikem apod. Pak vezmeš telefon, budeš volat cajty, ale prostě ti to přerušilo spaní. Nevím jak by se tohle líbilo tobě, ale mě se to nelíbí, páč pak mám už problém znovu usnout. To bys musel prožít každý týden abys mě chápal proč mě to tolik se.....I kdybych je volal, stejně se probudím, takže volat nevolat, výsledek je stejný. Navíc policie jim kolikrát řekne to co ty říkáš, prásknul to nějaký důchodce, že tu děláte bordel atd... takže co udělají příští týden ty výlevky? No dáme důchodcům čočku, když si stěžují !!! Jdeme udělat bordéééél. Jo a to sem vynechal ulámaná zrcátka u aut, popelnice nacpané na střed silnice, rozflákané lahve od pilsnera na chodnících v silnicích atd...
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod Rady » 14 říj 2010, 23:29

BMW K1200LT ------->> vice zde 4,6l/100 km
Uživatelský avatar
Rady

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2664
Registrován: 21 lis 2006, 13:41
Bydliště: Bánov u Uherského Brodu mob.: 00420 608 882 336
Skútr / moto: jawy,CZ, B400/K4, B650/K4,BMW LT K1200, chrompaket

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod boboh » 04 lis 2010, 13:54

Pro všechny:
Já sám za sebe musím říct, že jsem zažil zkušenost, která je těžko sdělitelná ale přeci: v jednom městě jsem před lety pracoval coby vedoucí pobočky, která byla situována na rušné ulici a naproti přes tuto ulici byl dům a u něj lešení na kterém bylo asi 8 zedníků /dělali fasádu/.
Pobočku přepadli dva maníci za bílého dne a já byl bohužel hlavní aktér.
Zkrátím to, nikomu v životě nebudu moct popsat, jak jsem se cítil bezbranný a ponížený, když jsem se musel poprat a ubránit proti dvě s nožem /omámený po použití nervově paralyzujícího spraie/a vyskočit poté z 1.patra oknem na tu ulici, kde bylo hodně lidí. Volal jsem za bílého dne o POMOC na té ulici !!!. Nikdo si mě ani nevšiml.!! Od té doby jsem legálním držitelem S&W ráže 0,38 palce.
Tak a teď se prosím zkuste vžít do situace co zažil pán J.J.
Noc, na silnici pár projíždějících aut, vysoké protihlukové zábrany okolo, prostě nikdo nikde jen dva STRÁŽNÍCI, kteří kdyby k něčemu došlo, tak se vzájemně "podrží".
Plně souhlasím s J.J. a způsobem jakým jednal. Hlasy těch, kdo říkají, že by se měl stydět za to jak je školil, neberu. Pořád platí pravidlo, že neznalost zákona NEOMLOUVÁ.
Pokud policisté nebo strážníci dělají jen svoji práci, tak ji musí dělat tak, jak jim to přikazuje zákon. Pokud občan poruší platné předpisy a je mu to prokázáno, následuje trest. To samé musí platit i pro "druhou stranu"
Bohužel Česká republika doposud není a nikdy nebyla PRÁVNÍM STÁTEM.
Každý, kdo se v dnešním světě nenaučí hájit svou osobu i práva bývá velmi často svědkem různě pokroucených situací, které nedopadnou v jeho prospěch ba právě naopak.
Nic nemám ale už se těším až budu mít.
Uživatelský avatar
boboh

250+
 
Reputace: 37
Příspěvky: 339
Registrován: 11 zář 2010, 23:18
Bydliště: Praha 9 - Vysočany, Líšno u Benešova, Dobříš. mobil.: 608 277 999
Skútr / moto: Suzuki DL-650, (Atlantic 500 a Lead prodáno)
Tuning / úpravy: rychlý naleštění Sonaxem :-)

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod boboh » 04 lis 2010, 16:54

Pro všechny:
Dovolím si ještě jeden dodatek který naprosto přesně vystihuje situaci, cituji: "Obdivuji řidičovu odvahu se městapu postavit, ne tak jeho teoretickou přípravu. Ty vědomosti, co tam ten pán předvedl, rozhodně nejsou důvodem k tvrzení, které na internetu zaznělo - že měl zákony nabiflované nebo že byl připravený. To, s čím operoval, byl naprostý právní základ, který by měl znát a umět používat každý občan. Že ho mnozí nemají, je jejich potenciál do budoucna." :D :D :D
Nic nemám ale už se těším až budu mít.
Uživatelský avatar
boboh

250+
 
Reputace: 37
Příspěvky: 339
Registrován: 11 zář 2010, 23:18
Bydliště: Praha 9 - Vysočany, Líšno u Benešova, Dobříš. mobil.: 608 277 999
Skútr / moto: Suzuki DL-650, (Atlantic 500 a Lead prodáno)
Tuning / úpravy: rychlý naleštění Sonaxem :-)

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod patrik.j » 04 lis 2010, 17:49

Už to tady zaznělo, řidič se ukázal akorát jako namistrovaný v.l. Je s podivem jak některým tady vadí, že chce policie (myslím státní ne MP) vidět třeba náhradní žárovky. Já vám řeknu čím to je. Prostě se snaží s řidičem bavit normálně, ale asi je to špatně. Jinak standartní věty jsou typu: Předložte doklady..., předložte ke kontrole povinnou výbavu ..., jste ochoten se podrobit dechové zkoušce atd. Řidič se vymlouvá, nereaguje - žádné zdržování, šup do sl. auta a už se píše oznámení. Prostě tady jde o výzvy a ne o pokec u piva, takže na "prosím si" doklady zapomeňte. Jinak jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá. Takže především slušnost a pak není problém.
Obrázek
Uživatelský avatar
patrik.j

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 42
Registrován: 02 lis 2010, 21:02
Bydliště: Kyjov
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650 Executive

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod RHON » 11 lis 2010, 20:19

Jak jsem zde psal, už kolikrát mě policie zastavila a nikdy nebyl problém a kontrola trvala maximálně 5 minut, takže ze slušností nejdál dojdeš. Neříkám, že to platí v životě ve všem, ale u kontroly podle mě ano.
EX: Rhon 50/2T, Honda Lead SCV 100, Piaggio Typhoon 125/2T, CBC Grace 125, Piaggio Beverly 125, Honda Forza 125
Uživatelský avatar
RHON

750+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 791
Registrován: 02 čer 2010, 21:18
Bydliště: Litoměřice/Ústecký kraj
Skútr / moto: Honda Forza 125
Tuning / úpravy: Série

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod Sectoid » 22 lis 2010, 01:38

Jen bych chtel poskytnou odkaz na pomerne znamej webblog, ktery sem tam resi i tuto problematiku. A doufam, ze vsichni kteri tu "nikdy nemeli problem" s mestakama a vubec tak nejak "jsou na slusni a nikdy nebyl problem" treba jen mailnko pochopi jaky vztah je mezi nimi a PCR.


http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2010112104
Uživatelský avatar
Sectoid

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 303
Registrován: 27 kvě 2010, 16:59
Bydliště: Praha 4
Skútr / moto: HONDA PCX(prod.) / Honda SW-T 400 (prod.) / NC750X

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod Bahnak » 22 lis 2010, 01:55

Proč mě to nepřekvapuje :evil:
cesta je cíl
Uživatelský avatar
Bahnak

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 598
Registrován: 02 říj 2006, 21:36

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 20 návštevníků