Registrace skútru zabaveného v exekuci

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Registrace skútru zabaveného v exekuci

Příspěvekod kubika1 » 22 úno 2015, 14:10

Ahoj, mám možnost koupit levně nový čínský skútr z exekuce (ještě nesložený v bedně). Jelikož se jedná o exekuci na prodejce čínských skútrů, tak nikdy nebyly nikde registrovány (tzn. bez TP). Chtěl bych se zeptat je možné takovýto skútr nějak registrovat? Jak se registruje nový skútr? Případně kolik by stála registrace? Díky moc... :)
kubika1

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 05 čer 2010, 16:42

Re: Registrace skútru zabaveného v exekuci

Příspěvekod Vratas » 22 úno 2015, 14:25

Rovnou na to zapomeň, protože to neregistruješ. Když nedostaneš tehcničák, tak bys musel získat alespoň COC list obsahující technické parametry. Ani jedno ti ale původní firma již neobstará a ani žádná jiná se ti za to nezaštítí. Zbývala by tak možnost nechat takové vozidlo projet komplet Dekrou a nechat ty parametry zjistit, což je ovšem cenová raketa v podobě 3 nových číňanů.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Registrace skútru zabaveného v exekuci

Příspěvekod kubika1 » 22 úno 2015, 14:49

Díky za odpověď. Já myslel jestli není nějaká povinnost registrace skútru při dovozu. :) Protože u auťáků v exekuci člověk TP nepotřebuje... :)
kubika1

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 05 čer 2010, 16:42

Re: Registrace skútru zabaveného v exekuci

Příspěvekod Vratas » 22 úno 2015, 14:52

Jasně, ale to auto neni čínské a ještě ke všemu od firmy, která rok co rok mění název a její dealer jakbysmet. Takže když se někde vydraží BMW, tak ti firma bude ochotna za nějaký peníz poskytnout tyto údaje, resp. vydat podklad pro registraci jakoby to bylo dovozové.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Registrace skútru zabaveného v exekuci

Příspěvekod tyjo » 22 úno 2015, 19:46

Vyplatí se to koupit na náhradní díly :-) Ale je třeba si zjistit podmínky exekuce, třeba to je včetně dokladů a půjde to přihlásit.
KYMCO AGILITY CITY 125 - Diamantová bílá, r.v. 2011. Aktuální tuning Válec NARAKU 160 ccm, aktuálně krásný bílý kufřík :-)
Mobilní světla a zvuk http://www.mobishow.cz -Zajišťuji světelnou laser show a DJ pro svatby, party a věčírky.
Uživatelský avatar
tyjo

500+
 
Reputace: 18
Příspěvky: 547
Registrován: 10 čer 2011, 08:00
Bydliště: Rakovník
Skútr / moto: KYMCO CITY AGILITY 125 - bílá r.v. 2011
Tuning / úpravy: Válec NARAKU 160 ccm, reflexní proužky, kufr, reflexní vesta :-), Kamera MAGICAM SD21 už není v záběhu, ale spíš v záhubě.

Re: Registrace skútru zabaveného v exekuci

Příspěvekod kubika1 » 22 úno 2015, 21:45

Nn je to jen skútr v krabici bez papírů... :) Jediné co bych získal je potvrzení o přechodu vlastnického práva... U zabavených aut to na základě tohoto dokladu jde řešit i když je bez TP (normál převod), ale skútru jsem právě nevěděl... :) Na náhradní díly to není nic pro mě... :)

Edit.
Ještě abych se blbě nevyjádřil, nevím jestli skútr někdy někde byl registrován, ale neměl žádného 1.majitele. Spíš se mi jednalo jestli není nějaká povinnost při dovozu z Číny skútr registrovat (pak by na základě potvrzení o vlastnictví měli vydat duplikát TP). Mám v tom trochu bordel jak to ti distributoři dělají... :D
kubika1

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 05 čer 2010, 16:42

Re: Registrace skútru zabaveného v exekuci

Příspěvekod gabel » 23 úno 2015, 07:17

Mno.. Za pokus by stálo následující. Zjistit jestli tu "značku" tady někdo má, případně ten samý model. Opatřit si kopii jeho TP a s tím se vydat na STK. Pokud tam máš známého, nebo to nejsou naprostí pitomci, tak ti podle toho a tý hromady šrotu v krabici udělají protokol. Nutně to nemusí stát "desítky tisíč", ale odhadl bych to tak na bůra (mají ceník na tohle "dohledávání údajů"). pak už bys to přihlásil bez problémů.
Uživatelský avatar
gabel

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2014, 09:34
Skútr / moto: Honda SH 125i (2014)
Tuning / úpravy: original plexi

Re: Registrace skútru zabaveného v exekuci

Příspěvekod Maco82 » 23 úno 2015, 09:46

Ano, nejlépe se obrátit na STK, pokud je tenhle model zaveden v Dekra systému tak by mohli vydat TP na základě listu vlastnictví, dále se můžeš zeptat na dopravní inspektorát, za zeptání nic nedáš a může to vyjít ;)
Maco82

100+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 152
Registrován: 25 zář 2014, 15:31

Re: Registrace skútru zabaveného v exekuci

Příspěvekod kubika1 » 23 úno 2015, 22:54

Díky za rady, zkusím se poptat na tom STK... :)
kubika1

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 05 čer 2010, 16:42

Re: Registrace skútru zabaveného v exekuci

Příspěvekod Sněhurka » 19 bře 2015, 15:08

Ahoj. Také zrovna řeším takto koupený skútr.
Na inspektorátu mi borec poradil, že si mám koupit větší dvorek, abych s tím měla, kde jezdit... Takže jsem spolkla "jedovaté sliny" a raději šla hledat jiné řešení :-)
A našla jsem haluzově tu firmu, která to původně vozila (a stále vozí) z Číny, a ti mi k tomu zašlou COC list. Akorát je to SK, takže nevím, zda to bude homologované pro ČR. Uvidím příští týden :-)
Sněhurka

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 19 bře 2015, 14:43

Re: Registrace skútru zabaveného v exekuci

Příspěvekod mzxy » 06 dub 2015, 20:28

Novelizovaný zákon č. 56 řeší problematiku registrace vozidla v případě "přechodu vlastnictví", v soudní dražbě nebo aukci lze klidně koupit vozidlo bez TP, doporučuji nechat si tuto informaci uvést v nabývacím titulu ( doklad od exekutora nebo soudu) že vozidlo bylo vydraženo a prodáno bez TP, úřad vystaví nový registrační doklad z moci úřední ( ex-offo) bez poplatku.Je nutné požádat nejdříve o nový doklad, pak absolvovat evidenční kontrolu a pak s e konečně zaregistrovat. Vydražené vozidlo se registruje tam kde má poslední registrovaný vlastník trvalý pobyt.
Uživatelský avatar
mzxy

50+
 
Reputace: 34
Příspěvky: 94
Registrován: 06 úno 2012, 12:35
Bydliště: Příbram
Skútr / moto: B-207, Beverly 500 ie


Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků