Nekvalitní Benzín

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Re: Nekvalitní Benzín

Příspěvekod scarabeo500 » 08 zář 2015, 12:33

Vlákno se jmenuje "nekvalitní benzín" Tak nám laskavě promiň, že meleme o palive. Asi by bylo vhodnější psát o pneumatikách.
Uživatelský avatar
scarabeo500

250+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 296
Registrován: 09 dub 2015, 07:08
Bydliště: okr. Třebíč
Skútr / moto: Scarabeo 500

Re: Nekvalitní Benzín

Příspěvekod BacaNR » 08 zář 2015, 21:35

to len zadavatel zle nazval temu , pokial viem riesi slabu kompresiu podla jeho prveho pripsevku :wink:
BacaNR

100+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 105
Registrován: 12 čer 2013, 21:59
Skútr / moto: Tmax 500i,Malaguti madison RS250 ,Keeway matrix 70

Re: Nekvalitní Benzín

Příspěvekod Valheru_KOKr » 08 zář 2015, 21:47

Jenže jí měří domněnkou a odhadem :/
Kája

Yuki CITY 125 - Nová čína, s jasnou historií a zcela nejasným osudem
Kokříkovi cesty
Nevidí mě! Neslyší mě! Nepředvídá mě! Nedává pozor! Nerespektuje mě, protože jsem na 2 kolech! Vím to, předpokládám to, a proto ještě jezdím a stále píši!
Uživatelský avatar
Valheru_KOKr

250+
 
Reputace: 33
Příspěvky: 394
Registrován: 29 čer 2015, 15:48
Bydliště: Praha 13
Skútr / moto: Yuki CITY 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: Nekvalitní Benzín

Příspěvekod JardaB » 09 zář 2015, 09:54

forester píše:
Tondaxp píše:Zdravím. Může mít nekvalitní benzín vliv na Kompresi ?. Nemám kompres po natankování. ujel jsem asi 20 km a číňan ztratil kompresi. Myslíte někdo že to může být Kroužkama ?


Áno môže mať nekvalitný benzín vplyv na kompresiu t.j málo oktánov zlé horenie slabá rozťažnosť pri horení a tým pádom zlá kompresia.Mne sa to stalo pred nedávnom v Chorvátsku a skoro celú cestu domov mi to trhalo. Pomohol prípravok VIF- aditívum do benzínu.Vypusti nádrž, nalej iný benzín aby sa vylúčil alebo potvrdil problém sa benzínom.Kde si tankoval a čo?


=================================================

Tento příspěvek je myšlen ironicky ????? Pak je dobrý ... Jinak to jsou Staré pověsti české

Oktany mají vliv na vznik předzápalů - samozápalů. S kompresním poměrem souvisejí - motor s vyšším kompresním poměrem má obecně vyšší oktanový nárok. Tvrzení - málo oktanů - špatné hoření je zcela nesmyslné. Vysoko i nízko oktanový benzín shoří úplně stejně s vývinem stejného množství energie.

VIF do benzínu NEZVYŠUJE oktanové číslo (řeší mazivost, korozi a odstranění úsad viz popis výrobce... a to je vše. VIF u nafty řeší navíc cetanové číslo a pěnivost).

Problémy mohou vznikat pokud je benzín nekvalitní ve smyslu pančovaný, s obsahem vody, příliš starý (odpařily se těkavější složky), atd
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1668
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Nekvalitní Benzín

Příspěvekod josuk » 09 zář 2015, 10:47

„motor s vyšším kompresním poměrem má obecně vyšší oktanový nárok“
ovšem také u motoru konstrukčně s vyšším kompresním poměrem dojde při zapálení a při práci pístu k většímu poklesu tlaku a tudíž většímu poklesu teploty(!!) spalin, které jdou do výfuku (teplota a tlak jsou přímo závislé).
Takže když se vysokoktanové benzíny (navíc bez biolihu- který méně topí) dávají do motoru s nižší kompresí, motor to na práci pístu stejně nedokáže využít, protože se „příliš“ brzo otevře výfukový ventil, a vysoká teplota spalin poškozuje právě třeba výfukové ventily a lambdu.. To je myslím taky dobrý tak nějak mít na paměti..
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1409
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a letní Xciting 400
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Nekvalitní Benzín

Příspěvekod Dusan14 » 09 zář 2015, 11:28

Vysie oktanove cislo zabranuje detonacnemu spalovaniu tj klepaniu
Dusan14

1000+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 1129
Registrován: 09 bře 2014, 22:42
Skútr / moto: TGB Bullet 125

Předchozí

Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků