Integrální helma

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Integrální helma

Příspěvekod oldik » 27 dub 2010, 10:16

Mám výklopku do které jemně fouká, což mi vadí. Zdejší témata co jsem četl jsou opět o výklopkách. Potřebuju na tu moji 125 bez plexi (pořizovat nebudu) zaručenou integrálku, do které nefouká tak do 5000,-. Je to jediný parametr. Docela se mi líbil Caberg za 4900,- se sluneční clonou, bradovým a nosním deflektorem. Vím, že Caberg jsou obecně dost hlučné helmy, ale netuším, zda do rychlosti 100km/h je to parametr, který by mě měl zajímat. Na výlety mám výklopku, což je super, ale na raní cestu 40km do práce a zpět potřebuji téměř hermeticky utěsněnou integrálku. Prostě do ní nesmí jít z hlediska foukání naprosto nic. Díky za tipy
Zdejší prodejce mi nabízel FM za 5300,- slevněnou z 7500,- (kdo ví, kdy tolik vůbec stála). Je festovní, obyč. integrálka, ale dost těžká. Prý ji má a je naprosto nehlučná a utěsněná.
objem ničím nenahradíš :-)
DL 650 V-strom K5, X9 500 Evo - prodáno
oldik

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 643
Registrován: 05 dub 2010, 14:41
Bydliště: Brno-venkov

Re: Integrální helma

Příspěvekod Hasmann » 19 kvě 2010, 16:08

Nevím jestli ti nějak pomohu,ale tohle není otázkou ceny,ale vyzkoušení....Vzít helmu a projet ji a uvidíš na čem jsi... :wink:
Uživatelský avatar
Hasmann

500+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 510
Registrován: 16 srp 2009, 16:35
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Aprilia SR 50 S, Piaggio X evo 125
Tuning / úpravy: 70cm kit Polini

Re: Integrální helma

Příspěvekod Bahnak » 19 kvě 2010, 16:18

Já jsem kupoval v Yamaze tu jejich "BAY" protože jsem potřeboval utratit šek VIP. Dokoupil jsem k ní ještě krytí pod bradu a skutečně do ní nefouká a 250km/h dala bez problémů.Měl jsem jí na hlavě asi třikrát a protože na silniční motorce nejezdím a na enduro to není tak se mi povaluje na skříni.Jestli jsi z Prahy tak můžeš vyzkoušet.Je ale XL velikost.
cesta je cíl
Uživatelský avatar
Bahnak

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 598
Registrován: 02 říj 2006, 21:36

Re: Integrální helma

Příspěvekod oldik » 19 kvě 2010, 16:55

Vyřešil jsem to nakonec u strejdy koupí helmy Vemar, i když psali, že není nic moc. Zavírání z těch co jsem prohlížel měla nejbytelnější a nejvíc se mi líbilo. Byla v akci za 2600,- Bohužel nejde instalovat bradový ani nosní deflektor, ale s tím jsem ji pořizoval. Pokud si nahrnu nákrčník tak, abych zamezil průvanu od brady, helma je 100% těsná bez sebemenšího profouknutí, takže spokojenost. Jsem rád, že mám obě, protože v hicu popojíždět, byť s otevřenou integrálkou by byla masakr. Takže účelovka do práce a delší trasy s integrálkou a v horku výlety s vyklápěčkou.
objem ničím nenahradíš :-)
DL 650 V-strom K5, X9 500 Evo - prodáno
oldik

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 643
Registrován: 05 dub 2010, 14:41
Bydliště: Brno-venkov


Zpět na Helmy a oblečení

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků