Co všechno motor spálí?

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Co všechno motor spálí?

Příspěvekod sedli » 20 lis 2009, 18:44

Už jsem několikrát slyšel, že někdo neměl benzín, tak tam nalil třeba technickej benzín, aceton, líh nbo už nevím, zajímalo by mě co je na tom pravdy když jsou to všecko hořlaviny a jestli s tim máte někdo zkušenost co by to dělalo a jak by to jelo atd.. Já bych tam nikdy nic takovýho nenalil, ale fakt by mě to zajímalo
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Co všecko motor spálí?

Příspěvekod respekt.fr » 20 lis 2009, 18:57

to musi mit oktany aby to jelo, ale nic bych nikdy nenalil do scoota !
fuk stage6 proleprika chrom.spojka stage6 torque.variator motoforce racing.přední polomneřice stage6 racing filtr stage6.přední zadní destičky stage6 racing.dowhill řiditka str8.představec str8.
respekt.fr

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 528
Registrován: 25 říj 2009, 16:23
Bydliště: kousek od zlina
Skútr / moto: Malaguti f15 hiend pila .aprilia sr.HONDA CRF 250R
Tuning / úpravy: s6 proleprika.thermoteck.podložka pod klapky.příruba s6 R/T.varec motoforce racing.polomněřice s6.spojka s6 torque.zvon naraku.openfiltr s6.kontra malossi.podložka pod kontru malossi.DHW řiditka str8 +představec str8.tlumič motoforce R6.VíC v PODPISU..!!

Re: Co všecko motor spálí?

Příspěvekod Neos50 » 20 lis 2009, 19:44

cokoliv co hoří to spálí,ale s větši nebo menší účiností...nafta ,benzín,petrolej,technickej benzín,ředidla,líh atd...jen bych to nedělal z několika důvodů...ředidla a technickej benzín ti sežerou gufera na klice a hlavně ředidla maj o něco větší výhřevnost takže se ti stane ,že se zkroutí hlava navíc tyhle látky na sebe blbě vážou olej takže ani nemažeš(vlastní zkušenost..opravoval jsem jeden motor po takovymhle provozu) atd....jako nouzovku na pár km k pumpě proč ne,ale na dlouhodobý ježdění zapoměn.
Druhá věc je pokud chceš něco přimýchávat do benzínu..tam je to někdy znát,ale i tak to bude na úkor životnost.....kámoši třeba do benzínu na závodnim Banditu přidávaj Toulen..a je to znát po odměření na bzdě...na seriový ježdění je to ale zbytečnost.
Naposledy upravil Neos50 dne 20 lis 2009, 19:47, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: Co všecko motor spálí?

Příspěvekod Neos50 » 20 lis 2009, 19:45

respekt.fr píše:to musi mnet oktany aby to jelo ale nic bych nikdi nenalil do scoota !

tohle je vysvětlující odpověd.
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: Co všecko motor spálí?

Příspěvekod sedli » 20 lis 2009, 22:39

Jasný já to slyšel že to lil kámoš do starý Jawy 350 a jezdil...a jinak že lili cosi napů s benzínem do minibiku a taky šlapal...ale kdoví jak dlouho....každopádně mě to zajímalo
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Co všecko motor spálí?

Příspěvekod TheWitch » 20 lis 2009, 23:44

...to já, když jsem byl ještě mladý a odvážný, tak jsem lil do pincka i ňaftu!!:)) Stačilo chvilku jezdit, aby se to pořádně zahřálo a pak už stačilo podojit tatínkovu dvousetlitrovou bečku v garáži a urrráááá na trip!!:)) ...jenom se to nesmělo nechat vychladnout.. :D :D :D ...jinak takový husarský kousky s leteckým bnzínem, přimícháváním etéru a podobnejch kravin, si snad vyzkoušel každej, ne?? :wink: :P ...jednou, když jsem to trochen přehnal, mi to dokonce i utrhlo hlavu ze šteftů... 8) ...šlapal jsem domů 18km!! :twisted: ...každopádně, jak už bylo řečeno, drtivá většina takovejch zhovadilostí je oběť na oltář životnosti... :?
http://www.thewitch.estranky.cz/ mluvící kost: 773 101 957
Uživatelský avatar
TheWitch

1000+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1140
Registrován: 28 zář 2007, 10:49
Bydliště: Kroměříž
Skútr / moto: KačenkaIII. (Yamaha Majesty 250:)

Re: Co všecko motor spálí?

Příspěvekod vicena » 21 lis 2009, 01:04

Spalovací motor je velmi dobře spočítaný. Pomineme-li problémy s odolností gufer a mazání, to je pravda bez debat je volovina tam cokoli jiného lít. Benzín má určitou rychlost hoření a proto je vše velmi přesně načasované.
Vačka, předstih, velikost spalovacího prostoru, zdvih, teplota, no všecko. Dvoutakty jsou taky háklivé, tam se nedoporučuje zvětšovat kanály, trysky, ani vrtat do vejfucku. Tam je spočítaná komora a válec při naplnění čerstvou směsí se část dostane do fucku a jak se zavře přepouštěcí kanál a než se dovře kanál výfuku, dojde ke zpětnému odrazu ve fucku a měs to kopne nazpátek do válce, takové jakoby přeplnění. Jak se vrtne do fucku, tak se o to připravíme. Jiná věc jsou restrikce.
Takže, lejte tam co máte, nerejpejte do toho a máte klid.
vicena

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 81
Registrován: 14 črc 2008, 23:57
Bydliště: Slavičín
Skútr / moto: piaggio x9-180 amalfi
Tuning / úpravy: na co?

Re: Co všecko motor spálí?

Příspěvekod Jiří » 21 lis 2009, 10:12

Za totáče jsme lily do dvoutaktů vše co se dalo, ale vždy v rozumné míře tak aby benzím byl převažující. nejlépe to snášely německé motory trabant ale kupodivu Simsony vůbec ne a na Jawy 50ky se také muselo opatrně. Vždy to ale bylo znát na výkonu a zejména na smradu, který se za dotyčným chemikem šířil.
Ale do 4taktu bych nikdy nic jiného než předepsaný benzín nenalil!!!
Jiří

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 43
Registrován: 19 srp 2009, 18:53
Skútr / moto: KYMCO YAGER GT 125

Re: Co všecko motor spálí?

Příspěvekod sedli » 21 lis 2009, 14:39

místo benálu naftu? to je pěkný :-D Ne já přemýšlím že na jaře koupím možná jen na sezónu minicross o objemu asi 80ccm nbo možná jen 50ku nechci ten minibike, na tom bych se klepal, ale chci to s odpružením. Koupím asi nějakou čínu do 2000 co najdu na na netu, kamoš má jednu, vím že se tam drbe dost věcí, ale na zábavu po skale a poli ideální. Taky tam prej místo oleje do 2T lije jen rostlinej olej na vaření :-D a zatím nezadřel :-D Jediná věc co mě u těch malých strojů je hlučnost, vím jak ten minbike řve...
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Co všecko motor spálí?

Příspěvekod banjo » 21 lis 2009, 18:50

Mám taky zkušenost s tím co skútr spálí. Při cestě z dovolené od moře jsem byl v Maďarsku tak unavený, že jsem do šesti litrové nádrže skútru nalil čtyři litry nafty. Skútr byl horký a tak jsem mohl jet dál a postupně na benzinkách ředit. Všechno se povedlo, ale příště si už dávám bacha.
Uživatelský avatar
banjo

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 124
Registrován: 19 črc 2007, 12:57

Re: Co všecko motor spálí?

Příspěvekod wictor » 21 lis 2009, 20:21

U nových strojů jsem to samozřejmě nezkoušel a ani to zkoušet nehodlám (pokud se mi nestane něco podobného co popisuje banjo), ale ve svých začátcích jawa pioneer :P se jezdilo na různé směsi často .... a prostě to tak nějak jezdilo :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400


Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků