Yamaha X MAX 125

Diskuze o skútrech většího objemu.

Re: Yamaha X MAX 125

Příspěvekod Tomsson » 16 črc 2013, 15:23

Mimochodem prodejce je -Levne skutry Vratimov-tak si dejte bacha at nedopadnete stejně
Tomsson

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 17 čer 2013, 23:07
Bydliště: Vratimov-Ms.kraj
Skútr / moto: Yamaha x max 125

Re: Yamaha X MAX 125

Příspěvekod amaize » 16 črc 2013, 15:29

tak to koukám jak puk na drát , tomu se nechce věřit , měl jsem za to že by se mohli spojit z výrobcem a pořešit to , já bych kontaktoval teď a v tomto případě přímo výrobce sám jestli by byli schopni mi pomocí , za pokus to stojí
a co ta baterka,jak jsme včera spolu mluvili
mopedy Stadion 11 a 22,Mustang 23,babeta 210,Simson S53...ale stále vzpomínám
05-12/2012 Lifan S-RAY 50 2T 1770 km,Yamaha X_MAX 125 09/12-04/2014 9100km
S blbcem se nikdy nepři - někdo by si mohl všimnout, že mezi Vámi není rozdíl
Uživatelský avatar
amaize

1000+
 
Reputace: 63
Příspěvky: 1053
Registrován: 10 čer 2012, 18:18
Bydliště: Albrechtice u ČT
Skútr / moto: Piaggio MP3 400ie LT
Tuning / úpravy: Dr.Pulley,Iridiová svíčka,12V zas.,LED osvětlení,příd.brzdové světlo,zadní kufr,deflektor

Re: Yamaha X MAX 125

Příspěvekod webbot » 16 črc 2013, 21:47

To: Tomsson

Tak to je pech - ja jsem taky kupoval ve Vratimove a vsimnul jsem si, ze nektere skutry nemaji cerveny klic - takze pro ostatni pozor - ke skutru musi byt cerveny klic !!!!

Ta cena je fakt asi takova - skus jeste Ebay - napr http://www.ebay.co.uk/itm/LOCK-SET-KEY- ... 53facef231 - je to sice pro novou verzi, ale snad najdes i verzi pro tvuj skutr - ale porad je to palka.

To to jsou dnes v autech a motorkach pi**viny jako imobilizer - akorat se to se*e a auto vam stejne ukradnou. Ja jsem dopadl podobne - byl jsem autem v Praze - spadly mi klice na zem (mam startovaci kartu) - kdyz jsem chtel nastartovat auto jen zahlasilo "card not detected" - volal jsem do servisu jestli jde auto nejak zprovoznit, rekli ze bez klicu ne. Tak jsem sedl na vlak a jel do Ostravy kde mi na nadrazi privezli klice a za 20 minut mi jel vlak zpatky - pekna projizdka. Navic auto bylo zaparkovane v modre zone - takze byla moznost ze mi ho odtahnou. Nova karta stoji cca 7000.-Kc. Starou kartu jsem vzteky rozlamal - pry sla spravit.

PS: nejde ten imobilizer nejak obejit? Nejak ho premostit?

PS2: podivej se na toto - http://www.ebay.co.uk/itm/YAMAHA-T-Max- ... 4aa6b9fefe - pochopil jsem to, ze kdyz ztratite vsechny klice poslete jim ECU - a oni udelaji nove - chapu to dobre? - jeste jeden podobny odkaz http://www.ebay.co.uk/itm/YAMAHA-XJ6-XJ ... 4ac64da0fd - cena je levnejsi - jaky je rozdil nevim - ale je to z Polska - mozna by to byla moznost jak to zprovoznit
Uživatelský avatar
webbot

100+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 189
Registrován: 29 čer 2011, 21:54
Bydliště: blízko F-M
Skútr / moto: BMW C 400 GT

Re: Yamaha X MAX 125

Příspěvekod amaize » 17 črc 2013, 14:58

zajímavé odkazy , o to polsko bych se poptal více , oni *antcy* jsou na to machři , a taky je ještě tady toto http://www.pzppraha.cz/autoklice_yamaha_moto.html
mopedy Stadion 11 a 22,Mustang 23,babeta 210,Simson S53...ale stále vzpomínám
05-12/2012 Lifan S-RAY 50 2T 1770 km,Yamaha X_MAX 125 09/12-04/2014 9100km
S blbcem se nikdy nepři - někdo by si mohl všimnout, že mezi Vámi není rozdíl
Uživatelský avatar
amaize

1000+
 
Reputace: 63
Příspěvky: 1053
Registrován: 10 čer 2012, 18:18
Bydliště: Albrechtice u ČT
Skútr / moto: Piaggio MP3 400ie LT
Tuning / úpravy: Dr.Pulley,Iridiová svíčka,12V zas.,LED osvětlení,příd.brzdové světlo,zadní kufr,deflektor

Re: Yamaha X MAX 125

Příspěvekod Tomsson » 23 črc 2013, 18:14

Díky Vebbot-přesně tak-přemostit imobilizér-dělá se na tom.
Tomsson

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 17 čer 2013, 23:07
Bydliště: Vratimov-Ms.kraj
Skútr / moto: Yamaha x max 125

Re: Yamaha X MAX 125

Příspěvekod jjmoto.cz » 25 črc 2013, 12:02

Zdravíme! Pro ty, kteří mohou mít problém s klíčem posílám odkaz, kde umí udělat duplikát. Dle zjištěných informací není potřeba k udělání duplikátu červený klíč. Zásadní rozdíl je v tom, že z červeného klíče umí udělat nový klíč, který má vlastní kód na čipu. Pokud se čipuje duplikát z černého klíče, protože nemáte červený, tak se okopíruje kód z toho černého a nově vyrobený je vlastně jeho klon, tedy se stejným kódem.

Raději jsme zjistili možnosti, protože k některým skútrům ty červené klíče majitelé ztratí nebo nedodají. A přemostění imobilizéru by měla být taky jedna z možností.

A teď už odkaz na firmu, kde Vám s tím pomohou a mají v nabídce klíč s čipem, který nepotřebuje baterii, někteří totiž nabízí klíče velké jak od auta.

http://shop.klicnictvi.cz/index.php/kli ... 6d-p2.html
jjmoto.cz

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 26 bře 2013, 21:47

Re: Yamaha X MAX 125

Příspěvekod koudáček » 25 črc 2013, 13:36

A další šikovný zámečník je v moravských budějovicích taky jsem neměl červený klíč stačí černý z čipem vše udělá a naprogramuje funguje bez problémů a taky není potřeba baterie,tak to je zase pro ty kdo by měl problémy na vysočině nebo jížní moravě.
koudáček

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 197
Registrován: 16 črc 2010, 19:20
Skútr / moto: X-MAX 125,KYMCO PEOPLE GTI,APRILIA ATLANTIK 125

Re: Yamaha X MAX 125

Příspěvekod webbot » 30 črc 2013, 21:31

Zdarec,

Dneska jsem zkratil plexi - vysoke GIVI - zkusenosti > viz historie. Jizda proti slunci uz nebyla prijemna - neslo nic videt pres mikroskrabance (zajimave, ze plexi na cinske 50 je i po roce jak nove). Vysledek je vzhledove trochu srandovni, protoze plexi je sirsi, nez celkova vyska, ale po funkcni strance je vse OK. I pri otevrenem hledi prilby na me nefouka, jen se trochu zvysila hlucnost > vrch prilby uz asi neco bere. Staci se "vysunout o 3cm a vitr uz zacina foukat - takze vysku jsem trefil tak akorat. Protoze je plexi siroke - nechal jsem tam ty "bocni kridelka" tak na ruce mi taky netahne. Maximalka se vratila na puvodni standardni hodnoty.

Na rezani plexi jsem koupil specialni rezaci vrtaky na plast, ale moc to neslo, tak jsem to riznul obycejnou pilkou "ocaskou" na drevo a radiusy pomoci lupenkove pilky a smirglem dobrousil.

P1100056.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
webbot

100+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 189
Registrován: 29 čer 2011, 21:54
Bydliště: blízko F-M
Skútr / moto: BMW C 400 GT

Re: Yamaha X MAX 125

Příspěvekod amaize » 30 črc 2013, 22:20

pěkně jsi to udělal , česká člověk si umí poradit

no jak už jsem se zde zmínil měl jsem problém z guferem na zadním kole ze strany spojky
vyrvalo se mi gufero (25x42x6 dvoubřit,směrové-levotočivé, výrobce KOYO jap) na hřídelce spojky ve variátoru a docházelo k postupnému úniku oleje do vnitřního prostoru variátoru (za spojku) a z něj na kolo (já si myslel , že to vykapuje z hadičky odvzdušnění převodovky) , tak jsem demontoval filtr vzduchu , filtr chlazení variátoru kryt varce , spojka dolů a hle - gufero bylo povyjeté a sešikmené , olej prosakoval kolem hřídelky , ložiska a zbytek převodovky po násilné kontrole v pořádku , celkem uniklo 0,7 dcl oleje , takže 1/3 náplně , no dost -i- málo , a tak jsem pondělí strávil obvoláváním skoro celé republiky a sháněl (za rozumnou cenu) toto gufero , objednáno na dobírku p.Ulrich Brandýs , zároveň jsem přibral olejový filtr
trvalo to sice týden , ale už je smontováno a i něco najeto , olej jsem dal zbytek ELFu 21 dcl , jelikož tam chce být motorový 10W-40 nic se tím určitě nezkazí , prostor varce jsem nijak nemusel čistit , olej jen tak stíkal a odkapával z krytu na zem , je tam pro to otvor , pokontroloval spojku řemen a variátor - bez problému , však to má najeto jen 5100 km
no ale zhotovil jsem si po nalití a několikerém potočení zadním kolem měrku pro kontrolu stavu oleje v převodovce , možná to bude dobrá pomůcka , no a samo , že jsem při této činnosti spáchal 2 kusy přípravků pro demontáž a montáž
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
mopedy Stadion 11 a 22,Mustang 23,babeta 210,Simson S53...ale stále vzpomínám
05-12/2012 Lifan S-RAY 50 2T 1770 km,Yamaha X_MAX 125 09/12-04/2014 9100km
S blbcem se nikdy nepři - někdo by si mohl všimnout, že mezi Vámi není rozdíl
Uživatelský avatar
amaize

1000+
 
Reputace: 63
Příspěvky: 1053
Registrován: 10 čer 2012, 18:18
Bydliště: Albrechtice u ČT
Skútr / moto: Piaggio MP3 400ie LT
Tuning / úpravy: Dr.Pulley,Iridiová svíčka,12V zas.,LED osvětlení,příd.brzdové světlo,zadní kufr,deflektor

Re: Yamaha X MAX 125

Příspěvekod ondris » 31 črc 2013, 10:06

tak vcera sa mi podaril spravit deflektor... chodim s otvorenym plexisklom na prilbe... je to super . ak by niekto chcel mozem poslat plexi plus tie distancne medzikusy co su medzi plexi a deflektorom... tichej jazde zdar! :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ondris

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 19 kvě 2013, 15:00
Skútr / moto: yamaha x max 125

Re: Yamaha X MAX 125

Příspěvekod K0LL » 31 črc 2013, 19:58

To amaize: mám úplně stejný problém. Gufero v háji a olej mi kape na kolo. Z počátku sjem si myslel, že to kape z hadičky jak je na odfuk, ale potom jsem se podíval ze spodu na kryt a přišel na stejný problém. Výměna mě teprve čeká, jelikož teď řeším dovolenou a nezbyly na skútra finance ani čas :D, ale hned jak se vrátím tomu dám patřičnou péči :). Teď to musí ještě chvíli vydržet. Jinak pěkná prácička, která mě teprve bohužel čeká :(
Uživatelský avatar
K0LL

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 269
Registrován: 22 bře 2013, 21:36
Bydliště: Loštice, Olomoucký kraj
Skútr / moto: Yamaha X max 125 / MBK SkyCruiser

Re: Yamaha X MAX 125

Příspěvekod Tomsson » 06 srp 2013, 17:20

a Xmax pojízdný-díky skvělému servismanovi-.vykopal imobilizér-předělal kabeláž-takže už žádné klíče s čipama nepotřebuju.a přišlo mne to na desetinu ceny co po mne chtěli v Yamaze.Takže tradáá na cesty.
Tomsson

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 17 čer 2013, 23:07
Bydliště: Vratimov-Ms.kraj
Skútr / moto: Yamaha x max 125

Re: Yamaha X MAX 125

Příspěvekod amaize » 06 srp 2013, 18:33

no že ses ozval :twisted: , máš u mne ještě jednu nepřečtenou SZ a doufám , že tedy zítra dorazíš tady zde máš to asi nejblíž :mrgreen:
mopedy Stadion 11 a 22,Mustang 23,babeta 210,Simson S53...ale stále vzpomínám
05-12/2012 Lifan S-RAY 50 2T 1770 km,Yamaha X_MAX 125 09/12-04/2014 9100km
S blbcem se nikdy nepři - někdo by si mohl všimnout, že mezi Vámi není rozdíl
Uživatelský avatar
amaize

1000+
 
Reputace: 63
Příspěvky: 1053
Registrován: 10 čer 2012, 18:18
Bydliště: Albrechtice u ČT
Skútr / moto: Piaggio MP3 400ie LT
Tuning / úpravy: Dr.Pulley,Iridiová svíčka,12V zas.,LED osvětlení,příd.brzdové světlo,zadní kufr,deflektor

Re: Yamaha X MAX 125

Příspěvekod K0LL » 12 srp 2013, 21:06

Tímto bych chtěl poděkovat Amaizemu za pomoc při výměně gufera a zároveň pozdravit Ferryho13. Užil jsme si s Vámi spoustu srandy a něco se i přiučil :), oba jste příjemní lidé a v budoucnu něco podniknem, když bude čas a počasí rád Vás zase uvidím :wink:
Uživatelský avatar
K0LL

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 269
Registrován: 22 bře 2013, 21:36
Bydliště: Loštice, Olomoucký kraj
Skútr / moto: Yamaha X max 125 / MBK SkyCruiser

Re: Yamaha X MAX 125

Příspěvekod amaize » 13 srp 2013, 22:01

ahoj kolle, včera už jsem tu nestačil vlézt , taky ti dík za tvou přítomnost u nás na severu , rádi jsme tě poznali a doufám , že jsme tě nenaučili něco nekalého , přece jen s feryym máme trochu za ušima :twisted:
pomohl jsem ti rád a určo nejsi ani první (že Štefane :mrgreen: ) a věřím , že nebudeš poslední ,
no a aby toho nebylo málo , tak jsem včera po té projížďce a vyprovození mnou a ferym tebe skoro k Příboru , ještě vyměnil motorový olej v mém prdítku a to včetně olejového filtru , už bylo na čase , najel jsem na něm 5100 km a všiml si jedné věci , (dnes jsem totiž najel už něco přes 80 km) , a došlo ke "stišení" motoru po výměně , dal jsem teď scootr expert od MOTULu , prodejce motozem cena 219,-kč/lt ,olejový filtr mi poslal už s tím guferem p.Ulrich z Brandýsu , cena 106 ,- kč
spuštěný olej byl jak má být , špinavý , smrděl spáleninou a částečně i benzínem , a dle nového už docela řídký - samo ,že po vychladnutí , výměnu jsem udělal během 30 minut není to nic složitého jeden šroub 19 mm ořech z račnou , nedoporučuji očko a otevřený klíč už VŮBEC , nedosedne pořádně a je to hliník,ať ten 6-ti hran nestrhnete :!: , resp.speciš krytka zespod motoru , která má ještě nad sebou pružinu se sítkovým filtrem - spadne vám to nádobky pro starý olej - nezapomeńte vybrat a vlořit z5 - pérem dolů sítkem s plastovým těsněním nahoru :wink: , no a pak 3 šrouby 8 ořech(oříšek,jak kdo chce :wink: ) na krytu olejového filtru , pozor na z5-tnou montáž , z jedné strany je filtr uzavřen a z druhé je průchod , uzavřením ke krytce vložte nový a spasujte na jeho střed hliníkovou krytku , zde jsem šrouby (3x) pomazal měděnou vazelínou,aby šly pak z bloku motoru lépe odšroubovat a nestrhal jsem závity v bloku , obě věci jsou těsněny O - kroužky , nemá smysl použít něco jiného ,
no ale ráno ten smrad v garáži , to se nedalo , jednak z toho oleje a jednak z čistících prostředků při čištění kollovy mašiny , a to špinavé hadry odnesl , měli jsme i otevřené vrata , ale přece to smrdělo , no respektive vonělo motorařinou :| :mrgreen: , nalil jsem tam 1,5 lt a po nastartování a chodu motoru , ukazovalo přesně po max (vrchní označení) na kontrolní měrce ,
takže teď už jen zase jezdit
mopedy Stadion 11 a 22,Mustang 23,babeta 210,Simson S53...ale stále vzpomínám
05-12/2012 Lifan S-RAY 50 2T 1770 km,Yamaha X_MAX 125 09/12-04/2014 9100km
S blbcem se nikdy nepři - někdo by si mohl všimnout, že mezi Vámi není rozdíl
Uživatelský avatar
amaize

1000+
 
Reputace: 63
Příspěvky: 1053
Registrován: 10 čer 2012, 18:18
Bydliště: Albrechtice u ČT
Skútr / moto: Piaggio MP3 400ie LT
Tuning / úpravy: Dr.Pulley,Iridiová svíčka,12V zas.,LED osvětlení,příd.brzdové světlo,zadní kufr,deflektor

PředchozíDalší

Zpět na 100-125ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků