Z kopce bez motoru

Diskuze o skútrech s nejmenším objemem, včetně kitových strojů.

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod stoupa1980 » 14 kvě 2009, 19:31

Spousta zvás si nepřečte co mám za stroj a ve finále řešíte uplně jiné věci a nebo pořád mluvíte o dvoutaktech ale již po třetí píši že mám 4t. Jinak už to ani sám neřeším protože to mám zajetý. Kvůli spotřebě jsem to nechtěl dělat žere mi to míň jak dva litry. A již podruhé píši že jsem tím chtěl jen schladit motor když jsem to zajížděl.
Ale jsem rád že se to tady tak rozjelo.
Uživatelský avatar
stoupa1980

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 122
Registrován: 09 kvě 2009, 15:50
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 150

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod pajapaja » 14 kvě 2009, 19:36

hlavně aby se to rozjezdilo tobě a dobře ti to sloužilo.A až ti někdo bude spílat za čínu,tak se na něho :mrgreen: vykašli a užívej si to
pajapaja

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 263
Registrován: 03 črc 2008, 19:56
Bydliště: oslavice
Skútr / moto: hyosung prima

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod stoupa1980 » 14 kvě 2009, 19:36

pajapaja píše:hele,když vyjedeš kopec a motor je horkej a chcípneš ho,tak mu víc uškodíš,protože přestaneš chladit./přestane se ti točit ventilátor :idea: / nehledě na to ,že jízdou z kopce bez zátěže chladíš dál čerstvou směsí ve které je velmi málo benzínu takže klidně jezdi s motorem.do kopce nejezdi plnej ale jen tolik plynu,kolik pobere varec/neklesá ti rychlost/a nemusíš jet nejvyšší možnou rychlostí a bude to redy.kde bydlíš,já taky vysočina u vel mezu



Jsem od Bystřice nad Pernštejnem
Uživatelský avatar
stoupa1980

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 122
Registrován: 09 kvě 2009, 15:50
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 150

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod Mitja » 14 kvě 2009, 20:11

Jsem se byl dneska podivat v Roznove pod Radhostem tak sem na tebe vzpominal jak sem jel pres ty kopce : ). Skutrik to zvladal az necekane dobre :) , v takovych podminkach sem s nim totiz snad jeste nejzdil, vetsinou jezdim jen kolem komina :). Skoda, ze sem musel uz za par hodin domu, bo se od jihu prihnaly nehezke mraky a zacalo poprchavat.
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 , Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 ,
CPI Popcorn, 50 ccm, '03
Uživatelský avatar
Mitja

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 261
Registrován: 16 úno 2009, 12:51
Bydliště: Ostrava / Studénka
Skútr / moto: CPI Popcorn 50ccm, '03
Tuning / úpravy: rovne koleno, omezovac pryc, vetsi tryska

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod stoupa1980 » 14 kvě 2009, 21:22

Mitja píše:Jsem se byl dneska podivat v Roznove pod Radhostem tak sem na tebe vzpominal jak sem jel pres ty kopce : ). Skutrik to zvladal az necekane dobre :) , v takovych podminkach sem s nim totiz snad jeste nejzdil, vetsinou jezdim jen kolem komina :). Skoda, ze sem musel uz za par hodin domu, bo se od jihu prihnaly nehezke mraky a zacalo poprchavat.



No to já mám konečně po první garančce kterou jsem zvládl za 14dní (400km) a mohu jezdit jak o závod. Dnes přemýšlím jestli mám jet zítra do práce na skůtříku nebo autíčkem ale asi ještě autem. Bude asi pršet. No ale hodinovou jízdu v dešti jsem již taky zvládl před týdnem ale nebudu to pokoušet.
Uživatelský avatar
stoupa1980

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 122
Registrován: 09 kvě 2009, 15:50
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 150

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod pajapaja » 15 kvě 2009, 18:56

stoupa1980 píše:
pajapaja píše:hele,když vyjedeš kopec a motor je horkej a chcípneš ho,tak mu víc uškodíš,protože přestaneš chladit./přestane se ti točit ventilátor :idea: / nehledě na to ,že jízdou z kopce bez zátěže chladíš dál čerstvou směsí ve které je velmi málo benzínu takže klidně jezdi s motorem.do kopce nejezdi plnej ale jen tolik plynu,kolik pobere varec/neklesá ti rychlost/a nemusíš jet nejvyšší možnou rychlostí a bude to redy.kde bydlíš,já taky vysočina u vel mezu



Jsem od Bystřice nad Pernštejnem

v neděli jsme byli na perštejně. mohli jsme si dát scuka. ještě se chceme podívat na Karasín na rozhlednu,tak až pojedeme,tak Ti dáme vědět a můžeme dát pokec :mrgreen:
pajapaja

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 263
Registrován: 03 črc 2008, 19:56
Bydliště: oslavice
Skútr / moto: hyosung prima

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod stoupa1980 » 15 kvě 2009, 20:47

pajapaja píše:
stoupa1980 píše:
pajapaja píše:hele,když vyjedeš kopec a motor je horkej a chcípneš ho,tak mu víc uškodíš,protože přestaneš chladit./přestane se ti točit ventilátor :idea: / nehledě na to ,že jízdou z kopce bez zátěže chladíš dál čerstvou směsí ve které je velmi málo benzínu takže klidně jezdi s motorem.do kopce nejezdi plnej ale jen tolik plynu,kolik pobere varec/neklesá ti rychlost/a nemusíš jet nejvyšší možnou rychlostí a bude to redy.kde bydlíš,já taky vysočina u vel mezu



Jsem od Bystřice nad Pernštejnem

v neděli jsme byli na perštejně. mohli jsme si dát scuka. ještě se chceme podívat na Karasín na rozhlednu,tak až pojedeme,tak Ti dáme vědět a můžeme dát pokec :mrgreen:



jojo v pohodě
Uživatelský avatar
stoupa1980

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 122
Registrován: 09 kvě 2009, 15:50
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 150

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod Jikonek » 18 kvě 2009, 08:03

Klíďo se přidám,jsem z okr. Blansko cca 30 km od Tišnova a do Bystřice to je co bys kamenem dohodil. :roll:
Uživatelský avatar
Jikonek

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 81
Registrován: 11 kvě 2009, 08:49
Bydliště: Svitávka
Skútr / moto: Yuki Whip 4T
Tuning / úpravy: Zatím jen pro radost výfuk Leo Vince

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod Daelimek » 18 kvě 2009, 10:15

stoupa1980 píše:Spousta zvás si nepřečte co mám za stroj a ve finále řešíte uplně jiné věci a nebo pořád mluvíte o dvoutaktech ale již po třetí píši že mám 4t. Jinak už to ani sám neřeším protože to mám zajetý. Kvůli spotřebě jsem to nechtěl dělat žere mi to míň jak dva litry. A již podruhé píši že jsem tím chtěl jen schladit motor když jsem to zajížděl.
Ale jsem rád že se to tady tak rozjelo.


Musíš polopatě, některým to tu moc nedochází. Osobně jsem tohle u padiny taky dělával a řeknu ti, že efekt nulovej, spíše se člověk štve tím, že musíš na kopci zastavit, pak se odzďufnout a plazit se pomalu dolů. Kopce, kde moc aut nejezdí se dají, ale jakmile zastavíš a za tebou auto, tak začne troubit co děláš, nehledě na to, že než nabereš rychlost..máš půlku kopce za sebou. Pokud ti jde o chlazení mrkni se pořádně na svůj skútr. Vše je zadeklovaný plastama, takže jediný účinný chlazení je ten piďiventilátor u výfuku. Pokud pojedeš s horkým motorem s kopce a ten motor bude vyplej, spíše mu uškodíš. Kašli to na to čéče... :wink:
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod Standokan » 22 kvě 2009, 22:06

Teť zřejmě nikam nepojedem Pajapaja zadřel ložiska na klice.
Standokan

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 53
Registrován: 08 bře 2009, 18:04
Bydliště: Bory okr.Žďár nad Sázavou
Skútr / moto: Piaggio x10 500
Tuning / úpravy: žádné,není potřeba

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod majklos7 » 08 pro 2010, 20:35

Zdravím lidi

Mě by to jak je to s tím vypnutým motorem z kopce taky zajimalo ale z duvodu toho,že člověk nikdy neví co se mu pokazí nebo velkou nahodou dojde benzin nebo něco a domu daleko.Tak bych chtěl poprosit jestli někdo muže ještě jednou popsat ten zpusob.Mimochodem mám 2T Yuki.

Díky moc za odpověd :-)
Uživatelský avatar
majklos7

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 22
Registrován: 22 srp 2010, 23:02
Skútr / moto: Yuki Rally II,Sym Orbit II 125

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod matty46 » 08 pro 2010, 20:43

pojedeš zadarmo s nulovejma emisema - neboli zachráníš svět nestenčíš zásoby ropy takže se na nní naše děti nebudou muset chodit dívat do muzea , motoru se nestane nic spojka se rozepne takže ani varec ani motor se netočí
pokud myslíš kvůli chlazení tak je lepší s motorem nebo zastavit uplně a chvilku to nechat vydechnout
:twisted: :twisted:
PS: pak na to můžeš balit ženský všem nzka jde o záchranu přírody :idea:
South Bohemia Scooters
Bývalo:Derbi Vamos,Piaggio NRG,Yamaha yp Majesty 150,Suzuki Burgman 400 K3,Yamaha T-Max 500.....
fén 602626895
http://matty46.rajce.idnes.cz/
abych neměl hlad a žízen na provázku zkáču, doufaje že získám přízen samolibých sráčů
Uživatelský avatar
matty46

750+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 960
Registrován: 22 čer 2009, 11:25
Bydliště: České Budějovice
Skútr / moto: Piaggio Liberty 125

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod 1975ak » 08 pro 2010, 21:54

Tak jsem to pročelt a hlava mi to nebere. Pokud chceš dát motoru pauzu, tak ho chvíli nech brumlat na prázdno a pak zase pokračuj, Vypínání motoru je na prd, protože jak chládne, tak se zase stahuje a ty ho v půlce chladnutí zase začneš roztahovat. Navíc pokud jsi najel 400 km a z toho polovinu z kopce bez motoru, tak jsi vlastně najel jen 200 km.. :-) , Spíše je při zabíhání dbát na to aby studený motor nejel na 100% hned po výjezdu z garáže, aby jsi střídal jízdní režimy,,, rychleji pomaleji,, aby jsi ho nepřetáčel.
Skůtr je na šrot (SPZ k prodeji)
Malaguti Blog 150 r.v. 2010, Najeto 5xxx km PLUS 15465 km na KEEWAY FOCUS.
Nejdál do Chorvatska a zpět na Keeway Focus 50 ccm -2009SOLO a na Malaguti Blog 150ccm TANDEM-2011.
NEJDE MI SZ - mejl ak1975@post.c z
Uživatelský avatar
1975ak

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 689
Registrován: 14 čer 2010, 13:22
Bydliště: Šalingrad
Skútr / moto: skútr Malamut Blog 160
Tuning / úpravy: otáčkoměr, 2 blinkr, přední 12V zásuvka

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod Hasmann » 18 pro 2010, 00:16

Koukám a nestačím se divit nad některými teoriemi....T z kopce dolů by se dal vypnout aby se zchladil,aleT s vodním okruhem se právě nejlépe zchladí na volnoběh či v případě brždění motorem....Má dotyčný auto aby mohl vidět co dělá ručička chladícího okruhu při takové jízdě? Apropo nejlpeší způsob jak upéct motor v případě jeho přehřátí je ho vypnout...stejný efekt jako po záběru vypnout auto s turbem... :roll:
Uživatelský avatar
Hasmann

500+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 510
Registrován: 16 srp 2009, 16:35
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Aprilia SR 50 S, Piaggio X evo 125
Tuning / úpravy: 70cm kit Polini

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod matty46 » 18 pro 2010, 02:39

pravda zastavit je lepší jen u dvou taktu vzduchem chlazeného a nejlíp ho ještě poch.... u fíků to funguje celá desetiletí a jezdí do dnes :twisted:
South Bohemia Scooters
Bývalo:Derbi Vamos,Piaggio NRG,Yamaha yp Majesty 150,Suzuki Burgman 400 K3,Yamaha T-Max 500.....
fén 602626895
http://matty46.rajce.idnes.cz/
abych neměl hlad a žízen na provázku zkáču, doufaje že získám přízen samolibých sráčů
Uživatelský avatar
matty46

750+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 960
Registrován: 22 čer 2009, 11:25
Bydliště: České Budějovice
Skútr / moto: Piaggio Liberty 125

PředchozíDalší

Zpět na 50ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků